Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Sen oraz Wasze sny...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
Albinosie, a może Ty co nieco opowiesz? :mrgreen:

Z tym że ja nie mam ochoty opowiadać:lol: Uważam że jest to sprawa zbyt osobista, aby tak publicznie na forum zwierzać się z niej. Wśród znajomych może i tak, ale na forum na pewno nie:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Tutaj jak ulał pasuje tekst z bash.org.pl :]

Śniła mi się piękna Indianka na koniu...

- i co ?

- Nic, rano budzę się, Indianki nie ma, ale koń stoi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Co temat za odważny? No ale na forum wypowiadać się głębiej w tym temacie to trochę opór wywołuje w człowieku. Miewało się takie sny , choć w małych ilościach i uu dawno bardzo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Jachu- co Ty tak z tymi Talibami?
Piszę pracę magisterską o Al-Kaidzie, więc siłą rzeczy mam do czynienia z Talibami - na szczęście tylko teoretycznie :mrgreen:

Wczoraj miałem strasznie głupi, a jednocześnie intrygujący sen. Stałem na chodniku na dzielnicy samych kamienic. W pewnej chwili po ulicy zaczęła płynąć rzeka krwi :shock: Wyglądało to jakby rzeka wylała. Wielki prąd krwistej posoki porwał mnie i zabrał w kierunku najbliższego skrzyżowania. Krwi było coraz więcej. Zacząłem się topić... i się obudziłem :roll:

Bez wątpienia jest to intrygujący sen. Według mnie, zapowiada dość burzliwe zmiany. A może nerwowe sytuacje? Konieczność ważnej decyzji lub trudne i nieoczekiwane zdarzenia w życiu... Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Stałem na chodniku na dzielnicy samych kamienic. W pewnej chwili po ulicy zaczęła płynąć rzeka krwi Wyglądało to jakby rzeka wylała. Wielki prąd krwistej posoki porwał mnie i zabrał w kierunku najbliższego skrzyżowania. Krwi było coraz więcej.

Paskudnie. Górę wziął u ciebie Id :D . SUPEREGO powinno walczyć (i walczy) z Id, i dlatego to aktywizuje mechanizmy obronne. Rzeka krwi to swojego rodzaju alegoria życia, przemijania (arche Heraklita). Freud by ci pewnie zalecił ze 3 seanse :( Ale ja nie jestem dr Freud, tylko ostatnio mieliśmy psychoanalizę na wykładach z psychologii, i tak mi coś w duszy zagrało... :roll:

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

A ja z kolei miałem dziś wyczesany sen :)

Otóż jechaliśmy ( ja i mój kolega ) na wycieczkę rowerową . W pewnym momencie spostrzegliśmy , że jesteśmy już w Niemczech . Jedziemy dalej i widzimy wiatraki takie jak w Holandii . Cały czas jedziemy jest około 12:25 i przed naszymi oczami ukazał się Paryż z Wieżą Eiffel i katedrą Noter Dame . Postanowiliśmy zawrócić i nagle ... obudziłem się .

Wnioskuję , że sen był ( jest ) przyczyną mojego zamiłowania do Tour de France i wycieczek rowerowych .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

A zdarza się Wam gadać przez sen? Bo mi tak i podobno ostro klnę.

Swego czasu nawet lunatykowałem - pewnego razu położyłem się do łózka, a obudziłem się w korytarzu :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
A zdarza się Wam gadać przez sen?

Mój brat gada i to tak, jakby nie w ogóle nie spał :wink:

Swego czasu nawet lunatykowałem - pewnego razu położyłem się do łózka, a obudziłem się w korytarzu :roll:

Ja lunatykowałam jak byłam mała, potem szczęśliwie z tego wyrosłam :D Kiedyś zdarzyło mi się obudzić pod choinką :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Kiedyś zdarzyło mi się obudzić pod choinką :roll:

Ha, to rodzice mieli prezent, pewnie się ucieszyli :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Ha, to rodzice mieli prezent, pewnie się ucieszyli :wink:

Nie wiem, czy się ucieszyli, wiem za to, że mieli problemy z wyciągnąciem mnie, bo nie dało się mnie obudzić :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Ja ostatnio miałem koszmar. Sniło mi sie, że kilku żuli (takich od tanich win i denturatu) wdało sie w bójke, a ze wyprawiali mniej wiecej takie rzeczy: http://www.youtube.com/watch?v=ReiNH-mH1l4

to zwatpiłem w sens chodzenia na jakiekolwiek treningi. Koszmar...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Mnie ostatnio ze snami odbiło. W tym tygodniu śniło mi się:

- pies, który ugryzł mnie w mały palec lewej ręki, ale to nie bolało,

- pies, który ugryzł mnie w mały palec lewej ręki, ale to już bolało,

- jakaś gra rpg, w której ścierał się Bóg z szatanem :shock: ,

- telewizor, w którym była mowa o... żałobie narodowej (niestety nie wiem z jakiej okazji).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   

