Skocz do zawartości

Capricornus

Użytkownicy
 • Zawartość

  3,973
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Capricornus

 • Tytuł
  Ranga: Profesor zwyczajny

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  tutejszy
 • Zainteresowania
  takie tam

Ostatnie wizyty

2,076 wyświetleń profilu
 1. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Capricornus dziękuje i prosi o więcej.
 2. O wprowadzaniu (i usuwaniu) gatunków.

  U nas też.
 3. Walcheren - znaczenie strategiczne w różnych epokach

  Jeżeli to takie proste, to czemu tego nie zrobiono tylko męczono się z desantem? https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Infatuate
 4. Spinka do mankietu (herb)

  Mo Możliwe też, że jest to tylko wzór w luźny sposób nawiązujący do heraldyki. Projektant tak se to wymyślił bo to fajnie wygląda, ale nie przedstawia żadnego herbu, podobieństwo do istniejącego realnie jest całkowicie (albo częściowo) przypadkowe. Biorąc pod uwagę wielość herbów, przypadek jest całkiem możliwy.
 5. Szpiedzy - aspekty etyczne i prawne

  Jeśli wyśledzi, że go zdradza a on wnosi z tego powodu o rozwód, to jednak donosi do władz, służb czy czegoś takiego...
 6. Szpiedzy - aspekty etyczne i prawne

  W świetle Słownika Języka Polskiego...
 7. A "swoi" stwierdzili: nie ma sprawy stary, jak cię znowu złapią to syp bez skrupułów. Czy za takie sypanie to nie z automatu kulka? Albo, jak z automatu, to kilka kulek? W takiej sytuacji to podstawowa rzecz: jak najwięcej kasy, zmienić tożsamość i gdzieś się ukryć. Im dalej, tym lepiej. Kasa na początek, bardzo się przydaje. Czy też Francuzi są tak mili, że im to nie przeszkadza?
 8. Szpiedzy - aspekty etyczne i prawne

  Kontaktem? A tutaj chyba się trochę nie zrozumieliśmy. Ja piszę o szpiegu, taki Bond, czyli zatrudnionym w agencji wywiadowczej, Ty o "kontakcie operacyjnym" szpiega.
 9. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Przecież i tak wiadomo, że wkleisz następne a my będziemy oglądać...
 10. Szabla vs Szpada

  I słusznie. Nie chce mi się szukać, ale już na ten temat pisałem i dlatego też przywołałem koncerz. Ja takich nie znam. A technika posługiwania się koncerzem? Gdzieś obiło mi się o oczy, że głowicę koncerza wspierano o przedni łęk siodła. Na ile jest to prawdziwa, potwierdzona źródłowo informacja, nie jestem w stanie powiedzieć. Podałem filmiki ze szkolenia. Czy podobnie walczono koncerzem? Nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie. Podejrzewam jednak, że była jakaś technika zapobiegająca utracie broni, być może coś podobnego do tego, co prezentuje film. No i o to mi cały czas chodzi. Tu jednak poszukam wypowiedzi janceta. Proszę: "Jednak jeśli podczas szarży tak zagłębimy (8 - 10 cm.) ostrze naszej broni, to raczej będziemy musieli ją porzucić, o ile wcześniej nie pęknie. Wyciągnąć będzie ją trudno." "Koncerz. Broń kolna, choć niektórzy mieli pałasze, kolno-sieczne. Z założenia służyła do dobijania leżących pod końskimi kopytami. Wtedy można było ją używać wielokrotnie. Jednak gdy były, po utracie kopii, używane w walce przeciw kawalerii, stawały się jednorazowe." "Jeśli dźgam koncerzem przeciwnika, gdy obaj jesteśmy w galopie, nie mam żadnej szansy tego koncerza z jego ciała wyciągnąć" "Walczono tam raczej przeciw jeździe, więc wtedy istotnie koncerz stawał się bronią jednorazową." Tak jak pisałeś jakoberze, raczej nie do tego taką broń wymyślono wymyślono.
 11. Szabla vs Szpada

  Jak mówiłem jesteś bardzo blisko. To jest moje, nie chciało mi się szukać i skopiowałem z Twojego postu, dlatego to Ty widniejesz w podpisie. Można było, mogło się zdarzyć a musi ją stracić, jest tu pewna różnica. Czy koncerz, Cavalry Sword Pattern 1908 były broniami jednorazowymi? Pierwsze trafienie i jesteśmy bezbronni? Przypuszczam, że wątpię.
 12. Szabla vs Szpada

  Jesteś bardzo blisko jakoberze, pozwolę sobie zacytować samego siebie: "Uderzenie centralne i wbicie broni po rękojeść faktycznie powinno skończyć się utratą broni (tak podejrzewam), ile było takich trafień?" To się znajduje na 5 stronie tej dyskusji.
 13. Szabla vs Szpada

  Bo wynik tego co jest nie pasuje do Twojej koncepcji?
 14. Szabla vs Szpada

  Jak widać słusznie, bo znowu wymyślasz co niby powiedziałem. Proszę więc zacytować stosowny fragment z wypowiedzi kolegi C-s, w którym mówi on tak o szpadzie.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.