Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Furiusz

Nowa wędrówka ludów czyli co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

krakus57   

Dobrze, tyle tylko, ze do Europy przyjeżdżają raczej ludzie z jakims wykształceniem, często wyższym. Bo skąd jakiś rolnik, zarabiajacy 5 ojro na miesiąc wysznupie 4000 ojro dla jakiegoś przemytnika?

Ja z krakusem nie mam zamiaru dyskutować, bo jeśli ktoś uważa, że bieda jest wynikiem nieuctwa, lenistwa i

neróbstwa, nie jest godzien mojej śliny...

Schowaj sobie tę [... ciach] Ci przybysze mają taki sam poziom jak ten , co to rzekomo zna łacinę , a nie zna języka ojczystego . Ot postęp n -tej RP.

PS. A o chamstwie któryś Seneka ( bo chyba było ich więcej niż jeden ) nic nie napisał ?

EOT .

MJR

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja też na takim poziomie nie mam zamiaru się kłócić. Bo można się mądrze i pięknie spierać, jak ze szlachetną Fraszką czy innymi forumowiczami, nie mniej szlachetnymi. A tobie radzę złagodzić ton i dodać więcej merytoryki, a nie bluzgać, bo po prostu jesteś żałosny.

PS. Myślę, że był i Starszy, ale ten najbardziej w świecie znany. Poduczyłbym się trochę na temat sławnych filozofów, co by buractwem nie świecić.

PS2. Daleszej dyskusji prowadził nie będę żeby forum nie zaśmiecać, nie denerwować siebie i innych, a także adminom roboty nie dostarczać.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Dość panowie - pozwalamy na wiele ale to jest zdecydowanie przesada, proszę to potraktować jako ostrzeżenie - Furiusz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Tyberiuszu - specjalnie dla Ciebie, posłużyłam się internetem by znaleźć dane statystyczne - Ty tego nie robisz, używasz sloganów, haseł. Skąd wiesz np o kwocie 4 tys euro za podróż? Poza tym dlaczego uważasz, że te 4 tys dolarów ma wyłącznie osoba nie będąca analfabetą?

No, ale z uwagi, na Twój wiek, ostatni raz, zadałam sobie trud. Proszę przemyśl to co teraz podaję:

Erytrea

Populacja.............................................6 233 682

Ilośc użytkowników internetu............................200 000

Ilość komputerów podłączonych do internetu..................701

PKB per capita...........................................$ 800*

Cytat za wikipedią Przyszłość gospodarki zależy od likwidacji analfabetyzmu,

Znalazłam jeszcze takie perełki: Dzieci już w szkołach są przygotowane do działań militarnych, a od 2012 r. dwunasty rok nauki odbywa się obowiązkowo w obozie wojskowym Sawa, położonym niedaleko granicy z Sudanem. W obozie szkolone są zarówno dziewczęta jak i chłopcy, co powoduje, że gwałty są tam na porządku dziennym. Rozpowszechniona jest także fala, co prowadzi do przypadków samobójstw.** Ty masz 14 lat, chciałbyś mieć kolegów takich? Poradzisz sobie z taką agresją?

A teraz będę jeszcze bardziej dla Ciebie okrutna, słyszałeś o kastrowaniu dziewczynek? To robią właśnie w Erytrei! Chcesz tego w Polsce? Jeśli nie wiesz o czym mówię przeczytaj Klitoridektomia (zwana też obrzezaniem kobiet oraz wyrzezaniem) – częściowe lub całkowite usunięcie łechtaczki (łac. clitoris), czasem również warg sromowych mniejszych (...) W ekstremalnych przypadkach klitoridektomia polega na usunięciu łechtaczki, warg sromowych i skóry ze ścianek pochwy oraz zaszyciu, co najmniej częściowym, samego wejścia do waginy (...) Występuje głównie w Etiopii (również praktykowane przez etiopskich wyznawców judaizmu, Felaszów), Kenii (gdzie dominującą religią jest chrześcijaństwo), Erytrei***

I wyobraź sobie socjalisto, że ja tego nie chcę w Polsce, nie chcę się bać o swoje dzieci, a potem o ich dzieci.

