Jump to content

Andrzej

Użytkownicy
 • Content count

  160
 • Joined

 • Last visited

About Andrzej

 • Rank
  Ranga: Wykładowca

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Kontakt

 • AIM
  8961501
 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  W....

Recent Profile Visitors

1,570 profile views
 1. Pułkownik Ryszard Kukliński

  W palnach układu Warszawskiego zakładano, że ataku jądrowego na Polskę dokona NATO nie ZSRR ... czyli jaśniej zakładano że ładunki atomowe spuszczą na nas Amerykanie (i myśle nie mylono się). Przy czym zauważyć należy iż ładunki kóre (wedle sztabowców radzieckich) NATO miało zrzucić na Polskę stanowiły małą cześć jego arsenału ... czyli reszta miała np: trafić w ZSRR (Moskwa, Petersburg, okręgi przemysłowe, republiki bałtyckie), i w sumie ciekawe ile zakładano, że NATO zrzuci na NRD (podejrzewam iż więcej niż na Polskę) I jeszcze raz te ładunki atomowe miało na nas zrzucić NATO a nie Układ Warszawski ... trzymajmy się faktów ...
 2. Rusofobia

  I znowu Qdl4ty musze przynać Ci rację . Nie można przez historię (niezwykle ważną) przekreślać możliwości dobrych relacji politycznych i ekonomicznych z Rosją. Nie można z góry odnosić się do Rosji z niechęciom co robi Adnim i popierać wszystkich którzy są przeciw Rosji (tylko dlatego że oni tez nie lubią Rosji lub ona ich, nie patrząc jakie to spowoduje dla nas konsekwencje), ani witac z radości wszystkich głupich gestów i wpadek które psują nasze wzajemne stosunki. I nie można ciągle w przypadku Rosji jako jedynym swoim argumentem posługiwać się litanią "Półwysep Gułag, Katyń, Miednoje, 17.IX.1939 r., III Rozbiory Polski etc" co rzekomo świadczy o niemoznosci dobrych ukladow z Rosja i potrzebie ciaglego konfrontowania sie z tym panstwem. Zamiast brania tu przykladu z podejsci Niemiec do Rosji. Dodatkowo minister Meller juz troche osiagnal w Moskwie (wynika z tego iz zapowiada sie nam dobry minister spraw zagranicznych) Moskwa zadowolona z polsko-rosyjskich rozmów Oraz o Katyniu: Meller wzywa do wyjaśnienia sprawy katyńskiej ... tak wlasnie nalezy rozmawiac z Rosja. [ Dodano: 2005-11-15, 22:37 ] Proponuję przy każdej możliwej okazji (wizyta kogoś z USA w Polsce albo odwrotnie) robić kampanię prasową połączoną z wypowiedziami co znaczniejszych polityków na temat zdrady Jałtańskiej i roli USA w tym świństwie. Rezultaty gwarantowane Nie od czapy byloby wypominac masakre indian i to ze obozy koncentracyjne to wynalazek z czasow wojny secesyjnej (choc niektorzy twierdza ze to spadek z wojen burskich).
 3. Rusofobia

  Oczywiście masz całkowitą rację Qdl4ty , a tu ciekawy artykuł z onet.pl z wpowiedzą ministra Mellera "Rosjanie są czuli na poniżenia" (uważam iż minister ma tu całkowitą rację)
 4. Rusofobia

  Emjotka problem polega na tym, że działu IV Rzeczpospolita jeszcze nie ma ... nio oczywiście Kaczory to sztandarowy przykład rusofobi, zresztą tak samo jak PO (choćby posty naszego adnima o stosunkach polsko - rosyjskich) i PD demokraci.pl ... [ Dodano: 2005-11-14, 17:57 ] We Francji numeruje się republiki zgodnie z nową uchwaloną konstytucją. Gdyby to przyjąć to PiS jeszcze konstytucji nie zmienił, a więc IV RP jeszcze nie zaistniała. [ Dodano: 2005-11-14, 17:58 ] No ale można by zauważyć że nie tylko Rosjanie są winni poziomu obecnych relacji polsko - rosyjskich wina leży po obu stronach.
 5. Chciałbym sprowokować dyskusję na temat stosunków polsko-rosyjskich, lecz patrząc przede wszystkim na własne błędy, a nie ich.
 6. Otto von Bismarck - ocena

