Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
666

Czy Stany Zjednoczone pójdą z torbami?

Rekomendowane odpowiedzi

666   

Odnośnie zachowania stabilności politycznej, USA znajdują się moim zdaniem w niebezpiecznej sytuacji.

Jeżeli w Kongresie w wyniku listopadowych wyborów ponownie uzyskają większość Republikanie, to administracja Obamy zacznie mieć problemy z pozyskiwaniem środków finansowych na jakiekolwiek wewnętrzne pakiety pomocowe. W konsekwencji kilka amerykańskich stanów może zbankrutować jeszcze w tym roku. Jeżeli do tego dojdzie, to zaczną się niepokoje społeczne i zamieszki.

Przedmieścia dużych amerykańskich miast będą wyglądały jak strefa wojny.

W połowie 2011 roku USA mogą wyglądać jak na zdjęciu poniżej:

post-6486-1281625416_thumb.jpg

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad florek-xxx:

W USA wielokrotnie dochodziło do zmiany warty większości na Kapitolu kiedy to prezydentem był członek rywalizującej partii, również w okresie światowych kryzysów - jak dotąd bzdury którymi karmi nas kolega nigdy nie miały miejsca.

Ja tutaj założę się, że nie tylko w połowie, ale i do końca roku 2011 USA nie będą przedstawiały takiego widoku.

W razie przegranej kolega florek-xxx może się na przykład zobowiązać do niepisania więcej tego typu bzdurnych postów.

I jak drogi florku-xxx jesteś w stanie jak mężczyzna podjąć wyzwanie, a zarazem odpowiedzialność za to co piszesz?

Czy tylko są to dyrdymały niedouczonego studenta, który ma nieprzepartą chęć oświadczania światu o swych wizjach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

A może zdobędziesz się na jakąś merytoryczną krytykę ?

Bo to co napisałeś w ostatnim poście, to tak jakbyś napisał w 1989 roku że Związek Radziecki napewno nie upadnie, bo wcześniej nigdy coś takiego nie miało miejsca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Żaden z faktów podanych przez Ciebie nie wieszczy rychłego bankructwa USA, co najwyżej opisuje trudną sytuację.

Jeśli ktoś z faktu przetasowań w Kongresie wysnuwa wniosek o upadku USA to jest to kwestia jego niedouczenia i nieposkromionej chęci do rozsiewania apokaliptycznych wizji.

Zaś 10% bezrobocie... to argument wręcz ośmieszający kolegę.

Na podstawie takiego argumentu mam dla kolegi florka-xxx propozycje kolejnych tematów:

Czy Francja pójdzie z torbami?

Czy Hiszpania pójdzie z torbami?

Czy Litwa pójdzie z torbami?

Czy Łotwa pójdzie z torbami?

Czy Irlandia pójdzie z torbami?

Wszystkie te kraje połowie 2009 roku miały bezrobocie powyżej 10%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Co kraj, to trochę inny standard. W przypadku USA bezrobocie na poziomie 10% jest bardzo wysokie.

Analogicznie w przypadku standardów Polski równie wysokim bezrobociem było by 20%, a w przypadku Afganistanu - 40%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
A może zdobędziesz się na jakąś merytoryczną krytykę ?

Bo to co napisałeś w ostatnim poście, to tak jakbyś napisał w 1989 roku że Związek Radziecki napewno nie upadnie, bo wcześniej nigdy coś takiego nie miało miejsca.

A ja popieram Secesjonistę, jesteś wstanie się zobowiązać do tego co napisał? Masz chociaż za grosz męskiej odwagi? Czy dalej zamierzasz wypisywać brednie [ciach]?

Dobra rada dla Ciebie, zacznij się edukować bo ośmieszasz się bardziej i bardziej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Oczywiście że nie jestem w stanie zobowiązać się do tego co napisałem odnośnie przyszłości...właśnie dlatego że to przyszłość.

Ale jakie to ma znaczenie ?

Chodzi po prostu o stworzenie wiarygodnych prognoz na przyszłość, które sprawdzą sie lub nie.

Trudno przewidzieć czy się sprawdzą, ponieważ już na 3-4 miesiąca do przodu opcje rozwoju bieżących stanów procesów politycznych stają się bardzo rozwidlone.

Są jednak punktu odniesienia co do których jestem pewien i na ich bazie tworzę prognozy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Oczywiście że nie jestem w stanie zobowiązać się do tego co napisałem odnośnie przyszłości...właśnie dlatego że to przyszłość.

Ale jakie to ma znaczenie ?

Do przewidzenia taka reakcja... a znaczenie ma i to duże.

Chodzi po prostu o stworzenie wiarygodnych prognoz na przyszłość, które sprawdzą sie lub nie.

Trudno przewidzieć czy się sprawdzą, ponieważ już na 3-4 miesiąca do przodu opcje rozwoju bieżących stanów procesów politycznych stają się bardzo rozwidlone.

