Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

redbaron   

№ to ja nabyłem ostatnio "Der Kavallerist" pułkownika Benary'ego z 1928 r. Taki podręcznik dla żółnierza kawalerii (400 stron!). Koszt koło 170 zł . Teraz tylko czekać, aż wpadnie w moje łapki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Don mam prośbę jak możesz to napisz czy w końcu Roszkowski poprawił datę japońskiego ataku na Pearl Harbor z 7 IX na 7 XII?

Poprawił ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Dzięki, no to sukces niebywały po tylu latach (mam niejakie wrażenie, że miał coś z tym wspólnego wstęp do Historii Polski 1918-1945).

No a jak się książka podobała?

Co do moich zakupów to ostatnio nabyłem w Taniej Książce na Brackiej Więcej niż niepodległość. Polska myśl polityczna 1918-1939, koszt 19 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy nabyłem:

"Dzienniki kamikadze" Emiko Ohnuki-Tierney

"Iwo Jima. Pejzaż bitwy" - Eric Hammel

"Japonia"- Ewa Pałasz-Rutkowska, Katarzyna Starecka

"Od mitu do historii Wykłady o Japonii", Jolanta Tubielewicz

"Tajemnice strategii", Kansuke Yamamoto

"Rzeź na morzu", Mark Felton

Koszt około 200 złotych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Miało być w tym miesiącu skromnie... wyszło średnio-skromnie:

ZBOWIDOWCY: tradycje i zadania, pod red. Łomacki J., Szulc-Łyskowa J., Warszawa 1969, ss. 480;

Korab-Żebryk R., Operacja wileńska AK, Warszawa 1988, ss. 568;

Kasprzycki J., Korzenie Miasta. Warszawskie pożegnania. Tom V Żoliborz i Wola, Warszawa 2004, ss. 351;

Kirchmayer J., W Kraju i na Obczyźnie, Warszawa 1971, ss. 384;

Tarczyński J., Pojazdy Powstańców Warszawskich 1944, Warszawa 2009, ss. 168.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zakupy ostatniego miesiąca:

A. E. Zięckowski, Najnowszy Ilustrowany Przewodnik po Warszawie i Okolicach (reprint z 1912 r.), Warszawa 2009,

Wybór i opracowanie naukowe Jurij Szapował, Jędrzej Tucholski, Polskie podziemie 1939-1941. Od Wołynia do Pokucia, Warszawa-Kijów 2004,

Zbigniew Stypułkowski, Zaproszenie do Moskwy, Warszawa 1991 (wyd. III),

Tadeusz Bór-Komorowski, Armia Podziemna, Warszawa 2009 (wyd. VIII),

Edward Prus, Zapomniany Ataman. Taras Bulba-Boroweć (1908-1981), Wrocław 2005,

Bogusław Kopka, Obozy pracy w Polsce 1944-1950. Przewodnik encyklopedyczny, Warszawa 2002.

Najbardziej zadowolony jestem z dwóch pierwszych pozycji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Bogusław Kropka, Obozy pracy w Polsce 1944-1950. Przewodnik encyklopedyczny, Warszawa 2002.

Kopka Pedros, Kopka;) Ten od monografii KL Warschau.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

wszystkie poniższe zakupy to listopad i związane są z Targami Książki w Krakowie:

1. Bruski J. J [wybór i opracowanie] Hołodomor 1932 - 1933. Wielki głód na Ukrainie w dokumentach polskiej dyplomacji i wywiadu, ss. [ok] 790; wyd. PISW, Warszawa 2008

2. Kozyra Waldemar: Polityka administracyjna Ministrów Spraw Wewnętrznych Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1918 - 1939, , ss. 680, wyd: Wydawnictwo UMCS, Lublin 2009

