Jump to content

Smok Eustachy

Użytkownicy
 • Content count

  256
 • Joined

 • Last visited

About Smok Eustachy

 • Rank
  Ranga: Starszy wykładowca

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,647 profile views
 1. Co sądzicie o takim temacie wypracowania? Mnie się podoba bo sam go wymyśliłem. Kwestia jest taka: jak najlepiej nazwać ustrój PRLu? Socjalizm realny? Na pewno: 1. Sanacja sukcesywnie przykręcała śrubę a za komuny najgorzej było na początku. 2. Komuna od 1944 roku się zaczęła rządzić ale do 1947 był okres przejściowy, czyli nie od początku było najgorzej.
 2. Prototypy broni pancernej

  A konkretnie to niby co? Nie było dział i nie było rozumu dodatkowo.
 3. Armand Jean du Plessis de Richelieu- ocena postaci

  1. Forum to nie jest Wersal. 2. Z fragmentu o Rocheforcie wynika, że zasługuje na miano siepacza, funkcjonariusza aparatu represji, exterminatora, terminatora, mokrej roboty. 3. Z fragmentu o księciu wynika, że rządził Anglia jak chciał, wypowiadał se wojnę itp. Kierował. 4. Liga w ksiażce ma znaczenia pięciorzędne a kto ja zawierał - dziesięciorzędne. Przy okazji cycków się pojawia. Cycków królowej. 5. Nasi to są muszkieterowie bo z nimi normalny czytelnik się identyfikuje. 6. Jak kardynał mógłby wypisać patent na porucznika nie będąc zwierzchnikiem owych muszkieterów? - Myślę, że ten wspomniany element nie ma więcej rozumu, niż ja.
 4. Armand Jean du Plessis de Richelieu- ocena postaci

  Kwestia ligi pojawia się przy okazji cycków. To tak dla przypomnienia.
 5. Armand Jean du Plessis de Richelieu- ocena postaci

  Secesjonista: czy Ty czytałeś książkę czy zadowoliłeś się streszczeniem na ściąga.pl? O owym Buckinghamie:
 6. Armand Jean du Plessis de Richelieu- ocena postaci

  Kobitki-kobitkami a wieczność-wiecznością. 2. U Dumasa Richelieu jest raczej pozytywny. W ogóle jest to dzieło tak wielkie, owi Muszkieterowie, że z interpretacją nie radzą sobie umysły słabe. Pisałem o tym tu: https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/762311,kardynal Analiza owego d'Artaniana jest tematem na oddzielny wątek.
 7. Rozbiór Słowacji a Polska

  U rewizjonistów rewanżyzmu.
 8. Rozbiór Słowacji a Polska

  To nie jego pomysł, że była gadka o przekazaniu Słowacji Polsce. Takie idee krążą obecnie.
 9. Rozbiór Słowacji a Polska

  No właśnie nie pisze.
 10. Rozbiór Słowacji a Polska

  Wspomnieć wypada o pomyśle, ze Beck się dogadał z Hitlerem na gębę o przekazaniu Słowacji Polsce. Nie dostał i dlatego wpadł w furię.
 11. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Armia Ludowa - NIE
 12. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Uderzyłem w stół i nożyce się odezwały. Element polonofobiczny w wyraźnej defensywie. 2. Ciekawe, czy Żydzi eksponują swój udział w holocauście? Na tym forum stosujemy formę: "Żydzi" a: "żydzi" dla określenia wyznawców judaizmu. Proponuję to sobie dobrze zapamiętać. secesjonista
 13. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Film ten jak widzę spełnia swe funkcje, o czym świadczy furia przeciw niemu skierowana. Pokazuje on bowiem Polskę w dobrym świetle raz a pomija wiekopomną postac Wandy Wasilewskiej czołowej heroiny walki o przekształcenie Polski w kolejną republikę radziecką. Ciężkie czasy na nas przyszły. 2. Mieliście 8 lat na produkcję swojej wersji a tak to cierpcie.
 14. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Nie zauważyłem podprogowego. 2. Co ma wynikać z działań względem Pomiotowa? PiS jeszcze.nie wykończył filmowców.
 15. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  To, że wcześniej taki filmik nie mógł powstać. Polityka historyczna żydowska spotkała się z niemiecką i mają gorliwych realizatorów u nas. Polska najpierw ma być współsprawcą, a potem samodzielnym sprawcą, co się przekłada na reparacje i choćby promowanie określonych kierunków w sztuce. Wyrazami polonofobicznej ekspresji są tu Pokłosie i to drugie Pomiotowo czy coś. Pokot. Czy nawet Ida.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.