  I niestety miał rację ...do dzisiaj tak jest patrz: zangażowanie w pomarańczową rewolucje na Ukrainie, niesienie demokracji Białorusii no i oczywiście stosunki z Rosją (np: Czeczenia, sprawa wyjazdu do Moskwy). Wątpie żeby był zaskoczony ... bo nie wiem jakie to sukcesy osiągneliśmy .... Co do obelisku Kanclerza to się z Tobą zgadzam. Mamy swoich wybitnych mężów stanu którym się obeliski i pomniki należą. Bismarckowi niech stawiają pmniki niemcy w swoim kraju. Co oczywiście nie oznacza, że nie należy brac przykładu z Ottona von Bismarcka i uczyć się od niego jak się rządzi państwem i co to jest racja stanu. Bo tego nie wiem do dzisiaj wielu polskich polityków.
 7. Lech Kaczyński prezydentem!

  Często w tej dyskusji pada argument, że wybory wygrało Radio Maryja więc postanowiłem na faktach ukazać że to nie możliwe (ojciec Rydzyk nie jest w Polsce taką potęga ma 0,44 % rynku radiowego ...) tekst do którego link zamieszcze pochodzi z Tygodnika OZON i jest autorstwa pana Bogusława Chrabota (Polsat) oto ten tekst: Kto się boi o. Rydzyka. PS. Myśle, że to już do końca wyjaśni jaki wpływ na wynik wyborów mógł mieć ojciec Tadeusz Rydzyk.
 8. Co możesz powiedzieć o Hitlerze?

  Jego prace się zachowały, bo on malował tez obrazy i to nawet ładne (znaczy mi się spodobały) kilka lat temu byłą afera bo w Wiedniu urządzono wystawe i aukcje obrazów Adolfa Hitlera. W której książce do histy lub biografii widziałem dwa przykładowe obrazy Hitlera, oprócz tego, ze widziałem je w TV. A więc jego prace się zachowały i moim zdaniem miał talen.
 9. Lech Kaczyński prezydentem!

  Nic sie nie stało. Zapewniam, że nie chodzi o kwestie dziadka Donalda Tuska. Chodzi o inne w których oceny moje i arcybiskupa Życińskiego są delikatnie mówiąc odemienne. Poprostu nie lubie tygodnika ks. Bonieckiego i pogladów które w nim prezentuje A nie lubiąc LPRu, zwykle je wyolbrzymia i naciąga. Wogóle zresztą nie przeczytałem w GW ani jednego pozytywnego tekstu o LPR. LPR zorganizował serie konferencji antykonstytucyjnych pt. "Odrzućmy unijną konstytucje" to z czego "GW" zrobiła taką afere było bankietem dla prelegentów na zakończnie cyklu zauważ jakie alkohole i w jakich cenach tam kupiono na zanczną ilość osób (ogólnie wydano na alkohole ponad 2 tys złotych) a cały cykl konferencji kosztował 300 tys złotych. Wiesz nie tylko LPR nie lubi Gazety Wyborczej, ale też Gazeta Wyborcza delikatnie rzecz ujmujac nie darzy LPRu sympatią. Nie zostało skrytykowane tylko było i jest ciągle krytykowane. Formalnej instrukcji chyba nie było. Tylko uznano, ze rozmowy z "GW" sensu wielkiego nie mają bo "Gazeta" i tak nic dobrego o LPR nie napisze. A obecność tam komentarzy polityków Ligii do artykułów o niej tylko by je uwiarygadniała. I zauważ że np: poseł Marek Kotlinowski (przewodniczący ZG LPR) z "Gazetą" rozmawia. A po co rozmawiać z kimś kogo intencje są z góry jasne tj. złe Nie wiem skąd ten wniosek, jakoś tylko z "GW" działacze LPRu nie rozmawiają. Poprostu bardziej obiektywną gazeta jest Rzeczpospolita, Dziennik Polski, Nasz Dziennik. Przesłałem Ci na Gadu Gadu co to jest nacjonalizm lub szowinizm według słownika wyrazów obcych, i w żaden sposób nie wynika z tej definicja fakt jak oby nie rozmawianie z "GW" nim było. Więc prosze nie używaj takich słów w złym kontekście.
 10. Lech Kaczyński prezydentem!

