Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Czy administratorzy powinni donosić na forumowiczów?

Rekomendowane odpowiedzi

PiS chce, aby ABW i policja zajęła się ściganiem internautów, którzy w internetowych wpisach kierują wobec polityków groźby karalne. Na użytkowników łamiących w sieci prawo powinni donosić administratorzy forów, a prokuratura miałaby wszczynać postępowania z urzędu. Możliwe, że w tej sprawie w Sejmie pojawi się projekt ustawy.

Za gazeta.pl

Czy uważacie, że powinienem na Was donosić za każdy wpis mający znamiona groźby karalnej? A co jeśli przeoczę jakiś wpis?

Czy uważacie, że z jednostkowej sytuacji można ustanawiać tak daleko idące kroki?

Pytam poważnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Pytam poważnie.

No to będzie nieco trudne ponieważ tragiczne wydarzenie jakim jest śmierć człowieka (i ciężkie zranienie drugiego) polskim zwyczajem zaczyna przekształcać się w groteskę. Przewiduję, że znowu zamiast zająć się poważnymi problemami dotyczącymi naszego państwa politycy rozpoczną festiwal mniej lub bardziej durnych pomysłów.

Ale ad rem.

Forum jest miejscem publicznym. Faktem jest, że administracja jest niejako jego właścicielem i w jakiś sposób odpowiada za to co się na nim dzieje. Jednak z drugiej strony czy właściciele galerii handlowej muszą wszystko widzieć i wiedzieć co dzieje się na ich terenie?

Oczywiście jeśli zobaczysz coś co wzbudzi Twój niepokój powinieneś zareagować, ale tak samo powinien postąpić każdy użytkownik naszego forum.

Na Twoim miejscu nie martwił bym się zbytnio. Jesteśmy spokojnymi kulturalnymi ludźmi i nawet jeśli czasem mamy ochotę "nogi z dupy powyrywać" to zwykle ubieramy nasze wypowiedzi w znacznie delikatniejsze formy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Jarpen Zigrin napisał

Czy uważacie, że powinienem na Was donosić za każdy wpis mający znamiona groźby karalnej? A co jeśli przeoczę jakiś wpis?

Grożenie publiczne komu kolwiek jest przestępstwem. I nie jest to istotne czy dana osoba wobec której grożba jest skierowana jest osobą publiczną czy nie. Ale nie wydaje mi się żeby na tym forum takie grożby wobec jakiej kolwiek osoby padały. I nie sądze żeby takie wypowiedzi padły. W dodatku administrator powinien posiadać znajomośc prawa. A to trąci chyba troche przesadą. Nie masz czym sie przejmować Jarpenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Jarpen: pewne sprawy są jak się to ładnie mówi penalizowane, podpadają pod kodeks odpowiedni. Część z nich jest ścigana z urzędu - co oznacza, że wystarczy sam fakt pojawienia się jakiejś czynności by je ścigać, część z oskarżenia prywatnego - co oznacza, że ktoś zainteresowany, lub osoba która poczuła się dotknięta może złożyć oskarżenie.

Kolejną kwestią jest to, co może uchodzić za groźbę karalną - czyli pytanie czy powiedzenie komuś w nerwach "ja Ci nogi z d..y powyrywam!", lub "jak Cię dorwę to masz jak w ruskim czołgu....", jest groźbą karalną, czy zastępuje nieco bardziej treściwe panny i przecinki.

To co kto i jak wypowiada świadczy o kulturze wypowiedzi, zaś jest gdzieś napisane, że o ile dana wypowiedź spełnia pewne kanony to w ramach "pluralizmu i swobody wypowiedzi" nie można jej zablokować, zaś administracja nie ponosi odpowiedzialności za takie czy inne zaprezentowane poglądy...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Podejrzewam, że mój dawny prof. od karnego się śmieje albo by się uśmiał.

Groźba aby była karalna musi spełniać między innymi jedną ważną przesłankę - być realna.

No i to ściganie z oskarżenia publicznego.

Chociaż mogłoby to mieć plusy - trzeba by znacznie zwiększyć liczbę prokuratorów i innych funkcjonariuszy do ścigania "pogróżek internetowych" mógłbym znaleźć tam pracę i was wsadzać :)

Edytowane przez Smardz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Jeżeli admin widzi przestępstwo, to admin powinien poinformować "organy". Szczególnie jak ktoś "zgłosi wpis", trudno by moderacja czy administracja udawała, ze przestępstwa nie widzi. Na tym forum to raczej nie problem, ale wiele jest takich gdzie plucie jadem i groźbami jest dopuszczalne oraz tolerowane przez administrację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Jarpenie - krótko - daj spokój.

Forum stoi na bardzo, bardzo przyzwoitym poziomie kultury. Od blisko czterech lat mojego pobytu tutaj nigdy nie widziałem, by ktoś kierował jakieś groźby wobec kogokolwiek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czy uważacie, że z jednostkowej sytuacji można ustanawiać tak daleko idące kroki?

Jak nie wiadomo o co chodzi....

Politycy znaleźli kolejny temat zastępczy żeby odwrócić uwagę od podwyżki podatków i przy okazji wzmocnić cenzurę w internecie.

Podejżewam że jakbyś się uparł mógłbyś donieść na mnie za wpisy o tym że nie mając broni nie możemy się bronić przed podwyżkami podatków a politycy którzy je ustanowili są złodziejami-gdzieś pisałem coś w tym guście.

