Jump to content

Capricornus

Użytkownicy
 • Content count

  4,044
 • Joined

 • Last visited

About Capricornus

 • Rank
  Ranga: Prodziekan

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  tutejszy
 • Zainteresowania
  takie tam

Recent Profile Visitors

2,710 profile views
 1. Wojna Zimowa

  No tak, przecież SS-mani skakali po drzewach jak wiewiórki...
 2. Wojna Zimowa

  A mnie wydaje się wątpliwym, co nie znaczy, że takowych nie było. Drzewo na płaskim terenie to świetny punkt obserwacyjny i po to mogli po tych drzewach łazić. Obserwuje, kieruje ogniem, w razie czego może parę razy strzelić, zanim przeciwnik zorientuje się, skąd padają strzały, złazi i ucieka. Czyli ewentualnie strzela wtedy, gdy jest już niepotrzebny, tuż przed zejściem z drzewa. Czyli, jeżeli była to taktyka, to nie strzelecka a obserwacyjna. Strzelanie to tylko przy okazji. W "Czterech pancernych" jest taka scena jak Janek zdejmuje niemieckiego snajpera siedzącego na drzewie... Wiem, żaden to dowód.
 3. Johannes Gutenberg w Starożytnym Rzymie

  W igloo jest równie ciepło, ale znacznie przestronniej. Ergo, lodówka nie jest im potrzebna.
 4. O wprowadzaniu (i usuwaniu) gatunków.

  Chyba raczej z kotem. Wiadomo jak żyją pies z kotem, czyli hybrydyzacji nie będzie.
 5. Broń chemiczna w I wojnie światowej

  W czasach zarazy jednym ze środków zapobiegawczych, leczniczych było strzelanie z armat w celu "wzruszenia powietrza". Środek ten był zalecany przez światłe, uczone, lekarskie umysły. Nie ma to nic wspólnego z inteligencją czy jej brakiem, to efekt stanu ówczesnej wiedzy.
 6. Mieszko II - ocena

  "Wyrywny" ojciec prowadził taką samą politykę jak jego sąsiedzi. Ówcześnie był to dosyć pospolity sposób prowadzenia polityki międzynarodowej. Ale czy przypadkiem nie zaczynał działać tak, jak ojciec?
 7. Przełom wieków XIX i XX

  Dlatego skorygowałem to w ideę znakowania i pozostawiania pożywienia.
 8. Przełom wieków XIX i XX

  Nie do końca, schowek musiał być jakoś oznakowany.
 9. Przełom wieków XIX i XX

  I dlatego Eskimosi robili schowki z zapasami. Owszem, część z nich była plądrowana przez drapieżniki ale miśki przecież nie przeczesywały całego terytorium metr po metrze.. Same ryby może tak, ale czy samą ideę takiego działania? Nie będę kruszył kopii, bo pewny nie jestem.
 10. Przełom wieków XIX i XX

  No chyba właśnie od nich uczył się przetrwania w tamtych warunkach, psie zaprzęgi to też pod ich wpływem. Tak przynajmniej pamiętam z jakiegoś dokumentu. Dzięki czemu psy miały lżej. To chyba też eskimoska metoda.
 11. Koronawirus

  No i dziś znowu skoczyła, i to jak - 392 przypadki.
 12. Koronawirus

  No i był, dziś 256, jak na razie najwięcej.
 13. Koronawirus

  Według danych z WP 28.03 - było 249 nowych przypadków (najwięcej), 29.03 - 224, 30.03 - 193, jakby mniej, będzie kolejny gwałtowny skok w górę? Czy może już zacznie się wypłaszczać?
 14. Ale to bardziej na plus. Ustawi się taki tyłem, może tyłem skorygować swoje położenie, a jakby co, to jest gotowy do ucieczki, nie musi tracić czasu na zawracanie.
 15. Koronawirus

  Według prezydenta pierwsze stwierdzone przypadki wystąpiły już w styczniu tego roku w Koszalinie i Policach. To jak to w końcu jest...
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.