Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
666

Czy Stany Zjednoczone pójdą z torbami?

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

Florek: giełda to wartość przedsiębiorstwa, która czasem zależy od bardzo różnych rzeczy. Czasem 9/10 wartości firmy stanowi nazwa. Za samą rozpoznawalność w świecie, za sam fakt posiadania jej takiej a nie innej - rynek wycenia akcje na niemożebnych poziomach. Dalej - kryzys finansowy to tak naprawdę wiara bankierów że swoją wolą mogą zmienić świat, że jak się ładnie nazywa pewną część ciała można szkłem podetrzeć. Nic innego. To szkło obecnie boli.

Zdziwię Cię - a się powtórzę: Obama i jemu podobni mogą nakazać drukować dolary w ilościach wagonowych, aż maszyny w FED-zie się zatrą, a i tak będzie mała szansą że padną, do chwili kiedy kilka krajów stwierdzi, że pijaka należy nauczyć żyć na trzeźwo, ale póki opłaca się go trzymać pijanego - nie zmieni się nic. Śmiem twierdzić, że los USA leży n.p. w decyzjach Japonii w jaki sposób spłacać swoje potężne zadłużenie wewnętrzne i in. W euro, czy może w dolarach. Pytanie kolejne - czy uwierzą że spłata w dolarach jest efektem zimnej kalkulacji i potrzeby chwili a nie chęci pozbycia się waluty z portfela zasobów.

Zasoby planety są ograniczone w pewnym stopniu. Nie jest okolica 1. kwietnia, a gdzieś [internet] kiedyś [wczoraj? dziś?] czytałem, że nasi rodacy stwierdzili, że da się sztuczną benzynę i ropę produkować z wódencji, przepraszam spirytusu i to zanieczyszczonego, potrzebny jest tylko katalizator... ale patent jest, ba zaś paliwo takie ma klasę paliwa lotniczego. Pytanie: jak zmienia to zapotrzebowanie na paliwa kopalne i dlaczego wódencji nie zabraknie, nawet gdyby to miał być spirytus jakiś tam...?

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem przeciwko skasowaniu nadwyżki ludzkiej populacji, bo to by było ludobójstwo i zbrodnia przeciwko ludzkości.

Myślę w kategoriach: Jak uratować wszystkich ?

Do tego potrzebna jest proekologiczna reforma globalnej gospodarki, którą trzeba zacząć od gospodarki USA.

A z tymi podróżami po wszechświecie, to ty na serio ? Człowieku. 6-minutowy lot turystyczny na wysokości 110 km obecnie kosztuje 100 tysięcy USD. A dalej niż na ISS to żadne loty załogowe się nie odbywają.

Od dawna mówi się o projektach kolonizacji na Marsie, ale brakuje na to pieniędzy....bo budżet NASA to 2 miliardy USD, podczas gdy budżet Pentagonu to 660 miliardów USD.

A co do samego Pentagonu, to rozpoczął on nowy rozdział w historii wojny z terroryzmem. Najpierw skupiła się ona wokół Afganistanu, później Pakistanu, a obecnie na topie jest Jemen gdzie już w tej chwili działa 10 razy więcej agentów CIA niż w Pakistanie. Jemeńskie wojska rządowe, wspierane przez CIA i saudyjskie lotnictwo wojskowe walczą z jemeńską filią Al-Kaidy i zbrojną opozycją. Wygląda na to że będzie to kolejna długa i bardzo kosztowna (uuu, nici z kolonizacji Marsa i reformy gospodarki...) wojna...o kawał pustyni.

Poniżej zdjęcie z Jemenu:

post-6486-1282806824_thumb.jpg

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Moja prognoza się sprawdziła. Dzisiaj Dow Jones Industrial Average spadł poniżej 10 tysięcy punktów, to 9998 pkt, w ciągu ostatniego miesiąca tracąc 5% wartości wyjściowej.

i

Otóż trwały spadek poniżej bariery 10 tysięcy punktów może wywołać panikę, która objawi się gwałtwoną wyprzedażą akcji i w konsekwencji jeszcze większymi spadkami notowań DJIA.

