Jump to content

Heinz

Użytkownicy
 • Content count

  30
 • Joined

 • Last visited

About Heinz

 • Rank
  Ranga: Student

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kielce
 1. 30 stycznia 1945 wydarzyła się największa tragedia morska w historii, jednak niekażdy o niej słyszał. Niemiecki statek pasażerski "Wilhelm Gustloff" został zestrzelony przez rosyjski okręt podwodny S-13. Liczba ofiar około 10 000 ludzi . Dlaczego dopuszczono do tej tragedii? Czy to omyłka, czy nie?? Myślę że to ciekawy temat na dyskusje, może nie do końca zgodny z działem ale ze względu na czas i rodzaj tragedii myślę że najstosowniejszy. Zapraszam do dyskusji.
 2. Proces Norymberski

  Najsmutniejsze w Procesie Norymberskim jest to, że co prawda było to rozliczenie zbrodniarzy, ale jedynie kilku osób, a przecież w rzeź drugiej wojny zaangażowanych było tysiące jak nie miliony suk*nsynów, którzy pouciekali do Argentyny i paru innych przyjemnych kraików, i tych nikt już nie próbował gonić! A przynajmniej nielegalnie, bo wiem, że bodaj w latach 60tych Izrael na własną rękę odzszukał i zgładził jakiegoś wysoko postawionego nazistę, chyba właśnie w Argentynie. Ale zamiast tak naprawdę pokazowej szopki w Norymbergi powinno się ścigać tych bandytów :!:
 3. Wybory w USA

  Jeśli miałbym prawo głosu zdecydowanie najlepszy program ma Barrack Obama, jeśli miałbym wskazać kandyadata republikanów McCaina.
 4. W Gieczu w XI wieku rozegrała się tragiczna bitwa z Czechami, po której to gród został doszczętnie zniszczony a ludność wywieziono. Znajduje się tu jednak palatium, będące fundamentem pod pałac Mieszka I. Podobno najstarszymi grodami w Wielkopolsce są Giecz i Kalisz. Gniezno powstało gdy ww. ośrodki były wysokorozwinięte i znaczące w całej ówczesnej Europie. Także wiadomość o tym iż to tu , w Gieczu znajdowała się stolica Polski, jes jak najbardziej wiarygodna. Zresztą na wikipedii w kategorii stolice Polski wpisany jest na pierwszym miejscu Giecz właśnie.
 5. Kraj, który ma najciekawszą historię?

  Zawsze mnie pasjonowała historia Stanów Zjednoczonych, ich dzieje sa zupełnie niepodobne do żadnego innego kraju, przez co tak fascynują. Dlatego też zaznaczyłem właśnie USA, jest coś sympatycznego dla patrioty w fakcie że gdzieś tam daleko za oceanem czci się naszych rodaków a dzień Pułaskiego jest omal świętem narodowym wolnym od pracy. PS. Mój ulubiony gatunek filmowy to oczywiście WESTERN, atmosfera XVIII, XIX i wczesnego XX oddana w tych filmach jest wprost kapitalna. Co do samego wieku XX, to co wydarzyło się w tym kraju między 1901 a 2000 jest bardziej pasjonujące niż historie wszystkich innych państw razem wziętych. Ameryka jest królową świata, czy tego chcemy, czy też nei!
 6. Zdecydowanie, nie. Owszem pod względem etnicznym nie ma między Albańczykami a tymi z Kosowa żadnej różnicy, ale Kosowianie otwarcie kpią sobie z takiej możliwości, ze względu na to że ta mała prowincja Serbii jest enklawą luksusu na Bałkanach, podczas gdy Albania.. no właśnie,kończyć nie trzeba.Jednak Albańczycy, Ci z Tirany śnią o stworzeniu wielkiego Państwa Albańskiego włączając w to sporą częśc Macedonii i właśnie Kosowo.Wizja ta z kolei przeraża Greków którzy nie chcą mieć awantur na swoim pograniczu, oraz Rumunów i Słowaków którzy borykają się z bardzo dużym odsetkiem mniejszości węgierskiej, dlatego te 3 kraje głośno mówią że nie pozwolą na niepodległość Kosowa.Pytanie brzmi, do jakiego stopnia są zdeterminowani, czy są w stanie interweniować zbrojnie? Przy tym pytaniu nie ma wątpliwości w aspekcie Serbów, Ci czołgami będą bronić Kosowa przed Albańczykami z Prisztiny, ale i tirańskimi bo Ci zapowiadają że pomogą braciom. Ameryka i Unia, nie licząc 3 wymienionych krajów trzymają strone Kosowa, Rosjanie są w sojuszu z Serbami. Znamienne jest że przewodnictwo w Unii ma Słowenia, która jest w pewnym sensie zależna od Serbii i może się bać jej przeciwstawiać, ta z kolei musi być lojalna wobec wspólnoty. Czy grozi nam rozpalenie Kotła Bałkańskiego, choć ten zdaje się palić już od dawna, więc bradziej stosowne będzie pojęcie II Zimnej Wojny. Nie chcę być złym prorokiem ale może z tego wyniknąć niezła rzeźnia.
 7. Czy Szeszonk zabrał Arkę?