Nie mam nic przeciwko imigrantom z naszego kręgu kulturowego i religijnego. Ale dla ludzi z innego świata, mówię NIE.

* http://www.dane-statystyczne.wybornie.com/erytrea.html

** http://udsc.gov.pl/wp-content/uploads/2015/07/Erytrea-podstawowe-informacje-demograficzno-migracyjne.pdf

*** https://pl.wikipedia.org/wiki/Obrzezanie_kobiet

Edytowane przez fraszka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wybacz sarkazm, ale 7 tysiecy ma wykastrować 40 milionów? Chyba im rąk zabraknie. Już nie mówiąc, że na wikipedii może sobie pisać byle mlekożłop. Ja też mogę sobie napisać, że krowy mają skrzydła i nocą wyfruwają z obory...

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

No i skarbie, ręce mi opadły. Już kiedyś komuś napisałam, że kończę z Nim rozmowę, bo mi poziom nie odpowiada (nawet 2 razy, do 2 panów). Ty jesteś trzeci.

No nic, tak jak muszę przeżyć 14 lat mojej córki, jej pryszcze i zmiany nastrojów, tak i z Tobą to przeżyję, ale kończymy Tyberiuszu, bo to bez sensu. Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Ja też mogę sobie napisać, że krowy mają skrzydła i nocą wyfruwają z obory...

Wiem, bo często takie rzeczy piszesz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakober   

Dobrze, tyle tylko, ze do Europy przyjeżdżają raczej ludzie z jakims wykształceniem, często wyższym. Bo skąd jakiś rolnik, zarabiajacy 5 ojro na miesiąc wysznupie 4000 ojro dla jakiegoś przemytnika?

Stąd, skąd statystyczny młody Polak, nie zarabiający jeszcze nic, wysznupie na smarfona, brykę, lanserskie ciuchy, studia, stancję albo wesele za 10.000 ojro. Podobno jesteś młodym człowiekiem, więc wiesz lepiej niż starzy, że pieniądze lecą z nieba...

Rodzinna zrzuta żeby wysłać jednego, co se poradzi i ściągnie potem resztę lub będzie wysyłał=oddawał pieniądze jak już się zakotwiczy. Przecież tak działa to na całym świecie. Znam co najmniej kilka osób z różnych stron świata, które tak właśnie znalazły się tu, w Europie. To są akurat jeszcze te osoby, które robią po kilkanaście godzin dziennie, by ze swego długu się wypłacić..

Co więcej. Pół biedy, jak u rodziny dług zaciągnął. Chociaż i z rodziną różnie bywa. Ale co, jeśli zaciągnął u mafii, u przemytników, u ekstremistów? Ci mogą zamiast pieniędzy zażądać innej formy spłaty długu. Za pieniądze kupują sobie w ten sposób niewolnika, kamrata, współwyznawcę.... Nad którym mają nieograniczoną kontrolę.

Tak że, Tyberiuszu, świat jest pełen zaskakujących przyczyn i skutków.

Przy okazji jeszcze, Tyberiuszu, nie wydaje ci się trochę dziwne, że zakładasz, że wszyscy uchodźcy muszą mieć wykształcenie wyższe, bo tylko wykształconego stać na przemytnika? Już mniejsza z tym, że jak ma wykształcenie, pieniądze i jeszcze w głowie poukładane, to i potrafi wydostać się z kraju bez pomocy przemytników. Ale przecież nim zdobył wykształcenie i by je zdobyć, musiał iść na studia. Z zarobkami rodziców 5 ojro na miesiąc?... Chyba więc zakładasz, że wszyscy uchodźcy to szejkowie płynący do Europy na dmuchanych pontonach... Trochę to zabawne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem by klitoridektomia miała zastosowanie względem osób spośród innego kręgu kulturowego. Zatem nie bardzo rozumiem te obawy fraszki względem jej dzieci. Nie bardzo rozumiem jak ilość użytkowników internetu ma się do kwestii przyjmowania bądź nie: danej grupy emigrantów? Rozumiem, że zdaniem fraszki jest ich zbyt mało (: erytrejskich internautów) zatem nie powinniśmy ich przyjmować? Czy może odwrotnie? Co do struktury zatrudnienia, to żaden problem. We Francji imigranci choć pochodzą z krajów gdzie większość zatrudnionych jest w rolnictwie to pracę podejmują w innych działach gospodarki, głównie w budownictwie.