Proszę podać wczorajsze notowania na zamknięcie sesji i dzisiejsze na otwarcie, a potem nie pisać już więcej nieprawdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Pamiętam jak pewnego listopadowego wieczora, w 2008 roku, wracałem autobusem PKS do domu z Lublina i słuchałem radia które włączył kierowca. Akurat leciały wiadomości w kontekście katastrofalnych spadków na DJIA. Owy indeks spadł wtedy do zaledwie około 8500 punktów. Aż się człowiekowi zimniej ze strachu robiło.

Później w 2009 roku, kiedy amerykańska giełda zaczęła odrabiać straty, równoległe zaczęły pojawiać się informacje o nowych "bańkach" spekulacyjnych na których owy wzrost gospodarczy miał być oparty. Wydawało się niewiarygodne aby w celu wyjścia z kryzysu Stany Zjednoczone zdecydowały się na zastosowanie tego samego mechanizmu który w kryzys je wpędził. W każdym razie giełdy szły w górę i nikt się tymi informacjami szczególnie nie interesował (z wyjątkiem takich jak ja), mimo iż sytuacja w oczywisty spośób groziła wytworzeniem "drugiego dna" kryzysu.

Minął zaledwie rok i w lipcu 2010 roku owa próżnia powstała powstała pod pierwszym dnem kryzysu się ujawniła. Być może nawet otchłań. Nikt nie wie jak głęboka. Trudno mi to nawet oszacować.

Wykryłem jednak sfałszowanie danych makroekonomicznych z 2009 roku, według których PKB świata wzrosło z 68 do 70 bilionów USD, mimo globalnej recesji na poziomie 1,5%. Stwierdzam że wystąpiła ukryta globalna inflacja na poziomie 4,5%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam jak pewnego listopadowego wieczora, w 2008 roku, wracałem autobusem PKS do domu z Lublina i słuchałem radia które włączył kierowca. Akurat leciały wiadomości w kontekście katastrofalnych spadków na DJIA. Owy indeks spadł wtedy do zaledwie około 8500 punktów. Aż się człowiekowi zimniej ze strachu robiło.

Później w 2009 roku, kiedy amerykańska giełda zaczęła odrabiać straty, równoległe zaczęły pojawiać się informacje o nowych "bańkach" spekulacyjnych na których owy wzrost gospodarczy miał być oparty. Wydawało się niewiarygodne aby w celu wyjścia z kryzysu Stany Zjednoczone zdecydowały się na zastosowanie tego samego mechanizmu który w kryzys je wpędził. W każdym razie giełdy szły w górę i nikt się tymi informacjami szczególnie nie interesował (z wyjątkiem takich jak ja), mimo iż sytuacja w oczywisty spośób groziła wytworzeniem "drugiego dna" kryzysu.

Minął zaledwie rok i w lipcu 2010 roku owa próżnia powstała powstała pod pierwszym dnem kryzysu się ujawniła. Być może nawet otchłań. Nikt nie wie jak głęboka. Trudno mi to nawet oszacować.

Wykryłem jednak sfałszowanie danych makroekonomicznych z 2009 roku, według których PKB świata wzrosło z 68 do 70 bilionów USD, mimo globalnej recesji na poziomie 1,5%. Stwierdzam że wystąpiła ukryta globalna inflacja na poziomie 4,5%.

A czemu fałszowałeś podawane przez siebie dane i nie podałeś indeksu na zamknięcie?

Czemu nie podałeś dzisiejszego otwarcia?

Czemu twoje prognozy co do trendu się nie sprawdziły?

Poprosimy o pochwalenie się jak kolega wykrył to fałszerstwo - proszę się pochwalić ;):) :)

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

To było proste. Wystarczyły rzucić okiem na dane za zeszły rok pochodzące z Banku Światowego i MFW...oraz śledzić wiadomości biznesowe z tamtego roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Pamiętam jak pewnego listopadowego wieczora, w 2008 roku ...

To jeszcze nic!

Ja pamiętam jak pewnego grudniowego przedpołudnia, w 2008 roku jechałem samochodem ze Starogardu do Gdyni i słuchałem radia, które sam włączyłem. Akurat leciały wiadomości w kontekście planowanego wzrostu akcyzy na alkohol. Ów alkohol po tej operacji miał zdrożeć, piwo o 4% a wódka aż o 10%. Aż się człowiekowi zimniej ze strachu robiło.

To jest dopiero GROZA! A Ty jakieś dyrdymały wypisujesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem przeciwko skasowaniu nadwyżki ludzkiej populacji, bo to by było ludobójstwo i zbrodnia przeciwko ludzkości.

