Jump to content

Kubag

Użytkownicy
 • Content count

  129
 • Joined

 • Last visited

About Kubag

 • Rank
  Ranga: Magister
 • Birthday 09/15/1992

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bielsk Podlaski
 • Zainteresowania
  turystyka
 1. Gdzie najlepiej studiować historię?

  Ośmielę się w tym temacie poruszyć swoją kwestię. Otóż czy ktoś studiuje/studiował na KUL-u i może coś powiedzieć o tej uczelni. Gdyż mam wybór studiować historię w Białymstoku na uniwersytecie i na KUL-u, do Białegostoku mam 4 razy bliżej niż do Lublina i się zastanawiam czy KUL jest na tyle lepszym uniwersytetem od białostockiego, żeby rekompensować wszystkie koszta Czy po prostu nie ma to różnicy czy to będzie KUL czy UwB, bo historia to jest kierunek w którym od uniwersytetu ogromna większość zależy ode mnie, a studiowanie to nie tylko nauka, to też... itp. i lepiej jest studiować u siebie "na podwórku" wśród swoich niż "latać po świecie" itd.? Pozdrawiam Kubag
 2. Widzę, że w innych częściach Polski jeździ się na wycieczki, moja szkoła to być może jakiś wyjątek, albo moje życie, bo moja jedyna konkretna wycieczka szkolna, to czuwanie maturzystów plus Kraków, Tyniec, Wieliczka (III kl LO). Z mojego małego doświadczenia wynika, że brak odpowiedzialności, rozsądku i najzwyczajniejsza głupota podopiecznych jest powodem najrozmaitszych problemów, niezależnie od wieku.
 3. A ja z kolei kolekcjonuję vlepki sportowe. W moim regionie rzadkie to zainteresowanie, więc zawsze jest czym się oryginalnym "popisać"
 4. Matura z historii 2011

  Przed maturą nastawiałem się na o wiele więcej, bo i miałem ku temu podstawy, ale matura poszła mi fatalnie, jednak udało mi się zdobyć te 56% z rozszerzenia, co po napisaniu uważam za sukces, bo myślałem, że ledwo zdam "Przygotowywałem się" tak jak osoby wyżej, "ucząc się" historii w wymiarze 2h. Dlaczego cudzysłów, bo zanim zacząłem cokolwiek ogarniać z historii musiałem nadrabiać matematykę i angielski, żeby w ogóle zdać. Kosztem tych przedmiotów nie przygotowałem się do matury z historii. Tym bardziej, byłem jedyną poważnie myślącą osobą o historii w roczniku i czułem się z tym jak jakaś persona non grata... aj... tłumaczenie się, to takie polskie P.S. Tak czy siak wybieram się na historię na Uniwersytet w Białymstoku. Pozdrawiam Kubag
 5. Literatura - matura

  Witam, poszukuję dobrego zbioru zadań, testów, przygotowujących do matury (rozszerzonej). Czy moglibyście polecić jakieś wydawnictwo, tytuł, czy może jesteście zdania, że to jest bez różnicy jaki zbiór zadań się kupi.
 6. A mi się wydaję, że jednak zwalnia z matury. Co do tej "głupoty" o której pisał Tofik to się zgadzam, konkurs o tematyce wojskowej tylko ze 3 pytania o wojsku. W sumie 11 stron A4 zadań na 2 czy tam 3h juz nie pamiętam ile było, to zdecydowanie za mało.
 7. Ja od siebie dodam tylko tyle, że na naszych oczach dzieje się historia i o tym trzeba pamiętać. Jesteśmy światkami ogromnych wydarzeń.
 8. Ja pisałem tą olimpiadę pierwszy raz i co mnie zdziwiło to duża ilość pytań nie dotyczących "losów żołnierza". Co do wyników to nie będę się wypowiadał bo jeszcze ich nie znam Pozdrawiam.
 9. Tajemnicze losy polskiego złota

  Te złoto należy wpisać do strat. Bo nikt nam jego nie odda. Tak jak nam nie oddano innych rzeczy zagrabionych w czasie wojny.
 10. Witam, chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o owym biuletynie. Czy ktoś z was go kupuje i co sądzicie o jego merytorycznej stronie. Zachęcam do dyskusji. P.S. Jeśli taki temat już istnieje bądź założyłem go w złym miejscu, to przepraszam i proszę o usunięcie/przeniesienie.
 11. Potrzebuje pomocy!

  + pobliskie archiwum, bądź archiwum państwowe; ewentualnie jakieś pobliskie muzeum.
 12. To ja mam takie pytanie. Czy nadsyłane zdjęcia mogą być przerabiane/upiększane za pomocą programu graficznego? Czy jednak to ma być zdjęcie takie jak zrobiliśmy i nic dodać nic ująć?
 13. Traktat Wersalski

  Widocznie nie doczytałem się. Cóż muszę się przyznać, że czytanie wnikliwie tekstu nie jest moją dobrą stroną. Jednak po fakcie, zostaje mi w ramach pokuty samobiczować się
 14. Traktat Wersalski

  Pytałem googli i wikipedi, nie wiedzieli. Dzięki harry
 15. Traktat Wersalski

  Witam, mam pytanie na które nie mogę odnaleźć odpowiedzi. Brzmi ono: Traktat wersalski podpisany w dniu 28 czerwca 1919 roku składał się z: Do wyboru jest od jednej do pięciu części. Z góry dziękuje. Pozdrawiam, Kubag
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.