Jump to content

prusak311

Użytkownicy
 • Content count

  176
 • Joined

 • Last visited

About prusak311

 • Rank
  Ranga: Wykładowca
 • Birthday 10/08/1991

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  ostrołęka
 1. Thomas Morus

  Doprawdy ?
 2. Ostatnie słowa...

  August II Mocny- Całe moje życie było jednym nieprzerwanym grzechem
 3. Idąc twoim tokiem rozumowania to Rosja jest państwem skandynawskim, bo kiedyś na tronie ruskim zasiadali Wikingowie.
 4. Czy średniowieczne było niepotrzebne?

  No nie wiem czy akurat to jest dobry przykład, może i wystawiły wspólne armie ( abstrahując co robili z jeńcami), ale pomiędzy nimi był olbrzymie antagonizmy, a poza tym to krucjaty zaogniły stosunki z prawosławnymi i islamem.
 5. Czy średniowieczne było niepotrzebne?

  Wg mnie średniowiecze było potrzebne. Gdyby imperium Romanum wchłonęło plemiona germańskie i z czasem słowiańskie w swe struktury ( choć ni było to raczej możliwe, ale temat to spekulacja) to nie byłoby oryginalnych tworów kulturalnych. Średniowiecze jest epoką, która rodzi się praktycznie od zera i poza rozwojem chrześcijaństwa i kontynuacji łaciny, nie było większego dziedzictwa. Ludzie renesansu mogą wyszydzać średniowiecze, ale oni dziedziczą całą strukturą średniowiecza i ukształtowane są niektóre narody. Nie wiadomo czy gdyby starożytność się dalej ciągnęła to wykształciłyby się narody, które możemy oglądać współcześnie. Dla mnie osobiście różnorodność kulturowa jest czymś pozytywnym i wszelki unifikacyjne twory powodują upadek oryginalności. Poza tym średniowiecze wbrew pozorom są epoką wybitnych indywidualności i głupie jest wg mnie twierdzenie, że średniowiecze jest czasem głupoty. Wystarczy poczytać o kilku wybitnych władcach, chociażby Piastach i widzimy obraz niezwykłych polityków.
 6. Królestwo Aksum

  Co wiemy o tym królestwie ? Czy władzę w tym państwie sprawowała ludność negroidalna ?
 7. Jakie są tematy na olimpiadę historyczną, w szczególności interesuje mnie średniowiecze ?
 8. Quiz Średniowiecze

  Ok, zadajesz.
 9. Quiz Średniowiecze

  Czego żądał chan Gu juk od papieża i państw europejskich podczas wizyty Jana piano de Carpino i Benedykta Polaka w Karakorum ?
 10. Zatrucia studzien

  Jak wyglądały sposoby zatrucia studzien w średniowieczu ?
 11. Film stulecia

  To może i ja będe oryginalny. Cenie sobie kino Formana; "Lot nad kukułczym gniazdem" oraz "Amadeusz", świetny jest etz "12 gniewnych ludzi", "la strada" Felliniego, nikt nie wspomniał tez o "Cinema paradiso" .
 12. Błędy jakie popełniono...

  Tofiku, a była szansa na powstrzymanie najazdu Barbarossy ?
 13. Quiz Średniowiecze

  skorpion ?
 14. Śluby krzyżowców wobec Aleksa II

  Żywność wysyłał im Tatikos ( jeśli dobrze pamiętam) z Cypru. Nie, wyruszył na odsiecz wojsk krzyżowych, lecz rozprzestrzenił się wieści, że Kurbugha rozbił krzyżowców i dlatego postanowił odwrót.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.