Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Genealogia

  Zauważyłem, że nie ma takiego tematu. Ukazała się książka bardzo pomocna w tym dziale dla Górnoślązaków. To książka Rafała Obetkona: "Mieszkańcy pszczyńskiego wolnego państwa stanowego i ich dochody w świetle katastru karolińskiego z lat 1722 -1727" Pszczyna 2021 Ponieważ pszczyńskie państwo stanowe obejmowało wtedy jakąś 1/3 obecnego województwa śląskiego, stąd spora szansa by tam coś znaleźć.
 3. Last week
 4. Wywaleni z Facebooka

  Ale rozumieją iż w Urzędzie pracy nikt po dane pracodawcy ich nie odsyła do doradcy zawodowego i iż zamiennikami mogą naprawiać swoje samochody. Ale dla czego -masz rację. Zrobię co mam do zrobienia i idę spać. A że w mediach coś pierdną -ale akurat to nie będzie o mnie -nie jestem medialny ale skuteczny.
 5. Wywaleni z Facebooka

  To ja będę "prubował" ci coś jednak poradzić. Zainstaluj sobie coś co będzie ci sprawdzać tekst bo biedaki mogą nie zrozumieć o co ci chodzi.
 6. Rozumiem, Szanowny Ciekawy, że na tym forum często pisze się i czyta nonszalancko ale mimo wszystko żeby przeczytać jakiś post to trzeba jednak trochę uwagi poświęcić. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i odnieś się do tego a jeżeli nadal będziesz miał jakieś wątpliwości to chętnie ci je wyjaśnię. Przyznaję że i ja trochę nonszalancko napisałem, może użyłem literackich metafor ale nie sądzę żeby ktoś w miarę lotny nie potrafił tego należycie zrozumieć. W końcu używa się metafory że na przykład burza wisi w powietrzu, co nie znaczy że już trwa, podobnie było z koncepcją ingerencji w wojnę europejską poprzez Bałkany. Ta koncepcja wisiała w powietrzu na długo przed Churchillem a w 1943 roku można ją było dostrzec, chociaż może określenie "sformułowanie przez Churchilla" nie jest najszczęśliwsze. W każdym razie, powtarzam, jeżeli masz jakieś wątpliwości to je napisz a ja ci chętnie wyjaśnię, już bez metafor, chyba że była o tym mowa w poprzednich postach.
 7. Ja chańbię swój kraj? Ach prawda zapomniałem -prawda w ocze kole. Nie mam czasu na hańbieniu kraju -zostawiam to najgłupszej opozycji na świecie jaką teraz mamy. Rusz 4 litery i jedź na Podlasie. Porozmawiaj z ludźmi 80+ w ich dialekcie, który nadla jest używany mimo iż język Polski króluje. Mowa chełchacka jest określeniem nie oficjalnym, Nie przeprowadzono chistoryczno-etnograficznych badań naukowych na ten temat i nie ukazały się na ten temat czysto naukowe publikacje. Dla mnie Bury jest bohaterem i by przyszedł czas, a lepiej dla nas wszystkich by tak się nie stało -pujdę w jego ślady dobrze więdząc iż za płacę za to własnym życiem.
 8. Wywaleni z Facebooka

  Myster Grecki: Ale gdy by nie ta prywatna platworma informacyjna -nie było by protestów np. przeciw ACTA. Jak powiesz mi teraz kto zorganizował 65-tysięczny protest przeciw ACTA w Krakowie -jesteś królem. A o moim wkładzie nie prubuj się nawet wypowiadać -bo nie znajdziejsz potwierdzenia. A że zrobiłem akcje reklamową w Google AdWords na rzecz fundacji Panopticom? Zaciemnienienie internetu zgodne z czasem mojej akcji reklamową? I tak będzie z moją prywatno-publiczną wojną z FB. Są na świecie takie rzeczy iż fizjonomom się nie śniło jak to mawiał Ferdynad Kiepski.
 9. Wywaleni z Facebooka

  Osobiście nie -ale problemu nie widzę by poznać go osobiście jednego z najbogatszych ludzi na świecie i byłego prezydenta USA. Jeśli tak piszesz oznacza to iż od 6 lat nie włanczałeś radia, telewizora i internetu żyjąć w spokoju ducha w swojej bańce informacyjnej,
 10. Przez kogo? Bo ja uważam go za zbrodniarza, który zhańbił mój naród i kraj - Polskę. Intervojager też usiłuje hańbić mój naród i kraj, ale nie da rady... kiedyś mówiono "brak zdolności honorowej". Dotychczas nie słyszałem o dialekcie chełchackim, natomiast sporo o chachłackim, którym to mianem obdarzano mowę ludzi z pogranicza ukraińsko-rosyjskiego (kiedyś mówiono małorusko-wielkoruskiego) i i ukraińsko-polskiego. "Cichy Don" się kłania. Co do obecności Białorusinów na wschód od Białegostoku to potwierdzam. Na przełomie lat 80. i 90. sporo tam chodziłem i czasem miałem z nimi - przesympatyczny - kontakt. Wchodziło się do takiej białoruskiej zagrody z prośbą, by pozwolili nabrać wody ze studni - dostawało się i wodę, i twaróg, i chleb i słoninę.
 11. Wywaleni z Facebooka

