Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Furiusz

Nowa wędrówka ludów czyli co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

krakus57   

zdarza się postępować w niektórych sprawach niemieckim sądom.

Tylko ważne jest tutaj ,że właściwość sądu niemieckiego do rozpatrzenia tej sprawy wynikał z samej sytuacji prawnej stron . Mianowicie jedna z nich posiadała obywatelstwo niemieckie zatem podlegała pod jurysdykcję niemiecką . Tak bywa zawsze w przypadku rodzin z grupy binationaler familier . A tu mamy do czynienia z takim własnie schematem .

MJR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe, ale ciekawym jest wątek obywatela/obywatelki Niemiec podlegających prawu niemieckiemu z racji zamieszkania/przebywania gdzie przyjmuje się podział majątku (tu: emerytura) na korzyść drugiej żony, zważywszy, iż wielożeństwo w prawie niemieckim nie jest akceptowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No właśnie najbardziej boję się takich przypadków w których nasze organy państwowe nie będą egzekwować od przybyszów by zachowywali się zgodnie z naszymi normami tłumacząc to odmiennością kulturową przybyszów. Takich przypadków w Europie było (i jest) multum, aż nudno je tu wymieniać. Chociaż gdy słyszę, że we Francji zakazano pewnej organizacji przykościelnej wydawać bezdomnym tradycyjne francuskie potrawy bo zawierają wieprzowinę i ten fakt dyskryminuje muzułmanów to mnie diabli biorą. Francuskie prawo działa przeciw Francuzom.

Co do uchodźców/emigrantów/imigrantów to moje zdanie jest całkiem jasne - należy przyjąć. Z powodów nader mocno nieracjonalnych. Po prostu tak trzeba i wymaga tego zwykła przyzwoitość.
W zasadzie się zgadzam, jednak pozostają pewne "ale".

Jeśli jesteś w tragicznej sytuacji to pukasz do czyichś drzwi z prośbą o pomoc.

Fajnie, tylko, że oni do nas nie pukają! Z tego co wiem nie ma zbyt wielu uchodźców marzących o pobycie w naszym kraju. To z jakiej racji mam czuć się zobowiązany ich przyjmować?

Po drugie ci ludzie muszą udowodnić, że tej pomocy potrzebują. Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy przyjmować wszystkich którym udało się tu dostać. A przecież ta grupa (żeby nie powiedzieć orda) nie składa się z samych Syryjczyków. Cała północna Afryka się ruszyła. Czy w takim Maroku jest naprawdę aż tak niebezpiecznie?

Po trzecie, Ci ludzie muszą mieć świadomość, że korzystają z naszej gościny i to oni mają dostosować się do naszych standardów a nie na odwrót.

Czwarte które wiąże się z dwoma poprzednimi. Każdy uchodźca musi udokumentować miejsce swojego pochodzenia. Nie wolno przyjmować cwaniaków którzy pozbyli się dokumentów i nie wiadomo kim są. Ważne o tyle, że gdy taki człowiek zacznie stwarzać problemy to się go pakuje w samolot i odsyła do domu.

No i po piąte (chyba najtrudniejsze) tak przygotować nasze służby i agendy cywilne aby nie dały sobie w kaszę dmuchać i nie ulegały szantażom różnych lewackich "Ruchów Obrońców Wszelkiego Zwierza" które w takich momentach zawodzą, że nie można gościa ziejącego do nas nienawiścią odesłać z powrotem bo mu tam jego współplemieńcy jaja w imadło wkręcą. (Wiem, że w UK bywały takie przypadki). W takich wypadkach trzeba zdrowego podejścia. Niech mu wkręcają skoro miał szansę na spokojne życie ale nie docenił tego co mu nasz kraj oferuje.

Jak już wspomniałem moje obawy są największe jeśli chodzi o ostatni punkt. Sami będziemy pętać sobie ręce.

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   
drugiej żony, zważywszy, iż wielożeństwo w prawie niemieckim nie jest akceptowane.

