Jump to content

orfeusz

Użytkownicy
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

About orfeusz

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Moja mama chciałaby wydać książkę związaną z matematyk (wierszyki o matematyce i/oraz kiedyś kreatywne lekcje matematyki). Wierszyki oczywiście własnego autorstwa, uatrakcyjniała nimi lekcje i sprawiała, że coraz chętniej uczniowie angażowali się w naukę matematyki. Najpierw w gimnazjum, teraz w szkole podstawowej 4-8. Myślę, że będzie to świetne docenienie jej pracy i podejścia jako nauczyciel do tego, jakże nielubianego przez wielu przedmiotu, dlatego chce ją wesprzeć Nie wiemy zupełnie jak się za to zabrać. Od czego zacząć. Do kogo się zwrócić. Jak to ugryźć. Czy któraś z Was wydawała własną książkę? jako własny wydawca lub podpięła się pod wydawnictwo? Możecie się podzielić doświadczenie? Czy ktoś moze wydawał ksiązke przez Novae Res? https://novaeres.pl/jak-wydac-ksiazke
 2. Z czego zdajecie maturę?

  Jeśli bierzecie pod uwagę podjęcie studiów na uczelni zagranicznej, polecam zastanowić się nad maturą międzynarodową. Matura taka jest zdawana w języku angielskim. Rzecz jasna wymagana jest do niej znajomosć języka angielskiego w stopniu biegłym, a to jest dla wielu młódych ludzi przeszkodą nie do przeskoczenia. Warto jest z tego powodu zastanowić się nad podjęciem nauki w liceum anglojęzycznym. W Warszawie bardzo dobrą placówką tego typu jest Thames British School: https://thamesbritishschool.pl/pl/ Na stronie jest ich program nauczania. Nauka na bardzo wysokim poziomie, w niewielkich grupkach.
 3. Lektury szkolne - czy jest sens czytać je?

  Oczywiście, że tak. Sam bardzo miło wspominam wiele lektur szkolnych. Do niektóych wróciłem z czasem aby odkryć w nich nowe ciekawe wątki, których wczesniej nie rozumiałem, o których zapomniałem. Moje ulubione Kamienie na Szaniec Wojna i Pokój Zbrodnia i Kara Faraon' Lalka Często można dorwać je również w bardzo korzystnych cenach https://matfel.pl/pol_m_Podreczniki_Lektury-2103.html Jak tutaj.
 4. Gdzie, co, za ile?

  Mam ostatnio kryzys jeśli chodzi o książki. Macie czasami wrażenie że wszystkie książki jakie czytacie są takie same, że nic się w nich nie dzieje i nie przekazują żadnych wartości które miałyby jakiś wpływ na wasze życie? Szukam POWIEŚCI, które czegoś mnie nauczą. Pokażą świat z innej strony niż go dotąd widziałam, dotkną jakiegoś problemu (ale przy okazji nie będą romansami), sprawia że odkryje coś czego nie wiedziałam o przyrodzie, drugim człowieku czy czymkolwiek innym. Czy możecie coś polecić? https://www.ibuk.pl/podreczniki.html W ostatnim czasie czytam również głównie ebooki
 5. Smartfon

  Planuję na dniach kupić sobie nowy smartfon. Zastanawiam się obecnie pomiędzy: Iphone 13 pro jak również samsung galaxy s22 Który lepszy
 6. Książki fantasy i science-fiction

  Z tych trochę mniej popularnych: Książki Foletta- Filary Ziemi. Sapkowski- Trylogia Husycka. Coś do śmiechu - Pilipiuk-książki o Jakubie Wędrowyczu. Jeśli chodzi o miejsce, do którego warto jest zajrzeć aby zaopatrzyć się w ksiażki, to będzie to na pewno Ibuk: https://www.ibuk.pl/katalog/427/literatura-piekna.html Aktualnie na ich stronie są spore zniżki na literaturę.
 7. eBooki

