Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

wróciłem do niedokończonej ksiazki , Wachowiaka i Kamieńskiego "Dzieje Brandenburgii -Prus , na progu Czasów Nowożytnych "

mam nadzieje zabłysnąć w przyszlosci ściśle historycznym tematem bez żadnych odnośników do ideologii . <_<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się właśnie za Drogi cichociemnych wydanej przez Bellone. Wyrywkowo przeczytałem rozdział: Wykonanie wyroku ("Mira"- Jerzy Sokołowski) i zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Piotr Stawecki "Generalowie Polscy-zarys portretu zbiorowego 1776-1945)".

Spodziewalem,ze bedzie to slownik biograficzny polskiej generalicji i troche sie zawiodlem.Ale jest sporo informacji,opinii,tabel statystycznych i niestety niewielka ilosc zdjec i portretow.Szczegolnie duzo miejsca poswiecil autor losom generalow WP w okresie II WS.

Zaczalem czytac dzisiejszej nocy i wciagnelo pomimo poczatkowego rozczarowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
emigrant   

Ja się załadowałem Bieszanowem po same uszy. Przeczytałem "Obronę Leningradu", czytam "Kadry decydują o wszystkim", w kolejce czekają "Pancerny pogrom1941", "1942 Poligon czerwonych generałów", a idzie do mnie "1943 Rok przełomu"... Tylko nad "10 ofensywami Stalina" się zastanawiam, bo podobno słabsza niż reszta...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A ja właśnie zacząłem "1943 Rok przełomu". Idzie gładko, ale wypatrzyłem jedną śmieszną rzecz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
ale wypatrzyłem jedną śmieszną rzecz.

Tak a propós śmiesznych rzeczy: ostatnio w "Biedronce" wypatrzyłem w naprawdę niskiej cenie (niecałe 12PLN) "Ostanią walkę" Jana Zumbacha. Zakupu dokonałem bez zastanowienia - figlarz i łobuz z tego Pana Jana, ale język - to naprawdę fajnie się czyta, a miejscami brzuch boli od śmiechu (vide: funkcjonowanie km-u lotniczego w starym B-26 w Biafrze). Polecam ! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W dużym sklepie (oczywiście, normalnie do nich nie chodzę, ale to było z konieczności) kupiłem też za 12 zł książkę Prezydent, Papież, Premier z tej głupawej serii. Co za badziewie. No ale jaki sklep, takie książki. Więcej nic już z rzeczonego wydawnictwa nie nabędę.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

W końcu nabyłem i od razu zabrałem się do czytania:

Kledzik M., Rzeczpospolita powstańcza. 1 sierpnia - 2 października 1944, Łomianki 2010, ss. 357.

Już na pierwszy rzut oka praca wygląda na dobrze przygotowaną i co najważniejsze ciekawą. Autor skupił się na życiu w Powstańczej Warszawie. Od charakterystyki struktur władz wojskowych, administracyjnych, rządowych i społecznych, przez najróżniejsze inicjatywy społeczne aż po opisy postaw ludności cywilnej i samych Powstańców. Podejrzewam, że zarówno osoby początkujące w tym temacie jak i te zajmujące się nim ciut bardziej poważnie, znajdą tu coś dla siebie. Już sama osoba autora powinna stanowić rekomendację. Tym, co mnie szczególnie ubawiło podczas pierwszego przeglądania jest fakt... powoływania się autora w kilku miejscach na nasze forum :) Nie ma tego dużo, ale mimo wszystko parę razy pojawia się adres strony w przypisach i w bibliografii. Mała rzecz, a cieszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Jakieś parę miesięcy temu przygarnąłem książkę Stanisława Rutkowskiego, Obrona Kijowa 1920 roku, Warszawa 1932. Z kompletem map.

Okładka zalana była amarantowym atramentem, grzbiet rozdarty w trzech miejscach.

Wczoraj wróciła od introligatora. I aż uśmiech na twarzy się wzbiera, że rzemieślnik z ulicy Krakowskiej, oprawia w staromodny sposób tj. na lnianą szmatę i kawał porządnej tektury ze wzorkiem.

I tak ją po raz wtóry czytając, lubuję zatrzymywać swoje oczy, na ustępie z rozdziału pierwszego, tj. Obrona 3 armji w obszarze Kijowa [maj, czerwiec 1920].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Tak a propós śmiesznych rzeczy: ostatnio w "Biedronce" wypatrzyłem w naprawdę niskiej cenie (niecałe 12PLN) "Ostanią walkę" Jana Zumbacha. Zakupu dokonałem bez zastanowienia

A u mnie kutwa tylko jakieś wampiry i romanse w Biedronce...

Nawet ostatnia (może nadal aktualna?)promocja serów francuskich do mnie dotarła w postaci jednego rodzaju sera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Rekopis znaleziony w Saragossie" Jana Nepomucena hrabiego Potockiego.

Stare wydanie "Czytelnika" z 1950 roku z pieknymi ilustracjami Uniechowskiego.

Najweselsza jest przedmowa niejakiego Toporowskiego,ktory niezbicie udowadnia,ze ksiazka ta towarzysz hrabia Potocki zadawal podstepne ciosy Wielkiemu Kapitalowi :wall:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wybieram fragment bardzo ciekawej publikacji "Antropogeniczna transformacja środowiska przyrodniczego" - to księga jubileuszowa dedykowana prof. Janowi Lachowi. Chcę uzupełnić post na bratnim forum historycznym prezentujący tę jakże interesującą publikację. Chyba będzie to posumowanie artykułu prof. Zygmunta Wnuka "Rezerwat geologiczny "Prządki" w województwie podkarpackim". Mam kilka rozpoczętych książek, na razie koncentruję się na "Roczniku Sanockim" tom X - jeden z artykułów jest rewelacyjny, Piotra Kotowicza "Wampir" z ulicy Zamkowej 20 w Sanoku" (pochówki antywampiryczne) inne naprawdę dobre np. Andrzeja Olejko "Działania wojenne armii słowackiej na ziemi sanockiej latem 1941 r." i na "Oazach ortodoksji Z wizytą w przemysko-nowosądeckiej eparchii" Jana Gajdura.

Edytowane przez lucyna beata

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

"200 dni Napoleona. Od Pułtuska do Tylży 1806-1807" Lekka i przyjemna lektura, dobrze zilustrowana. Jeden z autorów tej pozycji, Andrzej Nieuważny zna się na temacie więc trudno tu marudzić. Kiedyś ten album był za 79 zł ! Na szczęście są "tanie książki" i wyrwałem to za 24 :thumbup:

Skończyłem " Najazd 1939" Jochena Bohlera. Jak na Niemca to napisał bardzo pro polsko. Na pewno na rynku niemieckim taka pozycja może być przełomem, natomiast u mnie większych sensacji nie wzbudziła. Nie jest to książka o kampanii wrześniowej, raczej esej o problemach i mitach które żyją wśród naszych narodów od dziesiątków lat. Autor podjął walkę ze stereotypami,co nazwałbym pierwszym krokiem na długiej drodze szeroko rozumianego pojednania.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

"200 dni Napoleona... " trafiło do taniej książki ? Muszę poszperać. Warto to mieć w domu, choćby ze względu na obrazki!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.