Jump to content

bermudka

Użytkownicy
 • Content count

  23
 • Joined

 • Last visited

About bermudka

 • Rank
  Ranga: Licealista

Kontakt

 • AIM
  10088139

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Stumilowy Las
 1. Jezu, rzeczywiście. No, Głogów to Krzywousty, jasne. Coś mi się poplątało- za dużo czekolady .
 2. Tłumaczenie waszych imion na elficki/hobbicki/japoński.

  Po elficku- Ireth Palantír Po hobbicku- Primula Bramble of Willowbottom Witam moje imienniczki . Chyba cztery osoby tutaj mają tak jak na imię. Próbuję przetłumaczyć nazwę miejscowości, z której pochodzę. Hmmm... Mi tu się nasuwa Wierzbowy (albo Wiklinowy) Tyłek. Ale ładniej brzmi Wierzbowy Dół, a jeszcze bardziej poetycko Wierzbowy Kres. Primula Bramble z Wierzbowego Kresu. Albo wierzbowych kresów. Po japońsku- 中島 Nakashima (center of the island) 美晴 Miharu (beautiful clear sky)<
 3. Nick prawdę ci powie

  1. Emanuje z ciebie chęć do życia 2. Lubisz się przechwalać swoimi zdolnościami, które nie zawsze posiadasz 3. Lubisz organizować sobie do pracy coś na wzór hermetycznej grupy 4. Masz dusze artysty (muzyka, grafika itp.) 5. Umiesz wyrażać swoją opinie, co czesto wprowadza Cię w tarapaty 6. Masz duszę romantyka 7. Jesteś osobą silną psychicznie, odporną na wpływy innych 8. Masz skłonność do załamania psychicznego 1- prawda. 2- powoli z tego wyrastam 3- eee... nie. jestem samowystarczalna i nienawidzę pracy w grupie. taka trochę egoistka ze mnie. 4- raczej poety. 5- prawda 6- prawda 7- już prawda 8- z tego wyrosłam już dawno
 4. Co jest dla Ciebie najważniejsze?

  Rodzina, nawet nie przyjaciele, bo oni odejdą, ale moja rodzina. Potem możliwość bycia sobą i pasje. Bo czym byłoby życie bez pasji. W moim przypadku pasja to także wydatek. I to nie byle jaki. Mnóstwo pieniędzy wydaję na książki i płyty .
 5. Ulubione polskie miasto

  Kraków. Jasne, że Kraków. Po pierwsze- miasto mojego dzieciństwa. Po drugie- to wszystko co zostało już tutaj powiedziane. Po trzecie- taka knajpka na Kazimierzu. Nazywa się Studnia Życzeń. To najpiękniejsze miejsce na ziemi, tam moi rodzice po raz ostatni jedli wspólnie pizze. I ja tam przyjeżdżam tak często, jak tylko mogę. Żeby posiedzieć. I zjeść najlepszą hawajską pizze pod Słońcem. Po czwarte- ten klimat. Uliczni artyści, mnóstwo gołębi, muzea i wystawy. Bajeczka. (Może ten ostatni punkt odnosi się też do wielu innych miast, ale Kraków przoduje w liczbie ulicznych artystów:). Nawet w Warszawie tylu ich nie wiedziałam)
 6. Ilu ludzi ma Twoje nazwisko?

  71- to i tak dużo, bo myślałam, że będzie mniej. Mam czeskie nazwisko i według mojej babci bardzo rzadkie. A tu co?
 7. Jestem olimpijczykem

  A ja się muszę pochwalić dosyć dużym sukcesem. W pierwszej gimnazjum byłam laureatką olimpiady historycznej:). BYło jeszcze kilka tych osiągnięć, ale myślę, że chodzi w tym temacie głównie o historię.
 8. Najmniej lubiany szkolny przedmiot?

