Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

1234 toś teraz nieco przesadził, Twój tok myślenia jest podobny do tego który prezentują broszurki typu Żydzi są wśród nas, jak rozpoznać delikwenta (oczywiście jest to tylko hipotetyczna nazwa).

A tak poza tym rację ma Capricornus, genetyka się kłania, i wystarczy przykład z kolorem oczu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

No a i nie zapomnijcie wysłać głosów na Zakościelnego bo chyba startuje do Telekamery czy jakoś tak (ostatnio nie oglądam telewizji więc nie jestem na bieżąco).

Niech i nagrają dziesięć serii ja już na pewno nie obejrzę ani jednego odcinka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Niech i nagrają dziesięć serii ja już na pewno nie obejrzę ani jednego odcinka.

Mądra decyzja... ja niestety mam problemy z podejmowaniem mądrych decyzji, i tym razem, raz na jakiś czas, rzucę okiem żeby się pośmiać, tudzież ręce załamać.

A tak z ciekawości: wiadomo coś pewnego nt. drugiej serii (a może sezonu...)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie obejrzę, żeby zobaczyć przeplatane filmiki Warszawy tamtych czasów z tą teraźniejszą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Pewnie odbędzie się już bez Englerta, przez co mam wątpliwości, czy jest sens oglądania, kiedy nie ma chyba najlepszego aktora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to, co po kilku pierwszych odcinkach tej kaszany napisałem na Filmweb:

"Co za dno. Smutek, żal, rozpacz, że w takim kraju jak Polska robi się takie beznadziejne seriale o II wojnie swiatowej. Szkoda słów. Przecież w tym filmiku leży dosłownie wszystko, zaczynając na grze aktorskiej, a na scenografii kończąc. Nie wspomnę już o scenariuszu. Z cichociemnych zrobiono tutaj nadwrażliwych, zasmarkanych chłoptasiów, którzy zamiast na walce z Niemcami skupiają się na szukaniu panienek. Ludzie broniący tego chłamu twierdzą, że historia jest fikcyjna, a ja się pytam i co z tego? Nawet w czasach PRLu seriale wojenne, też z fikcyjną fabułą prezentowały się o niebo lepiej. Jak się próbuje tworzyć film z akcją w czasach II wojny światowej, to powinno się trzymać ówczesnych realiów. Ten serial bardziej przypomina teatr i te nieznośne kolory, wszystko takie jasne, jaskrawe, sztuczne. Rzucam od czasu do czasu okiem na tą badziew, bo zastanawiam się cóż taiego porywającego wymyślą scenarzyści i nie mam już wątpliwości, że to M jak Mdłości podczas II wojny światowej. Brakuje tylko Kożuchowskiej w roli niemieckiej dziwki i Pyrkosza jako emerytowanego esesmana. Aktorzy w tym serialiku to dno. Nawet Englert schodzi na psy, chyba tylko Globisz daje radę. O tych ulizanych chłopaczkach wolę nie mówić. W takich filmach podstawą jest obsadzanie aktorów mniej znanych, żeby nie kojarzono ich z lowelasami z polskich szmatławców. Domyślam się jednak, że dla większej części polskiej widowni, która bezkrytycznie chłonie komercyjny szajs serialik się spodoba. Mnie ten serial obraża, obraża każdego człowieka, który ma choć odrobinę dobrego gustu i wiedzy o filmie, ale przede wszystkim obraża pamięć o polskich bohaterach".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nawet Englert schodzi na psy

Englerta to proszę mnie zostawić w spokoju;) A tak na poważnie, wypada tylko przyznać Ci rację. Poza 3-4 momentami, absolutnie nic mi się w tym serialu nie podobało, może jeszcze muzyka...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Englerta to proszę mnie zostawić w spokoju;) A tak na poważnie, wypada tylko przyznać Ci rację. Poza 3-4 momentami, absolutnie nic mi się w tym serialu nie podobało, może jeszcze muzyka...

Żeby nie było, że Englerta uważam za słabego aktora, nic podobnego. Jednak w tym serialiku momentami dostosowywał się do marnego poziomu pozostałych, po prostu, na to co on potrafi, wypadł naprawdę kiepsko.

Edytowane przez Rycerz1984

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nie chciał Wieczorkowskim i innym gwiazdom Na Wspólnej robić jeszcze większego obciachu... Ale faktycznie troszkę poniżej swojego poziomu wypadł. Kto wie, może wymógł na scenarzystach aby uśmiercili go w ostatnim odcinku, nie chcąc mieć dalej nic wspólnego z serialem... ;) W sumie nasze dwie ostatnie superprodukcje TTS i CH można by spokojnie ograniczyć do Peszka, Globisza i Englerta, przynajmniej poziom aktorski byłby odpowiedni. Powiedzmy jeszcze Żak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
TTS i CH można by spokojnie ograniczyć do Peszka, Globisza i Englerta, przynajmniej poziom aktorski byłby odpowiedni. Powiedzmy jeszcze Żak.

Zgadzam się co do wymienionych aktorów, jedyni, którzy coś grali. Smutne jest tylko to, że nie ma ludzi, którzy napisaliby jakiś porządny scenariusz, chociaż myślę, że tacy są, tylko nie mogą się przebić, bo lepiej zrobić komercyjny shit z popularnymi pseudoaktorzynami z mdławich telenowel i mieć pewność, że wśród panienek będzie duża oglądalność. Ech, naprawdę z polskim kinem jest bardzo źle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A ja tu będę bronił Pyrkosza vel Wichurę vel ''Borutę, vel Feldfebla Petera. Akurat lubię tego aktora, uważam, że należy on do ''starej gwardii'', prawdziwych aktorów. A nie zasmarkanych Zakościelnych tudzież innych Wesołowskich i Wieczorkowskich. Ale racja, ten serial obraża. Czytając Wasze posty, odniosłem wrażenie, że jestem jakimś masochistą(ponieważ zacisnąłem zęby i obejrzałem wszystkie odcinki).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Oj niestety Kadrinazi, niestety... kiedyś można było się z tego śmiać, ostatnio brzmi to jak ponura przepowiednia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A ja tu będę bronił Pyrkosza vel Wichurę vel ''Borutę, vel Feldfebla Petera. Akurat lubię tego aktora, uważam, że należy on do ''starej gwardii'', prawdziwych aktorów. A nie zasmarkanych Zakościelnych tudzież innych Wesołowskich i Wieczorkowskich. Ale racja, ten serial obraża. Czytając Wasze posty, odniosłem wrażenie, że jestem jakimś masochistą(ponieważ zacisnąłem zęby i obejrzałem wszystkie odcinki).

Gdzież bym śmiał postawić znak równości między Pyrkoszem, a Zakościelnym. Po prostu wymieniając Pyrkosza chciałem wskazać na pewną tendencję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.