Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

Mariusz70: jedna mała rzecz: a co ma fakt stworzenia dobrego kina batalistycznego [szerzej wojennego], z kinem odzwierciedlającym prawdę, taką jaka była, kinem na poły dokumentalnym. Jeżeli jest to film wojenny - to ja nie wymagam od niego prawdy, tylko tego by się go dobrze oglądało... Jeżeli zaś jest to film który ma odtwarzać autentyczne wydarzenia, to niech do diaska je odtwarza... a przy okazji daje się oglądać.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ano byłoby dobrze kiedy by kino batalistyczne również odzwierciedlało prawdę, nie widzę tu sprzeczności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

Nie znajduję w tej wypowiedzi logiki.

Jeśli bolszewicy byli ciągle na bani to nie potrzebny byłby żaden cud.

Z drugiej strony wynika z powyższej wypowiedzi, że bolszewicy... to Polacy.

Istny brak logiki gramatycznej zdania.

nie interesuje mnie Twoja opinia, ale zachwycaj się nadal sobą. Jesteś mi obojętny. Ja Twojej logiki i elips myślowych również nie ogarniam. Sprowokować się już nie dam.

Miałbym jeszcze jedno pytanie co do tego filmu, ale na razie się wstrzymam, bo na Twoją odpowiedź nie liczę w ogóle, a nie chcę, żebyś odstraszył innych.

Edytowane przez Glasisch

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Mariusz70: jedna mała rzecz: a co ma fakt stworzenia dobrego kina batalistycznego [szerzej wojennego], z kinem odzwierciedlającym prawdę, taką jaka była, kinem na poły dokumentalnym. Jeżeli jest to film wojenny - to ja nie wymagam od niego prawdy, tylko tego by się go dobrze oglądało... Jeżeli zaś jest to film który ma odtwarzać autentyczne wydarzenia, to niech do diaska je odtwarza... a przy okazji daje się oglądać.

pozdr

A czy to ma potwierdzac teze,ze kino batalistyczne skonczylo sie na radzieckich produkcjach ?

Taki "Pearl Harbour" to historyczny koszmarek,ale tez i kupa naprawde swietnych ujec."Wladca Pierscieni" wprowadzil nowa jakosc do kina batalistycznego programem Masiv,wreszcie mamy technologie 3D,ktora blyskawicznie stala sie niemal norma.Nie widze wiec konca absolutnie,wrecz przeciwnie.Jak na razie widze tylko i wylacznie koniec kina radzieckiego,nie batalistycznego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

A czy to ma potwierdzac teze,ze kino batalistyczne skonczylo sie na radzieckich produkcjach ?

Taki "Pearl Harbour" to historyczny koszmarek,ale tez i kupa naprawde swietnych ujec."Wladca Pierscieni" wprowadzil nowa jakosc do kina batalistycznego programem Masiv,wreszcie mamy technologie 3D,ktora blyskawicznie stala sie niemal norma.Nie widze wiec konca absolutnie,wrecz przeciwnie.Jak na razie widze tylko i wylacznie koniec kina radzieckiego,nie batalistycznego.

zgadza się, "Pearl Harbor" sknocone w iście hollywoodzkim stylu, ale pomimo fajerwerków, to mnie drażniły te stojące burta w burtę nowoczesne niszczyciele ze współczesnymi masztami i lasem radarów, tak samo, jak w "Tora, Tora, Tora" lotniskowce z nietypową na grudzień 1941, odnogą pokładu startowego skierowanego w kierunku bakburty. Harry`ego Pottera odpuszczam, bo nie przepadam, za stary jestem, a wolę klasyczne "bajki", za taką literaturą i ekranizacjami.

Mam jednak pytanie o "nasz" serial. Nie jestem "zającem" , ale "marynarzem", więc gubię się w tym serialu. Czy byłby ktoś uprzejmy i naświetlił mi, gdzie ów dworek szlachecki stał (na ile się to pokrywa z kimś, kto tam mieszkał, czy główni bohaterowie, w tym również bolszewicy, mają swoje "oryginały", czy ta Dąbrowa z małym dworcem to była, czy to wymysł twórców (obecnie musiałaby się znajdować na terytorium Białorusi, możliwie jakąś datę, czy pokazane walki odpowiadają rzeczywistości. Jak daleko do Warszawy i do 15.08.1920. Siedzę w dosyć dużej odległości od telewizora i nie mogę przeczytać "wprowadzenia", choć kiedyś podszedłem bliżej aparatu, ale nic nowego się nie dowiedziałem.

Dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Idealny pod tym względem był "O jeden most za daleko". Zmiana kadru, pojawia się podpis: data z godziną, gdzie (np. Nijmegen - most), kto, z jakiej formacji i wszystko wiadomo.

Edytowane przez Glasisch

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenia we wzmiankowanym majątku nie mają żadnego związku z jakimś realnym zdarzeniem w jakiejś miejscowości na Białorusi.

Co nie implikuje wniosku, że bolszewikom nie zdarzały się gwałty na szlachciankach, czy z drugiej strony, że niektórym ideowym komunistom takie postępowanie się nie podobało.

Olszyńscy raczej umocowani są na Podolu.

I na marginesie... to żadna Dąbrowa, majątek nazywa się Dąbrówka.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Wydarzenia we wzmiankowanym majątku nie mają żadnego związku z jakimś realnym zdarzeniem w jakiejś miejscowości na Białorusi.

Co nie implikuje wniosku, że bolszewikom nie zdarzały się gwałty na szlachciankach, czy z drugiej strony, że niektórym ideowym komunistom takie postępowanie się nie podobało.

Olszyńscy raczej umocowani są na Podolu.

I na marginesie... to żadna Dąbrowa, majątek nazywa się Dąbrówka.

Bolszewikom i owszem zdarzały sie gwałty, na kobietach które pozostały na miejscu.

Wiktymologa się kłania. :)

A taka ciekawostka.

Moja ś.p. Babcia, rocznik 1903, opowiadała, że gdy zbliżali się Rosjanie, wszystkie kobiety ukrywały się w lasach.

Pacholęciem wtedy będąc, nie mogłem zrozumieć, dlaczego kobiety i dlaczego w ogóle się ukrywały .

Teraz wiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie interesuje mnie Twoja opinia, ale zachwycaj się nadal sobą. Jesteś mi obojętny. Ja Twojej logiki i elips myślowych również nie ogarniam. Sprowokować się już nie dam.

Miałbym jeszcze jedno pytanie co do tego filmu, ale na razie się wstrzymam, bo na Twoją odpowiedź nie liczę w ogóle, a nie chcę, żebyś odstraszył innych.

]

A gdzie ja zastosowałem elipsę?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek był nawet ciekawy. Pokazał, co bolszewicy robili ze dworem szlacheckim: palili książki, rabowali dwór i gwałcili kobiety. Prace bolszewickiego komisarza. Stosunek bolszewików do Boga:

„Gdyby Bóg istniał to by ich ukarał”

I okrutną pracę czekistów. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
A gdzie ja zastosowałem elipsę?

Może po prostu hiperbola Ci się nie udała i poprzez parabolę przeszła w elipsę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

Może po prostu hiperbola Ci się nie udała i poprzez parabolę przeszła w elipsę?

nie występuj proszę w roli mego adwokata. Ja z tym panem nie rozmawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
nie występuj proszę w roli mego adwokata.

Ależ drogi kolego, ja wcale nie występuję w tej roli. Ja podziwiam sposób w jaki prawisz Secesjoniście pochlebstwa!

Taka hiperbola ma tylko jedno ognisko. Parabola podobnie.

Z elipsą jest inaczej! Elipsa posiada dwa ogniska! Tak więc sugerujesz, że w jednej wypowiedzi Secesjonista jest w stanie zogniskować dwie Prawdy (Prawdę czasu i prawdę ekranu jak to powiedziano w "Misiu"). Ja wiem, że jest on nietuzinkowym "userem" ale tak ładnych komplementów prawić mu nie potrafię!

Widzę, że mogę się od Ciebie wiele nauczyć!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

to się stało jak jakaś wszędobylska maniera... bolszewików trzeba było pokazać jako zgraję upijaczonych bestii które gwałcą, biją, mordują... ech jakie czasy, takie filmy...]

A było może inaczej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mozna Godfryldzie ,ale by to bylo zbyt drastyczne dla odbiorcy.

Zdjecie z Orszy.Polski oficer torturowany,kastrowany i spalony przez bolszewikow:

http://libreopinion.com/members/memoriapamiat/2Orsha1918.jpg

Polecam ww zdjęcie wszelkim zwolennikom bolszewizmu , socjalizmu , komunizmu ect . lewactwa - to cywilizacja jak nieśli z sobą bojcy Lenina , Polsce AD 1920.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.