  Airman ja swoje staram się przeglądac, ale mam niestety dyslekcje. Ariman ja nie moge usuwac postó które ktoś napisał nie ja tu jestem Adnimem tylko JKM Zygmunt ... i wszystko co jest usuwane to on usuwa. Jeżeli do JKM Zygmunta (czyli Adnima) to się zgadzam Masz oczywiście świętom racje ... ale u niektóych demokracja i wolność słowa działają w jedną strone. Ale podam przykład obiektywizmu i bezstroności w opisie ze strony gazeta.pl (tam są jedynie słuszne ideologicznie komentarze dla członków PO i PD): Dlaczego Tusk nie wygrał?
 11. Lech Kaczyński prezydentem!

  Ja słucham RM najwyzej 2 - 3 razy w miesiącu. Ej nie mów, że Jan Rokita mówi poprawnie po polsku ... bo prof Bralczykiem to on nie jest. Wszystko co napisałem do miejsca jest moim tekstem. Tylko że moim zdaniem prawy.pl nie jest jakąś nacjonalistyczną witryną ... tylko porządnom prawicowom stroną. Może to lekka przesada, ale czy PO przed wyborami nie zachowywało się jak zwycięzca .. zachowanie to o skromności raczej nie świadczy. Jan Rokita już czuł się premierem i łaskawie proponował Kaczyńskiemu stanowisko wicepremiera. To samo przy wyborach prezydenckich. Nio może to nie wina Po ... tylko tego, że uwieżyli w kłamstwa serwowane przez ośrodki sondażowe i media. Pisanie mocherowe berety, ciemnota, populiści, ulegający demagogi, niewykształceni oczywiście nikogo nie obraża czasmi jest też, że debile. Bardziej złożone, bo ja też kiedyś miałem wade wymowy, już nie mam bo chodziłem do logopedy i ćwiczyłem. A chce poprostu zwrócić uwage, że nad wymową trzeba pracować, szczególnie jak chce się być politykiem To tyle myśle, że część rzeczy wyjaśniłem.
 12. Lech Kaczyński prezydentem!

