Jump to content

McHeir

Użytkownicy
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

About McHeir

 • Rank
  Ranga: Student
 • Birthday 03/19/1990

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Kontakt

 • AIM
  6728557
 • Strona WWW
  http://www.mcheir.blogspot.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Łódź
 • Zainteresowania
  Historia Europy (Wyspy, Francja, Polska)
 1. Ja powiem tak - z Rewolucji Francuskiej i jej chaosu wyłonił się ktoś sprytny, kto potrafił wykorzystać ciężką sytuację Francji i poderwać ludzi do boju. Co Francja miała do stracenia? Poszła za nim i przegrała.. Wtedy już nie była mocarstwem jak dla mnie. Historia lubi ludzi, którzy narobią dużo szumu wokół siebie i którzy później odchodzą z wielkim "bum". Każda epoka miała swoich - Juliusz Cezar, Hannibal, Czyngis Chan czy Aleksander Wielki. Z taką różnicą, że prawdę mówiąc Napoleon tym dwóm ostatnim nie dosięga w osiągnięciach do pasa. A to mówią fakty. Nowożytność też potrzebowała takiego i wzięła Napoleona. Sprytny był, bo umiał się otaczać ludźmi o wiele zdolniejszymi od siebie, ale i tak nie opłacało mu się wojować z Europą. O co? Farsa z Rosją, po prostu farsa. Już bardziej genialny był kardynał Richelieu. A Francja była wtedy prawdziwym mocarstwem, a nie uzurpacją cesarstwa Karola Wielkiego. Napoleona lubię, a nawet bardzo lubię i podziwiam, bo przez niego dużo w historii się działo /dla Polski również../, ale bez przesady.
 2. Jakie studia planujecie?

  Wymowa jest po prostu miód. Lubię się bawić tym językiem. Ja niemiecką klasę kończyłam w gimnazjum - wykładowa historia, chemia, wos, informa. Mam dosyć tego języka, ale muszę przyznać, że dużo umiem. I ZD na koncie, ale to tylko papier. Angielski znam b. dobrze - Szkocja Ale francuski jest zabawny i ciekawy. Chyba warto. Andreas, powodzenia z tym niemieckim na własną rękę Już szybciej na własną rękę bym się nauczyła francuskiego, jeśli miałabym porównać.
 3. Jakie studia planujecie?

  A japoński nie jest łątwiejszy? Przynajmniej lepiej brzmi dla ucha Ja zaczynam francuski. Prosty jak dla mnie język, wszystko uporządkowane. Nie to co angielski.
 4. Jakie studia planujecie?

  Ja zrezygnowałam z filologii angielskiej i poszłam na historię. Bym zgniła zanim doczekałabym do historii języka angielskiego 5 lat z angielskim? O nie.
 5. Jakie studia planujecie?

  No, dostałam się na historię na UŁ. Ciakawostka
 6. W jakim języku podawać cytaty?

  A polskie wydanie ksiażek Normana Daviesa? Pełno w nich cytatów w orginalnych językach, a w przypisach jest tłumaczenie. Wychodzą całe strony tego. Taki prosty przykład. Mnie akurat denerwuje, że tłumaczą od razu na polski i nie podają oryginału.
 7. Prezentacje maturalne

  I zmieściłeś się w 15 minut? Bo ja się wyrobić nie mogę
 8. Teksty nauczycieli

  Kiedyś pisałam sprawdzian z geografii i było pytanie o państwa G8 - ja wpisałam m. in. Anglię. Oczywiście mi to skreśliła. Poszłam do niej i się zapytałam. - "proszę pani, wpisałam Anglia, żeby nie mylić ze Szkocją" - "powinnaś wpisać Wielka Brytania, bo Szkocja to tylko kraina geograficzna Wielkiej Brytanii" Myślałam, że mnie ruszy. Jako że mam szkockie korzenie powinnam jej oczy wydrapać A Litwa była krainą geograficzną Rzeczpospolitej jasne jasne.
 9. Jakie studia planujecie?

  Tego pierwszego szyfru nie odczytam, a na filmówkę: broń Boże! Nie widzę siebie w innym miejscu jak tylko na historii. Może być jeszcze filologia angielska /uwielbiam historię języka angielskiego - staro, średnio, nowoangielski/, ale studiowanie literatury amerykańskiej XX-go wieku mnie jakoś zniechęca
 10. Prezentacje maturalne

  Ja mam "zbrodnia i kara w dziełach Szekspira", czyli to, co lubię. Omawiam Henryka VI /część 3/, Ryszarda III i Makbeta. Czyli Wojna Dwóch Róż i troszkę Szkocji /rodzinne strony/.. Prezentację mam już jutro i jestem druga w ogóle więc mam nadzieję, że komisję nie zanudzę tymi Plantagenetami A dodatkowo mam tylko karteczkę z cytatami po co się wysilać, jak nigdzie to się nie wlicza, a opowiedzieć o Anglii z przyjemnością mogę.
 11. Jakie studia planujecie?

  Historia na UŁ gdzie tam będę wyjeżdżać, jak mam uniwerek prawie pod nosem /no, z 20 min jazdy autobusem/
 12. Książka, którą właśnie czytam to...

  Steven Runciman - "Dzieje wypraw krzyżowych, t. 3". Krucjaty, to jest to Teraz już jestem po maturce pisemnej to mogę się zagłębić w literaturę historyczną mniam.
 13. Konspekt wypracowania z historii 2009 r.

  O ile mi się wydaje to w Polsce przed rozbiciem, czyli przed Krzywoustym nie funkcjonował feudalizm znany z Zachodu /Francja czy nawet Anglia/ dlatego też moim zdaniem nie feudalizm spowodował rozbicie. Przynajmniej w pierwszych latach rozbicia w Polsce w ogóle nie funkcjonowała primogenitura, która kłóciła się z zasadą senioratu, a primogenitura jest w zasadzie domeną feudalizmu jako takiego. Popraw mnie jeśli się mylę uczę się dopiero
 14. Konspekt wypracowania z historii 2009 r.

  Jarpen, z tego co słyszałam to rozbicie dzielnicowe nie jest skutkiem feudalizmu. W tym roku pisali olimpiadę z historii i właśnie jeden z uczestników miał taką uwagę. Więc jak w końcu z tym jest? sama jestem ciekawa. Mi zabrakło i kartek, i czasu. 3 godzinki to trochę za mało, ale u mnie i tak wyszli już po 2 godzinach.
 15. Wypracowanie z historii - matura 2009

  Temat pierwszy - fajny. Dualizm i te sprawy. Anglia, Francja, Polska i Hiszpanię dorzuciłam. Co do tego listu Katarzyny II to podkreślone - pisała o rewolucjonistach z Francji. Pierwszy list to był moim zdaniem ten środkowy, czyli była mowa o S.A. Poniatowskim.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.