Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubiona postać historyczna...

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Zdecydowanie Zygmunt III Waza. Oprócz niego Koniecpolski (za pobicie Gustawa II Adolfa), Juliusz Cezar (za geniusz militarny), Hannibal (za to co Cezar, choć miał go chyba troszkę więcej...) i Trajan (wszak niezły wódz).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie z reguły interesują postacie kontrowersyjne. Franklin Delano Roosevelt (sprawa Polski czy Pearl Harbor), Arthur Neville Chemberlain (najdalej zaszedł z całej rodziny, ale co mu z tego przyszło?), Wilhelm Keitel (bo to zero jakich mało), Stanisław August (kontrowersja w butach)... i wielu, wielu innych :wink:

Najprościej pisząc -- ludzie o skomplikowanej historii :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Ja najbardziej lubie Oktawiana Augusta chyba dlaczego mówić nie musze?

Też jest moją ulubioną postacią, jak dla mnie to najgenialniejszy polityk, jaki stąpał po świecie, a do tej pory nie znalazłem (wg mnie) takiego polityka, który by Oktawiusza przerósł.. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Armanda Richelieu, Gulia Mazariniego, Króla-Słońce,księca Backingama oraz Galiusza Juliusza Cezara a z Polaków to oczywiście Jan Paweł II, no i nie mogę nie lubić Jana III Sobieskiego xDD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Nie mogę powiedzieć że którąś z postaci zasłużonych w historii lubię , bowiem żadnej z nich nie znałem osobiście, może oprócz Rulewskiego . Ale Jego akurat nie lubię .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Explore   

Mnie najbardziej fascynuje Juliusz Cezar, za całokształt jego pracy; Aleksander Wielki- za to czego dokonał w tak krótkim czasie; Kazimierz Wielki- za zostawienie Polski murowanej ;].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
giskan   

ja jednej najbardziej ulubinej postaci historycznej nie mam, natomiast ciekawa jak dla mnie postacią jest : Emiliano Zapata

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Człowiek niezwykłego hartu ducha, odważny i przy tym niezwykle wierzący. Dla mnie za to co dokonał, KK powinien mu postawić pomnik. Oczywiście można mówić o jego wadach, ale przyglądając się innym duchownym, przede wszystkim tym ważniejszym, to przy nich można by go uznać za świętego. I przede wszystkim chciał on reformy Kościoła i ogłoszenie jego tez wynikały z troski, a nie buńczuczności. Nie był jakimś geniuszem, pewnie gdyby żył w innych ( lepszych dla Kościoła czasach) nikt nie słyszałby o Nim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.