Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Recommended Posts

Vapnatak   

Zaczytuję się w genialnej monografii Borysa A. Uspieńskiego pt. "Kult św. Mikołaja na Rusi" (1985).

vapnatak

Obecnie czytuję sobie "Pluton pancerny batalionu "Zośka" w Powstaniu Warszawskim", tak by uświadomić sobie pewne fakty. Mamy przecież kolejną rocznicę tego ważnego wydarzenia. Pozdrawiam!

Vapnatak   

Znalazłem, a w zasadzie, dopadłem nieco czasu na lekturę II wydania "Starożytnego Rzymu" pióra Marii Jaczynowskiej i Marcina Pawlaka z br. roku wydanego nakładem Wyd. TRIO.

vapnatak

maxgall   

Niedokończony „…Koniecpolski” Podhorodeckiego poszedł w kąt, gdyż rzuciłem się łapczywie (niczym wygłodniały kornik ;) ) na otrzymane właśnie, długo oczekiwane:

Drewno szkutnicze” Krzysztofa Gerlacha.

pozdr

Niedokończony „…Koniecpolski” Podhorodeckiego poszedł w kąt

Nie dziwię się, niezbyt dobra to praca niestety :(

Narya   

Niczym maxgall rzuciłem się na tę długo przeze mnie oczekiwaną książkę:

Joanna Olczak-Ronikier, Korczak. Próba biografii, Warszawa 2011...

...i ją pożeram. A co gorsza smakuje mi i wciąż nie mogę zaspokoić swojego apetytu. Jeśli kogoś interesuje postać Korczaka jako kogoś żywego, a nie jako martwy topos, to gorąco już teraz polecam (mimo, że jeszcze czytam, tj. nie dotarłem do ostatniej stronicy) wszystkim zainteresowanym. :-P

Narya   

Spróbuję, bo próbować można i trzeba, ale z pisania recenzji nie jestem dobry. :-)

A, popełnić nie popełnię, co najwyżej napiszę. Popełnić to ja mogę błędy, wypadki lub jakieś czyny dozwolone bądź niedozwolone. ;-P

(to tak żartobliwie troszkę)

maxgall   

Nie dziwię się, niezbyt dobra to praca niestety :(

Och, w porównaniu z niektórymi innymi "biografiami" (np. Jaremy autorstwa R. Romańskiego) bardzo dobra. Ba, nawet obiektywna ;)

Bardzo dobrze się czyta, a błędy może wyłapać dopiero bardzo dobrze poinformowany Krasnolud. ;)

"Drewno szkutnicze" pochłonięte, a po przeczytaniu czuję niedosyt (chcę jeszcze i jeszcze...) - co bardzo dobrze o niej świadczy. Chyba będę musiał zadać autorowi pytanie, czy będą kolejne części. Nie wiem jak ten człowiek to robi, ale potrafi pisać o jakichś zwykłych deskach, kołkach, krzokach (no dobra - dla mnie nie takich całkiem zwykłych) w taki sposób, że nie sposób się oderwać od lektury.

No nic - czas wrócić do Podhorodeckiego, chociaż… na półce w mojej biblioteczce pojawiła sie właśnie "Wojny i wojskowość polska w XVI wieku" M. Plewczyńskiego i zapowiada się smakowicie.

pozdr