  Że ludzie gorzej wykształeni i biedniejsi poparli Kaczora, ale to nie oznacza że są oni w czymkolwiek gorsi od lepiej wykształconych i bogatszych jak myślą niektóre osoby tutaj. Wiesz masz racje pani prezydentowa Jolanta Kwaśniewska obowiązki pierwszej damy wykonywała wzorcowo, no pomijając te problemy wokół jej nieszczęsnej fundacji do któej przykleili się rózni ludzie. Poprostu staram się rozmawiać z każdym, i nie dziele ludzi na lepszych i gorszych tak jak lewicowo - liberalne media. I chciałem pokazać Mer, że swiat nie jest tak czarno-biały jak myśli. Wiem wiem napata czujność rewolucyjna przede wszystkim. Wróg czuwa i zrzuca stoneke na nasze pola ... Wiesz Napata tu nie ma sprzeczności bo odnośnie byłego prezydenta Wałęsy napisałem też "A dodatkowo tez człowiek pozbawiony wyczucia, dobrych manier nie umiejący się zachować. I oczywiście nie potrafiący w przeciwieństwie do np: ojca Rydzka mówić po polsku". Dodam jeszcze iż błazen, człowiek co najmniej nie zrównoważony psychicznie ... jak zaświdczają o tym jego wypowiedzi (lub chory psychicznie nie wiem), no dodatkowo megaloman sam obalił komunizm i rozwalił własną pięścią mur Berliński. Do tego wszsytkiego arogant. Zaś w RM występuja ludzie inteligentni, z tytułami profesorskimi, naukowcy także z USA i Europy Zachodniej, gościł w RM Bukowski. Wsród prelegentów są socjologowie, wybitni ekonomiści, księża (wszystko to elita intelektualna narodu polskiego). Zaś przeciętny słuchacz RM to osoba oczytana, mająca duża wiedze o Polsce i świecie, interesująca sie życiem politycnzym w kraju, osoba sięgjąca po prase codzienną a przy tym kochająca Polske i Boga. I co przy tym znaczy, że biedniejsza i często nie mająca formalnego wykształecenia. Jest mądrzejsza od wielu mędrców występujących w TVN, piszacych w "GW" i innych lewicowo-liberalnych mediach. A Tuskowi nie pomogły nawet Komitety Honorowe złożone z dyżurnych artystów i tak zwanych gwiazd. Wybrał naród polski a nie media, sondażownie, kapitał zagraniczny i prasa zachodnia. Moim zdaniem na mięsiac przed wyborami publikowanie sondaży powinno być zabronione tak jak jest to np: w Luksemburgu i wielu innych krajach zachodnich, aby nie manipulowac wyborcami i nie wmawiać im kto ma wygrać. Zresztą jak widać na przykładzie PO i Tuska tym razem Naród nie dał się zamnipulować i zwieść lewicowo-liberalnym mediom. Ale bez tych sondaży to by pewnie Tusk miał tlyko no .. 18 - 23 %, bo w krajach zachodnich taka partia jak PO może liczyć na 6 - 9 %. Prezydent Kwaśniewski nie jest lewakiem a socjaldemokratą, nie wiele lepiej no ale coż. A ja poprostu wstwiedziłem, że mimo iż się z nim nie zgadzam to umie się zachować godnie i z klasą nie to co Walęsa czy Tusk (który nie przybył na ogłoszenie oficjalnych wyników, a jeszcze rano był w Sejmie) Ja wypowiadam tylko swoją prywatną opinie, nie napewno orientacji LPR nie zmienia. Poprostu widzisz świadczy to, że przecietny wyborca LPRu nie jest zacietrzewiony jak ci z PO. I umie przyznać że ktoś z przeciwnego obozu ma racje, a nwet pochwalić go wtedy za to. Ciekawy tekst: PO: Więzienia i areszty są nasze I fragment tego tekst: czy uprawniona będzie teza, że idealny wyborca Tuska w województwie śląskim jawi się jako mieszkaniec dużego miasta, protestant, odbywający karę pozbawienia wolności lub oczekujący wyroku w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej?.. Takiego pytania próżno szukać w „wolnych i polskich” mediach. W nich bowiem dominuje inny stereotyp, powtarzany niczym mantra, o wyborcach innego stronnictwa – starych, niewykształconych, z lubością przyodziewających swe tępe głowy w moherowe berety ... I oczywiście jest to tak samo prawdziwe jak to ze na Kaczyńskiego głosowała tylko ciemnota
 13. Lech Kaczyński prezydentem!

