Jump to content

Rezz112

Użytkownicy
 • Content count

  305
 • Joined

 • Last visited

About Rezz112

 • Rank
  Ranga: Doktorant
 • Birthday 10/29/1994

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Ze wsi
 1. Zastanawiam się dlaczego tłumy słuchały i poszły za Hitlerem, chociaż jego poglądy wydają się "dziwne" (min.nadludzie, podludzie). Czy teraz też ludzi by poszli za kimś, gdyby ktoś powiedział, że są lepszą rasą niż inni ? Zapraszam do dyskusji.
 2. Najgorszy zakon rycerski

  Yyy... a co to ma wspólnego z tematem ?
 3. Najgorszy papież średniowieczny?

  No proszę Cię, nie wyskakuj tu z takimi legendami. Nie rób z forum historycznego Kółka Fanów Baśni, Bajek i Plotek.
 4. Najdziwniejsza śmierć

  Masz na myśli ogolenie i włożenie rozżarzonego żelaza w odbyt? A Henryk Walezy? Zamordowano go w czasie oddawanie potrzeb fizjologicznych.
 5. Pomoc w konkursie

  Królów nie mieliśmy za dużo, to jak może być " nie popularny" ? Jak ma być najlepszy to nie może być przecież niepopularny. Najlepszy pod jakim względem ?
 6. Najdziwniejsza śmierć

  Hrabianka Elżbieta Batory. XVII-wieczna węgierska szlachcianka, znana także jako "krwawa hrabianka" zabiła ponad 600 osób. Jej ofiarami padały młode dziewczyny. Jej ulubioną "rozrywką" było wyrzucanie nagich ludzi zimą na śnieg, a potem polewanie ich lodowatą wodą. Podobno kąpała się w krwi zamordowanych, by zachować swą urodę. Skazano ją na śmierć głodową i zamurowano żywcem w jednej z komnat jej zamku.
 7. Najgorszy zakon rycerski

  Masz rację, autor tematu nie określił nam względem czemu mamy się ustosunkować do pytania. Jeżeli autor się nie obrazi, to wg. mnie pod względem spełniania swojej misji- jako zakonu broniących niewinnych przed innowiercami.
 8. Najgorszy zakon rycerski

  Jak to nie było, tak tak jakbyś powiedział, że nie było lepszych lub gorszych oddziałów żolnierskich. Oczywiście każdy pełni inną funkcję, np: nie mżna porównywać husarii do oddziałów pikinierskich. Lecz można porównac np. Husarię polską, czy węgierską, i można powiedzieć która jest lepsza; tak samo z zakonami.
 9. Chronologia wypraw krzyżowych

  Według mnie zależy co widzisz pod pojęciem „Krucjata”, walki w Ziemi Świętej, czy ogólne wali z muzułmanami. Ja uważam za Krucjatę tzw. Reconqwistę. Stopniowo od X w. odpierano mahometan z Europy (Płw. Iberyjski) i w końcu w 1492r upadek Grenady; czyli koniec państwa Arabów w Europie. Tą datę uważam za koniec Krucjat. Pozdr. Rezz
 10. Quiz co to za miejsce?

  Tak ! Nareszcie ktoś odgadł. Gratuluję i zadajesz.
 11. Quiz co to za miejsce?

  Nie. Ani nie żaden Kościół, ani woj. łódzkie.
 12. Quiz Średniowiecze

  Secesjonista ma więcej czasu na zadanie pytanie niż 3 dni... więc pytanie należy wciaż do niego ...
 13. Ramy czasowe - średniowiecze

  Na "szczęście" Kolumb w tym samym roku odkrył Amerykę i rycerze juz się nie nudzili xD
 14. Najgorszy zakon rycerski

  Mógłbyś rozwinać swoją wypowiedź ? Jak trzeba pisać zwięźle i krótko ty piszesz baardzo długie posty, a jak trzeba długie, ty piszesz jedno słowo. Masz racje , po nocnych rozmyślaniech nareszcie uświadomiłem sobie że przecież komu płacono daniny z podbitych ziem ... ? No oczywiscie Papieżowi .
 15. Quiz Średniowiecze

  Pytanie twoje. PS. Następnym razem odpowiedaja normalnie np. Król francji Ludwik IX, na wzór Jezusa, a nie rozpisujesz sie jak na wypracowaniu z polskiego, to quiz a nie szkoła.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.