Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jakie studia planujecie?

Studia, które planuje to:  

149 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Prawo/Administracja
      15
    • Medycyna/Stomatologia
      1
    • Psychologia
      0
    • Socjologia
      1
    • Politologia
      3
    • Archeologia
      6
    • Historia
      35
    • Polonistyka/Dziennikarstwo
      0
    • Chemia/Biologia/Biotechnologia
      1
    • Europeistyka
      1
    • Stosunki międzynarodowe
      1
    • Filologia angielska/niemiecka/francuska ect.
      3
    • AWF
      1
    • ASP
      1
    • Teologia/Religioznastwo
      3
    • Filozofia
      2
    • Zarządzanie i marketing
      2
    • Matematyka/Fizyka/Informatyka
      1
    • Geografia/Turystyka
      1
    • Inne jakie?
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Narya   
Strasznie ;)

Szlag, nie mam talentu mistyfikacyjnego. :P

Trelel morele ;)...

Nie...próbujesz mnie zrazić czy może jeszcze lepiej,sugerujesz że jestem tępa:P.

Ani jedno, ani drugie. ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Szlag, nie mam talentu mistyfikacyjnego. tongue.gif

Ani pół ;)

Ani jedno, ani drugie. ;P

No dobrze :P mam jeszcze czas ,żeby "dopracować " język...aaa o romanistyce myślałam bardziej jako o drugim kierunku.

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Ja generalnie wiedziałem co chcę robić - byłem pewien, że chcę studiować historię. I tylko u nas w Toruniu na historię złożyłem swoje papiery. W trakcie studiów pojawiały się epizody dorzucenia sobie drugiego kierunku - najpierw filologii germańskiej, a potem filologii rosyjskiej, ale ostatecznie w obu przypadkach skończyło się na głośnym myśleniu o tej sprawie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodziłam z archeo na historię z historii na geografię. I nadal pewna nie jestem co będę robić ale wiem że będę wybierać z tych wymienionych kierunków tj.

geografia

historia

socjologia

politologia

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   
W ankiecie zaznaczyłem zarządzanie i marketing, aczkolwiek nie jestem stuprocentowo pewny. Składam papiery na SGH do Warszawy i myślę nawet że mam sporą szansę się dostac :-) (no z ważnych egzaminów rosyjski mi został).

Bez urazy Wołodia... Mam kolegę na SGH o całe dwa lata starszego, chodziliśmy razem do szkoły, teraz studiuje właśnie na SGH. Zdawał historię, matematykę i jeszcze coś, wiem że łącznie miał miał całe 6 przedmiotów... Z czego trzy na pewno rozszerzone i w tym chyba właśnie matematykę. Był pewny, że dostanie się na ekonomię, bo % miał bardzo bardzo bardzo dużo. No i... zabrakło mu... 2pkt? Jakie to wszystko jest niesprawiedliwe...

Ale będę trzymać za Ciebie kciuki, powodzenia! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   
Bez urazy Wołodia

(...)

Ale będę trzymać za Ciebie kciuki, powodzenia! ;)

Oczywiscie że bez urazy ;-) i dzieki za trzymanie kciuków. Oficjalne wyniki rekrutacji mam 22 lipca ale pierwszą częśc postępowania kwalifikacyjnego mam już za sobą i jestem 17 pkt. nad wstępnym progiem tak więc czuje sie bezpiecznie ;-) a swoją drogą w tym roku pierwotny próg jest o 14 pkt. wyższy niz w zeszłym (a na innych uczelniach podobno jest tak samo) cos za prosta była ta matura :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

ja nieśmiało i delikatnie za jakieś 30 kilka lat planuje studia historyczne:). Teraz nie bardzo mogę;)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Uczcie się języków ludzie ;) Studia studiami, ale prawdziwa karta przetargowa w obecnym świcie to znajomość kilku języków.

Jeżeli wybieracie historię, politologię i ogólnie studia stricte humanistyczne to minimum dwa, poza angielskim najlepiej niemiecki, rosyjski, francuski, włoski. Itp.

To podstawa. Bo żeby po 5 latach studiowania nie było płaczu, że nie ma pracy z moim wykształceniem :)

Kłaniam Się

B.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

bavarsky: zla forma czasu: powinna być dokonana a nie niedokonana: nie uczcie się a nauczcie się. Jest to pewna detaliczna różnica. Ja zatrzymalem się na pierwszym etapie;)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Jeżeli wybieracie historię, politologię i ogólnie studia stricte humanistyczne to minimum dwa, poza angielskim najlepiej niemiecki, rosyjski, francuski, włoski. Itp.

To zależy, czy wybiera się języki pod względem tego, czy studiuje się bo 1) chce się mieć po prostu wyższe wykształcenie, 2) z danym kierunkiem chce się związać swoje plany naukowe (doktoraty itd.). Jeśli to pierwsze to najlepiej wybrać te najczęściej używane (poza angielskim niemiecki i... ja bym wziął rosyjski ;) ). Jeżeli to drugie to zależy już od tego, jaki kierunek obrano (np. łacina i szwedzki :>).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   
Uczcie się języków ludzie :) Studia studiami, ale prawdziwa karta przetargowa w obecnym świcie to znajomość kilku języków.

Jeżeli wybieracie historię, politologię i ogólnie studia stricte humanistyczne to minimum dwa, poza angielskim najlepiej niemiecki, rosyjski, francuski, włoski. Itp.

To podstawa. Bo żeby po 5 latach studiowania nie było płaczu, że nie ma pracy z moim wykształceniem ;)

Kłaniam Się

B.

Dobrze pisze, polać mu :D

Języki to podstawa, nieważne co się studiuje.

Żałuję, że w lo całkowicie zlałem niemiecki ale na studiach zamierzam to odrobić - no może niekoniecznie niemieecki. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.