Jump to content

Glasisch

Użytkownicy
 • Content count

  278
 • Joined

 • Last visited

About Glasisch

 • Rank
  Ranga: Starszy wykładowca
 • Birthday 08/08/1956

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.katerniki.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bytom/Górny Śląsk
 • Zainteresowania
  Niemcy od Karola Wielkiego do dzisiaj - Górny Śląsk
 1. Okręty podwodne

  Nad rzeczonym artykułem do OW siedzi Reinhard Kramer z Rostocku, a to co opublikuje będzie bombą, bo ten mało znany temat owiany jest sporymi mitami i legendami.
 2. Okręty podwodne

  co do budowy przez NRD to nic w zasadzie nie wiadomo, a takie plany były - podnieśli z dna pod Rostockiem 2 po Kriegsmarine, a ZSRR miał dorzucić kilka Malutkich - wszystko pokrzyżował 17.06.1953 r. i Ulbricht, który to skutecznie z głów wybił, bo za drogie takie zabawki. Szczegóły w Okrętach Wojennych w roku 2012.
 3. i takie złote myśli nikogo tutaj z adminów oczywiście nie ruszają ...
 4. skontaktuj się z szefem, ja nie robię za ministra spraw zagranicznych Okrętów Wojennych, tylko odwalam robotę, której inni nie potrafią, czy to jest tak trudne do zrozumienia?
 5. Muzyka a wojna

  Szlagier wszech czasów ale tylko Lale Andersen http://www.youtube.com/watch?v=Mp2qzmQBRGM
 6. Najsilniejsze państwo w Rzeszy

  Na habsburską Austrię nie ma mocnych, ja głosuję na Saksonię
 7. Sołżenicyn

  coś o Sołżenicynie, Archipelag Gułag - zdecydowanie! Swego czasu połknąłem jego trzy tomy w oka mgnieniu. Ten wielki Rosjanin pozwolił sobie jednak na pewien afront w stosunku do twórców rewolucji w roku 1917 --> 200 lat razem - kontrowersyjna praca poświęcona historii Żydów w Rosji od rozbiorów Polski po czasy współczesne (tom pierwszy - poświęcony okresowi 1795-1916, wydany w 2001 roku; tom drugi - poświęcony okresowi 1917-1995, wydany w 2002 roku). niby kontrowersyjna, ale nie mijająca się z prawdą. Jeszcze nie czytałem, gdyż muszę do niej najpierw dotrzeć. To, co napisał, o inicjatorach i z jakich kręgów pochodzili, bardzo nie spodobało się za Oceanem, więc niejaka Anne Applebaum - Sikorska wydała swoją wersję, z pewnością na polecenie, może i tatusia rabina, aby potępionego w czambuł Sołżenicyna odsunąć w niepamięć, za co oczywiście otrzymała nagrodę Pulitzera w roku 2004, ale cóż to za dzieło, skoro, co rusz odwołanie, czy odnośnik do Sołżenicyna. Coś lipne to, a jak czytać o gułagach to tylko jego! Sikorską - Appelabum zdecydowanie odradzam.
 8. nie wiem i nie interesuje mnie to też - skontaktuj się z szefulem
 9. Czego, Dziennika Zachodniego?
 10. i trafiliśmy na taką perełkę
 11. Sprzedam bądź kupię - wydawnictwa, starocie itp.

