Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wpłaciłem pieniążki na konto i spodziewam się w niedługim czasie kilku pozycji, które mnie zainteresowały i miałem je od dawna na oku:

> Pozycja 1

> Autor Edgerton R.B.

> Tytul Żołnierze Imperium Japońskiego

> cena 35 zł.

> Pozycja 2

> Autor Tubielewicz J.

> Tytul Mitologia Japonii

> cena 10 zł.

> Pozycja 3

> Autor Rubach-Kuczewska J.

> Tytul Życie po japońsku

> cena 14 zł.

> Pozycja 4

> Autor Hilska V.

> Tytul Dzieje i kultura narodu Japońskiego

> cena 44 zł.

> Pozycja 5

> Autor Kamler E.

> Tytul Japonia daleka czy bliska...

> cena 7,50 zł.

Wszystko z antykwariatu w Szczecinie. A w dalszej perspektywie: F.Thiess Cuszima-epopeja wojny morskiej i Historia Japonii J.Tubielewicz.

Ehh... tylko mama znowu będzie się wściekać, że nie ma już miejsca w pokoju na książki...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ehh... tylko mama znowu będzie się wściekać, że nie ma już miejsca w pokoju na książki...

Ja już sobie kufer zamówiłem ;)

Kolega widzę zagorzały pasjonat Japonii :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ehh... tylko mama znowu będzie się wściekać, że nie ma już miejsca w pokoju na książki...
Ja już sobie kufer zamówiłem smile.gif

Panowie, jak zaczniecie umieszczać półki po całym mieszkaniu (z kuchnią i łazienką włącznie) plus wymyślać tychże półek nowe rodzaje (np. biegnące od rogów pokoju do jego środka), jak pewien profesor z mojego instytutu, to wtedy pogadamy o problemach z trzymaniem książek w pokoju ;)

Dzisiejsze zakupy (to się nazywa uzależnienie):

Majorkiewicz F., Lata chmurne. Lata dumne, Warszawa 1983, ss. 360;

Bartelski L.M., Mokotów 1944, Warszawa 1971, ss. 664;

Głowacki L., Obrona Warszawy i Modlina na tle kampanii wrześniowej, Warszawa 1969, ss. 452.

Po kolei. Pierwsza sprawiła mi szczególną radość. Książka dość cenna, a jednak stosunkowo rzadko spotykana w drugim obiegu. Autor był po kolei oficerem Oddziału III Operacyjnego Sztabu SGO "Narew", we Francji podobna funkcję pełnił w 1. DG. Szef Oddziału III w Sztabie SBSP. Uczestnik walk o Narwik. Do kwietnia '44 w Szkocji. W nocy z 9/10 kwietnia wraca do kraju w ramach operacji lotniczej "Weller 1". W KG AK członek Oddziału III. W Powstaniu Warszawskim obok szefa O.III.KG AK autor meldunków sytuacyjnych KG AK, wysyłanych drogą radiową do Londynu. Wspomina cały swój szlak, i to w sposób, który nie pozwala znudzić się choćby na chwilę. Jest jeszcze o tyle ciekawa, że prezentuje dość skrajny wizerunek Powstania i dowódców. Autor nie bał się skrytykować "Radosława" za dosłownie wszystko. Druga pozycja jest w zasadzie zapełnieniem biblioteczki. Monografia kolejnej dzielnicy, skądinąd bardzo porządna i wartościowa. I w końcu kolejna praca o obronie Warszawy w '39. Czyli jak na mnie zestaw dość tradycyjny :wink: Całość za 48 zł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Dzisiaj dostałem paczkę za wschodniej granicy, mianowicie historię Leib-gwardyi Wołyńskiego regimentu, autorstwa Aleksandra Luzanina, z roku 1884, ss. 449 [Tom 1, za lata 1817-1847].

Regiment owy sformowano w Warszawie w dniu 12 października 1817 roku z baonu pierwszego Leib gwardyi Finlandzkiego oraz z rodowitych Polaków, wybranych z innych pułków rosyjskiej gwardyi.

Dnia 4 marca 1818 roku, w. ks. Konstanty został szefem owego regimentu.

Zarys poczynań owego pułku, posłuży mi jako przyczynek do opisu gwardyi Warszawskiej, dowodzonej przez Konstantego, oraz dalsze perypetie owego pułku w wojnie z polską roku 1831. [do tego w planach „na tapecie” znajduje się biografia „bliźniaczego” Leib-gwardyjskiego Litewskiego pułku].

