Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Efekt szaleństw ostatniej nocy:

Margules J., Przyczółki warszawskie, Warszawa 1962, ss. 427;

Podlewski S., Wolność krzyżami się znaczy, Warszawa 1989, ss. 591;

Sawicki S., Front wschodni a powstanie warszawskie, Warszawa 1989, ss. 187;

Grigo T., Na Górnym Czerniakowie, Warszawa 1982, ss. 391;

Ostrowska E., W Alejach spacerują Tygrysy. Sierpień-wrzesień 1944, Warszawa 1981, ss. 351;

Lubicz-Nycz B., Batalion "Kiliński" AK 1940-1944, Warszawa 1986, ss. 304.

Niecała stówka za komplet, a i tak ze zniżką...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Ostrowska E., W Alejach spacerują Tygrysy. Sierpień-wrzesień 1944, Warszawa 1981, ss. 351;

W bibliotece spoko można znaleźć ,skoro w moim małym miasteczku jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A to wiem, że można, ja jednak lubię mieć książki na własność (zwłaszcza te o Powstaniu)... Biblioteka ogranicza możliwość swobodnego korzystania z nich. A że cena niewielka, to czemu nie korzystać. Zapomniałem o jeszcze jednym:

Sławińska D., Kiedy kłamstwo było cnotą. Wspomnienia z pracy w obozie przejściowym w Pruszkowie 2.IX.1944-16.I.1945, Warszawa 2006, ss. 440.

Trochę ponad 20 zł w MPW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

"Dni Walczącej Stolicy" Władysława Bartoszewskiego, wyd. świat Książki, Warszawa 2008, ss.526.

normalnie kosztuje 44,90zł, zakupiłam ją jednak na Letnim Kiermaszu Książek świata Książek za 24,90 :) i płytę z piosenkami z czasów wojny dostałam.

biznes ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kolejna wizyta w antykwariacie:

"Jeleniowcy". Wspomnienia żołnierzy Pułku AK "Jeleń", pod red. Kielanowski W., Warszawa 1989, ss. 328;

Wrzesień 1939 we wspomnieniach obrońców warszawskiej Woli, pod red. Ejchman M., Wiśniewska W., Warszawa 1995, ss. 105;

Komornicki S., Na barykadach Warszawy, Warszawa 1968, ss. 364;

Kaczyńska D., Byli żołnierzami "Parasola", Warszawa 1985, ss. 332;

Jankowski S., Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie. Wspomnienia 1939-1946. T. I i II, Warszawa 1980, ss. 352, 344.

Za całość niespełna 90 zł. W całym tym zestawieniu jest jeden skarb nie do przecenienia. Tom I wspomnień "Agatona"... z własnoręczną dedykacją samego autora dla pierwszych właścicieli. Świadomość, że kiedyś ta książka była w posiadaniu "Agatona", jest czymś absolutnie niesamowitym...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Zakupy, czyli to co przyszło, jest na awizie i ma przyjść...

A. Z działek i terenów Albinosa [i jemu podległych]

1. Dzieje Ochoty, ss 658, Warszawa 1973, PWN

2. Powstanie Warszawskie - J. Ciechanowski,, Bellona 2009,

3. Żoliborz 1944 - G. Jasiński, ss. 470, Ajaks, 2009

4. Wojna żydowsko - niemiecka, Prasa polska o powstaniu w gettcie... oprac. P. Szapiro, Aneks, Londyn 1992 ss. 448

5. W Kedywie i w Burzy , Z. Firlej, 1988

6. Powstanie Warszawskie, Leslaw M. Bartelski, 1967

B. Moje strony rodzinne

1. Nowa Huta, ss 44, Wyd. Komitet obchodów dziesięciolecia N. Huty, 1959

c. Jarpen i Hassel

1. Towarzysze broni, S. Hassel, PIW Erica, 2008

2. Koła terroru, S. Hassel, PIW Erica?, 2003

d. Gdańszczana...

1. Gdańsk 1939. Wspomnienia Polaków i mieszkańców Gdańska, oprac. B. Zwarra, Wyd. Morskie, 1984

pozdr....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
2. Powstanie Warszawskie - J. Ciechanowski,, Bellona 2009,

Biorąc pod uwagę, że wcześniejsze wydania można łatwo a teraz jeszcze wyjątkowo tanio dostać, to nie wiem czy kupowanie nowego wydania jest dobrym pomysłem.

6. Powstanie Warszawskie, Leslaw M. Bartelski, 1967

Osobiście nie wydałbym na to kasy;) A na pewno nie za szybko... Jak na syntezy Powstania, Borkiewicz z Kirchmayerem są na początek absolutnie wystarczający.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witaj;

Albinos: czasem człowiek za ciężką orkę na ugorze ma prawo zaszaleć i dostać nowiutką książeczkę we folii i co tam jeszcze... da się wymyślić [jak mawia mój znajomy : z wodotryskami... ;)]. W kwestii ilości - wiesz to taki zapas na zimę kiedy będę kupował jedną pozycję na miesiąc czy dwa, albo nawet nie... żeby było co czytać. Poza tym znowu będzie czas na szukanie szczegółów i różnic, czyli wysiłek umysłowy:) A ten musi mieć paliwo;)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Albinos: czasem człowiek za ciężką orkę na ugorze ma prawo zaszaleć i dostać nowiutką książeczkę we folii i co tam jeszcze... da się wymyślić [jak mawia mój znajomy : z wodotryskami... wink.gif].

