Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

harry   

Tyle słów i jeden emotikon na końcu :)

Z większą ilością słów i wyrażaniem emocji na razie się wstrzymam, aż książka dojdzie do Mariusza, ale już coś czuję pod skórą, że będzie gorąco.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czytam, a raczej oglądam i czytam wyjątkowo interesując książkę-album "Zaginiony świat. Historia Żydów przemyskich" Jacka Błońskiego wydaną przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Publikacja pasjonująca, otwiera przed nami nieznany, barwny świat, świat, który odszedł do przeszłości. Pierwsza wzmianka o tutejszych Izrealitach pochodzi spod pióra rabina Jehudy ben Meir ha Kohen (nie wiem czy odmienia się to imię) (1020-1070) i uchodzi za pierwszą wzmiankę dotyczącą Żydów na terenie dzisiejszej Polski, a ostatnia z 1968 r. Najwspanialszą częścią tej książki są archiwalne zdjęcia, przedstawiają tutejszą śmietankę towarzyską, wybitnych obywateli Przemyśla, scenki zatrzymane w kadrze, zdjęcia z getta, oraz współczesne fotografie judaiców. Na mnie wstrząsające wrażenie zrobiło zdjęcie z oładki http://www.kkn.pl/?s=karta&id=1279 tu możecie ją zobaczyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dniu studiuję Łysiaka: Napoleon Fortyfikator. :unsure:

A ja wciaz czekam tupiac nogami.Jeszcze zamowienia mi nie zrealizowali :(

Pocieszam sie "Pamiatkami Soplicy" Rzewuskiego.

I jak tu nie kochac ksiecia-wojewody "Panie Kochanku" :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z większą ilością słów i wyrażaniem emocji na razie się wstrzymam, aż książka dojdzie do Mariusza, ale już coś czuję pod skórą, że będzie gorąco.

Przegapilem,a skomentowac wypada.

Dlaczego goraco? Ja tam wprawdzie za pana Lysiaka lba nadstawiac nie mam zamiaru,za to za Cesarza zawsze :)

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pamiętniki "Podkarpackim szlakiem Września" Karola Skrzypka, miał 19 lat, gdy wybuchła II wojna św. Wierny opis walk 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie, którzy walczyli m.in pod Nowym Sączem, w rejonie Wilczyska-Bobowa, Gorlic, Jasła,Krosna, Odrzykonia, Dynowa, pod Birczą, potem Przemyśl i Lwów. Dopełnieniem wspomnień jest posłowie Ryszarda Daleckiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Polska sztuka wojenna w Powstaniu Kosciuszkowskim 1794r.Ksiega pierwsza-Strategia" Wojciech Stanislaw Mikula

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Polska sztuka wojenna w Powstaniu Kosciuszkowskim 1794.Ksiega druga-Taktyka" Wojciech stanislaw Mikula.

Przeczytalem oba tomy i chyba nic lepszego na ten temat do tej pory w reku nie mialem.Inna sprawa,ze nigdy jakos Naczelnik Kosciuszko wiekszych emocji u mnie nie wzbudzal,wiec za eksperta robic nie mam prawa.Tylko edycyjnie lichutko to wyglada,miekka okladka,slaby papier i klejenie.Kilka prostych schemacikow tez nie zachwyca.Reszta jak najbardziej godna polecenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Martinusie,a przeczytales moze "Kadesz" z polskiej edycji Ospreya.Wyszedl w ubieglym bodaj miesiacu,a jestem ciekaw jak tam tlumaczenie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A ja sobie od trzech dni podczytuję "Żuk w pudelku oraz 99 innych eksperymentów myślowych" Juliana Bagginiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

Martinusie,a przeczytales moze "Kadesz" z polskiej edycji Ospreya.Wyszedl w ubieglym bodaj miesiacu,a jestem ciekaw jak tam tlumaczenie?

Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że wyszedł w wersji polskojęzycznej.Czytałem jedynie wydanie angielskie i zachwycony nie byłem.Generalnie uważam, że skandaliczne jest w obliczu mnożących się tytułów z czasów najnowszych (nieraz zupełnie nie przystających do serii), iż w dalszym ciągu nie ma chociażby polskiego HB-ka o tej bitwie...

Trudno się zresztą dziwić biorąc pod uwagę żenująco małą ilość publikacji o historii i archeologii Egiptu czy szerzej Bliskiego Wschodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Polska sztuka wojenna w Powstaniu Kosciuszkowskim 1794.Ksiega druga-Taktyka" Wojciech stanislaw Mikula.

Przeczytalem oba tomy i chyba nic lepszego na ten temat do tej pory w reku nie mialem.Inna sprawa,ze nigdy jakos Naczelnik Kosciuszko wiekszych emocji u mnie nie wzbudzal,wiec za eksperta robic nie mam prawa.Tylko edycyjnie lichutko to wyglada,miekka okladka,slaby papier i klejenie.Kilka prostych schemacikow tez nie zachwyca.Reszta jak najbardziej godna polecenia.

Mariuszu: jest jeszcze dość dokładne:

Powstanie kościuszkowskie 1794. Dzieje militarne, red. Tadeusz Rawski, 2 grube tomiszcza.

Edycyjnie bardzo dobre, mnóstwo mapek, cena niestety idzie w parze z jakością wydania(pierwszy tom dostałem za 40 zł, drugi za 65 zł i to dobre 7-8 lat temu).

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.