  Ludzie profesor Lech Kaczyński zostął prezydentem demokratycznie, teraz przez 5 lat będzie rządził Polską. Jako Głowie Państwa należy się mu szacunek. Jest Prezydentem czy to się komuś podoba czy nie. A ja myśle, iż mój post usunołeś dlatego żewidocznie nie pasował do ogólnego żałobnego stylu i prezentował trzeźwe spojrzenie na tą sprawe. No cóż dla PO demokracja jest dobra wtedy gdy oni wygrywają a kiedy przegrywają to zachowują się tak jak wczoraj Lech Wałęsa, bo co by nie powiedzieć o Prezydencie Kwaśniewskim to jednak potrafi się się zachowac godnie i z klasą. A działacze PO nie ... przegrywać też trzeba umieć .... coż dla niektórych to trudne i zachowują się jak rozkapryszone panieniki. I masz racje Piskorski był zamieszany w układ Warszawski i afere mostową' date=' a został "ukarany" przez władze swojej partii zesłaniem do PE jako poseł ... ale kara no nie ma co .... Nie chce przypominać kto wykazywał się podobną tolerancją ... o np: komuniści .... Ale w sumie większość działaczy PO charakteryzuje się takim cechami, ale jest jeszcze jedna ... ci działacze z najwyższej półki mają problemy z mówieniem ... A więc aby zrobić kariere w PO trzeba być: arogantem, zarozumialcem, bufonem, uwazac ze ma się monopol na prawde (to taka obserwacja zachowń większości liderów PO) i chyba też mieć wade wymowy jak Jan Rokita, Donald Tusk, Hanna Gronkiewicz - Waltz itd. No właśnie ja też nie rozumie więc uważam to za przykład populizmu i demagogi ze strony PO. Może, dlatego że nie pamiętają Komuny i nie wiedzą kim był Jerzy Urban który poparł Donalda Tuska. Fakt ten Rydzyk to normalnie potęga medialna' date=' trzęsie Polską wybiera prezydentów i obala, mainuje premierów, posłów ... no normalnie Iran i wielki ajatollah Tadeusz Rydzyk ... RM ma 1 % rynku radiowego i to jest ta potęga :?: I w czym wyborcy Andrzeja Leppera i słuchacze Radia Maryja są gorsi od innych :?: Zdaniem Donalda Tuska i PO :?: Kwaśniewski dziwisz się po tym jak się zapisał ostatnimi czasy. Nio i zapomniałbym Donalda Tuska poparł sam Jerzy Urban ... jak Polacy mogli nie posłuchać samego Urbana, redaktora tygodnika "Nie" ... zreszta "Fakty i Mity" też poprały w osobie swojego redaktora naczelnego Tuska słowem sama śmietanka ... Tylko ja myślałem ze to szmatławce ... Cóż widocznie dla Tuska czytelnicy dwóch wymienionych gazet są lepsi o słuchaczy Radia Maryja skoro tak to gratuluje poziomu PO. Cóż będą dobre stosunki z Francją, piękny ciekawy kraj. I znowu dzielenie ludzi na lepszych i gorszych. Też czasami obserwuje ten problem. Napta ja nie wstawiałem ankiete zrobił to Adnim moim zdaniem źle' date=' że ją wstawił bo Kaczor jest prezydentem czy to się o komuś podoba czy nie. Masz całkowitą racje
 14. Lech Kaczyński prezydentem!