Twój wcześniejszy post świadczy o czym innym.

Myślę w kategoriach: Jak uratować wszystkich ?

Teraz bujasz w obłokach, nie da się wszystkim pomóc, nie da się wszystkich kochać, po prostu się nie DA!.

Do tego potrzebna jest proekologiczna reforma globalnej gospodarki, którą trzeba zacząć od gospodarki USA.

A gdzież by tam, proekologiczna gospodarka całkowicie zahamuje wszelki rozwój. No ale pewno tobie marzy się powrót ludzkości do jaskiń.

A z tymi podróżami po wszechświecie, to ty na serio ? Człowieku. 6-minutowy lot turystyczny na wysokości 110 km obecnie kosztuje 100 tysięcy USD. A dalej niż na ISS to żadne loty załogowe się nie odbywają.

Od dawna mówi się o projektach kolonizacji na Marsie, ale brakuje na to pieniędzy....bo budżet NASA to 2 miliardy USD, podczas gdy budżet Pentagonu to 660 miliardów USD.

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale to właśnie Pentagon i USAF oraz US.Army pracują nad nowymi wahadłowcami następcami obecnie uzywanych (zresztą nie tak dawno temu odbył się pierwszy lot próbny) a nie NASA. Warto się czasami douczyć prawda?

A co do samego Pentagonu, to rozpoczął on nowy rozdział w historii wojny z terroryzmem. Najpierw skupiła się ona wokół Afganistanu, później Pakistanu, a obecnie na topie jest Jemen gdzie już w tej chwili działa 10 razy więcej agentów CIA niż w Pakistanie. Jemeńskie wojska rządowe, wspierane przez CIA i saudyjskie lotnictwo wojskowe walczą z jemeńską filią Al-Kaidy i zbrojną opozycją. Wygląda na to że będzie to kolejna długa i bardzo kosztowna (uuu, nici z kolonizacji Marsa i reformy gospodarki...) wojna...o kawał pustyni.

Nie będzie to kolejna długa i kosztowna wojna gdyż USA wyśle co najwyżej siły specjalne, niech brudną robotę odwalają Jemeńczycy i Saudyjczycy i nie jest to wojna o kawał pustyni jak to sobie wymyśliłeś, a celem jest osłabienie i/lub całkowita fizyczna likwidacja bojowników.

To było proste. Wystarczyły rzucić okiem na dane za zeszły rok pochodzące z Banku Światowego i MFW...oraz śledzić wiadomości biznesowe z tamtego roku.

No jeżeli tak przeprowadzasz wszelkie analizy to oczywiste że możesz manipulować i kłamać... szkoda tylko że całkowicie Tobie to nie wychodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To było proste. Wystarczyły rzucić okiem na dane za zeszły rok pochodzące z Banku Światowego i MFW...oraz śledzić wiadomości biznesowe z tamtego roku.

Ponieważ nie śledzę wolałbym poznać zdanie eksperta - florka-xxx... wreszcie skoro tak wielu ludzi pyta kolegę, w związku z ukończeniem studiów, o ocenę i opinię na temat współczesnych zdarzeń i przemian... to ja rozumiem, że kolega udziela konkretnych odpowiedzi.

Z jakichś nader dziwnych powodów kolega nie potrafi jednak, bądź nie chce podzielić się konkretami z użytkownikami forum.

To rodzi podejrzenie, że kolega niczego nie analizował, a jedynie podaje przetworzone przez siebie newsy z ogólnych portali, zresztą jak to miał w zwyczaju na historycy.org

Ja więc poproszę by kolega pokazał zestawienie, z przytoczonymi liczbami i źródłami tych danych, o pokazaniem w jaki to sposób doszło do fałszerstwa, które to fałszerstwo przeoczyło tak wielu analityków i ekspertów, za to nasz kolega go wychwycił.

To chyba nie sprawi trudności?

To jeszcze nic!

Ja pamiętam jak pewnego grudniowego przedpołudnia, w 2008 roku jechałem samochodem ze Starogardu do Gdyni i słuchałem radia, które sam włączyłem. Akurat leciały wiadomości w kontekście planowanego wzrostu akcyzy na alkohol. Ów alkohol po tej operacji miał zdrożeć, piwo o 4% a wódka aż o 10%. Aż się człowiekowi zimniej ze strachu robiło.