  MARYNISTYKA - NIE PUBLIKOWANE w POLSCE Cześć, oferuję następujące książki przetłumaczone "do szuflady", ze względu na brak porozumienia z potencjalnymi wydawcami w PL (Finna i Tetragon). Mnie nie stać w chwili obecnej na wydanie tego własnym sumptem, a chodzi o następujące pozycje klasyki marynistycznej wzgl. jej ostatnie zdobycze: 1. Fritz Brustat-Naval - Unternehmen Rettung - Operacja Hannibal - ewakuacji ludności niemieckiej z terenów Europy Wschodniej w latach 1944 - 1945- największej akcji ratunkowej w dziejach historii żeglugi. Majstersztyk transportu morskiego i jego cichych bohaterów. 2. Alf R. Jacobsen - Die Scharnhorst - historia operacyjna oraz szczegółowy opis ostatniej bitwy pancernika. Napisana przez odkrywcę jego wraku; wiele nieznanych szczegółów i faktów. 3. Jürg Meister - Der Seekrieg in den osteuropäischen Gewässern 1941/45 - do tej pory podstawowe dzieło, a od roku 1958 nikt nie wydał niczego lepszego - uzupełnione, poprawione przez wielkiego znawcę Floty Czerwonej, Rosjanina Morozowa. Biblia dla każdego, kto interesuje się działaniami morskimi na TDW Europy Wschodniej. 4. Jürg Meister - Wostocznyj front, Wojna na morie 1941-1945 gg - patrz wyżej 5. Antonino Trizzino - Die verraten Flotte, Tragödie der Afrikakämpfer - jedyna do tej pory znana wersja włoskiego spojrzenia na działania morskie na M. Śródziemnym. Tragiczny obraz wyścigu zdrady w najwyższych kręgach dowództwa Regia Mariny z umiejętnością rozszyfrowania przez Brytyjczyków Ultry. Wstrząsająca relacja - tłumaczone na język niemiecki. 6. Antonino Trizzino - Settembre nero - włoski oryginał wydany w roku 1956 - napisana przez byłego pilota samolotu torpedowego. Jego śmiałe opinie zaprowadziły go nawet za kratki - Prawda go wyzwoliła. 7. Antonino Trizzino - Navi e poltrone - pierwsza część ww. książki z roku 1952 - tytuł Okręty i fotele (admiralskie). wszystkie pozycje przetłumaczone na język polski przez Michała Jarczyka. Cena jednego egzemplarza to 50,- PLZ. Chętnych zapraszam serdecznie i liczę wyłącznie na poważne oferty z Waszej strony. KONTAKT oraz wszelkie pytania: jarczyk@elwico.pl W planach następne pozycje - cały Whitley i Scapa Flow Niemca Krausego z Berlina. "Enter" zostanie nacisnięty po przyjściu zapłaty na konto, wzgl. pocztą. Wszystkie pliki w formacie PDF lub DOC.
 12. Westerplatte

  [ciach] Pan Glasisch udał się na 7 dniowy urlop.
 13. Westerplatte

  Ciekawy, nie osłabiaj mnie. Co to jest za źródło? Sucharski od 2.09. nie dowodził, w wyniku załamania nerwowego. Faktycznym dowódcą był Dąbrowski, Nie wiecie tego? Powinniście się zainteresować, pisał o tym Borowiak w swojej książce na podstawie materiałów uzyskanych od córki kapitana (ale nim pewnie gardzicie i w zaraz go odpowiednio podsumujecie, wylewając an niego kubeł fekalii). Sucharski idąc do niewoli obiecał Dąbrowskiemu, że po wojnie opowie całą prawdę, że to nie on dowodził Westerplatte, ale nie uczynił tego do końca swoich dni, co nie najlepiej o nim świadczy o człowieku, a eliminuje z roli bohatera. Coś takiego w tym kraju nie przejdzie zresztą żadna rewizja zakłamanej historii Polski nie ma żadnych szans, bo na fałszywym bohaterstwie ślizgają się wszystkie ekipy po roku 1945 r. Film "Prawda o Westerplatte", z taką ekipa, która tam grała (m.in. Grabowski, Linda i to nawet za bardzo niskie apanaże) NIGDY nie powstanie, bo jest zbyt obrazoburczy i niszczy mity i legendy Najjaśniejszej, stąd bełkot w prasie, że brak pieniędzy, taśmy i tak dalej, Pop prostu pewne kręgi "wpłynęły" na potencjalnych sponsorów. I to jest cała prawda o Westerplatte. Po południu wstawię materiał o działalności gdańskiej Heimwehry, bo ta też zdobywała Westerplatte, od 2 do 6 września brak jakiejkolwiek wzmianki o szturmach (!). Drugi szturm miał być przeprowadzony dopiero 7, ale jak weszli na teren składnicy to na koszarach już wisiała biała flaga. Na Westerplatte nie mieli żadnych strat, najwięcej w Tczewie - lista długa nie jest, wstawię ją też. Pytam się jeszcze, czy warto dla was to robić, bo pewnie materiał zostanie znowu zbity i skrytykowany a ja wyszydzony przez czekających tutaj tylko na to "pseudo - ekspertów". Dla niecierpliwych podaję źródło. Pewnie SECESJONISTA ma tę publikacje, bo sypie niemieckimi źródłami, jak leci. Die SS-Heimwehr Danzig im Polenfeldzug - Rolf Michels - Verlag - Berlin, 2007. Jest dostępna również w polskich księgarniach internetowych o innej okładce, wiec pewnie chodzi o wznowienie z roku 2010, co świadczy o zainteresowaniu, więc zainteresujcie się proszę. Cenienie przyglądałem sobie, Może do gwiazdki ktoś się na tę pozycję skusi, bo jak ktoś chce dojść prawdy, to musi to konfrontować ze źródłami nawet "znienawidzonego" i "lekceważonego" wroga. Sama rodzima, zakłamana czasami zresztą, lektura, taka z gatunku Sienkiewicza - ku pokrzepieniu serca, wiecie do czego się nadaje, nie będę powtarzał...
 14. Andrzej Lepper (1954 - 2011)

  Ty wiesz wszystko a jak nie czujesz bluesa, to masz problem :thumbup:
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.