Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

No widome tego przyklady mielismy w usilowaniu gloryfikacji takich tuzow jak Marchlewski czy Dzierzynski. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem Samuelu... patrząc jak usprawiedliwiałeś poczynania Lenina czy Dzierżyńskiego tym, że musieli działać w trudnych warunkach.

A nie wiem - jak to jest z tym rozróżnianiem u ciebie prawdy od propagandy.

To nie kwestia roku wydania, a zawartości, pisanie, że w Pińsku za "sowieta" Polacy cieszyli się wolnością i dobrobytem... jest "pewną nieścisłością" faktograficzną.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A usprawiedliwianie ludobojstwa i postaci z nim zwiazanych,jak mi sie zdaje zdecydowanie podpada w RP pod cos, co nazywamy kodeksem prawnym.O czym moderator chyba wiedziec powinien.Pomijam juz kwestie elementarnej przyzwoitosci i odrobiny dobrego smaku <_< Fuj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Monro, His expedition with the Worthy Scots Regiment (called Mackeye's Regiment) - nareszcie udało się znaleźć w Google Books (kupienie jakiegoś normalnego wydania graniczy z cudem). Skan wydania z 1637 roku, bo prostu czysta rozkosz do czytania :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz Krolikiewicz "Polski samolot i barwa 1918-1939".

Ladnie w formie albumowej wydalo Wydawnictwo ZP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szaniawski, Pułkownik Kukliński. Misja Polski

Na tego autora bym uważał-to chyba (ewentualnie przypadkowa zbieżność nazwisk)ten sam co stwierdził że 11 września w WTC to zemsta muzułmanów za Wiedeń 1683.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Na tego autora bym uważał-to chyba (ewentualnie przypadkowa zbieżność nazwisk)ten sam co stwierdził że 11 września w WTC to zemsta muzułmanów za Wiedeń 1683.

Dziękuję, nie miałem pojęcia. Wikipedia mówi, że Szaniawski jest felietonistą Naszego Dziennika, więc to ten sam autor, bo przed chwilą znalazłem coś takiego -

http://www.rodaknet.com/rp_art_4881_czytelnia_szaniawski_11_wrzesnia_wieden_ny.htm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Y. Alexander, M.S. Swetnam, Siewcy śmierci. Osama bin Laden i inni szefowie Al-Qaidy, Warszawa 2001.

P.L. Williams, Al-Kaida. Bractwo terroru, Warszawa 2002.

L.A. Villamarin Pulido, Sieć Al-Kaidy, Warszawa 2008.

Odpadam... :wacko:

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Y. Alexander, M.S. Swetnam, Siewcy śmierci. Osama bin Laden i inni szefowie Al-Qaidy, Warszawa 2001.

P.L. Williams, Al-Kaida. Bractwo terroru, Warszawa 2002.

L.A. Villamarin Pulido, Sieć Al-Kaidy, Warszawa 2008.

Odpadam... :wacko:

vapnatak

A czemu ?

Zbyt propagandowy styl czy co ?

U mnie na rozkładzie Alberto Vimina" Historia delle guerre civili"

Myślałem że to po łacinie ale okazało się że po włosku. :)

Pracowicie współpracując z google translator'em udało mi się przetłumaczyć kilka interesujących mnie stron, idzie jak po grudzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

U mnie na rozkładzie Alberto Vimina" Historia delle guerre civili"

A nie raczej Historia delle Guerre Civili di Polonia lub Historia delle guerre civili di Polonia, divisa in cinque libri? Różnica może drobna, acz poważna, zwłaszcza jeżeli zamierzasz tego użyć w przypisie planowanej pracy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A nie raczej Historia delle Guerre Civili di Polonia lub Historia delle guerre civili di Polonia, divisa in cinque libri? Różnica może drobna, acz poważna, zwłaszcza jeżeli zamierzasz tego użyć w przypisie planowanej pracy :)

Oczywiście w przypisie będzie pełny tytuł-a że jest jeszcze dłuższy niż podałeś więc górę wzieło moje lenistwo.

A tu fragment który mnie martwi-bo sprzeczny z Radwańskim, chyba że źle przetłumaczyłem-zna ktoś może na tyle włoski by to dokładnie przełożyć na polski ?

"Il General Firlei have preso il posto di fronte al picciolo piano, che guarda Trammontana. Alla mano diritta di lui allogigiaua il Lanckoronski Castellan di Chameniecz, & a canto a questo Alessandro Koniecpolski Grand'Alfiero del Regno. Alla mano manca s'era posto il Visnieuiescki, e sopra di lui l'Ostrorog Coppiero del Regno, dispondendosi l'artiglieria in quei luoghi, doue si giudicava, che potesse apportare maggior danno al Nemico, e meglio difendere le trincere."

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   
A czemu ?

Zbyt propagandowy styl czy co ?

Nie, po prostu, nie moja bajka. No ale jak trzeba, to trzeba. ;)

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.