Jump to content

Nautilos

Użytkownicy
 • Content count

  311
 • Joined

 • Last visited

About Nautilos

 • Rank
  Ranga: Doktorant
 • Birthday 06/15/1989

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Czasy nowożytne

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Termopile

  Persów moim zdaniem było mniej niż 100 tys a liczby oscylujące w granicach 200 tys. czy 300 tys. to już zupełna fantastyka. Dlaczego ? Z bardzo prozaicznego względu w owych czasach było to awykonalne ze względu na trudności aprowizacyjne. Tym bardziej w Grecji ,która nie słynęła z żyzności swych gleb czy choćby obfitości połowów - trudno było się utrzymać rodzimej ludności a co dopiero tak ogromnej armii. Realniejsze liczby to te rzędu 40 tys do 60 tys.- pamiętać także należy ,że sporo Persów utonęło.
 2. Najmniej rzetelny polski dziennikarz

  Mała rada na przyszłość - zanim zaczniesz szczekać ,radzę zapoznać się z omawianym wydarzeniem i postawami osób o których zamierzasz pisać .
 3. Najmniej rzetelny polski dziennikarz

  W stosunku do gen" Nila" nie powiedziano nic bulwersujacego przeciwnie mówiono o nim jako polskim bohaterze i słusznie , to co było karygodne w programie to antysemickie insynuacje. Jeśli chodzi o córkę 'Nila' to można zrozumieć jej niechęć ,ale inni powinni zachować obiektywizm zamiast rzucać kłamstwa , insynuacje , snuć spiski na prawo i lewo .
 4. Najmniej rzetelny polski dziennikarz

  Jan Pospieszalski - po wczorajszym programie " Warto rozmawiać " nie mam co do tego żadnych wątpliwości . Czysta manipulacja widzem , potwierdza to dobór gości .Wczorajszy program o generale "Nilu" był czymś skandalicznym . Jan Pospieszalski to największa gnida w telewizji publicznej ,ale nie ma się czemu dziwić skoro w TVP rządzą faszyści z LPR . Wyrazy szacunku dla pana Jerzego Stępnia za jego postawę we wczorajszym "polowaniu na czarownice" - Pospieszalskiego, zachował się jak człowiek z klasą.
 5. Najweselsze piosenki świata

  Nie wiem jak mogłem o niej zapomnieć kolejna deszczowa piosenka B.J. Thomas-Raindrops Keep Falling On My Head http://www.youtube.com/watch?v=O6tkqJkuOLk...feature=related Piosenka działa jak Podtlenek azotu tylko silniej!
 6. Czego teraz słuchasz?

  Właśnie przesłuchałem ,rzeczywiście niezłe ( zaj...y myk z tym wejściem vocalu po takcie) a teraz leci to http://www.youtube.com/watch?v=unjUAY2OeRQ...feature=related
 7. Prezydenci III RP

  Oczywiście Kwachu był najlepszym prezydentem.A co do formy , trochę dziwna jest opcja żaden , skoro wybieramy najlepszego z prezydentów III RP. Pozdrawiam!!
 8. Czego teraz słuchasz?

  U mnie króluje Miles Davis a teraz leci Time after Time .
 9. Film, który ostatnio widziałem to...

  Pewniem masz na myśli tą 'piracką' przepaskę na oku von Stauffenberga ,ale nie ma się co dziwić - nie jest to wymysł producentów, Claus von Stauffenberg naprawdę nosił taką przepaskę na prawym oku .Jeśli chodzi o "Opór"; wiadomo czego można się spodziewać po tym ku...im Spielbergu, film ma przynieść wielkie zyski i nic poza tym. Ostatni film jaki obejrzałem to 'Hamlet' - wspaniała adaptacja . Kiedy zobaczyłem kto gra poszczególne role pomyślałem ,że to kolejna hollywoodzka papka (jak ta z "Eanem Hawkiem" ,czy jak mu tam),ale poważnie się pomyliłem Jak dla mnie to jedna z najlepszych adaptacji Hamleta na dużym ekranie. Świetne kreacjae aktorów . Rola życia Mela Gibsona jako tytułowego Hamleta,piękna gra Helena Bonham Carter ,która zagrała Ofelię ,Glenn Close jako Gertruda a wisienką na tym torcie jest muzyka Ennio Morricone.
 10. Wychowanie seksualne w szkołach

