Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Andrzej

Mój ulubiony okres historyczny to

Mój ulubiony okres historyczny to  

212 members have voted

1. 1.

• Prehistoria
      3
    • Starożytność
      27
    • Średniowiecze
      26
    • Nowożytność
      28
    • Okres wojenny i międzywojenny
      33
    • Dzieje najnowsze
      7
    • XXI wiek
      2

Recommended Posts

bermudka   

Ja nie przepadam za Starożytnością, chyba dlatego, że Polska nie miała tam żadnego wkładu. A ja, zapalona patriotka, uwielbiam historię Polski.

Za to kocham Średniowiecze- taki bajeczny okres, o którym tak do końca nie wiadomo wiele.

Estera   

Ja uwielbiam wiek XIX-wiadomo czemu-epoka napoleońska, ale generalnie w XIX wieku działo się wiele, rodziły się nowe idee.

Dzięki lekturze Pajewskiego zaczęła mnie wciągać I WŚ-fascynujący okres, mam nadzieję, że będę miała możliwość zgłębić te czasy w wakacje, bo na to potrzeba czasu...

Poza tym fascynuje mnie Wielka Rewolucja Francuska.

Amilkar   

Nowożytność , nowożytność i jeszcze raz ... Napoleońska epoka oczywiście . XIX wiek oczywiście również aczkolwiek mniej.

Andreas   

II wojna, II wojna i jeszcze raz II wojna.Zresztą Iwojnę też bardzo lubię.

darkelf   

Mnie zainteresowała II wojna po obejrzeniu filmu "Gorzkie zwycięstwo" o roli Polski. Polecam.

Ale i tak starożytność fascynuje mnie najbardziej :)

rosołek   

Waham się pomiędzy nowożytnością a okresem międzywojennym (praktycznie oba okresy uwielbiam tak samo). Ostatecznie wybieram to drugie- zwłaszcza historia II RP będącej owocem tej niezwykłej miłości ojczystej płynącej w krwi Polaków.

cosiek   

Starożytność a zwłaszcza Starożytny Rzym... no i oczywiście 'złoty wiek' Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Kiedyś też II wojna światowa, ale od kiedy dają wszystkie programy o niej na discovery, to spadła w moich oczach.

Uwielbiam prehistorię. Wg mnie im starsze tym ciekawsze ;) Lubię też starożytny Rzym i Grecję. Pozatym II wojnę Światową. :roll:

Albinos   
Kiedyś też II wojna światowa, ale od kiedy dają wszystkie programy o niej na discovery, to spadła w moich oczach.

Jeśli Discovery ogląda się z wyłączonym głosem, efekty są nawet niezłe;) Mają całkiem sporo ciekawych filmów z okresu. Niemniej do poznawania historii lepsze są chyba jednak książki :wink: .

Od czasu gdy pojawiłem się na forum, moje zainteresowania troszkę się zmieniły... albo inaczej, skrystalizowały. Już nie czytam wszystkiego o II WŚ, co wpadnie mi w ręce. Na pierwszym miejscu jest zdecydowanie okupacja w Polsce, a zwłaszcza to, co działo się w Warszawie i okolicach. Pozostałe tematy zarzuciłem, jako mało mnie interesujące. Dalej sama historia Warszawy (czyli przekrojówka od wczesnego średniowiecza aż po dziś dzień) i starożytna Grecja (studia jednak na coś się przydają :lmao: ). Kto wie, może za jakiś czas znowu dojdzie do kolejnego uściślenia zainteresowań...

Narya   

Zaznaczyłem średniowiecze, ale również bardzo lubię starożytność. Z tych dwóch epok lubię najbardziej kultury i ludy pozaeuropejskie, zwłaszcza blisko- i dalekowschodnie, prekolumbijskie i afrykańskie. Interesuję się historią Kościoła i historią społeczną. Ostatnio pasjonuję się "odkrywaniem" warsztatu pisarskiego kronikarza.

A tak na studiach to pasjonuję się dydaktyką historii.

Zdecydowanie starożytność ze względu na swoją różnorodność państw i narodów. A także za wielkich wodzów i ich kampanie, które toczyli w tamtym okresie. Gdyby nie to to najprawdopodobniej nie miałbym za bardzo, co czytać ;) . Jednakże jeszcze lubię po trochu pozostałe epoki.

Pozdrawiam!

KD

Zdecydowanie II WŚ, jednak podobnie do Albinosa zdecydowanie więcej czytam o tym co działo się Polsce w czasie tego okresu niż to co na świecie. Ponadto lubię epokę napoleońską i I WŚ.

Dla mnie najciekawsze jest średniowiecze. Ponad wszystko podobają mi się sposoby walki w tej epoce, zamki, wojny, postacie, myśli i piękne legendy oraz opowieści z tamtego okresu.