Jump to content

madu1906

Użytkownicy
 • Content count

  47
 • Joined

 • Last visited

About madu1906

 • Rank
  Ranga: Student

Kontakt

 • Strona WWW
  http://komendant.cal.pl

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Galicja
 • Zainteresowania
  sport, nauki techniczne
 1. Wybory prezydenckie 2010

  Prosze, prosze. Zatem wcześniak nie jest człowiekiem, gdyż samodzielnie nie potrafi przeżyć poza organizmem matki. Zresztą samodzielnie nie jest w stanie przeżyć w wieku 5 lat, na niektórzy nawet 21 lat i więcej. Otóż urodziłeś się tylko dlatego, że nie wykonano na tobie aborcji. Zauważam, że ci co są za aborcją, zdążyli się już urodzić.
 2. Mitologia 11 listopada

  Proszę mi wierzyć, że ja także żałuję że to wszystko się pomija. Ale z prostej przyczyny tak jest. Pełen obraz postaci Piłsudskiego nie pasuje po prostu do obecnych wymogów demokratycznych. Z tego też postawiona przez pana teza nie będzie rozwinięta. Bo pomijając drażliwe tematy sprowadziłaby się do tego że politycy chcą zbić kapitał na postaci Piłsudskiego, bo jest to postać popularna. Jeśli chodzi zaś o dzień 11 listopada to faktycznie nie wydarzyło się w dniu tym nic szczególnego. Po prostu zakończył się pewien etap odzyskiwania przez Polskę niepodległości. De facto niepodległość Polska odzyskała już 7 października. Jednak jeśli chodzi o mnie to spór o daty niema większego znaczenia. Ot przyjęło się pewną datę która stała się symbolem. I po co tworzyć jakąś nową świecką tradycję. A mnie natomiast boli co innego. Rządzący decydenci podnoszą patetyczne słowa o niepodległości, podczas gdy tę niepodległość zaprzedali. Przyjęli chyba zasadę, że kto więcej będzie krzyczał o owej niepodległości tym większym będzie niepodległościowcem.
 3. Problem w tym, że PRL nie było autorytaryzmu, lecz totalitaryzm.
 4. Tajny pakt z Hitlerem

  Wybuchowi wojny najbardziej winny jest socjalizm. Hitlerowski i radziecki. Natomiast winna temu, że wojna zaczęła się od Polski jest najbardziej Anglia, a to dlatego, że przez jej gwarancje dla Polski Wermacht wpierw zaatakował Polskę a nie Francję. Ot, posłużyliśmy sojusznikom za mięso armatnie. Niestety darowanego czasu nie wykorzystali. Błędem płk Becka było to, że dał wiarę Anglikom. Ale to akurat nie jest aż tak poważny zarzut. Dziś dużo taniej się Zachodowi sprzedajemy. Co do tajnego paktu z Hitlerem. Takiego paktu nie było. Nie bacząc na to czy to lepiej czy gorzej na tym byśmy wyszli to paktu takiego - o jakim mówią w Rosji - zwyczajnie nie było. Gdyby pakt taki zaistniał, to nie miałby dziś kto takich głupstw w Rosji opowiadać. I z czasem jak się nad tym zastanawiam i czytam inne pozycje niż prof. Wieczorkiewicza to w Polsce też nie miałby kto o tym opowiadać. Bo i Polski by pewnie nie było. Byłaby jakaś marionetka z tanią siłą roboczą z socjalistycznymi flagami ze swastyką na każdym urzędzie (no, wprawdzie i teraz na każdym urzędzie jest socjalistyczna flaga, ale cóż).
 5. Skąd się wziął Piłsudski?

