Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie się zgadzam... on nie jest moim prezydentem. Bo z żadnym narodowym socjalistą identyfikować się nie mogę, nie chcę i nie potrafię - zresztą fakt że wywodzi się z PiS czyli z ugrupowania, które reprezentuje to wszystko czym się brzydzę, podobnie jak ludźmi, którzy te "wartości" reprezentują, w moich oczach go dyskwalifikuje. No ale wygrał i trzeba to uszanować, nawet jak się ma niskie mniemanie o narodzie, który go wybrał. Takie są prawa demokracji czyli ustroju gdzie normalnego, uczciwego, ciężko pracującego i wykształconego (praktycznie, a nie formalnie) człowieka to akurat menel spod budki z piwem do spółki z ciemną, zabobonną "babką" w "moherowym berecie" zawsze przegłosuje w stosunku 2 do 1.

Jednak też odczuwam, że może jest potrzebny "rząd PiS"... niech sobie ludzie przypomną jak może być głupio - jak głupia może być "polityka historyczna", jak głupia jest "sekta smoleńska", jak to głupio gdy łeb podnosi kler czy narodowcy i jak głupio jest gdy rządy zajmują się (jako "tematem zastępczym") pierdołami w stylu aborcji itd. albo gdy normalni, uczciwi, pracujący ludzie muszą utrzymywać coraz więcej pasożytów żyjących z coraz bardziej rozpasanego socjalu. W sumie to życzę tej całej zgrai naiwniaków, którzy łykają "jak pelikany" te wszystkie bajeczki populistów aby na własnym tyłku po raz kolejny przerobili rządy narodowych socjalistów. Może przyjdzie opamiętanie... ale i tak w to nie wierzę.

Muszę Ci przyznać rację. Chodź Churchila nienawidzę jak psa za to jak potraktował naszych, to przyznać mu rację trzeba co do jego słynnego zdania o demokracji, którego chyba nie muszę cytować, bo każdy je zna. Kiedyś jak to usłyszałem pukałem się palcem w czoło, a teraz... Chłop miał rację, bo nie ma nic gorszego od demokracji, ale co nam zostaje do wyboru?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Tyberiuszu to: "dawno i nieprawda"...

(...)

Pamiętaj, że w armii, szczególnie w sytuacjach trudnych liczy się najbardziej lojalność wobec kolegów w służbie, niż jakiś stosunek do "mitycznego" państwa czy jakiegoś narodu itd.

Najlepsza droga do krycia takich działań jak te jakie zaprezentowała Lynndie Rana England.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Czhli jak "mityczne" państwo zapewnia etat i pobory to jest ok. A gdy wymaga aby wypełnić swoje obowiązki to już zakrawa to o skandal?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kadencja prezydenta to dziesięć, nie osiem lat.

Gwoli ścisłości, kadencja prezydenta trwa 5 lat.

nie ma nic gorszego od demokracji, ale co nam zostaje do wyboru?

Monarchia absolutna, pod jednym warunkiem.

nawet jak się ma niskie mniemanie o narodzie, który go wybrał.

Dzięki, dobrze wiedzieć.

niech sobie ludzie przypomną jak może być głupio

:rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czhli jak "mityczne" państwo zapewnia etat i pobory to jest ok. A gdy wymaga aby wypełnić swoje obowiązki to już zakrawa to o skandal?

A kto tak twierdzi? Fakt braku emocjonalnego stosunku do państwa, nie stoi na przeszkodzie wykonywania swoich obowiązków na wysokim poziomie. Jakoś ani mnie, ani całej kupie znanych mi ludzi to nie przeszkadzało. Podobnie jak nie przeszkadza w byciu uczciwym, czy wywiązywania się ze swojej części umowy wobec tego państwa.

nie ma nic gorszego od demokracji, ale co nam zostaje do wyboru?

Monarchia absolutna, pod jednym warunkiem.

Ja to znam inaczej... Najlepsza jest dyktatura, pod warunkiem, że dyktator ma takie same poglądy jak ja... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jak najbardziej poważnie.

A ja nie... to było żartobliwe o czym chyba świadczyła ta "mordka" na końcu zdania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Moim zdaniem każdy jest dobry pod warunkiem, że nikt nie chce wprowadzać "raju na ziemi" albo "nowego społeczeństwa" bo to się zawsze źle kończy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy jest dobry pod warunkiem, że nikt nie chce wprowadzać "raju na ziemi" albo "nowego społeczeństwa" bo to się zawsze źle kończy.

Rozumiem, że demokracja jest cacy, chociaż wybiera się w niej takich ludzi jak POPISowcy? Ja tam byłbym za dyktaturą... ale nie wiadomo kto się trafi... i tu jest cały bul i nie ma nadzieji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A była by "cacy" gdyby wybrano panią Ogórek?

Niestety demokracja ma to do siebie, że raz się wygrywa a raz przegrywa.

A jaj się przegra to rzeczywiście "bul" jest straszny.

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.