Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

z zakupów wcześniejszych które doszly:

1. Florian Freiherr v. u. z. Aufsess: "Sturmgeschutze... marsch!. Die Einsatzwege der Strurmgeschutz Batterien, Abteilungen und Brigaden 1940 - 1945 [ss. [ok.] 434]

2. Florian Freiherr v. u. z. Aufsess : Anlagebander zu den Kriegstagebuch der 6 Armee T 1/3 [ss. 336/340/350]

3. Niebieżin Wl. "Stalin o wojnie. Zastolnyje rieci 1933 - 1945 gg." ss. 320, Moskwa 2007, Naklad 4000 egz.

4. Czernuszew N. S. "Iz gulaga w boj", ss. 521, 2006 r, Naklad 5000 egz.

5. Szaptalow B. "Ispytanije wojnoj", ss. 384, Moskwa 2002, Naklad 8000 egz.

6. Żukow J. "Stalin: operacija "Ermitaż" " ss. 336, Moskwa 2005, Naklad 7000 egz.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

No i mój zakup "stulecia" doszedł do skutku udało mi się kupić 6 tomów Historji Powszechnej pod red. M. Sokolnickiego Kultura i Wiedza (Przeworskiego) w twardej oprawie za 200 zł.

Seria wydawana w latach 1931-34, po prostu cudo :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Z działki Albinosa:

Engleking B., Libionka D.: Żydzi w powstańczej Warszawie; Stowarzyszenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów; Warszawa 2009, ss. 358 + zdjęcia

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Z wizyty w Krakowie przywiozłem sobie:

- Orman Piotr, Orman Krzysztof, Wielka wojna na Jurze, Kraków 2008 - 29 zł

- Ratajczyk Leonard, Historia wojskowości, Warszawa 1980 - 15 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

zaszalałem:

1. Komarnicki W. Polskie prawo polityczne, reprint Wydawnictwa Sejmowego 2008 [bruno: dzięki za inspirację !]

2. Kumaniecki K. W. Odbudowa panstwowości polskiej. Najważniejsze dokumenty. 1912 -1924. Wyd. 1924

3. Polskie podziemie polityczne wobec zagłady Żydów w czasie okupacji niemieckiej. Wyd. GKBZH w P 1988

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kilka co ciekawszych wyjątków z listy zakupionych w ostatnich dwóch miesiącach książek:

Baranowski E., Kulesza J., Bankowe szańce. Bankowcy polscy w latach wojny i okupacji 1939-1945, Warszawa 2009, ss. 216 [sprawne pióro autorów, ciekawy i stosunkowo słabo znany temat, a do tego imienna dedykacja od samego "Jura", coś pięknego];

Fajer L., Żołnierze Starówki, Warszawa 1957, ss. 528 [klasyk tematu powstańczej Starówki, czyli dziennik bojowy kpt. "Ognistego"];

Ludność cywilna w Powstaniu Warszawskim. T. I-III, praca zbiorowa, Warszawa 1974, ss. 2634 [w temacie ludności cywilnej w Powstaniu nic lepszego się nie znajdzie, dzieło iście monumentalne];

Natanson W., Stanisław Wyspiański. Próba nowego spojrzenia, Poznań 1965, ss. 247 [czyli o jednym z moich ulubionych artystów];

Kłak Cz., Polski Leonidas, Warszawa 1986, ss. 253 [bohater warszawskiej Woli, patron mojego LO, czyli rzecz o gen. Józefie Longinie Sowińskim];

Vogler H., Romanse literatury, Kraków 1965, ss. 187 [zbiór esejów Henryka Voglera, wybitnego pisarza i krytyka literackiego, na temat roli romansu w literaturze, całość ujęta w dowcipny i bardzo zgrabny sposób, można się nieźle uśmiać];

Karpińska M., Złodzieje, agenci, policyjni strażnicy... Przestępstwa pospolite w Warszawie 1815-1830, Warszawa 1999, ss. 169 [szalenie interesujące studium o tej mroczniejszej części Warszawy, o Warszawie złodziei, morderców, prostytutek...].

Pozostała cześć listy to głównie okres okupacji (z tym, że tym razem Powstanie wcale nie jest stroną dominującą, choć stanowi znaczny procent całości), trochę o PRLu i Polsce w XVII wieku, ale żeby to wypisać... może innym razem, teraz czas na spanie;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zakupy:

Waldemar Grabowski, Policja w planach Delegatury Rządu RP na Kraj, Kraków 1995.

Michał Skoczylas, Wybory do sejmu ustawodawczego z 19 stycznia 1947 r. w świetle skarg ludności, Warszawa 2003.

Jan Lewandowski, Estonia, Warszawa 2001.

Andrzej M. Brzeziński, Grecja, Warszawa 2002.

Karta nr 32/2004 ; 12/1994.

Mistrz Wincenty Kadłubek, Kronika polska, Wrocław 1996.