  Kto to jest Donald Tramp? Ktoś go zna?
 12. No. Ps. To chyba mój najkrótszy post w życiu.
 13. Litości ... Winston Churchill został premierem Wielkiej Brytanii po ataku Niemiec na Belgię, Holandię, Luksemburg i Francję 10 maja 1940. A my tu dyskutujemy o okresie 9 miesięcy wcześniejszym ...
 14. Wywaleni z Facebooka

  Tak. Próbowałem wielokrotnie. Zwykle zaczynałem od przetarcia telefonu i założenia okularów. No, ale rozumiem, że taka ekstremalna opcja nie jest dostępna dla każdego. A tak w ogóle to o czym rozmawiamy? FB jest prywatną platformą. Nie chcą Cię tam i tyle. Szanuj własność prywatną.
 15. Wywaleni z Facebooka

  Jest taki kawał o chłopie, co sikał w łóżko. Koledzy poradzili mu, żeby poszedł do psychologa. Zapytany, czy pomogło, powiedział że tak. Nadal się moczy, ale teraz jest z tego dumny! Kolega też po takiej kuracji ?
 16. Wywaleni z Facebooka

  Nie: https://polszczyzna.pl/sprawdzanie-pisowni/ .Jak Pisałem drugą sprawę spadkową to sąd moe zwracał uwagę na ortografię ale na treść. Co prawda sędzina powiedziała do mnie get out, ale nie ze względu na ortografię która u mnie leży i kwiczy ale błędy w pełnompcnictwie -zapomniałem dopisać kim byłem dla ston. A i tak wyszło sprawiedliwie.
 17. Wywaleni z Facebooka

  @grecki -FB ma fajną korektę ortografii. Gregski. Teraz musisz już udawać Greka. Może Fodele Ci pomoże.
 18. Wywaleni z Facebooka

  @grecki -FB ma fajną korektę ortografii. Czy próbowałeś napisać posta ze smartofona z zabrudzonym szkiełkiem mając problemy ze wzrokiem? Za to na FB bana się nie dostaje. P.S. @ wcale nie oznacza iż ktoś jest małpą -tylko to wiadomość kierowana do niego, takie rozwiązanie fukcjonuje na wykop.pl.
 19. Wywaleni z Facebooka

  Tekst po poprawie ortografii brzmi: Nie tylko Donald Tramp dostał bana na Facebooku zresztą większość z nas wie dokładnie za co. Dotknęło to też mnie i kolegi po fachu. Teraz FB żąda od nas skanów dowodów osobistych. A przecież to dane są bardziej wrażliwe, niż numer telofonu – a 2 000 000 numerów telefonów wyciekło im z bazy danych z winy człowieka. Więc jakie zaufanie mamy darzyć tak dużą firmę, iż nie jest w stanie upilnować lojalności swoich pracowników, jeśli ch odzi o przetwarzanie danych osobowych swoich klientów? Okazuje się, iż klucza, którym posługuje się FB przy zamykaniu kont niektórym użytkownikom to za mało – muszą posługiwać się jakimś innym kluczem, niż łamanie netykiety, czy też nieprzestrzeganie regulaminu, bo w znanych mi przypadkach do tego nie doszło. A więc w co z nami zaczyna grać Facebook? W bingo dla nie dorozwojów? Przypominam, iż dane ze skanu dowodu osobistego mogą posłużyć do kradzieży tożsamości. P.S. No i mleko się rozlało. Złożyłem protest do administratora za pomocą formularza. Okazuje się, iż działnia te niezgodne z RODO, w podebnej sprawie UDO prowadzi postepowanie wobec Litewskiej firmie Wintend. https://uodo.gov.pl/pl/138/1978 . Rozumiem iż robienie błędów ortograficznych łamie netykietę. Po raz kolejny przpraszam.
 20. Wywaleni z Facebooka

  Co prawda może nie powinienem się wypowiadać w tym temacie jako, że nie mam i nigdy nie miałem konta na FB ale pomyślałem sobie, że algorytm nie rozpoznał języka którym się posługujesz. Może zostałeś zbanowany gdyż zachodziła obawa, że jesteś jakimś terrorystą posługujący się szyfrem i knującym jakiś zamach?
 21. Wywaleni z Facebooka

