Jump to content

darkelf

Użytkownicy
 • Content count

  296
 • Joined

 • Last visited

About darkelf

 • Rank
  Ranga: Starszy wykładowca

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Łódź
 • Zainteresowania
  historia, sport, języki starożytne - greka i łacina.
 1. Quiz historyczny

  Klimat Egiptu jest oczywiście gorący i suchy, ale nie wiem, co może być w tym zabójczego...
 2. Temistokles

  Jego postawa, gdy był młody pozostawiała wiele do życzenia, zaniedbywał sprawy rodzinne, marnował czas i pieniądze, ale gdy ojciec go wydziedziczył, wziął się za siebie i odznaczał się najwyższą pracowitością i skrupulatnością. Występował często na zgromadzeniu ludowym z rozwiązaniami problemów. Był bardzo przebiegły, wyrolował Spartan, którzy w obawie przed nadmiernym wzmocnieniem Aten, mocno sprzeciwiali się budowie Pireusu. Oczywiście jego ucieczka do Persji jest w pełni uzasadniona i nie ma się czemu dziwić, w przeciwieństwie do Pauzaniasza...
 3. Nazaa podała prawidłową odpowiedź. Zadajesz.
 4. No to może ja... Który cesarz zbudował termy, w których znajdowała się słynna rzeźba Grupa Laokoona?
 5. Quiz historyczny

  Wydaje mi się, że chodzi o teodolit.
 6. Czy Stalin planował atak na Hitlera w '41 r. ?

  Wyobraź sobie, że jesteś jednym z takich oficerów. Jesteś porywany przez wroga, wiozą cię bydlęcymi wagonami w makabrycznych warunkach, a potem, chcą żebyś dla nich służył. Przecież to absurd, każdy z tych oficerów działałby jak najbardziej na szkodę ZSSR. A nawet gdyby byli traktowani lepiej, to myślę, że niewielu zgodziłoby się na współpracę z wrogiem.
 7. Film, który ostatnio widziałem to...

  Rzeczywiście, m.in. sceny zażywania narkotyków są zrobione niesamowicie.
 8. Film, który ostatnio widziałem to...

  Wczoraj wieczorem obejrzałem "Requiem dla snu" (Requiem for a dream). Film był dla mnie wstrząsający. Opowiada o losach czwórki bohaterów z Nowego Yorku, młodego dealer, jego dziewczyny, jego matki i jego przyjaciela. Wszyscy oni wpadli w nałogi: narkotyki, telewizja, jedzenie, sex. W kolejnych stadiach filmu widz może zaobserwować jak daleko posuwa się upadek i zniszczenie człowieka w nałogu. Reżyser w bezkompromisowy sposób pokazuje narkomanów i nie pozostawia cienia wątpliwości na temat upadku do jakiego prowadzą. Fenomenalna gra aktorska i muzyka, to wielkie plusy tej ekranizacji. Na koniec chciałbym zacytować zdanie z innej recenzji "Requiem":
 9. Czy Stalin planował atak na Hitlera w '41 r. ?

  Dla mnie sprawa jest dość prosta. Może i Stalin miał plan ataku na III Rzeszę, ale 21. czerwca 1941 roku nie miał środków, aby taki plan zrealizować. Po wielkiej czystce brakowało oficerów, nie wszystkie jednostki były w pełni gotowe do walki. ZSSR nie było gotowe do wojny, niezależnie od tego czy to się Stalinowi podobało czy nie.
 10. Książka, którą właśnie czytam to...

  Właśnie sobie przypomniałem, że muszę na jutro przeczytać "Alchemika". Ale lepiej późno niż wcale, noc jeszcze młoda ;P
 11. Robiłem sobie trochę nadziei na Eragona, ale wyszło fatalnie. Nie dość, że się nie zgadzało z fabułą wiele wątków, to jeszcze dostępna była jedynie wersja z beznadziejnym dubbingiem...
 12. Chińscy żołnierze na szpilkach

  No nieźle... Co za pomysł... :?
 13. Ulubione piwo

  Ja chyba najbardziej lubię Heinekena i Lecha. Tyskie i Żywiec z resztą też nie są złe. Ostatnio napiłem się Carlsberga po wypiciu butelki Heinekena i myślałem, że zwymiotuje. Carlsberg w porównaniu z Heinim jest paskudny.
 14. Może kiedyś spróbuje zająć się tym językiem. Jest tyle języków które chciałbym poznać, trudny wybór...
 15. Czego teraz słuchasz?

  Bon Jovi "I'll be there for you". Ostatnio ciągle tego słucham.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.