Jump to content

ania02101

Użytkownicy
 • Content count

  197
 • Joined

 • Last visited

About ania02101

 • Rank
  Ranga: Wykładowca
 • Birthday 10/02/1993

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Zainteresowania
  archeologia :)

Recent Profile Visitors

1,614 profile views
 1. Bitwa Olzańska

  Dzięki wielkie. W sumie szukałam w książkach związanych z III powstaniem śląskim to tylko natrafiłam na skąpe informacje.
 2. Bitwa Olzańska

  23.05.1921 r. nad Olzą (na terenie Wodzisławia i Raciborza) doszło do bitwy o granice (?) Co więcej o niej wiadomo... Prawdę mówiąc staram się coś znaleźć i niewiele o niej wiadomo, albo szukam w niewłaściwych źródłach (cóż i tak bywa). No ale jak to z nią było? Co o niej wiadomo prócz tego że miała duże znaczenie w walkach w trakcie III powstania śląskiego? Kto w niej uczestniczył? Jak duże były jednostki? Jakie straty? Na te i inne pytania mam nadzieję że uda mi się znaleźć odpowiedź z Waszą pomocą. Zainteresowała mnie ta tematyka ze względu na organizację 90-lecia owej bitwy przez grupę harcerzy.
 3. Korepetycje z historii online

  Ale czy na pewno? Odczucie może być różne i ocena tego zjawiska ale najlepiej jeśli ktoś kto takie lekcje pobierał się "wypowie" bo właściwie możemy gdybać a każdy inaczej oceni i tak takie korepetycje. Jak dla mnie nic nie zastąpi nauczyciela na żywo...
 4. Bitwa, którą chciałbyś zobaczyć

  Właściwie to bitwy starożytności przede wszystkim... Kanny, Termopile, Salamina, Gaugamela itd...
 5. Korepetycje z historii online

  Lekcje on-line są dla mnie trochę "dziwne" nie wiem czy to pomoże zrozumieć chociażby historię.. Sama jakiś czas uczęszczałam na korepetycje z historii ale nie dlatego by nauczyć się jej bo to nie jest dziedzina którą może ktoś wyłożyć jak matematykę i uczeń zrozumie... W moim przypadku korki opierały się na rzeczowej dyskusji ze specjalistą i tym by pomoc bardziej naukowo podejść do zagadnień... Jestem trochę sceptycznie nastawiona to takich metod nauczania bo jednak nie ma to jak tradycyjne spotkanie ze specjalistą danej dziedziny i "realne" lekcje...
 6. Olimpiada historyczna 2010/2011

  I tego właśnie się obawiam... brązu/ żelaza... Niestety ja najlepiej czuję się w kamieniu którego raczej nie ma na OH ;/ Cóż w tamtym roku było o pochówkach.
 7. Olimpiada historyczna 2010/2011

  Czy przedłużyliby Ci pisanie nie wiem ale wiesz powinnaś zadzwonić do komisji i dopytać się. Mi kazali zabrać na etap pisemny dokumenty że mam dysleksję a jak to będzie brane pod uwagę nie wiem. I jeszcze jedno mimo dysleksji/dysortografii pamiętaj że pisownia wyrazów z u, ó, rz, ż, h i ch są brane pod uwagę jako normalne błędy ortograficzne! Inne błędy ortograficzne są brane pod uwagę jako graficzne więc nawet papier nie upoważnia Cię do pisania prostych wyrazów z błędami na Olimpiadzie (czy sprawdzianach w szkole). Jest ktoś z archeo?
 8. Olimpiada historyczna 2010/2011

  Dziękuję Niestety wiem jak to jest z archeo na OH Ale dla mnie i tak to jest szok bo maxa mialam za prace tak wiec i teraz wiec licze na kolejny cud A tak w ogóle ktoś może pamięta z poprzednich lat tematy z archeo?
 9. Olimpiada historyczna 2010/2011

  Witam ponownie na forum W tym roku w końcu mi się udało i to z dość ładnym wynikiem przejść... Niestety sama ze swojej szkoły przeszłam Specjalizacja oczywiście archeologia. A jak u Was?
 10. De Molay i Becket oraz Awinion z Cluny

  Mam jeszcze jeden pomysł- wiąże się dalej z Hildebrandem. Otóż on mianował Klemensa V jako antypapieża a antypapiestwo to Awinion. A Hildebrand był z opactwa w Cluny. Trochę dalekie powiązanie... Mam jeszcze jedno powiązanie Otóż chodzi o nazwę orderu zakonu templariuszy nadaną na cześć Beketa a w końcu De Molay był ostatnim mistrzem tegoż Zakonu. I jeszcze jedno rycerze (The Knights of St Thomas Acon) dzilali w latach 1191-1538 i De Molay do nich prawdopodobnie nalezał.
 11. De Molay i Becket oraz Awinion z Cluny

  A może z tym wyrokiem na De Molay'a miał jakiś związek Beket? Czy któryś nie rzuciła na któregoś klątwy?
 12. De Molay i Becket oraz Awinion z Cluny

  Pomożecie mi? Jutro mam sprawdzian- bardzo mi zależy żeby nie popsuć sobie średniej za szukałam tego już kilka dni- za nic nie potrafię odnaleźć związku między tymi postaciami czy miejscami. Raz przyszło mi na myśl że Awinion i Cluny będą się wiązały przez postać Hildebranda ale w jaki sposób sama nie wiem... A co do De Molay'a i Beketa to już brak pomysłów całkowity Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
 13. De Molay i Becket oraz Awinion z Cluny

  To na historie na sprawdzian- poziom rozszerzony. Dla mnie też to nie ma sensu bo gdybym potrafiła odnaleźć jeszcze jakiś związek było by ok... Chodzi o jakiś związek który będzie miał sens - nie wystarczy powiedzieć że i de Molay i Beket byli facetami.
 14. De Molay i Becket oraz Awinion z Cluny

  Nie właśnie, należy obie miejscowości powiązać ze sobą i obie postacie tak samo.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.