Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Leoś

Nasze fury. Kącik motoryzacyjny.

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

a jedynie puknęło drugi wóz, zapewniają bezpieczeństwo swojemu kierowcy. 

 

O co Ty masz pretensje do innych? Może też tak myślą.

 

Nie sądzi Pan chyba, że pojazd 35 letni jest pojazdem bezpiecznym, biorąc pod uwagę obecne standardy bezpieczeństwa.

 

Wiesz on nie ma nawet pasów z tyłu, co się wielu podoba. A jest bardziej bezpieczny od nowych fur, bo nie ma komputera co coś pochrzani i co najważniejsze auto waży 2 tony, a masa w zderzeniach daje przewagę.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Leoś napisał:

jest pojazdem bezpiecznym

 

Tak naprawdę to bezpieczeństwo pojazdu najbardziej zależy od prowadzącego tudzież innych prowadzących.

Ergo, nie ma pojazdów bezpiecznych.

Drugie ergo, wszystkie są bezpieczne.

 

Pamiętam kiedyś słyszałem, czytałem opinię jakiegoś inżyniera od projektowania samochodów.

Wyraził dość szczególne marzenie.

Konkretnie, samochód z tektury, z kierownicy którego wystawałby długi szpikulec wycelowany prosto w czoło kierowcy.

Jego zdaniem, tak powinien wyglądać, być zbudowany, najbezpieczniejszy samochód.

Edytowane przez Capricornus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
23 godziny temu, Leoś napisał:

W omówionym przeze mnie przykładzie, kierowca Fiata widząc zbliżającą się Skodę mocno naciskał na hamulec. Mimo tego hamulec nie zareagował poprawnie,

 

Bardzo poproszę o wyjaśnienie, czemuż to kierowca Fiata, znajdujący się za TWYM AUDI, mocno naciskał na hamulec, widząc zbliżającą się škodę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   
5 godzin temu, secesjonista napisał:

A młodsze niźli dwie kategorie wiekowe które wymieniłem?

To kim są kierowcy "starsi" i "młodzi" . Jakie to przedziały wiekowe decydują o tym, czy ktoś jest starym lub młodym kierowcą?

 

5 godzin temu, secesjonista napisał:

Kobiet się o takie kwestie nie pyta, nie uczyli Leosia kindersztuby?

Ale dyskutujemy merytorycznie, czy popychamy farmazony? 

 

5 godzin temu, secesjonista napisał:

Brawo.

A myślenie się wówczas nie włącza u Leosia?

Oczywiście, że się włącza. I myślę, co kierowało zachowaniem kierowcy, który widząc w lusterku zbliżajcy się z dużą prędkością pojazd decyduje się na skrajnie nieodpowiedzialny manewr i wyjeżdza mi przed maskę mając jakieś 100km/h mniej. Wtedy zaczynam obawiać się, że Ci ludzie stanowią zagrożenie nie tylko dla mnie ale i dla innych. 

 

5 godzin temu, gregski napisał:

W tym modelu ta opcja jest niedostępna.

Ataki ad personam nie powinny być karane banem? 

2 godziny temu, Tomasz N napisał:

Wiesz on nie ma nawet pasów z tyłu, co się wielu podoba. A jest bardziej bezpieczny od nowych fur, bo nie ma komputera co coś pochrzani i co najważniejsze auto waży 2 tony, a masa w zderzeniach daje przewagę

Szczególnie, gdy przyjdzie Panu ominąć przeszkodę. Gwarantuję, że tzw. test łosia zostanie oblany koncertowo. 

 

2 minuty temu, jancet napisał:

Bardzo poproszę o wyjaśnienie, czemuż to kierowca Fiata, znajdujący się za TWYM AUDI, mocno naciskał na hamulec, widząc zbliżającą się škodę?

Może jego trzeba zapytać? Prawdopodonie widział, że facet nie wyhamuje i instynktownie heblował stojąc w miejscu. Podjął taką decyzję, choć mógł spierdzielać na drugi pas ruchu. Niemniej jednak takie rzeczy dzieją się szybko więc cieżko mówić o tym, czy coś zostało źle zrobione. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Szczególnie, gdy przyjdzie Panu ominąć przeszkodę. Gwarantuję, że tzw. test łosia zostanie oblany koncertowo. 

 

 

A łosie to jakiś nowy gatunek ? 35 lat temu ich nie było do omijania ? 

 

Nawiasem mówiąc auta o twardym zawieszeniu nie mają z tym testem problemów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   

Nie wiem do czego Pan Tomasz zmierza. Faktem jest, że wiekowe samochody (seryjne), z reguły mówiąc potocznie ani nie hamują ani nie skrecają, ponieważ dawno dawno temu, względy bezpieczeństwa były inaczej oceniane. Może Pan Tomasz wymienił elementy zawieszenia oraz hamulce na lepsze, zwiększając tym samym performance swojej maszyny. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
6 godzin temu, Leoś napisał:

Ataki ad personam nie powinny być karane banem? 

A jak skomentować fantazjowanie na temat rozwijania prędkości 250 km/godz na drodze publicznej?