Nie znam CAŁOŚCI sprawy . Mozna jednak domniemywac ,że małżeństwo wedle prawa szariatu nie wywołuje skutków prawnych w Niemczech a dwa , podzielenie się emeryturą wynika z dochodzenia / zobowiązań cywilno prawnych podpisanych przez osobę mającą obywatelstwo niemieckie w trakcie składania podpisu na zobowiązaniu . Stąd taki wyrok.

MJR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

No właśnie najbardziej boję się takich przypadków w których nasze organy państwowe nie będą egzekwować od przybyszów by zachowywali się zgodnie z naszymi normami tłumacząc to odmiennością kulturową przybyszów. Takich przypadków w Europie było (i jest) multum, aż nudno je tu wymieniać. Chociaż gdy słyszę, że we Francji zakazano pewnej organizacji przykościelnej wydawać bezdomnym tradycyjne francuskie potrawy bo zawierają wieprzowinę i ten fakt dyskryminuje muzułmanów to mnie diabli biorą. Francuskie prawo działa przeciw Francuzom. W zasadzie się zgadzam, jednak pozostają pewne "ale".

Jeśli jesteś w tragicznej sytuacji to pukasz do czyichś drzwi z prośbą o pomoc.

Fajnie, tylko, że oni do nas nie pukają! Z tego co wiem nie ma zbyt wielu uchodźców marzących o pobycie w naszym kraju. To z jakiej racji mam czuć się zobowiązany ich przyjmować?

Po drugie ci ludzie muszą udowodnić, że tej pomocy potrzebują. Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy przyjmować wszystkich którym udało się tu dostać. A przecież ta grupa (żeby nie powiedzieć orda) nie składa się z samych Syryjczyków. Cała północna Afryka się ruszyła. Czy w takim Maroku jest naprawdę aż tak niebezpiecznie?

Po trzecie, Ci ludzie muszą mieć świadomość, że korzystają z naszej gościny i to oni mają dostosować się do naszych standardów a nie na odwrót.

Czwarte które wiąże się z dwoma poprzednimi. Każdy uchodźca musi udokumentować miejsce swojego pochodzenia. Nie wolno przyjmować cwaniaków którzy pozbyli się dokumentów i nie wiadomo kim są. Ważne o tyle, że gdy taki człowiek zacznie stwarzać problemy to się go pakuje w samolot i odsyła do domu.

No i po piąte (chyba najtrudniejsze) tak przygotować nasze służby i agendy cywilne aby nie dały sobie w kaszę dmuchać i nie ulegały szantażom różnych lewackich "Ruchów Obrońców Wszelkiego Zwierza" które w takich momentach zawodzą, że nie można gościa ziejącego do nas nienawiścią odesłać z powrotem bo mu tam jego współplemieńcy jaja w imadło wkręcą. (Wiem, że w UK bywały takie przypadki). W takich wypadkach trzeba zdrowego podejścia. Niech mu wkręcają skoro miał szansę na spokojne życie ale nie docenił tego co mu nasz kraj oferuje.

Jak już wspomniałem moje obawy są największe jeśli chodzi o ostatni punkt. Sami będziemy pętać sobie ręce.

Pełna zgoda Grzegorzu . Dla tych sercolubnych relatywistów polecam :" Hic Rhodos , hic salta " lub Leca " Najlepiej zmieniać porządek świata , zaczynając od ścięcia kata' . Czyli " Róbta co chceta " .

PS. Nie rozumiem po co są ...moderatorzy na forum .

MJR

Edytowane przez krakus57

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. Nie rozumiem po co są ...moderatorzy na forum .

MJR

Rozumieć - nie ma obowiązku, każdy ma swe ograniczenia.

Są, choćby po to by zwrócić uwagę, iż: nie stosujemy podwójnej spacji a po wielokropku i przecinku stosujemy spację. Są również po to by zwrócić uwagę na pewne niechlujstwo językowe, zatem: nie - "domniemywac" a: "domniemywać", nie - "Mozna", a: "Można". Jak ma krakus57 jeszcze jakieś spostrzeżenia co do Moderatorów to proszę je komunikować poprzez P.W.

secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

Rozumieć - nie ma obowiązku, każdy ma swe ograniczenia.

