Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Jakie studia planujecie?

Studia, które planuje to:  

149 members have voted

1. 1.

• Prawo/Administracja
      15
    • Medycyna/Stomatologia
      1
    • Psychologia
      0
    • Socjologia
      1
    • Politologia
      3
    • Archeologia
      6
    • Historia
      35
    • Polonistyka/Dziennikarstwo
      0
    • Chemia/Biologia/Biotechnologia
      1
    • Europeistyka
      1
    • Stosunki międzynarodowe
      1
    • Filologia angielska/niemiecka/francuska ect.
      3
    • AWF
      1
    • ASP
      1
    • Teologia/Religioznastwo
      3
    • Filozofia
      2
    • Zarządzanie i marketing
      2
    • Matematyka/Fizyka/Informatyka
      1
    • Geografia/Turystyka
      1
    • Inne jakie?
      3

Recommended Posts

Fanaa   

Jak wybierzesz coś związanego z Anglią, cokolwiek to sobie pogadamy o legendach arturiańskich ;) Och... uwielbiam starożytność za mitologie ;)

Bryśka   

Hm...do końca jeszcze nie wiem...do niedawna byłam pewna judaistyki na UJ...jednak teraz waham się jeszcze pomiędzy psychologią a prawem ,ewentualnie romanistyka ;) . Ale czas pokaże co wymyślę.

Szarak   

Ja mam przygodę ze studiowaniem na Wydziale Prawa i Administracji i aktualnie jestem zdecydowany na historię ;) Przynajmniej w moim przypadku, wybranie pierwszej opcji było błędem.

Edited by Szarak

Bryśka   
Ja mam przygodę ze studiowaniem na Wydziale Prawa i Administracji i aktualnie jestem zdecydowany na historię wink.gif Przynajmniej w moim przypadku, wybranie pierwszej opcji było błędem.

Czytałam ostatnio ,że czasami warto poświęcić 2,3 semestry ,żeby mieć pewność,że to na pewno to co chcesz studiować.

W moim przypadku z wyborem studiów sprawa będzie bardzo ciężka i sobie tego na dzień dzisiejszy nie wyobrażam bo ja mam 1000 000 pomysłów i koncepcji na minutę ;).

Fanaa   
bo ja mam 1000 000 pomysłów i koncepcji na minutę wink.gif

I pewnie do tego kilka przedmiotów z których jesteś dobra...

Sporo zainteresowań poza szkolnych i wydaje Ci się, że na ten kierunek pasujesz... ten też Ci pasuje...?

Chyba mam ten sam ból.. ;)

Bryśka   
I pewnie do tego kilka przedmiotów z których jesteś dobra...

Sporo zainteresowań poza szkolnych i wydaje Ci się, że na ten kierunek pasujesz... ten też Ci pasuje...?

Chyba mam ten sam ból.. wink.gif

Z większości jestem dobra ;)

Tak naprawdę jeśli bym miała tak patrzeć...to drogą redukcji

Judaistyka-moja pasja i droga do kariery " przewodnika";)

Psychologia- dobra w tym jestem ;) uważam ,że byłabym bardzo dobrym psychologiem.

Prawo- zawsze mnie coś na nie ciągło :)

A Romanistyka..no cóż mój ukochany francuski :)

Szarak   
Czytałam ostatnio ,że czasami warto poświęcić 2,3 semestry ,żeby mieć pewność,że to na pewno to co chcesz studiować.

W moim przypadku z wyborem studiów sprawa będzie bardzo ciężka i sobie tego na dzień dzisiejszy nie wyobrażam bo ja mam 1000 000 pomysłów i koncepcji na minutę ;).

U mnie wyglądało to tak, że na początku byłem zdecydowany albo na historię na UMK, albo na bezpieczeństwo narodowe na AON'ie, asekuracyjnie złożyłem podanie na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Najbardziej zależało mi na bezpieczeństwie narodowym - ojciec był żołnierzem zawodowym i w swojej karierze też miał przygodę z AON'em. Chciałem pójść w jego ślady, ale udało mu się skutecznie mnie odwieść od powziętych zamiarów. W sumie miał rację, AON nie jest wcale tak "mocną" uczelnią, a same studia nie dają żadnych gwarancji na służbę w WP.

No to w takim razie pozostało UMK, byłem zarejestrowany na historię, ale dzień przed zakończeniem możliwości coś mnie podkusiło, żeby zmienić na administrację - znajomi nagadali mi, że niby co ja będę po historii robił.

A poza tym Toruń to piękne miasto, idealne do mieszkania, przyjeżdżam tu od dziecka, mam trochę rodziny i zawsze dobrze się tu czułem ;)

Fanaa   

Francuski... to dobrze, że go lubisz ;) Mi wystarczył rok w plecy i głupia klasa... A szkoda, bo to fajny i przydatny język.

Ja chyba bym Ci poleciła tą judaistykę skoro to Twoja pasja... W zasadzie wychodzę z założenia, że ludzie którzy robią to co kochają są szczęśliwsi niż ci, którzy kończą medycynę, bo "tatuś kazali..."

Też chciałabym zostać przewodnikiem, ale górskim ;)

Niestety, na razie maluje się przede mną... kilka bardziej społecznych opcji... ;)

Szarak, jak ja Ci tego Torunia zazdroszczę... Ajć.

