Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

nazaa   

Ja czytam "Samurajów" Aleksandra Śpiewakowskiego, choć powinnam się uczyć do sesji :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Kronika lat wojny i okupacji L. Landaua T. 1 na pozostałe dwa chwilowo nie mam czasu może po sesji, książka jest niesamowita.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

''Leksykon broni białej i miotającej-Włodzimierza Kwaśniewicza.

Chodź spotkałem się z opinią,że Kwaśniewicz autorytetem w tej dziedzinie nie jest!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Tak w ramach odprężania od książek historycznych... chociaż też nie do końca, zaczynam sobie czytać trylogię Gąsiorowskiego, którą być może nasi forumowi miłośnicy Napoleona znają: "Huragan", "Rok 1809" i "Szwoleżerowie Gwardii". Wczoraj odgrzebałem u siebie i po przeczytaniu paru pierwszych stron spodobało mi się. Napisane lekko, przyjemnie, będzie miła odskocznia od nauki. W końcu wezmę się także za "Desant" Kaski, krótka książka opisująca desant żołnierzy z armii Berlinga podczas Powstania Warszawskiego. Poza tym czytam kolejne książki poświęcone starożytnej Grecji... a niedługo czas na Rzym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Kazimierz Dziewanowski - Biblia i karabin

Tak mała niepozorna zielona książeczka, a jaka interesująca, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o odkryciach geograficznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Odłożyłem książkę "Ocalić cara Mikołaja II", która po prawie 80 stronach okazała się przeraźliwie nudna i jakaś taka nijaka. Za to sięgnąłem po zbiór felietonów Janusza Korwin-Mikke zebranych w zgrabnej książeczce "Wolność do trzymania za mordę". Jak na razie lektura jest świetna :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Polska polityka zagraniczna 1989-2002"

"Moja wizja Ameryki" Ronald Reagan

"Wstęp do politologii" Tomasza Żyro

"The Grand failure" Zbigniewa Brzezińskiego

"Rewolucja rosyjska" R. Pipesa

"Od Kissingera do Brzezińskiego" Zygmunta Broniarka

"Córka proboszcza" George'a Orwell'a

I cała masa książek o teorii literatury i nauki o języku polskim (straszne nudy)

I to wszystko na raz, niektóre już od bardzo długiego czasu. Jak myślicie czy to dobry system czytać parę książek na raz, czy może lepiej przeczytać każdą po kolei?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

"Wolność krzyżami się znaczy" Padlewskiego.

"Na tropach bohaterów Trylogii"

Ostatni zeszyt z serii Thorgal

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

''Wysadzić Rosję!'' A.Litwinienko, J.Feltiszinski

''Podróż bez biletu'' W. Kiesielewski

''Bez ostatniego rozdziału'' W.Anders

i coś z fantastyki przygodowej R.Kosika-''Felix,Net i Nika oraz pułapka nieśmiertelności''

''Niebo w ogniu'' i ''Jeniec wojenny'' B.Arct

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Skończyłem czytać zbiór felietonów Janusza Korwin-Mikkego, które dały mi kawał dobrej zabawy. Teraz z uwagi na zbliżającą się sesję egzaminacyjną, która zaczyna się za dwa tygodnie (mam wtedy 3 examy :?), zacznę co prawda czytać książkę "Rzym mroczny, ponury i krwawy" Rupperta Metthewsa, czyli historię gladiatorów w Rzymie. Zapowiada się naprawdę przednia lektura, ale sen z powiek będą mi ściągać przygotowania do egzaminów z historii doktryn politycznych, współczesnych systemów politycznych i teorii polityki... Zwłaszcza ten ostatni exam będzie prawdziwą rzezią niewiniątek :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
''Wysadzić Rosję!'' A.Litwinienko, J.Feltiszinski

Jak Ci się podoba te książka? Mam zamiar ję czytać ale nie słyszałem o niej zbyt dobrej opinii

Ja aktualnie czytam książkę Daviesa "Europa między wschodem a zachodem" i z racji iz przygotowuję się na olimpiadę z PRL to muszę czytać "historia Polski 1914-2004" Roszkowskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Historia Polski 1918-1945 Czesław Brzoza, Andrzej Leon Sowa.

Sążnisty to podręcznik ale ciekawie napisany więc i czyta się go z przyjemnością (a egzamin się zbliża).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.