Są jednak punktu odniesienia co do których jestem pewien i na ich bazie tworzę prognozy.

Aha czyli jednocześnie nie masz pojęcia jaka będzie przyszłość ale z całą stanowczością twierdzisz że będzie tak jak zakładasz w prognozach mimo że są to de facto jedynie twoje wesołe bajania.

Sorry, ale to tylko brednie i skończ już zmyślać, sam zresztą właśnie przyznałeś że zmyślasz, choć pewnie jeszcze tego nie zauważyłeś. :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Jestem ostrożny w swoich prognozach.

Przy założeniu utrzymania ciągłości obecnych trendów jest pewne że USA czeka wkrótce głęboki kryzys państwa. Wkrótce, a konkretnie w przyszłym roku, pod warunkiem że wcześniej nie "pęknie" sytuacja w Azji (Bliski Wschód, Koree itp).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Ale to nie jest żadna ostrożność, ignorujesz historię tego kraju i już prawisz mu upadek co jest bzdurą.

Więcej pokory Florek, żebyś się w przyszłym roku nie zdziwił gdy USA będzie stało jak stoi a w Azji będzie jak było i żadna z twych proroczych wizji się nie spełni... a ja tymczasem mam ubaw po pachy. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jestem ostrożny w swoich prognozach.

Przy założeniu utrzymania ciągłości obecnych trendów jest pewne że USA czeka wkrótce głęboki kryzys państwa. Wkrótce, a konkretnie w przyszłym roku, pod warunkiem że wcześniej nie "pęknie" sytuacja w Azji (Bliski Wschód, Koree itp).

Kolega florek-xxx w swym pierwszym poście napisał:

Czy waszym zdaniem USA mają szansę przetrwać do przyszłego roku ?

A teraz:

Jestem ostrożny w swoich prognozach

Rozumiem, iż mniej ostrożne prognozy stawiają na upadek USA jeszcze w tym roku?

A jacy analitycy wspierają kolegę florka-xxx w tych estymacjach?

Może czas wysłać ostrzegawcze info nie tylko do konsulatu Izraela, ale również do Departamentu Stanu, wreszcie te jankeskie prymitywy może w ogóle nie zdają sobie sprawy co się u nich kroi?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

USA nie są zagrożona atakiem z zewnątrz, a Izrael potencjalnie tak.

Jeżeli okaże się że nie mam racji to was przeproszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
USA nie są zagrożona atakiem z zewnątrz, a Izrael potencjalnie tak.

Każdy kraj jest potencjalnie zagrożony atakiem z zewnątrz, co nie znaczy że zaatakowany zostanie, i takie stwierdzenie jest bliższe prawdy.

Jeżeli okaże się że nie mam racji to was przeproszę.

Ale my nie chcemy twoich przeprosin, w każdym razie ja nie chce.

Ważniejsze jest to byś skończył wypisywać bzdury, najlepiej zrób to już teraz i wróć do rzeczywistości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Florek: szczerze powiem - mam dwie obawy: jedna - czy secesjonista nie powie: skopiowałeś jeden ze swoich poprzednich postów, drugi: nie dostanę upomnienia od moda że się potarzam... Ale:

dopóki dolar jest walutą światową, w zasadzie USA nie zbankrutują. Zasada jest prosta: na taki pieniądz jest zawsze zbyt, zaś dłużnik mający 1.0 bln zielonych długu to nie problem jego, ale nasz [wierzycieli], czyli to wierzyciele muszą się zachowywać w taki sposób by i oni z torbami nie poszli.

10 procent bezrobocia - nie jest to wcale dużo. Tym bardziej, że z racji różnych programów pomocowo - wyrównujących szanse, spora część owych bezrobotnych nigdy nie zhańbiła się pracą. Żyją z tego co państwo da. Kolejna grupa - nie chce pracować "za takie pieniądze" - czyli robią to nielegalni imigranci. I jakoś się kręci.

To, że polityka gospodarcza Obamy jest taka sobie to jedno, to że wyjście z wojny nie jest prostą sprawą to inna sprawa, a płodozmian jak mawiał rolnik na polu być musi. Czyli oznacza to, że być może będzie ktoś niezależny albo Republikanin... Czy to coś zmieni? Być może w kwestii finansowania lub nie pewnych programów społecznych, być może w sferze "mówionej polityki" [czyli propagandy] ale ciągłość być musi...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Co kraj, to trochę inny standard. W przypadku USA bezrobocie na poziomie 10% jest bardzo wysokie.

Analogicznie w przypadku standardów Polski równie wysokim bezrobociem było by 20%, a w przypadku Afganistanu - 40%.

A kolega florek-xxx dane to skąd czerpie?

Stopa bezrobocia za czerwiec i lipiec wynosiła 9,5%, a nie 10%.

stopa_bezrobocia_i_zatrudnienia_239969.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.