Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Oprócz tego nic nie wiadomo aby to Krzywonos miał zdobywać Tuczyn

To faktycznie można się pogubić:

(...)

Krwawa rzeź Tulczyna jest oczywiście związana z jego zdobyciem przez Krzywonosa

(...)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A. Waksberg "Uwodzicielka. życie Lili Brik" - historia femme fatale Majakowskiego, kobiety która ponoć jako pierwsza w ZSRR (jeśli chodzi o elity) poczęła pojawiać się w spodniach.

"Kafka. Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców" wybór. R. Urbański.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Peter Edsbacker, SIM cards for cellular networks. An introduction to SIM card application development, Mid Sweden University 2010/2011.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Michał A. Piegzik "Holenderskie Indie Wschodnie 1941-1942" z serii Historyczne Bitwy Bellony.

Temat bardzo ciekawy (przynajmiej dla mnie) i dotychczas słabo u nas opisany, jednak redaktor się nie przyłożył (czym bliżej do końca książki tym błedów więcej i bardziej irytujace).

I wakacyjnie: Wojciech Cejrowski "Wyspa Na Prerii". Cejrowski jak to Cejrowski, a ten akurat bardzo wakacyjny.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Ha!

Gdyby autorzy byli nieomylni nie było by potrzeba redaktorów. ;)

A tak na bardziej poważnie to nie wiem:

- jeżeli na mapce zaznaczono strzałeczką błedny port poczatkowy to winny autor czy redaktor (pomomo własciwego opisu w tekście)?

- jeżeli tekst (zapewne przez niefortunne tłumaczenie) mówi o batalionie bez jednej brygady to winny autor czy redaktor?

Nie mam doświadczenia w tym zakresie i nie wiem jaki jest podział obowiazków pomiędzy tymi dwiema rolami, a raczej jakie błędy powinien usunąć redaktor, jakie korektor, a jakie żona autora...

Choć w takich przypadkach pewnie tak jak w życiu, zawsze winne są obie strony: żona i teściowa ;)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dmitry Glukhowsky "Witajcie w Rosji"

To autor kultowego Metra 2033 ?

Dalej idzie w fantastykę postapokaliptyczna ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jak najbardziej. Choć tu bez "post". Pierwsze opowiadanko w stylu Czapka a'la "Fabryka absolutu".

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Choć tu bez "post". Pierwsze opowiadanko w stylu Czapka a'la "Fabryka absolutu".

To zdecydowanie namówiłeś mnie do zakupu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Całkiem interesująca lektura; Majakowski stawką było życie. Autor; Bengt Jangfeldt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Zakupiłem sobie "Wspomnienia dowódcy kompanii ... " Józefa Kuropieski, wznowienie wydane przez Bellonę i rodzinę autora i jestem trochę zdegustowany korektą. Ktoś to wpisywał do komputera z poprzedniej książki i chyba nikt po nim nie sprawdził, bo zdarzają się takie drobne lapsusy jak "dywizja idąca trzema kompaniami" (chyba powinno być kolumnami, chyba że staropolszczyzny się tu komuś zachciało).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Zakupiłem też "Misję w Londynie" tegoż autora z 1981 r., za śmieszną kwotę, ale i jej żałuję.

Jak może ktoś z taki stylem napisać coś tak jednostronnego. Myślę, że rok wydania nie był przypadkowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.