Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andrzej

Referendum 1946, weź udział w Referendum

Jak byś zaglosował/a w Referendum 1946?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • 3xTAK
      12
    • NIE i 2xTAK
      15
    • 2xNIE i TAK
      7
    • 3xNIE
      2
    • zbojkotowałbym
      4
    • byłbym w "lesie"
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Pewnie bym poległ we wrześniu '39, lub w Powstaniu Warszawskim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1. NIE - bo jestem tradycjonalistą.

2. NIE - bo jestem liberałem i prawo własności jest dla mnie święte.

3. TAK - bo mam manię wielkości :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1. TAK (po cóż nam senat, w moim mniemaniu sejm wystarczy)

2. NIE (j.w)

3. TAK (no to raczej każdy by chciał)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ratel   

1. TAK - bo jedna izba parlamentu poradzi sobie sama

2. NIE - bo to czysto komunistyczny wymysł

3. TAK - mieliśmy niewielki wybór

A najpewniej byłbym chłopcem z lasu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Vissegard, skoro jesteś tradycjonalistą, to powinieneś być za senatem. Senat ma długie korzenie w historii Rzeczpospolitej. A tymczasem stwierdziłeś, że nie chcesz senatu, bo jesteś tradycjonalistą. Sprzeczność jakąś tu widzę. To jesteś za czy przeciw senatowi? I nie odpowiadaj po wałęssowsku, proszę. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
madu1906   

Zaznaczyłem iż byłbym w "lesie", co rozumiem jako partyzantkę. Inny wybór nie wchodził w grę. Tym samym byłbym za 3xNIE, tyle że na wybory bym się udał, gdyż samo uczestnictwo w nich jest jakoby ich nobilitacją czyli nadaniem jakiejś rangi. Zaś wiadomym jest iż nie ważne kto i jak głosy oddaje, ważne kto je liczy.

Także pozostawałby tylko las. A później sam nie wiem co.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Nie, Tak, Tak gdyż:

Senat - jako senat jest czasem postrzebny. Nie ważne jak go nazwać nie ważne czy to będzie Rada Mędrców, czy nie, najwyżej można by go zreformować [więc tutaj 0,5 na tak:)]

Tak - reforma rolna byla konieczna, a przy zmianie granic, opieka państwa i odbudowa w początkowym conajmniej okresie byla konieczna. Tym bardziej że formalnie obiecywano zachować ustawową wlasność prywatna

Tak - gdyż wreszcie mieliśmy rozsądne granice, a mimo wszystkich zawirowań na zmianie granic wyszliśmy bardzo mocno "in plus"

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vissegerd, skoro jesteś tradycjonalistą, to powinieneś być za senatem. Senat ma długie korzenie w historii Rzeczpospolitej. A tymczasem stwierdziłeś, że nie chcesz senatu, bo jesteś tradycjonalistą. Sprzeczność jakąś tu widzę. To jesteś za czy przeciw senatowi? I nie odpowiadaj po wałęsowsku, proszę. :P

Drogi Narya, coś Ci się kochanieńki pokiełbasiło :P

Przecież wyraźnie napisałem, że jestem przeciwny zniesieniu Senatu, napisałem "NIE" na pierwsze pytanie, które brzmiało: "Czy jesteś za zniesieniem Senatu?".

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Przecież wyraźnie napisałem, że jestem przeciwny zniesieniu Senatu, napisałem "NIE" na pierwsze pytanie, które brzmiało: "Czy jesteś za zniesieniem Senatu?".

Faktycznie, przepraszam. Widać, że pytania w referendum były przemyślnie skonstruowane. :P Też uważam, że Senat jest potrzebną instytucją. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lukasz90   

Nie

Tak

Tak

Swoją drogą, te pytania były ogólnikowe... komuniści wiedzieli, że społeczeństwo zmęczone wojną bedzie chciało ograniczyć liczbę parlamentarzystów, będzie za reformami i za utrwaleniem granicy zachodniej. W dodatku te postulaty znalazły się w programie PSL Mikołajczyka(dlatego, aby wykazać rożnicę miedzy komunistami nawoływali do głosowania na pierwsze pytanie "nie"). Teraz pytanie: Jakie pytania w referendum ukazałyby rzeczywiste roznice miedzy spoleczenstwem? Mysle, ze 1) czy jestes za utrwaleniem ustroju komunistycznego? 2) czy jestes za zaleznoscia radziecka i utratą suwerenności? 3) czy jestes za utrwaleniem granicy wschodniej na linii Curzona? 4) czy jestes za socjalistyczną gospodarką - centralnym planowaniem ,kolektywizacją, nacjonalizacją? Ale czy miałby to sens skoro i tak społeczeństwo i tak "zagłosowałoby" za wszystkim co podsunie władza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.