Cena, 200 zł

Kłaniam Się

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

pomijajć obiektywy do aparatu [200 i 300 mm]:

1.Komisja skarbowa poznańska. Z dziejów sejmikowej administracji.... M. Zwierzykowski 2003

2.Handel Polski z Imperium Osmańskim w XVI - XVIII w.A. Dziubiński 1997

3.Zygmunt I - Zarys dziejów wewnętrzno-politycznych w latach 1540-1548 A. Dembińska Poznań 1948

4. Plebiscyt na G. Śląsku 1921 ; 1921

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fart, fart- coś mnie dzisiaj czknęło, by udać się na pchli targ. I dobrze uczyniłem, znalazłem dwa tomy "Burzy nad Pacyfikiem" Zbigniewa Flisowskiego za tom po 30 zł. Szczęście w dniu dzisiejszym na mnie spłynęło :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Piękna sprawa Łyzio! Pamiętam jak jeszcze do podstawówki chodziłem i po nocach czytałem z wypiekami na twarzy i z latarką pod kołdrą Burzę.. aż łezka się kręci w oku. Takich autorów jak świętej pamięci Zbigniew Flisowski, którzy wyryli we mnie tak sympatyczne wspomnienia, jest dosłownie paru..

Kłaniam Się

B.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

P. Wlodkowic - Dziela wybrane - T. 1-3

A. Rosenberg - Der Mythus des. 20. Jahrhundert [pozycja typu Mein Kampf... by móc pisać o III Rzeszy i A.H., trzeba przynajmniej mieć to co teoretycy systemy wypocili...]

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

zakupów ciąg dalszy:

1. Obraz hiszpańskiej wojny domowej 1936 - 1939 w piśmiennictwie polskim. M. Bednarczuk 2008; 29 zł

2. Górny Śląsk historyczne osiedla robotnicze... 24,99

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A ja w miejscowym antykwariacie zupełnie niespodziewanie natknąłem się na 'British battlecruisers 1914 - 1918" (Lawrence Burr) i to za 25 "zetów".

Jutro walę się na leżankę i przystepuję do lektury.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Od dziś mogę się cieszyć z Wisnerów Lisowczyka... tfu, Lisowczyków Wisnera za dość niemałą sumkę 56 zł (w księgarni Gliwice czy jakoś tak ;) ). To był chyba ostatni dzwonek, jeszcze trochę i pewnie sprzątnięto by mi ją sprzed nosa (tak jak książki D. Kupisza o wojnach Batorego... ;) ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kolejne zakupy w antykwariacie:

Urbanek B., Pielęgniarki i sanitariuszki w Powstaniu Warszawskim w 1944 r., Warszawa 1988, ss. 435;

Wróblewski Z., Pod komendą "Gozdawy". 1 VIII-4 X 1944, Warszawa 1989, ss. 277;

Troński B., Tędy przeszła śmierć, Warszawa 1970, ss. 355.

Całość za równe 50 zł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

pomijając obiektywy ["rybie oko"; 300 mm; konwerter 0,45 x.... ] pozycje glównie typu silesiana:

1. Klausmann A.O. Górny Śląsk przed laty. ss. 219 K-ce, '96, 24,99

2. Zanim wybuchlo III Powstanie Śląskie, ss. 126, Bytom '81 '91, 15,00

3. Miarka K. Glos wolającego na puszczy górnośląskiej... ss. 56, '84, 9,99

4. Karwat J [red], Pamiętniki z Powstania Wielkopolskiego ss. 317 '07, 10,00

pozdr

PS. Jak się uda, to naparwdę zdobęde w przyszlyk tyg. rewelacyjne pozycje:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Historia Japonii J.Tubielewicz, 55zł

Cuszima-epopeja wojny morskiej F.Thiess, 32zł ;)

Szczęście mnie ogarnęło! Zdobyłem A. ŁURIE - ADMIRAŁ S. MAKAROW za 28zł. ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

dwie pozycje z "moich" dzialów:

1. Wojennaja Razwiedka Informujet: Janwier 1939 - Ijuń 1941. Dokumienty. Moskwa, 2007 r., ss. 830

2. Organa Gosudarstwiennoj Bezpiecznosti SSSR w Wielikoj Otieczestwiennoj Wojnie, T I/II, ss. 390+450, Moskwa 1995

I z pozycji dla Bruna lub Tofika

3. K. Buczek, Targi mi miasta na prawie polskim, okres wczesnośredniowieczny. ss 139, wyd. PAN, Wroclaw - Warszawa 1964

4. Groicki Bartlomiej - Artykuly miejskich prawa majdeburskiego . Postępek sądów okolo karania na gardle. Ustawa placej u sądów. Warszawa 1954, ss 236

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.