Są, choćby po to by zwrócić uwagę, iż: nie stosujemy podwójnej spacji a po wielokropku i przecinku stosujemy spację. Są również po to by zwrócić uwagę na pewne niechlujstwo językowe, zatem: nie - "domniemywac" a: "domniemywać", nie - "Mozna", a: "Można". Jak ma krakus57 jeszcze jakieś spostrzeżenia co do Moderatorów to proszę je komunikować poprzez P.W.

secesjonista

PT Administratorze .

Nie spodziewałem się , iż Waść NIE ZROZUMIESZ ....SCHEMATU , czyli paraleli a rebours . Ani mi nawet w głowie nie postało przez moment dezawuowanie PT Moderatorów .

Mniej ... schematów w ocenie x, y , z Forumowiczów.

MJR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gregski - ja bym strzelał.

Rozumiem, że tocząca się wojna w Syrii to nie jest powód do udzielania im pomocy? Jak ktoś goni Cię z siekierą i pukasz do sąsiada co by cię schronił u siebie, to on też prosi Cię pierwej o podanie przyczynz zagrożenia Twojej persony?

PS. Jak się ucieka przed wojną to nie bierze się nic innego, tylko dokumenty. Dyslogika?

Wszyscy u8ciekinierzy zieją do nas nienawiścią i najlepiej ich odsyłać do Syrii. Na śmierć. Albo do Auschwitz. Na jedno wychodzi.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chyba niezbyt uważnie czyta Tyberiusz, proponuję jeszcze raz (z większym zrozumieniem) przeczytać wpisy gregskiego.

Skoro gdy się ucieka zabiera się ze sobą tylko dokumenty (swoją drogą skąd ma Tyberiusz informacje, że przemytnicy zaczęli działać charytatywnie?),to mógłby Tyberiusz objaśnić czemu tak wielu z tych migrantów nie posiada żadnych a wielu ich się pozbywa? Jakaś dys-logika?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Gregski - ja bym strzelał.
Ze swojego łuku?

Jak ktoś goni Cię z siekierą i pukasz do sąsiada co by cię schronił u siebie, to on też prosi Cię pierwej o podanie przyczynz zagrożenia Twojej persony?
Pogoń z siekierą zakończyła się w Turcji. Teraz to jest już tylko emigracja ekonomiczna. A ponadto DO NAS NIKT NIE PUKA! Chcą ich nam na siłę wtrynić! Wbrew woli uciekinierów!

A jestem człowiek o miękkim sercu i nie chcę nikogo zmuszać aby żył z nami. I w dodatku w Katolickim Kalifacie! Dlaczego chcesz im zgotować tak okrutny los?

Jak się ucieka przed wojną to nie bierze się nic innego, tylko dokumenty.
Dokładnie tak! Dokumenty i pieniądze to dwie najważniejsze rzeczy do zabrania.

Albo do Auschwitz.
Też bym tam ich wysłał aby poznali polską zawiłą historię. Ale nie od razu. Niech sobie też Kraków, Warszawę i Gdańsk obejrzą. Nie żałował bym kasy na to by zapoznali się z polska kulturą. Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

Też bym tam ich wysłał aby poznali polską zawiłą historię. Ale nie od razu. Niech sobie też Kraków, Warszawę i Gdańsk obejrzą. Nie żałował bym kasy na to by zapoznali się z polska kulturą.

Oj , Grzegorzu

Wszak PT TyberiusClaudius mówiąc o Auschwitz mniema o reaktywacji jego świetności , co wielce przydatnym ma być wobec śniadej cery obecnie .

MJR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gregski - jesteśmy w UE i naszym zakichanym obowiązkiem jest pomóc innym krajom członkowskim. To o dokumentach to raczej sarkazm. Jak Ci ostrzeliwują dom to nic tylko dokumenty bierzesz? Już nie mówiąc, że ci ludzie nie lecą first class, ale drałują przez morze na byle pontonach, a potem na nóżkach. Trudno o zniszczenie papierów?

Edytowane przez secesjonista
poprawiono pisownię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.