Edited by Fanaa

Narya   

Na psychologię i prawo jest się ciężko dostać. Judaistyka jest rozszerzeniem na kierunku historia (taki UJ na przykład).

Romanistyka - Filologia romańska. Hm, hm. Chyba nie wiesz na co się porywasz. Filologie są takie, że tam nie ma krztyny po polsku, a wszystko jest w języku danego kierunku. A więc wykłady, ćwiczenia, etc. (tylko książki pewnie po polsku, ale to tylko podręczniki). Jesteś gotowa na zetknięcie się z wykładem, gdzie psor rzępoli ci non stop po francusku i nic po polsku? ;)

Bryśka   
Na psychologię i prawo jest się ciężko dostać. Judaistyka jest rozszerzeniem na kierunku historia (taki UJ na przykład).

Romanistyka - Filologia romańska. Hm, hm. Chyba nie wiesz na co się porywasz. Filologie są takie, że tam nie ma krztyny po polsku, a wszystko jest w języku danego kierunku. A więc wykłady, ćwiczenia, etc. (tylko książki pewnie po polsku, ale to tylko podręczniki). Jesteś gotowa na zetknięcie się z wykładem, gdzie psor rzępoli ci non stop po francusku i nic po polsku? tongue.gif

Narya , widać ,że będziesz nauczycielem ;)

Wiem.No to myślałam o Judaistyce na UJ cały czas...czyli historia.

Przecież mam tego świadomość ;)...myślisz,że co ...ja tak sobie mówię bo tak będzie fajnie....Tak, uważam ,że jestem gotowa a nawet jak jeszcze nie tak dobrze to do matury na pewno..przecież muszę jakoś konkretnie zdać ten francuski ;).

Ale to są tylko plany.

Na razie na 99% procent jestem ku UJ i tej Judaistyce ...a co będzie później..może mi się wszystko pokręcić i np. w przyszłym roku będę chciała iść na matematykę :)

Fanaa   
Jesteś gotowa na zetknięcie się z wykładem, gdzie psor rzępoli ci non stop po francusku i nic po polsku? tongue.gif

Czemu wszyscy uważają, że języki to problem?

Kiedyś miałam znajomego z PW, pojechał na wymianę do Hiszpanii, chodził na wykłady - nic nie kumał o hiszpańsku, ale za to kumał "in inglisz" jak mawiał i dawała radę bez problemu.

Romanistyka to szalenie ciekawy kierunek... A zresztą, do odważnych świat należy ;) Pomyśl Narya co by było gdyby na świecie nie było ludzi ambitnych? ;)

Bryśka   

Kiedyś miałam znajomego z PW, pojechał na wymianę do Hiszpanii, chodził na wykłady - nic nie kumał o hiszpańsku, ale za to kumał "in inglisz" jak mawiał i dawała radę bez problemu.

Romanistyka to szalenie ciekawy kierunek... A zresztą, do odważnych świat należy smile.gif Pomyśl Narya co by było gdyby na świecie nie było ludzi ambitnych? tongue.gif

Za granicą się ćwiczy język...w szkole masz teorię a w życiu praktykę.Dlatego żałuję ,że w tym roku nie pojadę do Francji ;)..bo wiem,żeby mi to bardzo pomogło.

Wydaje mi się ,że jeśli chodzi o francuski jestem na etapie prawie zaawansowanym.Od 3 klasy zresztą będę miała korepetycje pewnie ze 2 razy w tygodniu już pod kątem przygotowania do matury.

Narya   
Narya , widać ,że będziesz nauczycielem ;)

Naprawdę to widać? ;):P

Romanistyka to szalenie ciekawy kierunek... A zresztą, do odważnych świat należy :) Pomyśl Narya co by było gdyby na świecie nie było ludzi ambitnych? :P

Hiszpański jest o niebo prostszy od francuskiego. Próbowałaś kiedyś oglądać TV francuską i wyłapać z niej całe zdanie? :P

Wolę już arabski. ;)

Wołodia   

W ankiecie zaznaczyłem zarządzanie i marketing, aczkolwiek nie jestem stuprocentowo pewny. Składam papiery na SGH do Warszawy i myślę nawet że mam sporą szansę się dostac :-) (no z ważnych egzaminów rosyjski mi został). Na SGH kierunek się wybiera bodajże po drugim semestrze tak więc jeszcze mam czas, a później jak dobrze pójdzie to Akademia Ekonomiczna w Moskwie na trzecim roku studiów będzie stała otworem (tylko trzeba najpierw język podszkolic).

A historia od teraz (konkretnie od wtorku) staje się już tylko i wyłącznie hobby bo na studiach mi potrzebna nie będzie.

Bryśka   
Naprawdę to widać? mellow.gif laugh.gif

Strasznie ;)

Hiszpański jest o niebo prostszy od francuskiego. Próbowałaś kiedyś oglądać TV francuską i wyłapać z niej całe zdanie? tongue.gif

Wolę już arabski. laugh.gif

Trelel morele :P...

Nie...próbujesz mnie zrazić czy może jeszcze lepiej,sugerujesz że jestem tępa:P.