Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

[Forum] historycy.org

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Piszmy o historykach, ale dyskusja o metodach moderowania jak najbardziej została dopuszczona tutaj. To tak żeby nie było niedomówień ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

ja jestem ciekawy czy naprawdę ktoś kiedyś dostał tak bardzo niezasłużenie ostrzeżenie ?

Oto moja wymiana zdań z moderatorem:

Miłej dalszej wiary życzę.

Nie wiem, co Szanowny Autor wypowiedzi miał na myśli, ale tego typu odzywka leży w sprzeczności z normami przyjętymi w kulturalnej dyskusji

Zaprawdę, wielkim chamstwem się popisałem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Moim zdaniem powinno być "serdecznie życzę". Może wtedy chłop dałby radę to strawić. Wiesz, musisz brać pod uwagę, że niektórzy są bardzo wrażliwi i wyczuleni na formy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być "serdecznie życzę". Może wtedy chłop dałby radę to strawić. Wiesz, musisz brać pod uwagę, że niektórzy są bardzo wrażliwi i wyczuleni na formy.

Szczerze wątpię w Twojej wersji serdecznie jest napisane przez małe "s" , co wybitnie ujawnia chamstwo i wrogość wobec osoby do której jest skierowane :B): winno być tak by norm kultury nie nadwyrężać .

Wielce Serdecznie Zycze i W nieustającym Oddaniu Pozostaje Sługa uniżony i podnóżek waszmości .

Co dziwne osoba opierzająca Godfrydla co do zasad kultury na Bratnim Forum , do innych pisuje tak :

....Człowieku, panuj nad sobą, a nie epatuj nie powiem czym. Gdybyś nie przeprosił, zarobiłbyś drugie ostrzeżenie jak w banku. A wtedy pewnie znowu poleciałbyś na inne forum, żeby się w zacnym gronie frustratów poużalać na bestialstwo kubełka i płakać nad swoją niewinnością. A o tym, że sam się napraszasz tekstami godnymi syna Noego (i nie o Sema ani nie o Jafeta mi chodzi) oczywiście nie pomyślisz.

No ale rób jak chcesz. Podłóż się jeszcze parę razy, tylko pamiętaj o przesyłaniu gratulacji z okazji każdego ostrzeżenia, które wtedy dostaniesz. ....

Co szanownemu Gronu Flustratow - polecam ku ocenie .

( Płakałem tu kiedyś nad niesprawiedliwością bo sobie nie przypominam ) :)

Pisze to czlowiek podobno z tytułem Doktora , wiec nadmienię ze jako podwójny magister podobnego chamstwa bym się nie dopuścił nawet na licealiście , a jego głupawych gróźb się nie boje .

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę przyłączyć się do zacnego Grona Frustratów?

Dziś zostałam po raz kolejny wyproszona z bieszczadzkiego i to przez admina z którymś kiedyś współpracowałam. Za to, że śmiałam wrzucić link do bieszczadzkiej relacji kolegów z innego form górskiego. Jak widać wszystko jest w przestrzeni wirtualnej możliwe.

A co ja też mam się czym poszczycić i nad czym "pofrustratować" :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No rzeczywiście nie popisałem się, ale to prawdopodobnie przez swoje pospolite pochodzenie (a i na morzu też się nikt specjalnie w salon nie bawi więc nie miałem gdzie nauczyć się savoir-vivre, ogłady, dobrych manier, bon-ton'u, konwenansów towarzyskich i czego tam jeszcze).

Ale ja w sumie nie o sprawach oczywistych. Po prostu nasunęły mi się pewne refleksje.

Po pierwsze wygląda, że jesteśmy (a przynajmniej ten temat) czytani przez moderatorów bratniego forum i sadząc z reakcji to co tu napisano musiało zaboleć.

Po drugie nie bardzo rozumiem dlaczego ludzie biorą udział w czymś gdzie są traktowani w sposób który im nie odpowiada? Nikogo do niczego nie namawiam ale poza "Historykami" też jest życie. Właśnie otworzono nowe forum więc może warto pomyśleć czy gdzieś indziej nie będzie mi lepiej. Jak napisałem, nikogo do niczego nie namawiam. Po prostu kiedyś dla własnej higieny musiałem podjąć decyzję i jak czas pokazał była dobra.