Chociaż mogłoby to mieć plusy - trzeba by znacznie zwiększyć liczbę prokuratorów i innych funkcjonariuszy do ścigania "pogróżek internetowych" mógłbym znaleźć tam pracę i was wsadzać

Może właśnie o to chodzi-dać pracę kolejnym "znajomym królika" czyli krewnym polityków, przyszłość pokaże.

W końcu pieniądze z podwyżki podatków muszą być jakoś zagospodarowane-czytaj ukradzione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

RR: w takim wypadku [ściganie tego wszystkiego przez prokuratorów] w zasadzie można by podzielić role: ilość więzień ograniczona, 90% przeznaczyć dla tych co groźby czynią, po czym przeliczyć ile jest osób od 16 r.ż. i podzielić na ilość miejsc, uwzględnić średni wyrok i każdy szedł by z urzędu do więzienia na ów średni okres zapisany w k.k. Przecież każdy powiedział ileś razy co komuś zrobi jak go dorwie... dorzucając kilka soczystszych słówek po czym szedł w swoją stronę...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grożenie publiczne komu kolwiek jest przestępstwem. I nie jest to istotne czy dana osoba wobec której grożba jest skierowana jest osobą publiczną czy nie. Ale nie wydaje mi się żeby na tym forum takie grożby wobec jakiej kolwiek osoby padały. I nie sądze żeby takie wypowiedzi padły. W dodatku administrator powinien posiadać znajomośc prawa. A to trąci chyba troche przesadą. Nie masz czym sie przejmować Jarpenie.

Jednak takie zawiadomienia do prokuratury powinien wnosić wyłącznie pokrzywdzony, a nie administrator. Trudno wymagać od administratora śledzenie wszystkich tematów na forum pod kątem zgodności z porządkiem prawnym i interpretowanie gróźb pod kątem realności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Samuel Łaszcz napisał:

A jak napisałem w prywatnym komunikacie, że mohery nie mają wstępu na mój profil, to też się liczy?

A pchały się tam strasznie ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A jak napisałem w prywatnym komunikacie, że mohery nie mają wstępu na mój profil, to też się liczy?

A niby komu administracja miała o tym fakcie donieść?

Chyba, że są w tym zawoalowane groźby... używania pozycji Moderatora. :)

A tak swoją drogą pod taki komunikat podpadam: ja, Hauer, czasem nawet gregski... myślałem o Tomaszu N ale on z racji technicznych zamiłowań zamiast ściegu na prosty moher, zacząłby tworzyć dywan Sierpińskiego.

Czy to oznacza, że po wejściu na profil czekają mnie kary?

ad FSO:

Przecież każdy powiedział ileś razy co komuś zrobi jak go dorwie...

Jak zwykle niepotrzebna generalizacja... a może kolega wskazać gdzie tak powiedziałem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
A jak napisałem w prywatnym komunikacie, że mohery nie mają wstępu na mój profil, to też się liczy?

Nie, nie liczy się. To nie jest groźba tylko manifestacja własnej bezsilności, gdyż zakazujesz coś, czego nie jesteś w stanie wyegzekwować. Dodatkowo musisz przyznać, że Twoja notka jest głupio umieszczona przeczyta ją tylko ten, kto właśnie wszedł na Twój profil.

A tak swoją drogą pod taki komunikat podpadam: ja, Hauer, czasem nawet gregski

A do której grupy wymienionej przez kolegę Samuela mnie zaliczasz? (Zaznaczam, że moherowych berecików nie noszę gdyż za bardzo "gryzą" mnie w moja łysiejącą głowę.)

No i na koniec muszę przyznać rację Smardzowi. Groźba musi być realna albo mieć wszelkie przejawy nawoływania do popełnienia przestępstwa.

Jeśli ktoś na przykład napisze w gorącej dyskusji, że "Całą ta bandę należałoby wystrzelać" to może za mądre to nie jest, ale chyba jeszcze nie ma znamion przestępstwa. Jeśli natomiast zacznie sie rozwodzić nad tym, jakim to dobrym patriotą byłby ktoś, kto sprzątnie pana X to juz zaczyna być groźne, bo może znaleźć się świr, który załapie temat.

Podobnie jest z pogróżkami. Jeśli ktoś obieca mi na forum, ze mi to i owo powyrywa to się najwyżej obśmieję. Jeśli natomiast zacznę otrzymywać pogróżki na prywatnego maila (nie wspominając o normalnej poczcie, czy kontakcie osobistym) to sprawa robi się o niebo poważniejsza.

Jarpen, ja bym się nie martwił. O ile lubimy czasem wsadzić interlokutorowi „szpileczkę” (przyznaje się, ze czasem bywał to gwóźdź) to do gróźb chyba nigdy nie dochodziło. A co do polityków to czy naprawdę myślisz, że oni tu zaglądają i mogą przeczytać coś co ich dotknie? Ja osobiście wątpię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To, że Polska jest od roku 1989 po kolejną okupacją (przez syjonistów, w uproszczeniu "Żydów"), to fakt.

Większość for historycznych, politycznych, patriotycznych, zostało założonych przez agentury, dla kontroli tych środowisk.

Warunkiem bycia moderatorem/administratorem jest ślepe posłuszeństwo i dbanie o linię programową utrzymującą naród w ogłupieniu i "anty-racji" stanu.

Wyrazem naiwności jest zakładanie takich tematów (gdy jedną z podstawowych ról moderatorów/adminów jest właśnie kablowanie na Polaków).

Na tym forum obowiązuje zasada pisania nazw nacji z dużej litery.

proszę do tego stosować.

secesjonista

Edytowane przez secesjonista
: poprawiono ortografię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.