Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
intervojager

Traktat lizboński, czyli utrata suwerenności przez Polskę

Rekomendowane odpowiedzi

To nie roszczenia-to fakty. Ponoć co 10-ty urzędas idzie do zwolnienia-ale to odbędzie się zaraz po wyborach parlamentarnych, bo PO boi się utraty elektoratu.

P.S. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu. Wolność słowa w Polsce jest zagrożona. To możemy zrobić: http://www.panoptykon.org/content/napisz-do-brukseli-w-sprawie-blokowania-internetu

lub

http://www.stopcenzurze.eu/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale unia nie jest pojęciem abstrakcyjna tak jak nie jest abstrakcją akcyza na energię elektryczną i papierosy, wyższe ceny żywności niż w Niemczech, 23% podatek na ubrania dziecięce(w Niemczech 19%, w Anglii 0%), normy europejskie windujące koszty rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, zamknięte kopalnie, stocznie i cukrownie, dopłaty dla rolników niższe niż w "starej unii", euro, retencja danych w internecie sprzeczna z art.7 Europejskiej Karty Praw Podstawowych i wiele innych spraw opisanych przez ze mnie w tym dziale.

Tak Ciekawy. To nie unia nas prosiła. Ale sprawującym władzę w Polsce nie chodziło w negocjacjach akcesyjnych o autentyczne dobro naszego społeczeństwa, ale bardziej o korzyści osobiste oraz grupy ich popierającej-oligarchii urzędniczej i dawnych pracowników PZPR-u UB i innych urzędów powstałych w czasach PRL-u. Wpływ oligarchii urzędniczej na sprawowanie władzy w Polsce stał się mocno widoczny zaraz po rozpadzie koalicji PiS-Samoobrona-LPR, i objęciem władzy przez PO.

MACHIAVELLI NICCOLŇ napisał, iż narody nie przywykłe do wolności, nawet gdy ją odzyskają, to szybko tracą, by popaść jeszcze w większa niewolę. Z kolei I satyryk RP-Jan Pietrzak stwierdził, iż my Polacy mamy duże doświadczenie w traceniu i odzyskiwaniu niepodległości.

Wpływ oligarchii urzędniczej na sprawowanie władzy w Polsce stał się mocno widoczny zaraz po rozpadzie koalicji PiS-Samoobrona-LPR, i objęciem władzy przez PO

powyższe kłóci się z kolejną kolegi wypowiedzią:

Ponoć co 10-ty urzędas idzie do zwolnienia-ale to odbędzie się zaraz po wyborach parlamentarnych

Wpływ oligarchii urzędniczej na sprawowanie władzy w Polsce stał się mocno widoczny zaraz po rozpadzie koalicji PiS-Samoobrona-LPR

Kolega pamięta o ile wzrosła liczba aparatu urzędniczego za tejże koalicji? :lol:

23% podatek na ubrania dziecięce(w Niemczech 19%, w Anglii 0%)

Skoro w trzech krajach Unii istnieją tak zróżnicowane stawki... to co to ma do samej Unii?

zamknięte kopalnie

A mnie się zdaje, że zaczęto je zamykać na długo przed UE, nieprawdaż kolego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Znowu się zaczyna ... intervojagerze - to nie Unia nas prosiła, byśmy do niej wstąpili - to raz. Dwa - to myśmy o członkostwo w niej zabiegali przez niemal 15 lat ...

Jacy my-pisz za siebie, ja nie zabiegałem.

Co do warunków akcesu - takie mamy, jakie wynegocjowali nasi negocjatorzy, wiec może pretensje trzeba kierować do nich, a nie do UE ?

Jacy nasi-PZPR przerobiona na SLD i parę mniejszych partyjek to nie żadne nasze władze tylko okupacyjne zostawione po wycofaniu armii czerwonej

Po upadku komuny cel był jasny: integracja z demokratycznymi strukturami europejskimi, a nie z Białorusią, Kubą, czy Mongolią

Znow głupi slogan-jak nie unia to Białoruś, ile można tego słuchać.

Celem działń władzy powinno być bezpieczeństwo obywateli, państwa i zamożność społeczeńtwa a nie jakaś integracja

No chyba że ta integracja jest środkiem do powyższego celu-jak wiemy bya środkiem do przekonania obywateli że wszystko co władza robi to efekt planowanej integracji.

Na obecną sytuację w UE, oraz kurs euro wpływ ma ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, wywołany przez USA. Tak jeast od dwóch lat, i nic na to nie poradzimy: PE próbuje z tym walczyć, ale wiele państw żyjących "na kredyt" doprowadziło swoje finanse publiczne do ruiny, a jest zły czas, by się podnieść ...

Jak rozumiem wcześniej UE funkcjonowała normalnie ?