  Wpierw ustosunkuję się do pytania z tematu. Piłsudskiego w kapuście nie znaleziono, przyszedł na świat tak jak przychodzą wszyscy ludzie. A na poważnie, to Piłsudski wypromował się w PPS. Natomiast mówienie, że autorytaryzm jest odmianą totalitaryzmu jest dość niepoważne. Poczytaj kolego co na temat autorytaryzmu sądzi prof. Jacek Bartyzel, a przekonasz się że nie masz racji. Może w demoliberalnej Polsce jest to prawda niewygodna ale cóż poradzić.
 6. Tu chyba do mnie piją, że towarzyszy z KPP nazwałem zdrajcami. Także temu co to przeszkadza: jesteś towarzyszem z KPP? Pozwólcie, że po raz wtóry będę demonizował biedaków komunistów. Proszę spojrzeć co na temat pisze Aleksander Sołżenicyn w "Gułagu"" "(...) od 1917 do 1959 zginęło [w Rosji] - nie licząc strat poniesionych przez walczące armie, a biorąc pod uwagę jedynie ofiary terroru, tłumienia buntów, głodu, wyniszczającego reżymu w łagrach i doliczając do tego deficyt demograficzny, to jest spadek liczby narodzin -dochodzi się do cyfry 66,7 milionów ludzi (nie licząc zaś owego deficytu - 55 milionów)." Powtórzę za noblistą: kto -swój czy obcy- nie oniemieje na widok tych cyfr? Sołżenicyn pisze także, jednym z pierwszych dekretów bolszewików było utworzenie obozów pracy a w zasadzie zagłady. To wskazuje ponurą naturę bolszewizmu/komunizmu.. W 1920 roku obozy dla przeciwników ludu były w pełnym rozkwicie. Każda siła polityczna co wówczas była za bolszewią winna jest potępienia. Powiedzcie, kto przy zdrowych zmysłach jest za sprowadzeniem na własny naród/państwo/lud czy jak kto tam nazwie zarazy której ciężko się pozbyć a w której naturze leży zmuszanie ludzi do katorżniczej, niewolniczej, wyniszczającej pracy? To opcja dla większości, inni zaś doświadczają bolszewickiej wolności dostając kulę w łeb za stodołą/
 7. Jesteś waść internacjonałem z KPP?
 8. Sympatyzowanie z KPP jest co najmniej tak kompromitujące jak sympatyzowanie z ONR. Komuniści z KPP to zdrajcy mało, że Państwa Polskiego to i zdrajcy Narodu Polskiego. Nie ma nad czym polemizować: ktoś kto jest przeciwny postanowieniom traktatu wersalskiego traktującego o Niepodległości Polski, zrzeka się Śląska i Pomorza na rzecz weimarskich Niemiec, a terenów na wschód od Buga na rzecz bolszewików zasługuje na najwyższe potępienie. Sama myśl bolszewicka w KPP by wszystko znacjonalizować nabywa mnie odrazą. Ale już najlepsze to są idee internacjonalizmu.. Poza tym, dyktatura KPP w Polsce wcale nie byłaby lżejsza niż na Wschodzie. Jak coś jest dzikie i niecywilizowane z natury to i takie pozostanie. Bo naturę ciężko zmienić.
 9. Czy ZSRR oferowało nam pomoc?