Teraz kilka moich:

1.Pierwsze co pamiętam to wychodzę z jakiegoś statku i na bank było to średniowiecze charakterystyczne domy i rycerze ganiali, przeszedłem kawałek drogi i nagle pojawiłem sie na jakimś podwórku, wszedłem do domu ( bardziej piwnicy bo w dół się szło) a tam siedział... Napoleon ( pozdrowienia dla Estery ;) ) i powiedział żebym uciekał bo mnie zdenerwowane masy chłopskie gonią ( byłem ubrany w charakterystyczna zbroję z okresu wypraw krzyżowych), cesarz powiedział, że pomoże mi się wydostać ( po drodze napotkaliśmy się na kilku nie przyjaznych delikwentów ), kiedy wyszedłem na zewnątrz stał tam jakiś hrabia ( na bank francuski) i powiedział że jego zona każe jemu ze mną walczyć, narysował jakąś krechę przez środek pola walki i powiedział że na trzy zaczynamy. Skończyło się na tym, że pokonałem biedaka...

Jeszcze tej samej nocy przyśniło mi się że biegam z siekierą po mieście :twisted:

Miałem też kilka dziwnych snów o tej samej tematyce ( kolejność chronologiczna )

1. Jestem na jakimś wielkim kwadratowym placu, przejść można było jedynie przez środek, ponieważ wszędzie stały ławki ( podobne do tych w kościele tyle że bez oparcia na plecy.), Niebo było zachmurzone jednak zewsząd uderzało jakieś białe światło, w centralnej części placu stał zegar na kolumnie, a plac ogrodzony był murem z kolumnami i łukami charakterystycznymi dla kultury rzymskiej.

2. Drugi raz byłem na rynku mojego miasta, stoi tam barokowy ratusz, tyle że w moim śnie był on spalony, kostka którą rynek jest wyłożony była wyrwana, nasypy jakiegoś żwiru i popiołu, kamienice woku rynku były spalone, stały tylko gołe mury, a w ulicach były wyrwy, i tak jak poprzednio wszystko było oświetlone tym białym światłem.

3.To akurat przyśniło mi się teraz w ferie, szedłem wzdłuż torów kolejowych na skraju jakiegoś miasta, kiedy się obrócił zobaczyłem liczne kamienice, duży ratusz i wielką gotycka Katedrę, byłem przekonany że jest to Kraków ( nigdy w nim nie byłem), i znowu pojawia się to białe światło...

A teraz sen który przyśnił mi się kiedy miałem ok. 5 lat:

Pamiętam że wyjeżdżałem m z Oleśnicy do Bierutowa (13 km ) i na polu obok drogi był Centaur zanęcający się nad fiatem 126p, :mrgreen:

A z jednego snu pamiętam tylko maczugę, taką co to w epoce kamienia ludzie się tłukli...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
1.Pierwsze co pamiętam to wychodzę z jakiegoś statku i na bank było to średniowiecze charakterystyczne domy i rycerze ganiali, przeszedłem kawałek drogi i nagle pojawiłem sie na jakimś podwórku, wszedłem do domu ( bardziej piwnicy bo w dół się szło) a tam siedział... Napoleon ( pozdrowienia dla Estery ) i powiedział żebym uciekał bo mnie zdenerwowane masy chłopskie gonią ( byłem ubrany w charakterystyczna zbroję z okresu wypraw krzyżowych), cesarz powiedział, że pomoże mi się wydostać ( po drodze napotkaliśmy się na kilku nie przyjaznych delikwentów ), kiedy wyszedłem na zewnątrz stał tam jakiś hrabia ( na bank francuski) i powiedział że jego zona każe jemu ze mną walczyć, narysował jakąś krechę przez środek pola walki i powiedział że na trzy zaczynamy. Skończyło się na tym, że pokonałem biedaka...

Jeszcze tej samej nocy przyśniło mi się że biegam z siekierą po mieście

Przepraszam- wybacz- ale nei mogę się przestać śmiać :rotfl: :mrhappy: Kapitalny sen. Napoleon w średniowieczu ostrzega przed chłopskimi masami.

Cóż- ja tylko raz (biorąc pod uwagę fakt, że jestem Napoleonką ;) ) miałam sen związnay z Napoleonem (pozdrowienia xlukass :D nie było tam krzyżowców ani mas chłopskich). Byłam gdzieś w jakimś sklepie z antykami i jakiś miły starszy pan sprzedawca podał mi lupę, która była własnością Napoleona i bardzo trzęsły mi się ręce z wrażenia, więc staruszek mówił, że spokojnie i takie tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   
Przepraszam- wybacz- ale nei mogę się przestać śmiać :rotfl: :mrhappy:

Nie gniewam się, dodam tylko że gadaliśmy po francusku, a ja francuskiego umiem tyle co Azteckiego :mrgreen: , le rozumiałem wszystko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.