Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Tak na początek: podaj proszę Ciebie przykłady, bo z Twojej krytyki, która się powtarza co post, nic nie wywnioskowałem. Produkcja moglaby być idealna, zwłaszcza w okresie młodej konspiracji, tylko brakuje...właśnie, czego? Akcji, dynamiki, emocji, idealnego wręcz zagrania postaci, przekonywującego i efektownego, tam powinna trafić cała śmietanka najlepszych aktorów, co by wg mnie bardzo podniosła poziom, za dużo jest miłości, dialogów i zwykłego oczekiwania na jakikolwiek moment akcji. Jednak bitwa ostatnia była według mnie, bardzo efektowna i przednia, fakt, ze spartaczona, ale bardzo rozerwało to wszystko, teraz można czekać na następne odcinki. Zauważmy, że serial nie jest skierowany do nas, historyków, tylko dla przeciętnego Kowalskiego, co nie ma zielonego pojęcia, kim byli ''cichociemni'' albo dla takiej Kowalskiej, gdzie interesują ją tylko przystojni aktorzy i miłość, a wojna jest dodatkiem. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Dlatego nie oczekuje że Sten będzie trzymany przepisowo, ale niech będzie zachowany zdrowy rozsądek i logika.Jeden z zamachowców strzelający sobie w głowe,chyba tylko po to żeby ułatwić pocieszanie zbolełej siostry naszemu dzielnemu "cichociemnemu".

Nie wiem czy oglądałeś serial "Moskiewska saga", w TVP 1, był wyświetlany ok. pół roku temu.Rosyjska produkcja opowiadająca o inteligencji moskiewsko-gruzińskiej w latach 1925-59.Były przekłamania, trochę uproszczeń ale nie ciągnęło sie to jak flaki.Wątek miłosny był ale nie w realiach telenoweli.

Tu zaznaczam "Moskiewska saga" powstała na podstawie scenariusza opartego o powieść.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie wiem czy oglądałeś serial "Moskiewska saga"

Oglądało się nawet nieźle, sam byłem zaskoczony.

I kolejny kwiatek. W poprzednim odcinku pojawiła się sprawa futra, które rzekomo trzeba było oddać pod karą śmierci. Z tym, że zarządzenie Auerswalda w tej sprawie, to dopiero 25-28 grudnia '41, a tutaj mamy ledwo co kwiecień '41.

Ponarzekałem i idę sobie, proszę nie zwracać na mnie uwagi... :lmao:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Z chęcią zobaczył bym serial opisujący akcje na Koppego w Krakowie.Można by zrobić dynamiczną produkcje,gdyby był dobry scenariusz.

Ja podobnie, akcja warta sfilmowania, mielibyśmy przynajmniej ciekawy pościg samochodowy, fakt, nieszczęśliwie zakończony. No i wreszcie byłby Kraków, a nie ciągle Warszawa. Taka zmiana klimatu, przydałoby się.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ja podobnie, akcja warta sfilmowania, mielibyśmy przynajmniej ciekawy pościg samochodowy, fakt, nieszczęśliwie zakończony.

Większość akcji podziemia odpowiednio sfilmowana przebiła by cały ten serial :P Przecież jak dzisiaj patrzę na to, jak w "Kolumbach" przedstawili akcję "Panienka", i porównuję to z ostatnią akcją z "Czasu honoru", to to jest niebo a ziemia. A co do akcji "Koppe", to już nawet wystarczyło by wziąć książkę Stachiewicza i odpowiednio przerobić to na potrzeby scenariusza filmowego. Ale to jeszcze potrzebny jest odpowiedni reżyser i aktorzy. Nie największe gwiazdy, sorry, gwiazdeczki, naszego kina, ale osoby nieograne, nieznane przeciętnemu widzowi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

A ja dzisiaj oglądałek kawałek odcinka jakiegoś "Klossa" :roll: Niestety - nawet i on wypada o niebo lepiej niz "Czas Honoru" - Niemcy wyglądają "bardziej" na Niemców, więcej jest orginalnych rekwizytów (wiem, czas - to było kręcone chyba ze 20 lat po wojnie), ubiory, ludzie, sceneria bardziej trafiają do widza niż te z CZH. No i jeszcze czarno - biały film ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ja tego serialu nie oglądam, szkoda mi mojego czasu na takie szmiry. Mam tylko nadzieję że w ostatnim odcinku wszyscy bohaterowie zginą w jakimś wybuchu. Przynajmniej będę miał nadzieję że nie powstanie kolejna seria tego czegoś.

