Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Andrzej

Referendum 1946, weź udział w Referendum

Jak byś zaglosował/a w Referendum 1946?  

76 members have voted

 1. 1.

  • 3xTAK
   12
  • NIE i 2xTAK
   15
  • 2xNIE i TAK
   7
  • 3xNIE
   2
  • zbojkotowałbym
   4
  • byłbym w "lesie"
   8


Recommended Posts

Andrzej   

Pytania byly 3:

:wink: "Czy jesteś za zniesieniem Senatu?"

:lol: "Czy chcesz utrwalenia w przyszłej konstytucji ustroju gospodarczego zaprowadzonego przez reformę rolną i unarodowienie podstawowych gałęzi gospodarki narodowej, z zachowaniem ustawowych uprawnień inicjatywy prywatnej?"

:) "Czy chcesz utrwalenia zachodnich granic na Bałtyku, Odrze i Nysie Łużyckiej?".

i mozliwosc wyboru w naszej ankiecie dotyczy odpowiedzi na pytania zadane w takiej kolejnosci.

Ciekawi mnie jakbyscie zaglosowali gdybyscie mieli taka mozliwosc :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

1. Nie

2. Tak

3. Tak

A teraz mam do Was pytanko, dlaczego postanowiliście zagłosować tak jak "zagłosowaliście"? Pytania są w moim mniemaniu ułożone mało konkretnie. Przy pierwszym pytaniu pojawia się od razu kolejne: Co z uprawnieniami Senatu? Drugie jest w moim odczuciu zbitką dwóch-trzech innych pytań. A co do trzeciego to można się zapytać co z granicą wschodnią?

Share this post


Link to post
Share on other sites
w4w   

Pytania są tak skonstruowane że w gruncie rzeczy nie wiadomo o co w nich chodzi.

1. Czy jesteś za zniesiem Senatu?

Tak jestem i zawsze byłem i będę, ale chce czegoś w zamian czegoś w rodzaju Rady Mędrców którzy pomogaliby unikać produkowania bubli prawnych.

2 "Czy chcesz utrwalenia w przyszłej konstytucji ustroju gospodarczego zaprowadzonego przez reformę rolną i unarodowienie podstawowych gałęzi gospodarki narodowej, z zachowaniem ustawowych uprawnień inicjatywy prywatnej?"

NIE NIE i jeszcze raz nie, jako skrajny liberał uważam że poza firmami z branży surowcej i energetycznej powinniśmy sprzedać wszystko.

3. "Czy chcesz utrwalenia zachodnich granic na Bałtyku, Odrze i Nysie Łużyckiej?".

Tak, ale tylko w wypadku zachowania przez Polskę części obszarów na wschód od Wisły.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawy   

Pytania te zostały ułożony w perfidny sposób, sugerujący od razu odpowiedź. Bo jak można zrozumiec pytanie:

"Czy chcesz utrwalenia w przyszłej konstytucji ustroju gospodarczego zaprowadzonego przez reformę rolną i unarodowienie podstawowych gałęzi gospodarki narodowej, z zachowaniem ustawowych uprawnień inicjatywy prywatnej?"

Jest to ewidentana manipulacja. Dlatego moje odpowiedzi w ankiecie brzmią:

NIE

NIE

TAK

pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mino iz nie jestem komunistą to uważam że najlepsza była by odpowiedź 3 razy TAK. Senat wg. mnie jest potrzeby ale jestem za zlikwidowaniem sejmu. Jeżeli likiwdacja sejmu nie była możliwa to chociaż senat można by było zlikwidować. Więc jestem za.

Reformy też popieram ponieważ nie można "obcować" na prawie przedwojennym po tak dużych znisszczeniach i przeniesieniu granic po wojnie więc także popieram (zmiana konstytucji tymbardziej)

Granice na zachodzi popieram ponieważ wolę terytorium Polski takie jakie było po wojnie niż przed. Po co nam jakieś "zadupia" na wschodzie skoro lepiej trochę zniszczone terytorium na zachodzie. Jedynie szkoda mi Lwowa które zostało do ZSRR przytwierdzone, ale przecież mimo wszystko Polacy tam nie mieli większości więc może nie ma się o co wadzić ale jakoś taki dyskomfort z tego że Lwów nie jest Polski mimo wszystko jest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

1. Nie.

2. Tak.

3. Tak.

Senat kontroluje (a przynajmniej taka jego rola powinna być) Sejm i jego ustawy. Uważam, że jest potrzebny, chociaż w zmienionej formie.

Państwo musi sprawować kontrolę nad gospodarką, bo inaczej będzie ona dzika i zrodzi się kapitalizm jaki miał miejsce w XIX wieku.

Kresy Wschodnie odpadły na pewno. Stalin by ich nie oddał. Zagłosowanie na nie w trzecim pytaniu skazywałoby Polskę na kadłubowe rozmiary.. Zresztą Kresy Zachodnie wspomogły gospodarkę.. taki np. Śląsk..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.