Skocz do zawartości

Capricornus

Użytkownicy
 • Zawartość

  3,886
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Capricornus

 • Tytuł
  Ranga: Profesor zwyczajny

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  tutejszy
 • Zainteresowania
  takie tam

Ostatnie wizyty

1,730 wyświetleń profilu
 1. Ciekawostki Historyczne

  Koniec końców wyjechał, bo został podkupiony przez Turków. Z tego co pamiętam Turcy nie mieli jeszcze żadnego mistrza olimpijskiego, chcieli kogoś takiego mieć i tu na arenie pojawił się Naim Süleymanoğlu. Wielki talent, wielkie możliwości i pochodzenie tureckie. Były tam jakieś problemy czy może reprezentować Turcję, ale kasa załatwiła wszystko i Naim Süleymanoğlu zdobywał medale dla Turcji.
 2. Przyjrzyj się dokładniej, 8.19 minuta filmu. Ta wyraźnie dotarła do ciała a nawet się wbiła. Ergo, jakiś uszczerbek na zdrowiu być musiał, tylko nie sprawdzili jak głęboko weszła i nie wiemy, jaki jest ten uszczerbek.
 3. No wiem. Tylko jak strzelał na czysto, bez jedwabiu, to bardzo skrupulatnie sprawdzał, na jaką głębokość weszła, jak wbiła się przez jedwab to już tego sprawdzania nie było. Trąci mi to manipulacją.
 4. Do manekina raz trafił czysto i strzała się wbiła, jakoś nie sprawdzili na jaką głębokość weszła.
 5. O wyrobie luf armatnich

  Niekoniecznie. Wszystko zależy od formy. Jeżeli w taką formę wlejesz ołów, mosiądz, brąz czy inny metal to po wyjęciu będzie on błyszczący. Forma jest wyszlifowana i produkt będzie gładki. Jeżeli wlejesz jakikolwiek metal do takiej formy to nie wyjdzie nigdy coś gładkiego i błyszczącego.
 6. O wyrobie luf armatnich

  Żołnierzyki to chyba jednak nieco inny rodzaj odlewu. Albo raczej, formy odlewniczej.
 7. Chyba jednak nie ma takiej różnicy. Tak sobie wziąłem 17 władców z dynastii Piastów Śląskich (przy wątpliwościach biorąc maksymalną długość życia) i wyszła mi średnia 44 lata. Do tego trzeba by jeszcze doliczyć zmarłych w dzieciństwie, kilku takich było, ale nie znalazłem (na szybko) długości ich życia. Podejrzewam, że średnia długość życia władców nie będzie zbytnio odbiegać od reszty społeczeństwa.
 8. Spycimir Leliwita

  Na podręczniki szkolne to ja bym nie liczył. To już Wikipedia będzie lepsza. Na to też bym nie liczył. Przy tak skąpym materiale są ważniejsze postacie: królowie, książęta, hetmani... Żeby ująć wszystkich i wszystko to by musieli samej historii uczyć w szkole.
 9. Nie ma pisma, nie ma historii, jest pismo, jest historia. To by jednak wskazywało na pierwszy wynalazek historii.
 10. Protest Lekarzy Rezydentów

  Nic. Poza tym, że takie biadolenie jest trochę nie na miejscu, tym bardziej, że w perspektywie ma się jednak nieco wyższe zarobki. Tym bardziej, że rezydent to się, chyba, jeszcze uczy. Polska nie kończy się na Warszawie, chociaż niektórzy twierdzą inaczej. Na dzień dobry? Miałeś tyle? I jeszcze jedno. Jak już pokazali swoje paski z zarobkami to niech jeszcze pokażą, co mają w garażach.
 11. Tylko jest pytanie. Czy pismo to ostatni wynalazek prehistorii czy może pierwszy historii?
 12. Protest Lekarzy Rezydentów

  To niech się zamienią. No biedactwa, głodowe pensje. Nieco ponad to jest pół tysiąca. Fajne nieco, ile wyniosło by "sporo ponad"? 2 i pół tysiąca na dzień dobry, znam ludzi, którzy tyle mają po kilkunastu latach pracy.
 13. Protest Lekarzy Rezydentów

  A ileż to zarabiają ci biedni, wyzyskiwani rezydenci?
 14. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Noooo, pięknego sokoła ustrzeliłeś.
 15. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Ktoś to ogląda. Ani mi się waż.
×