Jump to content

lukass

Przyjaciel
 • Content count

  342
 • Joined

 • Last visited

About lukass

 • Rank
  Ranga: Doktorant
 • Birthday 01/14/1992

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • AIM
  9606381
 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Oleśnica / Wrocław
 • Zainteresowania
  Historia, WoS, Geografia,

Recent Profile Visitors

1,210 profile views
 1. Likwidacia Polskosci

  Otóż to! I taka polityka nie przejawia się tylko pod względem Litwy, Prezydent Litwy próbuje się tłumaczyć, ze działanie to jest reakcja na traktowanie Litwinów w Polsce i cytuję: "Polacy na Litwie nie mogą mieć gorzej niż Litwini w Polsce", jednak widzę tu elementarną różnice, mianowicie Litwini stanowią jedynie 0,01% ludności Polski, natomiast Polacy na Litwie stanowią coś koło 6,5% społeczeństwa. Poza tym otwieranie w naszym kraju placówek oświatowych w języku litewskim nie było by opłacalne, w odróżnieniu od Litwy gdzie jest popyt na tego typu instytucje. I o ile się nie mylę jest u nas możliwość zdawania matury w językach mniejszości narodowych.
 2. Powstanie w Wandei

  Według mnie powstanie w Wandei było rozpaczliwą próbą przywrócenia starego porządku. Największym sukcesem było zdobycie Angers, co umożliwiało rojalistom zdobycie Paryża, niestety armia złożona w dużej ilości z chłopstwa wolała wrócić na żniwa, niż walczyć dalej.
 3. Książka, którą właśnie czytam to...

  "Książę" - Niccolo Machiavelli, poza tym drugi raz przechodzę przez "Europę" - Davisa. Tak nawiasem czy ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrą książkę o wczesnym średniowieczu lub upadku Cesarstwa Zachodniego ?
 4. Seria Total War

  Zawiodłem się na najnowszej odsłonie TW, za dużo irytujących i całkowicie zbędnych "pierdół", grę kupiłem głównie ze względu na bitwy morskie i możliwość grania Rzeczpospolitą. Najbardziej irytującym elementem według mnie jest totalna głupota AI, a oblężenie jest totalnym pokazem głupoty sztucznej inteligencji. Zdecydowanie lepiej zagrać w starszego Medievala, czy Rome'a niż męczyć się z tym czymś co miało być hitem. Byłbym zapomniał, wymagania sprzętowe są strasznie wysokie i mojego kumpla na wypasionym sprzęcie, na średnich detalach gra ostro przycinała.
 5. Twoja orientacja polityczna

  Zdecydowanie jestem libertarianinem, uważam iż człowiek powinien mieć całkowita wolność osobistą, ograniczoną jedynie wolnością innego człowieka, zgodnie z zasada: "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa". Jednocześnie jestem za surowym karaniem pedofilii i innych zwyrodnialców.
 6. Wydaje mi się, że Kozacy uznali że lepszy ruski Pan Prawosławny, niż Katolicki Lach, Kozacy byli w fatalnym położeniu, próba utworzenia niezależnego państwa prawdopodobnie spotkała by się z agresją sąsiadów, tak mogli sobie przynajmniej wybrać pana, o ile mogę się tak wyrazić. Co do Chmielnickiego, wydaje mi się, że szukał zemsty na polskich magnatach, a kozacy byli mu niezwykle przydatni.
 7. Czego teraz słuchasz?

  Obecnie słucham: *System of a Down *Green Day, no i trochę Korn, od jakiegoś czasu zaraziłem się Rock'iem i porzuciłem swoje dawne upodobania HH.
 8. Hernan Cortes

  Okrucieństwo w tamtych czasach było normą, Aztekowie pod tym względem wcale mu nie ustępowali, którzy wyrywali serca żywcem swoim wrogom. Gdyby nie miał konia, daleko by nie zaszedł, to właśnie konia się wystraszyli Aztekowie, gdyż tak dziwacznego stworzenia nigdy dotąd nie widzieli.
 9. Gothic II

  Czytałem zapowiedź i prawdopodobnie ma nie być. Ale nigdy nic nie wiadomo
 10. Gothic II

  Trójka ma dużo błędów, ale ma za to super grafikę, lepszy system walki . Duży świat jest pulsem a jednoczesnie minusem produkcji, brak koni czy innych tego typu pojazdów powoduje że przemieszczanie się jest bardzo uciążliwe.
 11. Ponad to narastający kryzys gospodarczy, dług państwowy, nieurodzaj, skutecznie wpływał na biedotę, która widziała jak arystokracja wydaje bale, a król bawi się w Wersalu. Prawda jest taka że na biedotę łatwo wpływać. A co do tematu, myślę, że rewolucję przeczuwano ale pod innym wyglądem, chyba nikt nie sądził że dojdzie do zgilotynowania króla.
 12. Sprawa niemiecka

  W okresie wojen Napoleońskich serce Niemiec stopniowo przenosiło się na północ, do Królestwa Pruskiego. Oczywiście wizja zjednoczonych Niemiec była jeszcze daleka, jednak to w okresie Napoleońskim zaczęła się rozwijać niemiecka świadomość narodowa. Zjednoczone Niemcy nie mogły być niczym przyjemnym w sprawie walki o hegemonię na zachodzie, dotąd zjednoczona Francja, nie miała zbyt dużych problemów z rozbitymi Niemcami, co oczywiście po zjednoczeniu się zmieniło.
 13. Olimpijczycy z Historia.org.pl

  Jeśli chodzi o RON, nowożytność, reformację i wojny religijne to deklaruję pomoc. Na temat wybrałem: "Źródła tolerancji religijnej w Polsce XVI wieku", Powiem szczerze, że u mnie żadnych ciekawych tematów nie było,
 14. Gothic II

  Jeżeli chodzi Ci o misję z magicznym golemem, to należy uśpić strażnika strzegącego "oka innosa", ukraść młot, pójść i zabić Golema (starczy jedno uderzenie ). Droga do Golema: Wyjdź z klasztoru, idź do tawerny, potem pójdź drogą równoległą do drogi do klasztoru ( będzie tam jeden z nowicjuszy ), idź cały czas prosto aż dojdziesz do góry wejdź na nią idź drogą, a po prawej stronie za drzewami bedzie czekał skalny przyjaciel.
 15. No Napoleon nie był za bardzo winny, jednak budził kontrowersję swoją osobą i chcą nie chcąc prowokował państwa ościenne do agresji. Pamiętajmy, że niósł ideę rewolucji, co oczywiście było całkowicie nie na rękę innym władcom.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.