Ja nie bardzo rozumiem co Tyberiuszowi przeszkadzają dane z Wiki? Jakieś konkretne zarzuty co do rzetelności tych informacji?

Na forum też może pisywać byle "mlekożłop" - jakieś zatem sugestie względem tego stanu rzeczy ma Tyberiusz? A jak się nie chce z kimś "rozmawiać" to po prostu się z nim nie rozmawia.

Dalsze okładanie się epitetami przez Tyberiusza i krakus57 - nie będzie tolerowane.

secesjonista

Przyznam szczerze, że jak się czyta niektóre wpisy w tym temacie to można odnieść wrażenie, ż e niektórzy z wypowiadających się tutaj na pewno nie należą do kręgu kulturowego gdzie poprawne posługiwanie się językiem polskim nie stanowi jakiejś ogromnej trudności. Zanim zaczniemy wypowiadać się co do asymilacji obcych może warto samemu zasymilować się pełniej z własną spuścizną językową?

Przykład berlińskiej dzielnicy podany przez janceta, to jednak zupełnie coś innego niźli francuski ZUS. Zatem obraz nie jest aż tak idylliczny jak nam to jancet próbuje przedstawić. Spostrzeżenie o podwójnym sprawdzaniu, w świetle ostatnich wydarzeń, pobrzmiewa pewną naiwnością.

Wiele się mówi o problemach z asymilacją, no a dlaczego koniecznie muszą się owi emigranci asymilować i co pod tym się kryje? Mam takie wrażenie, że pod ten termin wielu wkłada zwykle: "zglajszachtowanie" innych. Nie wystarczy by przestrzegali naszego prawa i naszej odrębności kulturowej? A działać ma to w pewnym zakresie też w drugą stronę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Wiele się mówi o problemach z asymilacją, no a dlaczego koniecznie muszą się owi emigranci asymilować i co pod tym się kryje? Mam takie wrażenie, że pod ten termin wielu wkłada zwykle: "zglajszachtowanie" innych.
Niewątpliwie niektórzy tak myślą, ba mam wrażenie, że może być ich sporo. Jednak trzeba zauważyć, że takie oczekiwania (czy warunki) są wysuwane wobec ludzi z tego kręgu kulturowego. Wydaje mi się, że Polakom zupełnie nie przeszkadza to iż Ukraińcy w naszym kraju świętują po swojemu i według swojego kalendarza. Co do Chińczyków , Wietnamczyków czy innych narodów z dalekiego wschodu też nie ma takich oczekiwań.

Polscy Tatarzy też chyba nie są na celowniku (Jeśli już to muzułmanów z bliskiego wschodu z którymi według Selima Chazbijewicza http://xportal.pl/?p=22618 http://www.euroislam.pl/index.php/2010/03/polscy-tatarzy-mamy-dosc-panoszenia-sie-emigrantow/ http://watkowska.nazwa.pl/tatarskiszlak/?page_id=922 drą koty).

To po prostu reputacja muzułmanów rodem z Bliskiego Wschodu sprawia, że ludzie nie wierzą by mogli oni przestrzegać naszych praw i wartości przy zachowaniu swojej odrębności kulturowej.

No ja sam nie chciałbym widzieć takich obrazków na polskich ulicach.

Taki już ksenofob jestem...

https://www.google.p...448027509332396

http://blog.womenexp...12/Moozies1.jpg

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdny nie wierzyłem, nie wierzę i nikt mi nie wmówi, że w danej grupie społecznej są sami zwyrodnialcy. A skoro macie takie do nich zastrzeżenia, to powiedzcie - co mamy z nimi zrobić? Zamknąć w Auschwitz, zrzucić do morza, strzelać do nich, zrzucić ze skały Tarpejskiej? A może udawać, że "moja chata z kraja?"

