Skocz do zawartości

orfeusz

Użytkownicy
  • Zawartość

    45
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O orfeusz

  • Tytuł
    Ranga: Student

Poprzednie pola

  • Specjalizacja
    II wojna światowa - Polska

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  1. Trzeba też wynajać odpowiedni autokar...I zwrócić uwagę na kwestie takie jak Licencje i ubezpieczenie: Upewnij się, że firma wynajmująca autokar posiada odpowiednie licencje i ubezpieczenia, które są ważne w Twoim regionie. Stan techniczny pojazdu: Sprawdź, czy autokar jest w dobrym stanie technicznym i regularnie serwisowany. Bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze. Doświadczenie kierowcy: Upewnij się, że kierowca autokaru ma odpowiednie doświadczenie oraz licencje, które uprawniają go do przewozu pasażerów. Dobry kierowca to kluczowy czynnik bezpieczeństwa i komfortu podróży. Mogę dać od siebie namiar na firme z Krakowa, która zajmuje się wynajęciem profesjonalnych autokarów https://www.migdaltrans.pl/
  2. Co jemy - czyli o żywności

    U mnie jest woda z dystrybutorów, butelkowana, kawa, herbata, cukier. Mleko już we własnym zakresie. Ogolnie ekspres do kawy mamy bardzo dobry, jakiś czas temu dostaliśmy nowy do firmy i osobisćie jestem bardzo zadowolona z jego jakości, bo kawa o wiele smaczniejsza niż ta jaką sobie robię w domu z moejgo domowego ekspresu. Zerknij sobie na ekspres do kawy dla firm od Tchibo Coffee Service. Firma może również regularnie dostarczać kawę do firmy.
  3. Książki o Wehrmachcie

    Auderska Halina - "Miecz syreny", Jonathan Littel - "Łaskawe", Nicolas Monsarrat - "Okrutne morze", Lothar-Günter Buchheim - "Okręt" Tom I i II. Pamiętniki Winstona Churchila 12 tomów, Joseph Goebbels - "Dzienniki" 3 tomy. Barbara Tuchman -Telegram Zimmermanna (I Wojna Światowa), "Sierpniowe salwy" tej autorki. Ken Follet - "Nigdy", "Igła", "Na skrzydłacg orłów", "Klucz do Rebeki". Warto jest na pewno zajrzeć sobie na stronę: https://ksiazkiczas.pl/ Jest tutaj wiele dobrych rekomendacji.
  4. Ulubione cytaty z książek

    O Elżbiecie II l:prawdziwą królową Andrew Maara i Elżbieta II ostatnia królową Marca Roche, biografia Margaret Tacher i Wallis Simpson. Niezła jest także biografia(chyba też Maara) Lady Diany. Od siebie polecam zajrzeć sobie do Matfel: https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Biografie-2112.html Jest tam spory dział z ciekawymi biografiami historycznymi.
  5. Czy Wy macie po pracy siłę ogarniać życie? Na początku stycznia, po ponad 6 latach home office, wróciłem do pracy w biurze. No i problem jest taki, że po powrocie do domu jedyne na co mam siłę i chęci, to wpełznięcie na łóżko. Wstaję o 6.30, do domu wracam po 17.00. Dojazd zajmuje mi prawie godzinę w jedną stronę . Wieczorami jestem tak zmęczony, że nie robię kompletnie nic. Nie gotowałem od początku roku (polecam od siebie catering dietetyczny https://rzeszow-news.pl/opinie-na-temat-cateringu-dietetycznego-w-rzeszowie-co-sadza-mieszkancy/ - niesamowita wygoda), nie uprawiam żadnej aktywności fizycznej, nie mam siły na hobby, dodatkowe kursy czy rzeczy, które chciałbym robić / nauczyć się. Tylko ja tak mam?
  6. Cześć! Chciałam Was zapytać czy używacie kremu z filtrem (jakiegokolwiek)? Co jest Wasza motywacja - bardziej rak skóry czy fotostarzenie? Pytam, ponieważ nie cierpię tego rodzaju kremu (próbowałam różnych i żaden mi nie pasuje, obecnie używam lekkiego). Z drugiej strony zauważyłem, że na mojej skórze w ostatnim czasie pojawiło się kilka przebarwień (głownie na twarzy). I zastanawiam się czy nie są to przypadkiem przebarwienia posłoneczne: https://hotelsgratis.pl/jak-wybielic-skore-na-calym-ciele/ W jaki sposob sobie z nimi poradzić? Bo podejrzewam, ze stosowanie samego kremu nie pomoże?
  7. Jakiego rodzaju książki czytacie najchętniej?