Jak chcę akcję to włączam sobie Kompanię Braci i mam sympatycznie spędzoną godzinę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście serial nie przypadł do gustu. Na pewno nie jako dobry serial historyczny. Cały ten serial to zwyczajna bajeczka, nawet nie dobra sensacja. Zdecydowanie nie podobają mi się Kuba Wesołowski i Maciej Zakościelny jako cichociemni. Serial jest niedopracowany, a momentami nawet śmieszne są , niektóre sceny , które nie mają nic wspólnego z prawdą historyczną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

W ostatnim odcinku superserialu otrzymaliśmy potężną dawkę informacji o wyszkoleniu Cichociemnych.

Nie tylko, że nie pękają w "obliczu wroga" stawiając mu się hardo, rozróżniają od ręki przynależność "klasową i partyjną" oddziału partyzanckiego.Ba, są w stanie sami taki oddział pokonać nocną akcją dywersyjną przy pomocy zarekwirowanego kozika :mrgreen: (a w momencie powrotu nikt nie zapytał go o utraconą broń - no chyba, że w domyśle "wziął se go i odzyskał" ponownie).Tyle z największych rzucających się w oczka faktów "malowanych obrazem".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   

Ja się dziwię, jak tacy debile jak ów oddział i jego sympatycy mogli tak długo wytrzymać w lesie (uwaga: zarzut do scenarzysty, a nie NLOW). Jeden, przychodzi obcy facio do wsi i chce szmuglu. Normalny chłop poszczułby faceta psami.

Dwa, gostek to detalista. Chłop nie bawiłby sie w kilo kaszy i pęto kiełbasy. Szmuglerzy brali co najmniej po dobrym świniaku, inaczej nie kalkulował sie przejazd.

Pomijam fakt, że dany chłop mógł sprawdzić wszystko u sąsiada, u którego ponoć kupowano mięso. A nie sprawdził. Niemcy bez trudu rozłożyliby ten oddział.

Trzy, dowódca oddziału na słowo wierzy, że klient jest z ZWZ. Bo Niemiec na pewno by tak w razie czego nie powiedział. Kto go zrobił dowódcą oddziału?

Dodatkowo pokazuje klientowi torbę z kasą. Znaczy ciągają ją ze sobą - po co? Żeby grzecznie odać Niemcom podczas obławy? Debilizm.

Rozbrojenia juz nie oglądałem, bo to co zobaczyłem wczesniej mnie sponiewierało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Rozbrojenia juz nie oglądałem, bo to co zobaczyłem wczesniej mnie sponiewierało.

I w sumie nie zobaczyłbyś wiele. Pomiędzy sceną, kiedy to nasz super-hero wpada na pomysł związania "szofera", a związaniem, nie ma nic. Ot zwyczajnie pominęli to. W sumie szkoda.

W dzisie... nie, wczorajszym odcinku w sumie nic mnie nie zaskoczyło. Może poza sceną z likwidacją dyrektora teatru. Jeśli mam być szczery, była to chyba pierwsza scena z całego serialu, która zrobiła na mnie wrażenie. Pomijam już ten wątek spotkania po latach, chociaż w sumie można było się spodziewać czegoś takiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Ostatnio w Kino Polska szły dwa seriale "Polskie Drogi" i "Kolumbowie", pomijając zakłamania historyczne w "Polskich drogach" serial był dynamiczny,bohater z krwi i kości a nie "Batman" , dialogi nie papierowe no i gra "nie gwiazdorska" tylko aktorska,"Kolumbowie" no cóż jeszcze lepszy.A serial powinien nosić tytuł "M jak Miłość,W jak Wojna", nawet scena egzekucji dyrektora teatru mimo że najlepsza ze wszystkich dotychczasowych została niedopracowana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
nawet scena egzekucji dyrektora teatru mimo że najlepsza ze wszystkich dotychczasowych została niedopracowana.

Oj cicho, przynajmniej trochę można by ich pochwalić:P

"Kolumbowie" no cóż jeszcze lepszy.

Toć to klasyk jest najprawdziwszy, gdzie tam "CH" do "Kolumbów"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem pół odcinka i zniesmaczony odszedłem od ekranu. Gdy oglądałem Twierdzę Szyfrów to patrząc na sceny okupacji prawie bałem się, jakby do mnie samego hitlerowcy mierzyli z Kar98k... A tutaj? Sam nie wiem, jak moja krytykę wyrazić. Po prostu zero jakiejkolwiek wiarygodności, przekonania, zdecydowania. SZMIRA i tyle. I do tego ocenzurowana scena przesłuchania... KOSZMAR!

P. S. Nie gańcie mnie, jeżeli ktoś już napisał to samo. Temat ma piekielnie dużo stron i nie chce mi sie wszystkiego czytać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Hm. Nie rozumiem, w TTS to był chłam, tu jest już nieporównywalnie lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.