3. Kubiak Ho- Chi Beata: Japonia okresu Meiji. Od tradycji ku nowoczesności; ss. 347; wyd. Nozomi, Warszawa 2006

4. Beiersdorf Zb. , Laskowski A [pod red.]: Rozwój przestrzenny miast galicyjskich położonych między Dunajcem a Sanem w okresie autonomii galicyjskiej. Materialy z sesji Jasło 23 - 24 kwietnia 1999; ss. 608; wyd.: Regionalny Ośrodek Studiów i Ochrony Środowiska Kulturowego w Rzeszowie, Jasło 2001

5. Zaolzie. Polsko - czeski spór o Śląsk Cieszyński 1918 - 2008; ss. 172; wyd.Fundacja Ośrodka Karta / Dom Spotkań z Historią, Warszawa 2008

6. Majerikova M. : Vojna o Spis. Spis w politike Pol'ska v medziwvojnovom obdobi v kontexte ćesko - slovensko - pols'skych vzt'achov; ss.145; wyd.: Vydavatel'stvo a tlaciaren Spolok Slovakow v Pol'sku / Towarzystwo Słowaków w Polsce, Krakov 2007 [Naklad 250 egz.]

7. Schonker Henryk: Dotknięcie Anioła [seria: Żydzi polscy]; ss.328; wyd. Ośrodek Karta, Warszawa 2005

8. Kronika Getta Łódzkiego Litzmannstadt Getto 1941 - 1944 T 1/5; ss. 448/696/718/476/511; wyd. : Wydawnictwo Uniw. Łodzkiego, Łódź 2009 [Nakład 500 egz.]

pozdr...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
3. Kubiak Ho- Chi Beata: Japonia okresu Meiji. Od tradycji ku nowoczesności; ss. 347; wyd. Nozomi, Warszawa 2006

Świetny wybór FSO! Pozycja fenomenalna, z której można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy o Japonii, a przy okazji, co bardzo rzadkie zapoznać się z fragmentami literatury japońskiej!

Z kolei ja ostatnim razem zakupiłem książkę pt. "Żołnierze wyklęci" autorstwa Jolanty Drużyńskiej oraz Stanisława J. Jankowskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

FSO jak już zapoznasz się z tą Polityką administracyjną... to napisz czy warto to czytać/kupić bo sam zastanawiałem się nad zakupem tej pozycji.

A i może kiedyś gdybyś był tak miły to pożyczyłbym sobie od Ciebie tę Majerikovą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Gnome: na Targach zadałem pytanie, jednej z osób z owego wydawnictwa w temacie "poglądy autora" [nie chcialem, nie ukrywałem tego zresztą, trafić na "zatwardziałego piłsudczyka / sanatora / narodowca / pepeesiaka /niepotrzebne skreślić"]. Dowiedzialem się, że jakkolwiek autor dlikatną sympatię do sanacji ma, tak jest znany z tego, że podobno objawia ją tylko w rozmowach prywatnych, zaś w pisaniu prac jest / stara się być bardzo neutralny.

Najwcześniej będzie czytana w drugiej polowie grudnia... Ale dam znać co i jak.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Z okazji imienin, dostałem od taty: ''Tajemnicę Riese'' J. Kowalskiego, R. Kudelskiego i Z. Rekucia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

dziś krótko i treściwie i najważniejsze na ten dzień niusy podaje, bo sezon w pracy czasem "wychodzi" [jak dziś] co oznacza, że ledwo żyje.

Zakupy dzisiejsze [głównie działka Jarpena i Bruna], czekam tylko na wysylkę i Pocztę Polską:

1. Mogilnicki A. i E. St. Rappaport - "Kodeks karny z ustawemi wydanemi do dnia 1 wrzesnia 1927 r. z tezami Sądu Najwyzszego..." ; ss. 935: Warszawa 1928

2. Mecnarowski A. gen. bryg. i in. - "Wojskowy Kodeks Karny" ; Warszawa 1928

3. Makowski W. - "Kodeks Karny Wojskowy z dodaniem ustaw ... i komentarza" ; Warszawa 1921

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.