    Jest wiele wspomnień, w tym zbeletryzowanych, które naprawdę warto przeczytać.Nie wiem czy wolisz wspomnienia okupacyjne, obozowe czy inne.Ja zaproponuję może mniej znane, warte przeczytania jak 1.Droga przez piekło 2.Ocaleni z piekła.Z Persji przez Kenię i Ugandę do Polski Stefana Wasilewskiego.Miał on 7 lat, gdy wybuchła wojna i mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem na poleskiej wsi, gdzie mieli dobrze prosperujące gospodarstwo.W lutym 1940 roku dzieci wraz z mamą wywieziono na Syberię.Autentyczna historia Pana Stefana i jego rodziny. https://matfel.pl/ Wiele wojennych ksiazek ma księgarnia Matfel.
  8. Saga Millenium

    Proszę zacząć od klasyki kryminałów czy li Aghata Christie. To są ksiazki detektywistyczne, są morderstwa, ale nie naturalistyczne i krwawe w opisach. Czyta się lekko, a przy tym wprowadzają w dawny świat, pełen elegancji i dystyngowany:) https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Kryminal-2156.html Odsyłam również do księgarni internetowej Matfel. Obecnie mają tam sporo promocji na kryminały no i dużo nowości na stronie.
  9. Cześć! Zaczynam poszukiwania laptopa do ok 4000zł. Przeznaczenie głównie studia , multimedia, jakaś praca biurowa, zero gier. Zastanawiam się nad MacBookiem air M1 (za 4k spokojnie wyrwę używkę w super stanie).Pytanie tylko czy warto? Czy lepiej kupić windowsa np Huawei matebook d16 , Asus Vivobook 15 itp.? Chętnie wysłucham waszych opinii szczególnie osób , które użytkują lub użytkowały M1 po przesiadce z windowsa. Poza tym szukam wygodnego plecaka do przenoszenia laptopa: https://www.niedajsieokrasc.pl/ Jakie macie zdanie na temat plecaków antykradzieżowych od Pacsafe?
  10. Matura z matematyką

    Sam nie zdawałem matury z matematyki bo nie było takiej potrzeby w moim roczniku. Jednak jakiś czas temu z ciekawości zerknąłem sobie na poziom matury z matematyki i wcale nie jest taki wysoki jak wiele osób twierdzi. Uważam ,ze z kartą wzorów maturę podstawową może zdać każda średnio ogarnięta osoba. Matura z matematyki rozszerzonej jest faktycznie trudniejsza, ale nie jest przecież wymagana. Duże znaczenie ma na pewno placówka do której się zapiszemy: https://thamesbritishschool.pl/pl/ W Warszawie bardzo polecane jest liceum w Thames British School.
  11. Wasza biblioteczka