PS. Fraszko, to co napisałaś nie jest realne, bo co innego Erytrea, co innego Polska. Myślisz, że takie praktyki będą tu na porządku dziennym? Wybacz, ale to już jest straszenie i demonizowanie.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Secesjonisto - teoretycznie masz rację, kastracji dziewczynek dokonują na ogół bliskie im kobiety, tylko, że to nie chodzi tylko o ten haniebny czyn, ja mam na myśli całą ich, inną od naszej, dla nas straszną kulturę. Tak samo jak bym nie chciała by w moim mieście żyły kobiety, które po śmierci męża zabiją się, same lub zmuszone przez najbliższych tym razem męskich członków rodziny. Nie chcę zabójstw "honorowych", nie chcę albańskiej zemsty rodowej zmuszającej chłopców do ukrywania się. Mam prawo tego nie chcieć. I mam prawo żądać od władz mojego kraju ochrony przed tego typu ludźmi.

Gregsky - ty jesteś ksenofob, a ja zaściankowa:) Chyba damy radę to udźwignąć:)

A dzisiejszy news to słowa szefa Komisji Europejskiej Jeana Claude'a Junckera, który powiedział podczas debaty obywatelskiej w Brukseli Polska będzie musiała wypełnić zobowiązania dotyczące uchodźców . To jest ta buta, o której mówił prof. Legutko z miesiąc temu w Parlamencie Europejskim, to nie przywództwo, to dominacja.

Edytowane przez fraszka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
w swoim tekście wskazałam chrześcijaństwo jako czynnik odróżniający nas od muzułmanów. W chrześcijaństwie nadstawiasz drugi policzek i liczysz, że wroga dopadnie boska sprawiedliwość, w islamie, podobnie jak w judaizmie bierzesz sprawę w swoje ręce i ...kęsim. Dlatego Polacy się nie będą wysadzać w Berlinie, bo mają wpojone: nie rób innemu, co tobie niemiłe

Czyżby?

2011 rok. Norwegia. Jednego dnia, jedna osoba - Anders Breivik - zabija własnoręcznie, z broni palnej, podobno w ciągu półtorej godziny, strzał za strzałem, magazynek za magazynkiem - 69 osób, a dalszych 110 rani. Wcześniej tego samego dnia, ale przy użyciu bomby, zabija innych 8 osób, a 14 rani. W sumie - sam jeden i jednego dnia - zabija 77 osób i rani 124. Gdyby zamachowcy z Paryża ad 2015 byli tak skuteczni - a było ich ośmiu, zabiliby 616 osób i ranili prawie 1000. Breivik chyba jest rekordzistą w osobistym zabijaniu i mam nadzieję, że nieprędko jego rekord pobitym zostanie. Przy czym Breivik - pobożny protestant - otwarcie głosi, że celem zabijania była obrona CHRZEŚCIJAŃSTWA.

Pozostańmy przy protestantach, lecz przenieśmy się za ocean.

1978. Pastor Jim Jones powoduje śmierć 908 wyznawców założonego przez siebie CHRZEŚCIJAŃSKIEGO kościoła oraz 3 osób postronnych, a na koniec zabija siebie. Czy to był akt terroryzmu? Nie wiem, co nim kierowało, ale jeśli nawet nie, śmierć jest śmiercią.

No, ci protestanci to wiadomo. My, katolicy, nastawiamy drugi policzek. Żadnego "kęsim"...