  Jeżeli chodzi o mój pogląd na tę sprawę, ta takim niedorozwojom, jak intervojager, zabroniłbym wszelkich form udzielania się publicznego. Imbecylizm należy tępić w zarodku, wszędzie, zawsze i bez przerwy. Podobnie jak kalanie naszego ojczystego języka. Bez poważania, wręcz przeciwnie jancet
 22. Wywaleni z Facebooka

  No i mleko się rozlało. Złożyłem protest do administratora za pomocą formularza. Okazuje się iż działnia te nie zgodne z RODO, w podebnej sprawie UDO prowadzi postepowanie wobec Litewskiej firmie Wintend. https://uodo.gov.pl/pl/138/1978
 23. Odowiem lepiej późno niż wcale. Zdecydowana większość Białorusinów opuściła Podlasie po roku 1945 i wróciło do ojczyzny, ale wielu też zostało przywiązanych do mieszanki kulturowej Polsko-Białoruskiej bardziej przywiązanych do ziemi i otoczki kulturowej niż do narodowości, posługujących się na codzień dialektem chełchackim stanowiącym zlepkiem językowym Białorusko -Rosyjskp -Polskim -pamiętajmy iż obecnie nie język Białoruski jest użędowym językiem Białorusi, ale Rosyjski. Owszem raz doszło do czystki etnicznej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Zaleszanach . IPN do tej pory nie przeprowadził postępowania w tej sprawie, za to Bury jest uznawany za bohatera Polski, ale przez te wydażenie nie na Białorusi. Polska za bardzo nastawała za nauczaniem o nim w Polskich szkołach na Białorusi, ale Łukaszence raczej to się nie spodobało , co doprowadziło do napięcia stosunków dyplomatycznych Polski z Białorusią, w efekcie to co się dzieje obecnie na granicy Polsko-Białoruskiej tylko dla tego, iż w dyplomocji zabrakło miejsca na kompromis. Łukaszenko od ponad 20 lat straszy Białorusinów straszy Polską i NATO zapominająć iż Rosja i ponadnarodowe korporacje stanowią o wiele większe zagrożenie dla Białorusinów..
 24. Historia prześladowań homoseksualistów

  Nie mam już takiego wzroku by ślędczyć nad książkami. Znam lokalnych homoseksualistów -ich losy są trochę pochrzanione ale to nie qynika z ich popędu seksualnego ale raczej pociągu do alkocholu choć są i pozytywne wyjątki wśród nich. Nie są otoczeni ostracyzmem społecznym z prostej przyczyny -nikt się nie interesuje w mojej małej społeczności lokalnej jak sobie radzą z zaspokajaniem popędu seksulanego -w przeciwieństwie do środowisk LGBT które rozdmuchują problem na forum publicznym który jest bardziej sferą prywatną każdego z nas niż publiczną i w żadnym razie nie reprezentują interesów większości kochających inaczej -po prostu pewni ludzie usiłują zbudować na tym kapitał polityczny, co jest abstrakcją gdy zdecydowana większąść społeczństwa jest hetero.
 25. Komunizm i faszyzm. Cele, różnica i podobieństwa

  Ale bicie piany. Totalitaryzm zawsze zostanie totalitaryzmem:
 26. Wywaleni z Facebooka

  Nie tylko Donald Tramp dostał bana na Facebooku zresztą większąść z nas wie dokładnie za co. Dotknęło to też mnie i kolegi pofachu. Teraz FB rząda od nas skanu dowodu osobistego. A przecież to dane sa bardziej wrażliwe niż numer telofonu -a 2 000 000 nómerów telefonów wyciekło im z bazy danych z winy człowieka. Więc jakie zaufanie mamy dażyć tak dużą firmę, iż nie jest w stanie upilnować lojalności swoich pracowników jeśli ch odzi o przetważanie danych osobowych swoich klientów? Okazuje się iż klucza którym posługuje się FB przy zamykaniu kont nie którym użytkownikom to za mało -muszą posługiwać się jakimś innym kluczem niż łamanie netykiety, czy też nie przestrzeganie regulaminu bo w znanych mi przypadkach do tego nie doszło. A więc w co z nami zaczyna grać Facebook? W bingo dla nie dorozwojów? Przypominam iż dane ze skanu dowodu osobistego mogą posłóżyć do kradzieży tożsamości.
 27. Brexit i jego przyczyny

  W sumie dyskusja nie dokończona GENIUSZE OD HISTORII z Wąchocka.
 1. Load more activity
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.