Po trzecie jak pokazuje przykład tego tematu swobodna rozmowa na temat zachowań na forum nie prowadzi do żadnych traumatycznych konsekwencji. Wprost przeciwnie, wydaje mi się, że gdy można spokojnie wyłuszczyć swoje żale lub spostrzeżenia to atmosfera się oczyszcza, a i moderatorzy mają rozsądny feedback dotyczący swoich działań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Między Bogiem, a prawdą Bratnie Forum w porównaniu z innymi przestrzeniami wirtualnymi jest oazą spokoju i dobrych manier. Lubię je i cenię sobie rozmowy, które są tam prowadzone. Oczywiście, czasami i ja zgrzytam zębami czytając komentarze ale w porównaniu z innymi Modzi są naprawdę wyważeni w działaniach. Kurczę, nie odchodźcie, z kim ja będę sobie gadać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

....Człowieku, panuj nad sobą, a nie epatuj nie powiem czym. Gdybyś nie przeprosił, zarobiłbyś drugie ostrzeżenie jak w banku. A wtedy pewnie znowu poleciałbyś na inne forum, żeby się w zacnym gronie frustratów poużalać na bestialstwo kubełka i płakać nad swoją niewinnością. A o tym, że sam się napraszasz tekstami godnymi syna Noego (i nie o Sema ani nie o Jafeta mi chodzi) oczywiście nie pomyślisz.

No ale rób jak chcesz. Podłóż się jeszcze parę razy, tylko pamiętaj o przesyłaniu gratulacji z okazji każdego ostrzeżenia, które wtedy dostaniesz. ....

Mnie się podoba. Czyż nie jest miłe kiedy mod się dla Ciebie aż tak stara ? Przecież mógłby Cię tak schlastać po cichu. A tu taka mila epistoła.

Postaw się jego sytuacji. Tylko czytasz i tniesz, jak piszesz uwagi, to z reguły na Berdyczów, więc w końcu przychodzi ochota by olać tę efektywność epistoł na rzecz ich estetyki. Stąd taka subtelna konstrukcja i to wcale nie stalowa.

Między Bogiem, a prawdą Bratnie Forum w porównaniu z innymi przestrzeniami wirtualnymi jest oazą spokoju i dobrych manier. Lubię je i cenię sobie rozmowy, które są tam prowadzone. Oczywiście, czasami i ja zgrzytam zębami czytając komentarze ale w porównaniu z innymi Modzi są naprawdę wyważeni w działaniach.

łubu dubu łubu dubu ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Między Bogiem, a prawdą Bratnie Forum w porównaniu z innymi przestrzeniami wirtualnymi jest oazą spokoju i dobrych manier. Lubię je i cenię sobie rozmowy, które są tam prowadzone. Oczywiście, czasami i ja zgrzytam zębami czytając komentarze ale w porównaniu z innymi Modzi są naprawdę wyważeni w działaniach.

łubu dubu łubu dubu ...

Nie i jeszcze raz nie. Jestem starym trollem, bywam na 20 paru forach. Mam skalę porównawcza. Jeżeli chcesz się przekonać czym jest toksyczne forum i fatalni modzi to zapraszam http://www.321gory.pl/phpBB2/ Zajrzyj tam do działu niewidocznego dla niezarejestrowanych do toi toi, przeczytaj kilka wątków, jeżeli nie zobaczysz różnicy pomiędzy złym modami, a takimi, którym tylko od czasu do czasu wyrwie się coś to słowo honoru dośpiewam dalszą część piosenki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
....Człowieku, panuj nad sobą, a nie epatuj nie powiem czym. Gdybyś nie przeprosił, zarobiłbyś drugie ostrzeżenie jak w banku. A wtedy pewnie znowu poleciałbyś na inne forum, żeby się w zacnym gronie frustratów poużalać na bestialstwo kubełka i płakać nad swoją niewinnością. A o tym, że sam się napraszasz tekstami godnymi syna Noego (i nie o Sema ani nie o Jafeta mi chodzi) oczywiście nie pomyślisz.