To jest dopiero GROZA! A Ty jakieś dyrdymały wypisujesz.

eeee... tam jaka zgroza.

Ja onegdaj, w czasach zamierzchłej komuny jechałem sobie samochodem marki Żuk (blaszakiem), zgromadzeni tamże liczni pracownicy fizyczni wyciągnęli legalne środki dopingujące w postaci produktu końcowego jednego z państwowych monopoli, inni nielegalne środki dopingujące w postaci produktu końcowego jednego z okolicznych wieśniaków (tzw. bimber)...

a tu okazuje się, iż nikt nie zabrał podstawowego narzędzia sprawiedliwości robotniczej w postaci tzw. kalibru, czyli serii pojemniczków sprawiedliwie odmierzających jednostki alkoholu.

Wtedy to naprawdę powiało grozą ;)

Atoli inwencja Polaków w tym zakresie nie zna granic - ot użyto klosza osłaniającego żarówkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Florek: deficyt i jego wysokość jest to liczba księgowa. Sposoby liczenia owego deficytu zmieniały się w ciągu ostatniego półwiecza pewnie z naście razy. Wszystkie mają na celu by mimo tego, że jest tak sobie powiedzieć, że jest super. Aby tak naprawdę móc powiedzieć jak duży jest deficyt teraz i w czasie wojny drugiej światowej czy wietnamskiej należałoby przeliczać to wszystko wedle ówczesnych metod liczenia, a nie dzisiejszych.

Jak mawiał znajomy prawnik: potrafię udowodnić że każde niewielkie przedsiębiorstwo może być warte od minus miliona do plus miliona złotych. Jest ileś metod liczenia a każda jest zaakceptowana...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno proste pytanie do kolegi florka-xxx:

Co to jest PKB Świata?

1. Uwzględnia i Grecję i Mongolię?

2. I jaki jest algorytm jego liczenia?

Proszę o konkrety... a nie ogólniki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jak mawiał znajomy prawnik: potrafię udowodnić że każde niewielkie przedsiębiorstwo może być warte od minus miliona do plus miliona złotych. Jest ileś metod liczenia a każda jest zaakceptowana...

Podobnie jest ze wzrostem gospodarczym w Polsce, wszystko upada a rząd wedle jakichś księżycowych wzorców wylicza dodatni wzrost i dowodzi że w ciągu ostatnich 10 lat sytuacja w Polsce się poprawiła, gdy jest dokładnie na odwrót.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Przepraszam bardzo ale co oznacza że wszystko upada? Może ja żyję w jakiejś innej Polsce w jakimś innym wszechświecie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Polska do pewnego stopnia może opierać się trendom światowym, ale tylko do pewnego stopnia.

Zresztą sami widzicie że wszystko upada.

Póki co Polska zachowały symboliczny wzrost gospodarczy, ale jakim kosztem ? Konieczne jest szukanie dużych oszczędności w we wszystkich resortach ministerialnych, podnoszenie podatków, podnoszenie cen żywności, a i tak w budżecie państwa na wszystko brakuje pieniędzy.

Rozmawiałem dzisiaj o tym z moją babcią, która ostatnio oglądała program na ten temat TV Trwam.

W Polsce rośnie deficyt budżetowy i celu zrekompensowania go rząd się zapożycza, a z kolei w celu zrekompensowania wzrostu długu publicznego następnie masowo sprzedaje przedsiębiorstwa państwowe, które są doprowadzane do upadku przez prywatnych właścicieli, w konsekwencji czego zmniejszają się wpływy do budżetu, skutkiem czego deficyt budżetowy jest jeszcze większe i tak błędne koło się zamyka.

A tymczasem 17% Polaków w wieku produkcyjnym (w tym ja) jest bezrobotnych. Jak to tak ?

I tak jest obecnie na całym świecie. A to dopiero delikatny przedsmak tego co będzie jeżeli w pewnym momencie USA stanął się niezdolne do obsługi swojego zadłużenia i zbankrutują. Bez restrukturyzacji globalnej gospodarki, stanie się to w przyszłym roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Florek, zaprzestań tych chorych apokaliptycznych proroctw o upadaniu wszystkiego bo nie wszystko upada.

Bo to co wypisujesz jest... no cóż posłużę się tym, warte więcej niż tysiące słów.

633820907326946345-JesusFacepalm.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.