    "Marlene" Hanni Munzer Druga część sagi wojennej, kontynuacja "Miłość w czasach zagłady". Tym razem poznajemy historię Marlene, kobiety, która walczyła w ruchu oporu, przebywając w Auschwitz pokonywala dzielnie wszelkie przeciwności wraz ze swoimi przyjaciółmi, nie bała sie postawić nazistom, do końca walczyła aby wydostać siebie oraz innych więźniów nie wahajac sie ryzykować własnego życia. Po wyzwoleniu obozu dalej propagowala ideę wolności, dążyła do zapewnienia bezpieczeństwa swoim najbliższym, niejednokrotnie wyciągając ich z opresji. Przedkladala swoje dobro nad dobro innych. Jej historia uświadamia nam, jak ciężkie były czasy podczas II WŚ, obozów, dyktatury niemieckiej. Pokazała nam jak ważna jest odwaga, niezłomność, empatia i że wojna nigdy nie jest rozwiązaniem. Marlene ma wiele pierwowzorow, spośród których autorka wymieniła : Witkę Kempner. Ta część zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu, może dlatego, że główna bohaterka bardziej dała sie lubić niż Deborah z pierwszej części. Przewazający jest też fakt, jakie zasługi miała na swoim koncie. Polecam, warto przeczytać https://www.ibuk.pl/katalog/421/literatura-faktu.html Jeśli chodzi o samą literaturę faktu, to dobrze zajrzeć do ibuk, sporo tam nowości
  12. Od siebie polecam poradnik na temat wydania ksiązki: https://novaeres.pl/jak-wydac-ksiazke Może przyda się osobom, które miałyby ochotę na samodzielne wydanie ksiązki. Nie jest to takie proste w sytuacji w której jesteśmy początkującym autorem. Rzadko kiedy zdarza się, ze wydawnictwo decyduje się na wydanie ksiązki na własny koszt. Pozostaje wtedy' wydanie samodzielnie wydanie modelem subsydiowanym
  13. Książki historyczne

    Jedną z ciekawszych historycznych ksiązek, jakie miałem okazję przeczytać jest Pakt Ribbentrop Beck. Historie alternatywne to nie dla mnie. Tak mi się do tej pory wydawało. Do przeczytania tej pozycji Piotra Zychowicza, którego skądinąd cenię, namówił mnie kolega, historyk z wykształcenia. … i jestem zachwycony. Ksiązka bardzo ciekawie napisana i wciąga od początku do końca. W ostatnim czasie mam faze na ksiązki historyczne, szczególnie z okresu drugiej wojny światowej. Moze polecicie jakieś pozycje od siebie? Swoją drogą polecam ten artykuł https://novaeres.pl/jak-wydac-ksiazke Opisane jest tutaj jak wydać książkę.
  14. Ja powiem na moim przykładzie, poszłam na technika ekonomistę bo moja mama mówiła „idź, później masz duże możliwości pracy”, stwierdziłam ze to mama i ma racje, poszłam i po 2 roku już zaczęłam żałować, szkole skończyłam 2 lata temu, mam zawód, certyfikaty, tytuł technika, ale nie jest to, to co chce robić w życiu. Z jednej strony rodzice zawsze chcą dobrze, a z drugiej strony to twoje życie, twoje cele, nikt za ciebie życia nie przeżyje, wiec musisz rozważyć sobie wszystkie możliwe opcje, przemyśleć i zrobić tak abyś nie żałowała, powodzeniaZe swojej strony podpowiem jeszcze, ze warto jest zastanowić się nad kontem studenckim: https://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php Zobacz sobie, są bardziej opłacalne niż standardowe konta.
  15. Moja mama chciałaby wydać książkę związaną z matematyk (wierszyki o matematyce i/oraz kiedyś kreatywne lekcje matematyki). Wierszyki oczywiście własnego autorstwa, uatrakcyjniała nimi lekcje i sprawiała, że coraz chętniej uczniowie angażowali się w naukę matematyki. Najpierw w gimnazjum, teraz w szkole podstawowej 4-8. Myślę, że będzie to świetne docenienie jej pracy i podejścia jako nauczyciel do tego, jakże nielubianego przez wielu przedmiotu, dlatego chce ją wesprzeć Nie wiemy zupełnie jak się za to zabrać. Od czego zacząć. Do kogo się zwrócić. Jak to ugryźć. Czy któraś z Was wydawała własną książkę? jako własny wydawca lub podpięła się pod wydawnictwo? Możecie się podzielić doświadczenie? Czy ktoś moze wydawał ksiązke przez Novae Res? https://novaeres.pl/jak-wydac-ksiazke
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.