No ale rób jak chcesz. Podłóż się jeszcze parę razy, tylko pamiętaj o przesyłaniu gratulacji z okazji każdego ostrzeżenia, które wtedy dostaniesz. ....

Co szanownemu Gronu Flustratow - polecam ku ocenie .

( Płakałem tu kiedyś nad niesprawiedliwością bo sobie nie przypominam )

Pisze to czlowiek podobno z tytułem Doktora ,

To podobno to odpowiednie słowo-ba, podaje się nawet za doktora inżyniera, warto by to wreszcie sprawdzić, gdzieś podał swoje rzekome nazwisko, więc da się to zrobić-wszyscy doktorzy mają swoje służbowe maile. Niestety nie pamiętam tego nazwiska więc może jak ktoś jest zainteresowany to wspomnianego spamera sam spyta na PM.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Właściwie po co sprawdzać? Mnie też będziesz sprawdzał czy jestem magistrem inżynierem?

Poza tym to trochę niesmacznie obrabiać dupę człowiekowi, którego tu nie ma. Jeśli masz wątpliwości to po prostu napisz do niego PW z zapytaniem.

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

I na wpisie gregskiego sugeruję zakończyć tę sprawę...

Jak zwykle masz racją. Ale trochę pociągnę wątek.

Jeśli chodzi o kulturę osobistą a stopień naukowy.

Pewien moderator Historii, przeedytował mój post, ( napisałem ewidentną bzdurę ), następnie dostałem PM, wręcz nawet były to nawet przeprosiny.

Kto był tym moderatorem? :)

P.S

Piracie, nikt Twojego "kwitu" nie widział, zweryfikować, "prześwietlić" trzeba to natychmiast. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Kto był tym moderatorem?

Tak np. czyni kol. Woj - dosyć profesjonalnie moderuje powierzony mu dział, oraz posiada duży zasób wiedzy n/t uzbrojenia II RP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No ale Woj to jest "Firma"!

Nie dosyć, że to jeszcze człek zrównoważony to jeszcze fachura w swej dziedzinie to co się będzie popisywał jak szczeniak?

Wiecie ja myślę, że ważne jest to co kiedyś napisał Albinos. Czasem są gorsze dni, na nie mogą nałożyć się osobiste antypatie i człowiek reaguje ze sporą przesadą. Dobrze by było gdyby moderatorzy podchodzili do spraw na zimno, ale nie łudźmy się nie każdy to potrafi.

Chociaż wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne. Ja osobiście dowcipkuje i pozwalam sobie uszczypliwości tylko wobec ludzi których lubię i cenię. W kontaktach z ludźmi których nie znoszę jestem maksymalnie zdystansowany chłodny i superuprzejmy. Z prostego powodu. Ogranicza pole do powstawania potencjalnych konfliktów z tymi których nie lubię. Gdy pozwalam sobie na żarty i złośliwostki to znaczy, że pozwalam także na odbicie piłeczki w moją stronę. Jeśli zaś jakiś dupek pozwoli sobie na głupie niesprowokowane uwagi zawsze mogę rzucić zdanie kończące dyskusję (typu sp... na drzewo).

Jeśli więc moderator wspina się na wyżyny swej elokwencji wypisując teksty typu "A o tym, że sam się napraszasz tekstami godnymi syna Noego (i nie o Sema ani nie o Jafeta mi chodzi) oczywiście nie pomyślisz." to dla mnie była by tylko zachęta do odbicia piłeczki na co oczywiście facet pewnie zareagowałby wlepiając warna. To tu dochodzimy do sytuacji która jest dla mnie dosyć obrzydliwa. Moderator zamiast wygasić konflikt prowokuje pyskówkę deklarując jednocześnie, że wykorzysta swoją uprzywilejowaną pozycję do udupienia niepokornego użytkownika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.