14 godzin temu, Leoś napisał:

Ja podróżując autostradą właściwie co łikend na dystansie 150-300km zawsze  mam przynajmniej jedną sytuację nagłego hamowania z prędkości rzędu 250km/h i mimo takich przeciążeń ten hamulec sobie daje radę w dalszej części trasy. 

Moim zdaniem tylko brakiem wyobraźni i brakiem myślenia.

 

PS.

Fajnie, że na płatnym odnośniku A1 wprowadzono odcinkowy pomiar prędkości. Już dwa razy widziałem na bramkach jak system nie chciał wypuścić frajera któremu wydawało się, że może robić na co ma ochotę.

Gdy się taki idiota trafi, bramka się nie otwiera i czekamy na przyjazd  Policji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   
2 godziny temu, gregski napisał:

A jak skomentować fantazjowanie na temat rozwijania prędkości 250 km/godz na drodze publicznej

Przepraszam bardzo, jakie fantazje? 

 

Autostrada A4 w dużej części jest drogą bardzo bezpieczną i umożliwia rozwijanie dużych prędkości. Gdy ktoś się spieszy, może sobie bez problemu pozwolić na takie prędkości. 

2 godziny temu, gregski napisał:

Już dwa razy widziałem na bramkach jak system nie chciał wypuścić frajera któremu wydawało się, że może robić na co ma ochotę.

Gdy się taki idiota trafi, bramka się nie otwiera i czekamy na przyjazd  Policji.

Dlaczego: "frajera"? Ukradł coś? Zachował się niekulturalnie wobec starszych? Może czas go gonił, miał coś ważnego do załatwienie to chyba lepiej, że goni autostradą niż zwykłą drogą krajową. Od tego te autostrady są i gdyby tylko niektórzy nauczyli się, że nie należy traktować lewego pasa jak trasy widokowo-turystycznej, to nie potrzeba by było żadnych ograniczeń. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Leoś napisał:

To kim są kierowcy "starsi" i "młodzi"

 

Kierowca z grupy wiekowej 40-59 są starsi od tych z grupy 18-24 czy 25-39, przynajmniej dla mnie. No ale ja nie miałem szkoleń prowadzonych przez uznane autorytety i doradców w ministerstwach. Wystarczy mi do tego stwierdzenia moja szkolna znajomość matematyki.  Co do ogólnej konstatacji: kim są "starsi kierowcy", to kwestia perspektywy. Jak Leoś dociągnie do 59 lat zapewne do tej kategorii zaliczy osoby w innym wieku niźli 28 latek.

 

9 godzin temu, Leoś napisał:

zwiększając tym samym performance swojej maszyny

 

Proponuję zajrzeć do słownika.

 

10 godzin temu, Leoś napisał:

Oczywiście, że się włącza. I myślę, co kierowało zachowaniem kierowcy, który widząc w lusterku zbliżajcy się z dużą prędkością pojazd decyduje się na skrajnie nieodpowiedzialny manewr

 

A nie myśli wówczas Leoś co kierowało kierowcą, który zdecydował się poruszać z nadmierną i niedozwoloną prędkością?

 

Ja to widzę tak, Leoś chciał się pochwalić swą furą i przy okazji ponarzekać na stare samochody i ich kierowców. To narzekanie ubrane jest w ogólne uwagi o stanie technicznym samochodów "budżetowych" jak i o nieodpowiednich czy spóźnionych reakcjach starszych kierowców. Mam wrażenie, że nie jest to jednak troska o stan bezpieczeństwa na drogach, tylko takie samochody i tacy kierowcy zawadzają Leosiowi który pędzi z maksymalną (deklarowaną) prędkością swej fury. Nie sprawdzałem jakie są limity prędkości na polskich drogach, ale wydaje mi się, że mniejsze niźli to co osiąga regularnie Leoś.

 

10 godzin temu, Leoś napisał:

Ale dyskutujemy merytorycznie, czy popychamy farmazony?

 

To proponuję przeczytać swój wpis jeszcze raz, bo chyba powinien Leoś pójść na kolejne szkolenie, tym razem z zakresu gramatyki, vide: "Niech secesjonista zapyta teściów jakie mają przebiegi", raczej: "... jakie przebiegi mają ich samochody". Poza tym takie pytanie nie ma sensu, równie dobrze można zapytać osiemnastolatka jaki przebieg ma samochód jego teścia, a teść ma 34 lata. Statystycznie jaki wynik osiągniemy, jak sądzi Leoś? W moim przypadku odpowiedzi na takie pytania dałyby wypaczone wyniki, pierwszy teść zajmował się głównie handlem obwoźnym - zatem dużo jeździł, drugi teść - głównie był wożony służbówką.

