Jump to content

Capricornus

Użytkownicy
 • Content count

  4,050
 • Joined

 • Last visited

About Capricornus

 • Rank
  Ranga: Prodziekan

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  tutejszy
 • Zainteresowania
  takie tam

Recent Profile Visitors

2,892 profile views
 1. Nie Europejscy żołnierze podczas I Wojny światowej

  Możesz coś więcej?
 2. Koncert fortepianowy na płycie lotniska

  Kciuk w górę to chyba jednak nie jest amerykański wynalazek.
 3. Wasze zdjęcia

  Wylazłeś na pokład, zimno? Dawaj więcej zdjęć.
 4. Nic. Padło pytanie: tylko skąd ów pan powziął tę myśl o takiej symbolice? To zapodałem cytat, skąd ową symbolikę mógł ów pan wysnuć. Czy na pewno o to chodzi, nie wiem, trzeba by zwrócić się do autora tych słów. Nie chwytam głębi tego pytania. Co ma kogut znajdujący się w " centrum świątyni rzymskokatolickiej" do protestantyzmu papieża? Skąd takie pytanie? Ktoś tu sugerował, że papież jest protestantem? Ktoś tu sugerował, że kogut to symbol jedynie protestancki? Czy fragment Ewangelii sugeruje protestantyzm? Nie mam bladego pojęcia - o co Ci chodzi. Znowu. Czemu niby protestancki? W katolicyzmie też występuje symbol koguta. I nie, nie jest to jedynie: element ozdobny przy okazji pokazujący wiatry. A właściwie, nie był. Dziś jest z tym różnie.
 5. 2634 Jezus mu rzekł: «Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz».
 6. Wojna Zimowa

  No tak, przecież SS-mani skakali po drzewach jak wiewiórki...
 7. Wojna Zimowa

  A mnie wydaje się wątpliwym, co nie znaczy, że takowych nie było. Drzewo na płaskim terenie to świetny punkt obserwacyjny i po to mogli po tych drzewach łazić. Obserwuje, kieruje ogniem, w razie czego może parę razy strzelić, zanim przeciwnik zorientuje się, skąd padają strzały, złazi i ucieka. Czyli ewentualnie strzela wtedy, gdy jest już niepotrzebny, tuż przed zejściem z drzewa. Czyli, jeżeli była to taktyka, to nie strzelecka a obserwacyjna. Strzelanie to tylko przy okazji. W "Czterech pancernych" jest taka scena jak Janek zdejmuje niemieckiego snajpera siedzącego na drzewie... Wiem, żaden to dowód.
 8. Johannes Gutenberg w Starożytnym Rzymie

  W igloo jest równie ciepło, ale znacznie przestronniej. Ergo, lodówka nie jest im potrzebna.
 9. O wprowadzaniu (i usuwaniu) gatunków.

  Chyba raczej z kotem. Wiadomo jak żyją pies z kotem, czyli hybrydyzacji nie będzie.
 10. Broń chemiczna w I wojnie światowej

  W czasach zarazy jednym ze środków zapobiegawczych, leczniczych było strzelanie z armat w celu "wzruszenia powietrza". Środek ten był zalecany przez światłe, uczone, lekarskie umysły. Nie ma to nic wspólnego z inteligencją czy jej brakiem, to efekt stanu ówczesnej wiedzy.
 11. Mieszko II - ocena

  "Wyrywny" ojciec prowadził taką samą politykę jak jego sąsiedzi. Ówcześnie był to dosyć pospolity sposób prowadzenia polityki międzynarodowej. Ale czy przypadkiem nie zaczynał działać tak, jak ojciec?
 12. Przełom wieków XIX i XX

  Dlatego skorygowałem to w ideę znakowania i pozostawiania pożywienia.
 13. Przełom wieków XIX i XX

  Nie do końca, schowek musiał być jakoś oznakowany.
 14. Przełom wieków XIX i XX

  I dlatego Eskimosi robili schowki z zapasami. Owszem, część z nich była plądrowana przez drapieżniki ale miśki przecież nie przeczesywały całego terytorium metr po metrze.. Same ryby może tak, ale czy samą ideę takiego działania? Nie będę kruszył kopii, bo pewny nie jestem.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.