Jump to content

Capricornus

Użytkownicy
 • Content count

  4,058
 • Joined

 • Last visited

About Capricornus

 • Rank
  Ranga: Prodziekan

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  tutejszy
 • Zainteresowania
  takie tam

Recent Profile Visitors

3,476 profile views
 1. To zależało im na mniejszej ilości ofiar? Według tego, co napisałeś, chcieli jak największej ilości ofiar, przy jak najmniejszym nakładzie. I mieli gdzieś, czy giną cywile, czy wojskowi. Żeby użyć bomby, trzeba ją mieć. Żeby mieć nadzieję na jej użycie, trzeba nad nią pracować. Czy Niemcy pracowali nad bombą atomową? Z tego, co niegdyś na ten temat czytałem, nie prowadzili takich prac. Cudowna broń, która miała uratować III Rzeszę to rakiety a nie atom.
 2. Złoty Wiek polskiego malarstwa?

  Na pewno nie jest to pomyłka, Matejko dokładnie wiedział co maluje i umieszczał na swych obrazach wiele symboli. Na rzeczonym obrazie możesz zobaczyć choćby posła Suchorzewskiego z dzieckiem, którego pod kościołem nie było a cała scena rozegrała się na sali sejmowej. A obejrzyj dokładnie "Bitwę pod Grunwaldem". Możesz tam zobaczyć wiele takich symboli: włócznia św. Maurycego w rękach Litwina (chłopa), kat zabijający Ulricha von Jungingena, skrzydła husarii...
 3. Kolonializm Japoński

  Masz na to jakieś źródła? Uważali. Czy uważają, nie wiem. Japończycy ogólnie mieli takie podejście, to było coś jak nasz sarmatyzm. Jesteśmy najlepsi, najwspanialsi, najcudowniejsi a inni mogą nam, co najwyżej, buty czyścić. Koreańczyków chyba nawet za ludzi nie uważali. Skąd się wzięło takie postrzeganie Chin? trudno powiedzieć, może wyrosło na gruncie jakiegoś kompleksu, w końcu, wiele od nich ściągnęli.
 4. Już o tym pisałem wieki temu, zacytuję się: I w trzech potrafili polować na duże zwierzęta typu bizon, mamut (nie znali łuku), w bardzo nie przychylnych warunkach środowiskowych, w jakich żyli we trzech potrafili utrzymać całą grupę? W takim przypadku śmierć jednego mężczyzny praktycznie oznaczałaby śmierć całej grupy a to oznacza, że Neandertalczyk wyginąłby znacznie wcześniej w końcu łowy to bardzo ryzykowny sport.
 5. Zapytałem, nie mają pojęcia o co Ci chodzi. Stwierdzili, że mieli nieco inną sytuację i nie da się tego zrównać.
 6. Historia homo sapiens uczy nas, że ta koegzystencja trwa możliwie najkrócej. Jak tylko zaśwta możliwość powodzenia w eksterminacji, to ona nastąpi. Niekoniecznie całkowita, jakieś resztki mogą pozotać w rezerwatach, jako kuriozum i dowód naszej wspaniałomyślności.
 7. Jakie choroby? A najważniejsze, jakie epidemie? W społecznościach łowiecko-zbierackich, koczowniczych, żyjących w niewielkich grupach. Epidemia? Czy przy takim trybie życia epidemia ma szansę się rozwinąć?
 8. Nie ma II WŚ

  To wszystko, i nie tylko to, doprowadza do togo, że jest II wojna światowa. Wysil się trochę bardziej. Co się stało, że jej jednak nie ma?
 9. Nie Europejscy żołnierze podczas I Wojny światowej

  Możesz coś więcej?
 10. Koncert fortepianowy na płycie lotniska

  Kciuk w górę to chyba jednak nie jest amerykański wynalazek.
 11. Wasze zdjęcia

  Wylazłeś na pokład, zimno? Dawaj więcej zdjęć.
 12. Nic. Padło pytanie: tylko skąd ów pan powziął tę myśl o takiej symbolice? To zapodałem cytat, skąd ową symbolikę mógł ów pan wysnuć. Czy na pewno o to chodzi, nie wiem, trzeba by zwrócić się do autora tych słów. Nie chwytam głębi tego pytania. Co ma kogut znajdujący się w " centrum świątyni rzymskokatolickiej" do protestantyzmu papieża? Skąd takie pytanie? Ktoś tu sugerował, że papież jest protestantem? Ktoś tu sugerował, że kogut to symbol jedynie protestancki? Czy fragment Ewangelii sugeruje protestantyzm? Nie mam bladego pojęcia - o co Ci chodzi. Znowu. Czemu niby protestancki? W katolicyzmie też występuje symbol koguta. I nie, nie jest to jedynie: element ozdobny przy okazji pokazujący wiatry. A właściwie, nie był. Dziś jest z tym różnie.
 13. 2634 Jezus mu rzekł: «Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz».
 14. Wojna Zimowa

  No tak, przecież SS-mani skakali po drzewach jak wiewiórki...
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.