  Oficjalny życiorys nowego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana profesora Lecha Kaczyńskiego Honorowy Prezes PiS. Urodził się w 1949 r. w Warszawie, w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Do dzisiaj żyjąca mama służyła w Szarych Szeregach, ojciec był żołnierzem Armii Krajowej. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W 1971 roku przeniósł się do Sopotu, by podjąć pracę naukową na Uniwersytecie Gdańskim. Tam też poznał swoją przyszłą żonę Marię. Doktorat z prawa pracy obronił w 1980 r. a habilitację 10 lat później. Wyjątkowo wcześnie stał się osobą publiczną. Drogę, która zaprowadziła go do polityki, Lech Kaczyński rozpoczął od działalności w antykomunistycznej opozycji. W 1977 roku podjął współpracę z Biurem Interwencji Komitetu Obrony Robotników. Rok później związał się z Wolnymi Związkami Zawodowymi. W Sierpniu ‘80 został doradcą gdańskiego Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. Był delegatem na I Krajowy Zjazd „Solidarności”. Internowany w stanie wojennym. Po uwolnieniu powrócił do działalności związkowej. W miarę upływu czasu odgrywał w „Solidarności” coraz większą rolę. W 1990 r. został I wiceprzewodniczącym Związku. Kiedy Lech Wałęsa przeszedł do wielkiej polityki, współkierował „Solidarnością”. W grudniu 1988 r. został członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. Brał udział w obradach okrągłego stołu w zespole do spraw pluralizmu związkowego. W wyborach czerwcowych 1989 r. wybrany na senatora a dwa lata później na posła, tym razem z listy Porozumienia Obywatelskiego Centrum. W 1991 roku został na kilka miesięcy szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii Prezydenta. W roku 1992 wybrany prezesem Najwyższej Izby Kontroli (NIK). Funkcje tę piastował do 1995 roku. W czerwcu 2000 roku Lech Kaczyński został ministrem sprawiedliwości w gabinecie Jerzego Buzka. Objąwszy resort energicznie przystąpił do zerwania z obowiązującą w Polsce od lat liberalną polityką karną. Szybko stał się najbardziej popularnym członkiem rządu. W kwietniu 2001 r. stanął na czele Komitetu Krajowego „Prawo i Sprawiedliwość”. Na wiosnę 2001 roku wybrany prezesem PiS. Po wrześniowych wyborach wraca do Sejmu. Jesienią 2002 r. bezdyskusyjnie wygrywa wybory na prezydenta Warszawy. Rządy w stolicy rozpoczął pod hasłami zlikwidowania pasożytujących na mieście układów korupcyjnych, tzw. „układu warszawskiego” oraz przywrócenia ładu i porządku. Słowa dotrzymał. W marcu 2005 roku oficjalnie ogłosił zamiar kandydowania w wyborach prezydenckich. Żona Lecha Kaczyńskiego – Maria – jest z zawodu ekonomistką. Stanowią zgodną rodzinę wraz z córką Martą i jej mężem Piotrem. W 2003 roku Maria i Lech Kaczyńscy zostali dziadkami – mają wnuczkę Ewę. Lech Kaczyński z małżonką znani są z ogromnej sympatii, jaką darzą zwierzęta. Przygarnęli kota ze schroniska na Paluchu. Ma na imię Rudolf. Ze strony www.lechkaczynski.pl 54,86 proc. - Lech Kaczyński; 45,14 proc. - Donald Tusk, to wyniki II tury wyborów prezydenckich po podliczeniu wyników z 30 % obwodowych komisji wyborczych. Według najnowszych danych, frekwencja wyniosła 50,63 proc.
 15. Lech Kaczyński prezydentem!

  I troche statystyki: Według tego sondażu, 83 proc. wyborców, którzy w I turze głosowali na Andrzeja Leppera, obecnie poparło Kaczyńskiego, a 17 proc. - Tuska. 71 proc. wyborców Marka Borowskiego z I tury oddało głos na Tuska, a 29 proc. - na Kaczyńskiego. 6 proc. zwolenników Tuska z I tury wyborów zagłosowało na Kaczyńskiego, a 2 proc. elektoratu Kaczyńskiego z I tury oddało swój głos na Tuska.Kaczyński wygrał w województwach centralnych i wschodnich; Tusk - w zachodnich i północnych. W woj. warmińsko-mazurskim padł remis. Kaczyński wygrał w woj. kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim. Tusk wygrał w pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. Na wsi Kaczyński zdobył 68 proc. głosów, a w miastach do 50 tys. mieszkańców - 52 proc. W miastach od 50 do 200 tys. mieszkańców Tusk zdobył 52 proc., a w miastach powyżej 200 tys. - 58 proc. Kaczyński wygrał wśród wyborców z wykształceniem podstawowym, zasadniczym i średnim; Tusk - wśród studentów i osób z wyższym wykształceniem. Na Kaczyńskiego głosowało 72 proc. osób z wykształceniem podstawowym; 67 proc. z wykształceniem zasadniczym zawodowym i 54 proc. ze średnim. Tusk zwyciężył wśród studentów - 64 proc. oraz osób z wykształceniem wyższym - 61 proc. Na Kaczyńskiego głosowało 57 proc. mężczyzn i 53 proc. kobiet. Na Tuska oddało głos 47 proc. kobiet i 43 proc. mężczyzn. Tusk wygrał wśród najmłodszych wyborców - do 24. roku życia; Kaczyński - we wszystkich pozostałych grupach wiekowych. Tusk zdobył 54 proc. głosów wyborców w wieku od 18 do 24 lat. Kaczyński uzyskał 51 proc. głosów wśród wyborców w wieku od 25 do 39 lat; 58 proc. - wśród wyborców w wieku od 40 do 59 lat oraz 61 proc. - wśród wyborców powyżej 60 roku życia.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.