Dziwna obserwacja, moja jest zupełnie odmienna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

ja się chyba załamię... ale po kolei:

1. Kopalnie na terenie tzw. "starej" UE zaczęła zamykać o ile mię pamięć nie myli Iron Lady, czyli niejaka Margaret Thatcher, w latach 80 tych, po przełamaniu fali robotniczych protestów i strajków organizowanych przez wielkie organizacje związkowe.... W Niemczech ten proces był związany z nieopłacalnością eksploatacji złów węgla czy rud żelaza... To taki naturalny proces... Jeżeli coś jest nieopłacalnego się to zamyka lub sprzedaje komuś innemu.

2. Wysokość stawek VAT zależy od ustawodawstwa w danym kraju. Ustawodawstwo unijne, czy akcesyjne określa tylko to na jakich zasadach ma być określona przynależność danych grup towarów do danej grupy stawki. Wykonanie zależy od kraju. To, że u nas są takie stawki a nie inne zawdzięczamy m.in rządom z prawa i z lewa [raczej z lewa, bo PiS to taka prawica gospodarcza, jak z koziej, nieważne... Potrzeby państwa są uwarunkowane m.in. tym:

- jak została skonstruowana ustawa o OFE [-> Buzek

- tym jak i kto był poza powszechnym [?!] systemem emerytalnym [buzek, potem kolejne rządy]

- tym kiedy została uchwalona ustawa o tzw. przejściówkach [Tusk i sp.]

- temu że chłopi są poza powszechnym systemem [wszystkie rządy....]

- temu że jest niski wiek przechodzenia na emeryturę

- i całej masie innych "niedoróbek" zawdzięczanych kolejnym rządom.

3. Różnica między PiS a SLD jest mniej więcej taka, że Pis jest jeszcze bardziej na lewo od SLD a wierzy w Boga nie w w powiedzmy humanizm.... i uważa że to prawo kościelne powinno obowiązywać w sferze obyczajowej a nie ideały takie czy inne humanizmu. Ale to detal. Prawicą w Polsce jest n.p. JKM ....Ale kudy PiS-owi do niego.

4. Żydzie na kredyt, nawet nie - ponad stan szlag trafia, za przeproszeniem, w chwili kiedy wzrost jest dużo mniejszy niż oczekiwany, lub następuje recesja. Co to jest dawanie kredytu na 120% wartości nieruchomości - ano to, że bank dający kredyt wierzy w to w przeciągu bardzo krótkiego okresu n.p. wartość wzrośnie o więcej niż o 20%... Czy ma to podstawy? W okresie 2006 - 2009 miało. Rożnica w cenie mieszkania była niemalże jak 1:1,8 oznacza to wzrost o 80%! , czyli to że wartość kredytu staje się mniejsza od wartości nieruchomości. W tym samym okresie płace średnie także rosły rocznie o pi razy drzwi te 6-7%... czyli rata z 2006 r. będąca "na pograniczu" wytrzymałości płatnika stawała się "niewysoka" lub "znośna". Przyszedł kryzys i diabli to wzięli.

5. UE to pod względem gospodarczym jeden wielki kraj [ja n.p. nie dalej jak w tydzień temu w pt. wspomogłem czeską gospodarkę] co oznacza, że pomagając jednemu krajowi zapobiega się zawirowaniom w innych, a pomoc rozłożona na ileś państw, jeszcze do tego dokładnie zorganizowana i pod kontrolą ma szanse spełnić swoje zadania...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolego FSO niech mnie kolega nie załamuje swą indolencją:

1. Kopalnie na terenie tzw. "starej" UE zaczęła zamykać o ile mię pamięć nie myli

Pamięć kolegę bardzo myli, przedmówca pisał o zamykaniu kopalń u nas, a nie w starej Unii.

Dodatkowo kolega dał "ciała" albowiem za Żelaznej Lady nie było Unii Europejskiej - stąd me pytanie o czym i do kogo kolega pisze i na jaki temat?

Wysokość stawek VAT zależy od ustawodawstwa w danym kraju.

To akurat nieprawda, zależy na jakie grupy towarów.

Potrzeby państwa są uwarunkowane m.in. tym:

- jak została skonstruowana ustawa o OFE [-> Buzek

- tym jak i kto był poza powszechnym [?!] systemem emerytalnym [buzek, potem kolejne rządy]

- tym kiedy została uchwalona ustawa o tzw. przejściówkach [Tusk i sp.]

- temu że chłopi są poza powszechnym systemem [wszystkie rządy....]

- temu że jest niski wiek przechodzenia na emeryturę

- i całej masie innych "niedoróbek" zawdzięczanych kolejnym rządom.

Nie bardzo zrozumiałem tę diagnozę absolwenta nauk ekonomicznych, bo jedyne uwarunkowania to kwestie emerytalne.

A co z innymi?

Żydzie na kredyt, nawet nie - ponad stan szlag trafia

Albo kolega ma problemy z akceptacją innych narodowości, albo z przyswojeniem języka polskiego.

Jedno i drugie; na takim poziomie ; jest niedopuszczalne.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Jacy my-pisz za siebie, ja nie zabiegałem.

Ja też osobiście nie zabiegałem - zabiegały o to (w imieniu społeczeństwa) kolejne wyłonione w demokratycznych wyborach partie rządzące.