 

10 minut temu, Leoś napisał:

umożliwia rozwijanie dużych prędkości

 

A mógłby nam Leoś, który osiągnął piątkę z prawoznawstwa, przypomnieć jakie prędkości "umożliwia" nasz kodeks drogowy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   
39 minut temu, secesjonista napisał:

Kierowca z grupy wiekowej 40-59 są starsi od tych z grupy 18-24 czy 25-39, przynajmniej dla mnie. No ale ja nie miałem szkoleń prowadzonych przez uznane autorytety i doradców w ministerstwach. Wystarczy mi do tego stwierdzenia moja szkolna znajomość matematyki.  Co do ogólnej konstatacji: kim są "starsi kierowcy", to kwestia perspektywy. Jak Leoś dociągnie do 59 lat zapewne do tej kategorii zaliczy osoby w innym wieku niźli 28 latek.

Dalej secesjonista nie odpowiedział, czym różni się stary kierowca od młodego i który to stanowi potencjalnie większe niebezpieczeństwo. 

 

39 minut temu, secesjonista napisał:

Proponuję zajrzeć do słownika.

Proponuję zajrzeć na dowolne forum motoryzacyjne. 

 

39 minut temu, secesjonista napisał:

To proponuję przeczytać swój wpis jeszcze raz, bo chyba powinien Leoś pójść na kolejne szkolenie, tym razem z zakresu gramatyki, vide: "Niech secesjonista zapyta teściów jakie mają przebiegi", raczej: "... jakie przebiegi mają ich samochody". Poza tym takie pytanie nie ma sensu, równie dobrze można zapytać osiemnastolatka jaki przebieg ma samochód jego teścia, a teść ma 34 lata. Statystycznie jaki wynik osiągniemy, jak sądzi Leoś? W moim przypadku odpowiedzi na takie pytania dałyby wypaczone wyniki, pierwszy teść zajmował się głównie handlem obwoźnym - zatem dużo jeździł, drugi teść - głównie był wożony służbówką

No dobrze, ale czy teściowie w chwili obecnej pokonują długie trasy i miewają po 50 tys km nalotu rocznie? Faktem jest, że osoby starsze, w wieku emeryckim, w zdecydowanej większości jeżdżą mniej, do tego na stałych trasach np. sklep-dom. 

 

39 minut temu, secesjonista napisał:

 

A mógłby nam Leoś, który osiągnął piątkę z prawoznawstwa, przypomnieć jakie prędkości "umożliwia" nasz kodeks drogowy?

A zapoznał się już Pan z przytaczanym przeze mnie wczesniej terminem desuetudo?

 

39 minut temu, secesjonista napisał:

Mam wrażenie, że nie jest to jednak troska o stan bezpieczeństwa na drogach, tylko takie samochody i tacy kierowcy zawadzają Leosiowi który pędzi z maksymalną

To jak najbardziej jest troska o bezpieczeństwo moje i innych. Wskazuję na skrajnie nieodpowiedzialne zachowania innych, którzy dodatkowo miewają problem z utrzymaniem należytego stanu technicznego swych pojazdów. Nie wierze, że nie miał Pan sytuacji gdzie gonił pełnym piecem, aż tu nagle ktoś mądry zdecydował się wyskoczyć na lewy pas, bo za jakiś kilometr będzie wyprzedzał ciężarówkę. 

Edytowane przez Leoś

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Leoś napisał:

Proponuję zajrzeć na dowolne forum motoryzacyjne

 

Które jak wiadomo są autorytatywne w zakresie językoznawstwa.

 

4 minuty temu, Leoś napisał:

Dalej secesjonista nie odpowiedział

 

Dałem, tylko jej chyba Leoś nie zrozumiał.

 

4 minuty temu, Leoś napisał:

desuetudo?

 

I dlatego niektórzy nie powinni studiować prawoznawstwa, jak kiedyś ktoś staranuje nie-budżetowy samochód Leosia proponuję wysiąść i powiedzieć do sprawcy - nie ma sprawy to w ramach: "desuetudo" i odjechać bez ustalania przyczyn kolizji dla ubezpieczyciela, a za remont zapłacić z własnej kieszeni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

desuetudo

Ja wiem, że to wszystko tylko Leosiowa fantazja, gwoli zapewnienia sobie samemu specyficznej rozrywki, ale jeżeli jest w tym chociaż malutki cień prawdy, to Leosia nie należałoby wpuszczać, ani na drogi publiczne, ani na salę rozpraw. Zrobi sobie sam krzywdę, a co gorsza - innym uczestnikom ruchu drogowego lub naiwnym klientom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Godzinę temu, Leoś napisał:

Dlaczego: "frajera"?

Bo myślał, że jest ponad prawem .

Teraz już wie, że nie.

 

18 minut temu, Bruno Wątpliwy napisał:

Ja wiem, że to wszystko tylko Leosiowa fantazja, gwoli zapewnienia sobie samemu specyficznej rozrywki,

Nie, no może tato dał mu się z raz przejechać i teraz nasz Leoś marzy o drugim razie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Nie wiem do czego Pan Tomasz zmierza.

 

Pan Tomasz zmierza w stronę zachodzącego słońca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
3 minuty temu, Tomasz N napisał:

Pan Tomasz zmierza w stronę zachodzącego słońca.

Bo tam jest piękny Bulwar.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.