  Książki papierowe kupuję tylko wtedy gdy nie ma ich w aplikacji czytelniczej z której korzystam już kilka lat. Ja mam akurat tak, że czytam książkę raz, nie wracam do niej, więc nie mam potrzeby kolekcjonowania ich. Papierowe pożyczam znajomym a potem odsprzedaję lub zostawiam na półce od bookcrossingu. W aplikacji czytam na telefonie bo mam duży wyświetlacz (miałam czytnik ale oddałam go kolezance). Z aplikacji ksiązkowych polecam abonament ibuk https://www.ibuk.pl/abonament.html Mają wiele pozycji ksiązkowych. Zresztą najlepiej samodzielnie wypróbować (można ich testować przez 7 dni za darmo).
 8. Jestem zachwycony seriami książek Iny Lorentz, wspaniale napisane książki dużo wątków historycznych przeplatanych literatura obyczajowa np.Nierzadnica,Kasztelanka Testament nierzadnicy,Fortele nierzadnicy,Córka nierzsdnicy trylogia Lipcowy deszcz,Grudniowy sztorm ,Kwietniowa burza ,Handlarka złotem, Kastratka,Niepokorna husarka opiewa temat czasy króla Jana Sobieskiego i Odsieczy wiedeńskiej! Osadzona w realniach polskich! Swoją drogą polecam promocje na ebooki w IBUK https://www.ibuk.pl/katalog/427/literatura-piekna.html Aktualnie mają dobre ceny na wiele historycznych pozycji ksiązkowych.
 9. Konto studenckie

  Jaki bank polecicie do otwarcia konta studenckiego? Mam wrazenie, że konta stają się coraz droższe jeśli chodzi o kwestie prowadzenia.
 10. Lektury szkolne - czy jest sens czytać je?

  Czytałem bo bylo trzeba. W większości niechętnie na sama mysl o Wokulskim czy borynie mi słabo . Dla kogos kto nie czyta podtykanie takich nudnych dzieł moze zakończyć sie rozwodem z książkami na resztę życia. Pamiętam siebie po kolejnej wymeczonej lekturze zapytalem babci czy wszystkie książki sa takie okropne... Na szczęście pokazala mi te bardziej interesujace. Z lektur szkolnych jedną z tych, ktore mnie zainteresowały byli ludzie Bezdomni [ciach...] Jak już reklamować polskie książki, to wypada zdobyć się na polskie "ogonki", na widok: "boryny" to i mi się robi słabo a tytuły piszemy z dużej litery. Spam reklamowy też powinien mieć pewien być tworzony według pewnych zasad. secesjonista
 11. Książka, którą właśnie czytam to...

  Aktualnie czytam Akwarium Suworowa. Fantastyczna, bardzo interesująca książka, która ukazuje jak działa agentura naszych sąsiadów. Napisana tak, że budzi nawet niepokoje; zaczynasz się rozglądać i uważniej obserwować to co dzieje się w okolicy czy na świecie - doszukując się działalności agentów. Którzy dla niewprawnego oka, mogą być sąsiadem, szefem, nikim nie wyróżniającym się z otoczenia. [... ciach] Nie sądzę by szacowne polskie wydawnictwo potrzebowało aż tak prostackich reklam. secesjonista
 12. Fimik historyczny z animacji 3D

  Chodzi o kilkuminutowe przedstawienie pewnego wydarzenia historycznego. Wydaje mi się, że najlepiej byłoby to zrobić z wykorzystaniem 3D. Możecie polecić coś z tego zakresu? W jakim programie można to zrobić?
 13. Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe? Pytam czysto teoretycznie - czy bez posiadania wykupionej dodatkowej polisy, nie wpuszczą mnie do szkoły? Pytam perspektywy ucznia. Bo z tego co wiem, to przecież szkoły chyba też powinny być ubezpieczone?
 14. Z czego zdajecie maturę?

  Nikt Ci nie powie czy iśc na studia czy nie. Bo to Twoje życie. Sam jednak jestem zdania,że dyplom warto jest mieć i nie ograniczać się jedynie do samego liceum. Po liceum trudno jest znaleźć jakąś sensowna pracę (o wiele trudniej niż po technikum) bo nie masz konkretnego wykształcenia i konkretnej wiedzy. Samo liceum z definicji przygotowuje do dalszego kształcenia. Jesli nie studia to może szkoła policealna? [... ciach - proszę bez reklam]
 15. Taki, że z youtube można czerpać sporą dawkę wiedzy. Albo tworzyć coś nowego, np na temat swoich małych ojczyzn.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.