Jacy nasi-PZPR przerobiona na SLD i parę mniejszych partyjek to nie żadne nasze władze tylko okupacyjne zostawione po wycofaniu armii czerwonej

Nie cierpię komunistów, ale pisałem wyżej iż do Wspólnoty Europejskiej ciągneło nas już od upadku komuny, i kolejne ekipy rządzące starały się cel ten przybliżyć. A to, że ostanią była ta z SLD z prem. Millerem na czele - nic na to nie poradzę :(

Znow głupi slogan-jak nie unia to Białoruś, ile można tego słuchać.

Celem działń władzy powinno być bezpieczeństwo obywateli, państwa i zamożność społeczeńtwa a nie jakaś integracja

Nie głupi slogan, tylko jedna z 3 alternatyw:

1)Integracja z krajami będącymi raczej średnio zainteresowanymi współpracą z UE (np. Białoruś, czy Rosja);

2)Integracja z UE

3)Bycie współpracujacym z, ale niezależnym od UE (jak np. Szwajcaria) - ale troszkę nam chyba do jej gospodarki brakowało i brakuje ?

Jak rozumiem wcześniej UE funkcjonowała normalnie ?

Dziwna obserwacja, moja jest zupełnie odmienna.

W porównaniu do funkcjonowania (i rozliczeń) takiej RWPG to nawet najgorszy okres UE (wcześniejszej EWG) jest czasem mlekiem i miodem płynącym :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: kopalnie zaczęła zamykać Iron Lady, dając przykład, że można zwalczyć silne związki zawodowe istniejące w tzw. tradycyjnych branżach... Niemcy też pozamykali troszkę swoich. Myśmy powinni zamknąć / sprzedać cześć z nich. Problem był jeden: a co będzie jeśli górnicy pójdą na Warszawę?

Pisałem o kwestiach [m.in.] emerytalnych, także o służbie zdrowia co nieco. Jeżeli pewne rzeczy nie zostaną doprowadzone do końca [patrz OFE], patrz praca do któregoś tam roku życia, patrz rozmowy o tym kiedy przejść na emeryturę, patrz reformy górnictwa czy hutnictwa. Każde z tego jest powiązane z różnymi dziedzinami życia i wzajem między sobą. Małe pytanie: ile razy zmieniano ustawy, wyłączano różne grupy zawodowe po marszach na Warszawę? Ile razy podejmowano decyzje nie takie które przyniosą najlepsze skutki ekonomiczne, a takie które uspokoją nastroje, a najlepiej ów śmierdzący problem zrzucą na barki następców?

Każdemu zdarza się "strzelić" literówkę. Nie ja pierwszy i nie ostatni.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

RR: jakby to ująć Szwajcaria jest w zupełnie innym miejscu i ma zupełnie inne warunki geopolityczne - ale to detal.

W kwestii cen cukru: jaka regulacja? W Niemczech jest jedna cena w Portugalii inna, a u nas jeszcze inna.. Tak na marginesie to za rządów PiS kiedy rozstrzygało się kto i ile cukru będzie robił i na jakich zasadach to nasz facet od tego miał inne sprawy niż dyskusja w gronie odpowiednich ministrów. To był okres kiedy obrażaliśmy się na cały świat. Przepraszam : fotygowaliśmy się...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I znów zapłacimy za fanaberię eurokratów którzy ubzdurali sobie budowę społeczeństwa postindustrialnego w oderwaniu od zasad wolnego rynku i ekonomii: zapłacimy drożej za mieszkania i samochody:

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=dd&dat=20110514&id=main

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Całkiem słuszne posunięcia i nijak się mają do krzywizny banana, domy bez azbestu zapewne są droższe, atoli nie słyszałem by kolega intervojeger optował za pozostawieniem takiego rozwiązania.

A odległość szczebli, czy choćby standardy szerokości schodów to sprawa jeszcze sprzed UE, ot po prostu wnioski z badań ergonomicznych.

Bezpłciowe wychowanie?

Dobre... no jak ktoś nie ma ikry, czy charakteru to i tak będzie bezpłciowe.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

polityka i pomysł słuszny, choć być może doprowadzić to do znacznych kosztów i większego zużycia materiałów czy różnych rzadkich metali. W wielu wypadkach o wiele ważniejsze jest egzekwowanie stanu technicznego pojazdów. Poza tym coraz większy stopień komplikacji budowy i silników i samochodów zwykle nie sprzyja ich trwałości..

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, to żadna utrata suwerenności. Tak mówią Ci przez, których nie weszlibyśmy do UE i bylibyśmy czymś pomiędzy dajmy na to Litwą, a Białorusią, bliżej tej drugiej.

To w ogóle takie górnolotne słowa suwerenność, ja zagrożenia nie widzę. Lepiej "mieć mniej suwerenności", a mieć więcej miliardów Euro. Cóż zawsze znajdą się ludzie, którzy będą na tym chcieli ugrywać kapitał polityczny, o dziwo zawsze to jakieś góra 2%. Margines.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.