A nie, to oczywista oczywistość. Sam czasem lubię kupić sobie świeżutką, ciepłą, pachnącą jeszcze drukarnią książkę. Ale jeśli mam do wyboru nową książkę, która wychodzi pierwszy raz, i nową książkę, która ma kilka wydań, wolę tę pierwszą;) Dołożę trochę kasy, i mam dwie pozycje. A teraz wyszło trochę nowych opracowań o Powstaniu, poza Ciechanowskim wszystkie pierwszy raz (Suplement do WIEPW, niedługo praca Zaremby, książka Gregoriusa, praca Bartoszewskiego).

Poza tym znowu będzie czas na szukanie szczegółów i różnic, czyli wysiłek umysłowy:)

Na tyle na ile znam tę pracę Bartelskiego, specjalnych różnic tam nie ma. A nawet jeśli są, to nie do wyjaśnienia w zasadzie na podstawie syntez;) Syntezy mają to do siebie, że bez konkretnych opracowań ciężko dotrzeć do błędów. A i te nie dają gwarancji sukcesu. Chociażby mój ukochany temat desantu kanałowego. We wszystkich syntezach w zasadzie pojawia się jedna i ta sama wersja. Z tym, że nie bardzo wytrzymuje konfrontację ze wspomnieniami...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ponieważ dostałem pensję na konto, sprawiłem sobie parę przyjemności.

1) Michailovsky-Danilevsky, RUSSO-TURKISH WAR OF 1806-1812, Tom 1 ss. 149, Tom 2 ss. 156, tłumaczenie Aleksander Mikaberidze, cena 230 zł

2) Alexey Yermolov, The Czar's General: The Memoirs of a Russian General in the Napoleonic Wars, Ravenhall Books 2005, ss. 245, cena 130 zł

Na pewno kolejne przyczynki do kampanii 1812 roku, zwłaszcza o wojnie prowadzonej z turkami.

Kłaniam Się

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

a ja jak ostatnimi czasy znów nawoże, sieję i plony doglądam na ogródku Albinosa:

1. Verbrennungs Kommando Warschau, T. Klimaszewski, 1959,

2. Kedyw okręgu warszawskiego A.K. w latach 1943 - 1944, H. Witkowski, 1985, ss 471

3. Batalion "Zośka" , A. Borkiewicz - Celińska, 1990, ss 850

4. Ziemie zachodnie. Październik 1942- czerwiec 1944. Raporty sekcji zachodniej Delegatury Rządu na Kraj o sytuacji ludności polskiej i polityce okupanta niemieckiego, 2004, ss 703...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
2. Kedyw okręgu warszawskiego A.K. w latach 1943 - 1944, H. Witkowski, 1985, ss 471

3. Batalion "Zośka" , A. Borkiewicz - Celińska, 1990, ss 850

No to żeś wyrwał dwie perełki;) Zwłaszcza pozycja Witkowskiego, absolutna podstawa w temacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Właśnie doszły Mroki średniowiecza J. Putka, pierwsze wydanie z 1935 r.

Dałem 55 zł z dostawą do domu, ale po otwarciu paczki czekała mnie miła niespodzianka, okazało się, że do książki jest "gratis", otóż książka posiada introligatorską oprawę z lat 30. i ktoś stwierdził, że połączy dwie książki w jednej oprawie no i mam jeszcze Facecje z danej Polski Teodora Tyca z 1917 r. ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Wypuścić dziecko żeby kupiło podręczniki... a oto efekty:

-''Iwo Jima'' E. Hammel,

-''Arnhem-ciemne światło'' B. Drozdowski

-''Na ścieżkach polskich komandosów'' M. Derecki

-''Arnhem'' R. E. Urquhart

-''Ankieta cichociemnego'' A. Paczkowski

-''Kostrzyn 1945'' A. Toczewski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Wypuścić dziecko żeby kupiło podręczniki...

Mnie by się w końcu przydało wybrać po zeszyty, ale jest to tak bardzo odpychająca i negatywnie nastawiona inicjatywa...

Żeby było na temat, ostatnio na Gandalfie się wzbogaciłem o:

Czerska D., Dymitr Samozwaniec, Wrocław 2004 - 18 zł

Wisner H., Władysław IV Waza, Wrocław 2009 - 25 zł

Dyskant J. W., Zatoka Świeża 1463, Warszawa 2009 - 20 zł

Centek J., Verdun 1916, Warszawa 2009 - 21 zł

Derdej P., Westerplatte - Oksywie - Hel 1939, Warszawa 2009 - 20 zł

Bogacki M., Broń wojsk polskich w okresie średniowiecza, Zakrzewo 2009 - 30 zł

II-wojennych habeków bym pewnie nie kupił, gdyby nie nazwiska autorów... Jeden mnie ciekawi, a drugi... hm, drugi w sumie też :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.