A to wszystko za jedyne 42 zł. Ponadto:

Komitet redakcyjny: Wiktor Komogorow, Antoni Podolski, Bernadetta Gronek, Grzegorz Jakubowski, Aleksandr Kurczjew, Władimir Makarow, Natalia Pieriemyszlennikowa, Jakow Pogonij, Małgorzata Słoń-Nowaczek, Jędrzej Tucholski, Władimir Winogradow, "Polskie podziemie na terenach Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi w latach 1939-1941 t. 1, t. 2 , Warszawa 2001.

Antoni Woszczyk, Baszta K-3 walczy, Łódź 1973.

Studia z dziejów harcerstwa 1944-1989, praca zbiorowa, Warszawa 2009.

Powstanie Warszawskie 1944 w dokumentach z archiwów służb specjalnych, Warszawa-Moskwa 2007.

Mieczysław Żywczyński, Historia powszechna 1789-1870, wyd. XIII uzupełnione Warszawa 2008.

Tutaj niestety nie pamiętam cen :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Świeżutki nabytek, jeszcze nie mogę uwierzyć w moje szczęście:

Wodociągi i kanalizacja m. st. Warszawy 1886-1936, pod red. Rabczewski W., Rutkowski S., Warszawa 1937, ss. 615.

Dałem za to równe 100 zł, podczas gdy w antykwariatach chodzi po 400-600 zł. Naprawdę jestem ciekaw, czy osoba sprzedająca zdawała sobie sprawę, co ma w ręku... Tak czy inaczej, mogę brać się za kanały w Powstaniu już na poważnie;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Robert Rabka, Bałkany 1912-1913, Warszawa 2010 - 20,70 zł - zapowiada się bardzo dobrze!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszych zakupów:

1. Kazimierz Zamorski, Stanisław Starzewski, Sprawiedliwość sowiecka, Warszawa 1994 wyd. III.

2. Łukasz Socha, Te pokolenia żałobami czarne... Skazani na śmierć i ich sędziowie 1944-1954, Warszawa 1986.

3. Witold Biegański, Szczurami Tobruku ich zwali, Warszawa 1988.

4. Juliusz Pollack, Wywiad, sabotaż, dywersja. Polski ruch oporu w Berlinie 1939-1945, Warszawa 1991.

5. Komitet redakcyjny: Zuzanna Gajowniczek, Grzegorz Jakubowski, Petro Kułakowski, Rusłan Pyrih, Wołodymyr Prystajko, Ołeksandr Pszennikow, Jurij Szapował, Jędrzej Tucholski, Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska, Polska i Ukraina w latach trzydziestych-czterdziestych XX wieku. Nieznane dokumenty z archiwów służb specjalnych. Polskie podziemie 1939-1941. Lwów-Kołomyja-Stryj-Złoczów t. 1, Warszawa-Kijów 1998.

Najbardziej zadowolony jestem z pierwszej pozycji, gdyż szukałem jej od 3 miesięcy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Dzisiaj dokonałem dwóch zakupów przez Allegro:

Kto był kim w Drugiej Rzeczypospolitej pod red. J.M. Majchrowskiego, niby już jedną mam, ale 45 zł (plus 12 za dostawę) to grosze za tę obecnie niemal unikatową książkę.

Gospodarka Polski Międzywojennej III Landaua i Tomaszewskiego za 29 zł z dostawą (jeszcze zostały mi dwa tomy do kupienia i będę miał całość).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

przez weekend wzbogaciłem się o książki z zakupów poprzednich które właśnie przyszły:) A także o:

1. Józef Mackiewicz: "Bunt rojstów", [oryg.] wyd '38; przedruk: Gryf Warszawa 1990

2. B. Engelking, J. Leociak, D. Libionka : Prowincja Noc. Życie i zagłada Żydów w dystrykcie warszawskim; wyd. Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN; Warszawa, 2007

To pierwsze może być, bardzo bardzo ciekawe... to drugie zresztą też.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zakupy:

Aleksander Świętochowski, Poeta jako człowiek pierwotny, Kraków 1896.

Marcin Kula, Historia moja miłość (z zastrzeżeniami), Lublin 2005.

Błażej Brzostek, Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne (1950-1954), Warszawa 2002.

Roman Korab-Żebryk, Biała Księga w obronie Armii Krajowej na Wileńszczyźnie, Lublin 1991.

Karta nr 42/2004; 43/2002.

"Świntuchowski" już połknięty - niesamowita lektura, a rok wydania dodaje jedynie smaczku. Teraz kolejna lżejsza pozycja, czyli Historia moja miłość (z zastrzeżeniami) prof. Kuli ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Teraz kolejna lżejsza pozycja, czyli Historia moja miłość (z zastrzeżeniami) prof. Kuli smile.gif

Dzieła Profesora są lekkie jedynie z pozoru;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.