  Przychyliłbym się do stanowiska siniory Najfeld ,choć z zupełnie innych powodów niż te przytoczone przez nią.Proponowanie W.S. jako przedmiotu obowiązkowego jest nieporozumieniem, równie wielkim jak lansowana przez Romka ( i pozostałych faszystów z LPR) lekcja wychowania patriotycznego.Ja P.d.ż.w.r. nie miałem a nie czuje się niedoinformowany.
 11. Janusz Korwin Mikke

  Interesujący jegomość. Dość kontrowersyjny w swoich poglądach , wypowiedziach. Ostatnio usłyszałe o nim ,kiedy Monika Olejnik przytoczyła jego opinię na temat przedszkoli czy szkół do których t.zw. "zdrowe" dzieci miałyby chodzić z dziećmi upośledzonymi ;Mikke podobno powiedział że mogą się zaraziś niepełnosprawnością. - Mogłem coś pokręcić ,ale z grubsza o to właśnie chodziło. W mediach ,aż zachuczało a przecież jest to udowodnione naukowo. jak wynika z badań jedynie 65 % inteligencji jest uwarunkowana genetycznie reszta determinuje środowisko, więc nie rozumiem powszechnego oburzenia dziennikarzy . Któryś z przedmówców napisał ,że Korwin - Mikke jest osobą medialną - jest z racji swojej funkcji ,ale nie ma takich predyspozycji. UPR strzelił sobie samobója wybierajac takiego przewodniczącego . Najbardziej razi dysonans między własnymi poglądami/poglądami parti ,którą reprezentuje a jego stylem bycia . Najkrócej Korwina - Mikkego można scharakteryzować gnomą ,iż jest to facet z XIX wieku o poglącach z XXI. Gość, który goli się brzytwą ,chodzi w cylindrze,muszce itd. głosi zbyt nowoczesne poglący jak na ten kraj. Żeby zgromadzić pokaźny elektorat trzeba byś nijaki , im bardziej nijaki jesteś tym więcej masz zwolenników,dlatego partie o wyrazistych poglądach nie mają szans w wyborach.
 12. Człowiek Roku 2008 - finał

  Zagłosowałem na Radosława Sikorskiego. Jeśli już mówimy o kontrowersjach - większość kandydatur jest co najmniej dziwna(Bronisław Geremek,Maria Kaczyńska,Michał Boni,Agata Mróz - Olszewska,Roger Guerreiro Grzegorz Kołodko,Elżbieta Jaworowicz) nie wiem czym te osoby zasłużyły na miano człowieka roku.
 13. Plebiscyt Człowiek Roku - II etap

  Oddałem głosy na : Donalda Tuska- głównie za wysokie notowania Rządu i jego kandydatury na przyszłego prezydenta - jesli dobrze pamiętam to wynosiło ono około 26 %.Sukcesów wiele nie było ,ale i potknięć mało- nijaki ten rok rzadów. Janusz Palikot - co tu dużo pisać , ten jegomość był w tym roku ulubieńcem mediów. Oczywiście można wspomnieć jeszcze ,że był przewodniczącym komisji "przyjazne państwo" i wraz z Poncyliuszem i świtą pozmieniał,uchylił kilka absurdalnych przepisów ,ale nominuję Janusza głównie za olśniewającą "karierę" ,równą karierze Dody i zaszczytny tytuł Błazna roku. Radosław Sikorski - moim zdaniem ten człowiek najbardziej spośród wszystkich kandydatów zasługuje na zaszczytne miano "człowieka roku", jest to jeden z niewielu ministrów w Rzadzie Tuska ,który pokazał ,że jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku. Jego kompetencje docenili też w sojuszu popierając jego ewentualną kandydaturę na nowego szefa NATO.
 14. Wydarzenie roku 2008 w Polsce

  1. Śmierć profesora Geremka 2. Ekshumacja szczątków gen. Sikorskiego 3. Koniec "misji" w Iraku
 15. Pink Floyd

  Mi podoba się zarówno "Mur" jak i "Ciemna strona księżyca" ,ale najlepszy utwór znajduje się na "Meddle". Floydzi mają genialne kawałki ,ale "Echoes" jest "wyczesany w kosmos" B) . Jak dla mnie zespół wszechczasów.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.