  Sądzisz że nasi żółtobiali przyjaciele mogli ją zwinąć?
 8. Ciekawy, służę uprzejmie. Może w Kraśniku tego nie widać, bo jesteście za blisko Ruskich i macie ich przesyt ale jedź do Kielc, Poznania czy Warszawy a gwarantuje ze zobaczysz jakiegos młodzieńca w koszulce CCCP. I tu nie chodzi o przekonania polityczne, tylko o modę. To jak z radyjkiem tranzystorowym, czy dziś z MP3
 9. Człowiek roku 2007 w Polsce

  To wielki człowiek. Aha, i nie jestem za PO , żeby tutaj nie było sporów partyjnych :roll:
 10. @ marcnow92 Otóż, ja się nie uważam za nacjonalistę, tylko zdarza mi się to słyszeć bo w niektórych kwestiach moje opinia przekracza granicę patriotyczno-nacjonalistyczną. Wolę się przedstawiać jako Zagorzały patriota :arrow: A obrazek to godło austriackie, za dużo to oni zaiste nie mają wspólnego z socjalizmem :arrow: Ale, tak to prawda z przekonania jestem centrolewicowym socjalistą.
 11. Człowiek roku 2007 w Polsce

  Wydaje mi się że mimo młodego wieku jesteś niestety moherem, to ból naszego społeczeństwa. Podaj jeden, wystarczy mi jeden dowód na udowodnienie Twojej tezy że Polakom wstyd z rządów PO? Po rządach PiSu mówienie o wstydzie, gdy u władzy są naprawdę ludzie kompetentni( może chcesz porozmaiwać o dumie obywateli z Ministra Rybołóstwa-Wiecheckiego w rządzie Jarosława K. ?) . To co powiedział Bartoszewski, było znakomitą konkluzją a Wy powinniście się cieszyć że trafiliscie na tak łagodnego i kulturalnego demaskatora, był pierwszy który publicznie to powiedział! I jak w reklamie Coli, powinniśy bić brawa dla Faceta który miał odwagę się przeciwstawić hegemonistycznym braciom i ich zausznikom. Rozpiera mnie duma , że mamy tak mądrych, prawdziwych patriotów w kraju, ten człowiek to dla mnie wzór do naśladowania. Może spróbujesz Hauerze stwierdzić iż Fotyga to urodzona dyplomatka? Może jeszcze Hardcore Negotiator :mrgreen: . Nie oczerniaj tak wybitnego człowieka, tylko o to Cię proszę. //JKM Proszę o wzajemny szacunek i bez uwag personalnych skoro to 1 x to tylko upomnienie.
 12. Pułkownik Ryszard Kukliński

  Jeśłi się nie mylę, to Borne Sulinowo, które było głównym gniazdem czerwonych w Polsce powstało zaraz po wojnie, więc nie można tu mówić o interwencji z lat 80. Groziła nam wojna! Nie pare tysięcy żołnierzy którzy siedzieli we wszystkich demoludach ale o milionach! A czy za narażanie swojego życia, za to wszystko czego doświadczył, śmierć synów, nie należały mu się te pieniądze od Amerykanów??
 13. Polska tak naprawdę została głównym przegranym Jałty. Niemcy, poza oddaniem cennego dla nich Wrocławia na wschodzie wiele nie stracili, bardziej zabolały ich zachodnie cięcia (Alzacja i Lotaryngia). A to Polska została umieszczona na 4 miejscu wśród krajów które najbardziej przyczyniły się do wygrania wojny. PRZED FRANCJĄ! A więc pytam, gdzie Sprawiedliwość? Tiaa.. Ziemie wschodnie były wielokrotnie więcej warte niż ówczesne Pomorze Zachodnie , czy Ziemia Lubuska(jakkolwiek się to wtedy nazywało). Najwięksi ludzie w naszej historii pochodzili zza dzisiejszej wschodniej granicy! Nawet Zaolzie straciliśmy :?
 14. Pułkownik Ryszard Kukliński

  Ależ ciekawy,czy Ty próbujesz tworzyć spiskową teorię dziejów? Tylko nie wmawiaj nam , że jego nadrzędnym celem był atak na Czechów. Co do tego że brał pieniądze, nic w tym dziwnego. Pobudki które nim kierowały nie są jasne, ale podchodząc do oceny na chłodno, trzeba stwierdzić że dzięki niemu Zachód miał wiele informacji, o cżesto niecnych poczynaniach rządu polskiego. A to nie był rząd demokratyczny, dlatego działanie to zdaje się być usprawiedliwione. Wg.mnie głównie dzięki niemu nie mieliśmy na początku lat 80 Ruskich w naszym kraju.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.