1998. Miasteczko Omagh w Północnej Irlandii. W wyniku wybuchu samochodu, wypełnionego prymitywnymi materiałami wybuchowymi, a po części nawozów azotowych, ginie 31 osób - w tym dzieci, kobiety w ciąży, starcy, a ok. 220 zostaje rannych. Zamach miał miejsce już po podpisaniu tzw. "porozumienia wielkopiątkowego". Terroryzm w Północnej Irlandii miał na celu ochronę KATOLICYZMU. Przyznała się do zamachu Prawdziwa Irlandzka Armia Republikańska, czyli RIRA. Łącznie w zamachach IRA i RIRA w latach 1972-1998 zginęły 104 osoby, z tego 3/4 to cywile. Wielokrotnie więcej zostało rannych, bo ładunki wybuchowe były kiepskie.

1986. Najpierw Barcelona, potem Saragossa. Baskijska ETA podłożyła bomby, w wyniku których giną 33 osoby. Ten najkrwawszy zamach miał miejsce 6 lat po przyznaniu Baskom autonomii. Podobno ETA w latach 1968-2008 zabiło w zamachach 825 osób. Trzeba przyznać, że przeważnie policjantów i wojskowych. Cywilów "tylko" 343. TYLKO !!! W tych zamachach KATOLICY zabijali KATOLIKÓW.

1980. Bolonia, Włochy. Skrajnie prawicowa organizacja Nuclei Armati Rivoluzionari podkłada bombę na dworcu kolejowym. Ginie 85 ludzi w wieku od 3 do 72 lat, a ponad 200 jest rannych. To chyba najbardziej krwawy zamach bombowy w Europie w XX wieku, z wyłączeniem lotniczych. Niewiele wiem o tej organizacji, ale chyba znów KATOLICY zabijali KATOLIKÓW.

A ATEIŚCI, bezbożnicy? Też co nieco. Choćby Brigate Rossa czy Rote Armee Fraktion. Choć raczej prezentowali stary typ terroryzmu, w którym chodzi o zabicie konkretnej osoby, a przypadkowe osoby giną, bo mają pecha. Nie wiem, czy czyni im to wielką różnicę. Podobne formy terroryzmu stosowała OB PPS Frakcja Rewolucyjna z Józefem Piłsudskim na czele. A jeszcze dawniej Ignacy Hryniewiecki herbu Przeginia, szlachcic z dobrej, polskiej rodziny, działając w ramach organizacji Народная воля w ataku terrorystycznym zabił cara Aleksandra II. Zaznaczmy, że większość członków tej organizacji była wychowana w tradycji PRAWOSŁAWIA.

Jeśli interesuje nas prawosławie, warto sięgnąć do historii Grecji, szczególnie do drugiej połowy lat 40-ych. Terrorystami byli też bojownicy o wolność Izraela w latach 1945-47. Choć to wciąż "terroryzm tradycyjny".

Terroryzm nowoczesny, polegający na tym, że zabijamy byle kogo, po prostu aby zabić, to chyba wynalazek KATOLIKÓW z IRA i ETA z lat 60-ych. Może się mylę i muzułmanie już wcześniej stosowali te metody u siebie. Bo w Europie to nie. Raczej MUZUŁMANIE nauczyli się tego od nas. Jednak Mistrzem w działaniach osobistych pozostaje PROTESTANT.

Ps. Fraszko, bądź łaskawa rozróżniać obrzezanie od kastracji. Gdyby było to to samo, to nie byłoby chrześcijaństwa, gdyż Żydzi wymarliby z 1000 lat wcześniej i Chrystus nie miałby się z kogo narodzić.

Edytowane przez jancet

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gwoli objaśnień administracyjnych:

Tyberiusz otrzymuje ostrzeżenie, będzie kolejne i pożegnamy się na długo, krakus57 jako doświadczony na wielu forach powinien wiedzieć, że zastrzeżenia i uwagi przesyła się administracji poprzez P.W. a nie poprzez wklejanie prywatnej korespondencji do jakiegoś tematu na forum.

secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakiej strasznej kultury? Przecież żona ma prawo pójść za mężem. Zabroni ktoś komuś samobójstwa? Poproszę o jakąś próbkę tej "strasznej" kultury. [... ciach - odmienne preferencje polityczne nie są powodem by traktować zwolenników innej partii w sposób obelżywy. Więcej napominań nie będzie].

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.