  Rok 1923? Hmm, w dwa lata po wojnie polsko-bolszewickiej dość dwulicowo brzmiały zapewnienia Sowietów o wsparciu dla IIRP.. Zresztą można rzec, iż zapewnienia te pisane były palcem po wodzie. Jaką grę bowiem przyjął Stalin w 1939 roku? Nie inną.
 10. Znaczy się władzę zdradził? Poza pustym propagandowym hasełkiem jakie pan zechciał tu nam zaserwować, nic pan nie napisał.
 11. Choćby w imię prawych ideałów wolności równości i braterstwa. Ja tak to rozumiem, a tak to widzę: bogatsi starają pomagać biedniejszym (tak jak silniejszy słabszemu). Dlaczego? Choćby przez hasło solidaryzmu czy chrześcijańskich wartości. Niema to nic wspólnego z walką klas, przeciwnie!
 12. Wraz z panem Dąbalem (którego ulica jest gdzieś w Rosji) zapisali się akurat w haniebny sposób dla naszej historii. Otóż przez ich agitację w tarnobrzeskim w 1918 roku Wojsko Polskie zamiast iść na odsiecz na Lwów musiało tłumić rebelię. Nie jest tajemnicą bowiem, iż wiece na tarnobrzeskim rynku charakter miały jawnie antypaństwowy (zachęcanie chłopów do nie wstępowania do WP oraz nie rozbrajanie się przed wojskiem połączone nawet z fizycznym oporem). Dochodziło także do polemik w iście bolszewickim stylu: nawoływanie do rabunku sklepów oraz (!) grabieży ziemiańskich dworów i ogólnie gwałtów przeciw tym co nie za reformatorem Okoniem. Nie przeczę jednak: chłopu ziemia się należała, lecz nie tędy droga! Na okrasę można dodać iż por Dąbal nominację na stopień kapitana uzyskał.. na Rynku od chłopów po deklaracjach bolszewickiego rozwiązanie kwestii reformy rolnej. No ale na szczęście bryg. Roja zrobił tak jak należało: najechał, zajechał i wyjechał. Takie oto tradycje lewicy dane było zapamiętać w Tarnobrzegu.
 13. Czy Dmowski doszedłby do ugody z lewicą? Dalej zaś kto miałby go osadzić na czele rządu Republiki? Anglicy? Dążyli oni do jak najmniejszego osłabienia Niemiec, a działalność Lloyda George'a śmiało można nazwać antypolską./
 14. Szanowny panie. Pragnąłbym poznać pana zdanie kto miałby zawrzeć lepsze porozumienie między partiami, niezwykle mnie to ciekawi. Dopiero po poznaniu tego kogoś sprawiedliwego pozwolę sobie moje fantazje ustosunkować. Zdanie zaś "ogólnie to Polska tak, czy siak by była" jest wyjątkowo kontrowersyjne że w tak najdelikatniejszy sposób to zaznaczę. Pod tą definicję "Polski siakiej" podchodzi na ten przykład republika jaka to stworzona być miała przy współudziale rządu Marchlewskiego.. Co do granic, to odnosząc się do wcześniejszej wypowiedzi iż "a nie wyprawianoby się daleko na wschód," powiem tylko tyle że Wschód sam do nas by przyszedł, czy tego byśmy chcieli czy nie. Mając zaś gro sił przy granicy z Rzeszą w ciemnych kolorach widziałbym nasze szanse na wyjście z opresji. No chyba że pragniemy Polski byle jakiej to TKRP mógłby nam takową zafundować.
 15. O tym ja słyszał, lecz na oczy nie widział, że była skonstruowana jakoby na życzenie (kogo?). Znam -z niedawno zakończonej epoki- takich co miłują opisywanie dajmy na to paktu z 1934 roku, jakoby zawierał tajne zapiski, dot. wspólnego działania na różnych płaszczyznach. A i dziś podobni wolnomyśliciele się znajdują. Jeżeli ma pan rację mówiąc że nikt w Polsce powyższych tematów w jedynie słuszny sposób nie opisuje, to jeśli chodzi o mnie szczerze zachęcam do napisania. W celu uwolnienia z Magdeburga i oddania mu władzy w Polsce. No, gdyby prawił im że po wypuszczeniu będzie chciał granicy na Łabie, to trochę by jeszcze posiedział. Ostatnią epoką słowa to chyba romantyzm był, kiedy to miało(?) wiążące moce. Władzę uzyskał przecież od niemieckiego organu, czyli Rady Regencyjnej. No niestety, od cara jej uzyskać było nie sposób, od Francuzów czy Anglików też nie w sposób. Jaki inny wybór zostawał (ale taki fizycznie wykonywalny) ?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.