Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Samuelu czy mógłbym powtórzyć moje pytanie z postu 98, ale może w trochę innej formie:

Twój cytat:

O systemie, który proponował likwidację innych narodów, żeby ten właściwy mógł zapanować, tego samego powiedzieć nie sposób. Jeśli dla teoretyków komunistycznych na śmietnik historii trafić miała burżuazja po przezwyciężeniu kapitalizmu, to w ten sam sposób, jak trafiła arystokracja po upadku feudalizmu. Nazizm i komunizm to dwa różne źródła myśli, których symbole powinny być traktowane odmiennie.

(Sławomir Sierakowski)

Co według Ciebie ma na myśli Sierakowski pisząc o trafianiu na śmietnik historii ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Samuelu czy mógłbym powtórzyć moje pytanie z postu 98, ale może w trochę innej formie:

Twój cytat:

O systemie, który proponował likwidację innych narodów, żeby ten właściwy mógł zapanować, tego samego powiedzieć nie sposób. Jeśli dla teoretyków komunistycznych na śmietnik historii trafić miała burżuazja po przezwyciężeniu kapitalizmu, to w ten sam sposób, jak trafiła arystokracja po upadku feudalizmu. Nazizm i komunizm to dwa różne źródła myśli, których symbole powinny być traktowane odmiennie.

(Sławomir Sierakowski)

Co według Ciebie ma na myśli Sierakowski pisząc o trafianiu na śmietnik historii ?

Po prostu burżuazja miała po rewolucji socjalistycznej zejść ze sceny dziejowej, miała zostać wywłaszczona, przez co utraciłaby swą dotychczasową pozycję klasową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Po prostu burżuazja miała po rewolucji socjalistycznej zejść ze sceny dziejowej, miała zostać wywłaszczona, przez co utraciłaby swą dotychczasową pozycję klasową.

To ja zapytam tak: co znaczy w tym ujęciu burżuazja?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zasadne jest zapytać czy każdy kto trafiał do więzień w II RP a był komunistą z definicji dla naszego kolegi był szykanowany i prześladowany?

Jeśli zatem tak jest, to logiczny wniosek jest taki, że pośród polskich komunistów to w zasadzie twardych rewolucjonistów nie było.

Takie niemrawe towarzystwo co to tylko ulotki rozwieszało, klasę robotniczą uświadamiało, ale żeby do władzy chcieć dojść siłą to - już nie.

Du**** woł****, a nie rewolucjoniści, zatem.

Wciąż nie wiem przez kogo Dąbal był prześladowany, i czy kolega Samuel jest w stanie udowodnić, że ów pan nigdy nie dążył do obalenia ustroju.

Podawanie nazwisk kolejnych działaczy komunistycznych mija się z celem, skoro kolega nie potrafi nam wskazać na czym polegało prześladowanie konkretnej osoby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A ja zapytam co znaczy "zejść ze sceny dziejowej".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Może owe "zejście ze sceny dziejowej" było tożsame z massengrobami dla burżuazji ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

A czy ma ktoś ma wiedzę, żeby odpowiedzieć na pytanie, jak to planował Lenin, przed objęciem władzy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
To ja zapytam tak: co znaczy w tym ujęciu burżuazja?

To taki człowiek co umie czytać i pisać oraz ma coś wiecej niż dziurawe portki na dupie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

To taki człowiek co umie czytać i pisać oraz ma coś wiecej niż dziurawe portki na dupie.

I nie robi ręcami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No nie wiem.

Ja robię ręcami ale mam domek z ogródkiem (i regularnie wyjeżdżam za granicę) więc pewnie kwalifikowałbym się do odstrzału.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Ale Ty to bardziej kwalifikujesz się jednak pod robotnika/proletariusza. Zasuwasz u kapitalisty/wyzyskiwacza. W sumie to patrzyli na rączki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Ja robię ręcami ale mam domek z ogródkiem (i regularnie wyjeżdżam za granicę) więc pewnie kwalifikowałbym się do odstrzału.

Według mojego mentora sowieckiego, lejtnanta Zubowa, często kapitaliści udają uczciwych proletariuszy, bo pod wyzyskiem obszarników i kapitalistów nikt nie jest w stanie dorobić się takiego kapitału!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

A co, nie należało mu się? Może warto wspomnieć że Dąbal razem ze zbolszewizowanym księdzem ( a raczej "księdzem" Okoniem) byli winni masowych napadów na dwory i gwałtów w ramach tzw. Republiki Tarnobrzeskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ależ godfrydl nie widzisz jak był prześladowany?

Za jego działalność zamknięto go, po czym wydano go do jego ideowych przyjaciół... którzy go zlikwidowali.

Nie widzisz, że gdyby go nie wydali mógłby dalej żyć?

Ewidentna wina władz II RP.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bełkot   

Wciąż nie wiem przez kogo Dąbal był prześladowany, i czy kolega Samuel jest w stanie udowodnić, że ów pan nigdy nie dążył do obalenia ustroju.

O. Płynnie przeszliśmy do zapotrzebowania, by to X. udowadniał wszystkim że nie jest wielbłądem?

Jeszcze kroczek i będzie można przybić legalistyczną piątkę z Andriejem Wyszyńskim.

Edytowane przez Bełkot

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.