  To tak: *Fizyka. Uczył nas facet, do którego miałam straszny wstręt. Nie wiem czemu. Przez całe gimnazjum robiliśmy jakieś prymitywne doświadczenia, a potem to wszystko zapisywaliśmy w tabelkach. Nuuuuuudy! I zawsze jak u niego zdawałam na wyższą ocenę, to pytał mnie trudniejszych rzeczy, niż wszystkich. *Matematyka. Szurnięta kobieta, która ciągle opowiadała nam o swojej rodzinie i myślała, że jestem jakimś geniuszem. A mi było głupio, jak źle napisałam sprawdzian czy kartkówkę. Czułam wtedy jak bardzo jest zawiedziona. *Biologia. Teraz zaczynam lubić ją, ale wcześniej to była masakra. Mieliśmy jakieś takie dziwne książki, w których było mnóstwo informacji. Do tej pory pamiętam jak siedziałam godzinami i się tego uczyłam!
 9. A ja się zainteresowałam właśnie dzięki szkole i mojej kapitalnej nauczycielce, która kochała uczyć i świetnie opowiadała wszystko. Cudeńko. Konkurs historyczny rozwinął we mnie jeszcze bardziej tą pasję. Jestem dobra i ze ścisłych i z przedmiotów humanistycznych, ale nienawidzę matmy, fizyki i biologii. Jak mam się czegoś nauczyć, to mnie skręca. Jestem zdecydowanie humanistką. Po pierwsze uwielbiam pisać. Po drugie uwielbiam czytać, zarówno lekkie ksiązki, jak lektury, ale też Mickiewicza, Kapuścińskiego, poezję Szymborskiej, Herberta i Adama Nowaka.
 10. Szczerze? Nie wiem wiele o tej bitwie. Ale, jeśli rozgromiliśmy Niemców, to musiała to być świetna bitwa ). Nie, teraz na serio. Wydaje mi się, że dużym sukcesem były wojny Chrobrego z lat 1002- 1018. Zajęcie Milska, Łużyc i Pragi to osiągnięcie nie byle jakie. Nieważne, że Czechy straciliśmy po roku, a z tym Milskiem i Łużycami też rożnie było. Ważny jest efekt końcowy, pokój w Budziszynie. Otrzymaliśmy Milsko i Łużyce oraz posiłki podczas wyprawy na Ruś. Inna bitwa, którą uważam za świetną? To obrona Głogowa. Nawet jeśli większość rzeczy to wyssane z palca bzdury, to jednak musi być jakaś cząstka prawdy w tych wszystkich legendach o odwadze naszych wojów. I Szczodrego.
 11. Według mnie taką umowną datą jest 1202, wtedy umarł Mieszko III i rozpoczął się nowy okres. Mieszko był ostatnim z synów Krzywoustego. Po jego śmierci nastąpiło pełne rozbicie, namnożyło się wiele księstw. Myślę, że wtedy można mówić o rozbiciu. Bo jeżelibyśmy mieli patrzyć na to, kiedy złamano seniorat, to do niczego nie dojdziemy.
 12. Polka roku 2007

  Tak, może masz racje. Aczkolwiek p. Szenyszyn nie jest tak oryginalna.
 13. Polka roku 2007

  Jarpen Zigrin, nie chodzi mi o to, że podziwiam ją za to, co mów i robi. Bo tak nie jest. Chodzi o to, że ta kobieta ma własne przekonania, nie boi się głosić własnych poglądów i wie, jak ich bronić. Tacy ludzie są potrzebni.
 14. Polka roku 2007

  - Otylia Jędrzejczak. Za to, że jest najlepsza. - Anna Dymna. Za "niedzielne saloniki poezji'. Coś wspaniałego. I za to wszystko co robi, żeby żyło się lepiej. - Nelly Rokita. Za jej odwagę. Bo, powiedzmy sobie szczerze, ja bym się nie odważyła robić i mówić to co ona.
 15. Gall Anonim

  Ja obstawiam za tym pochodzeniem francusko- węgierskim. Pochodził z Francji, a do Polski przybył z Węgier.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.