Jump to content

NRohirrim

Użytkownicy
 • Content count

  332
 • Joined

 • Last visited

About NRohirrim

 • Rank
  Ranga: Doktorant

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.socp.tnb.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska
 • Zainteresowania
  Różne.
 1. Polska B , C czy Z?

  Nie ma takiego czegoś jak Polska A, B, C czy coś. Polska jest jedna. Ja rozumiem, że niektórzy mają postulaty w stylu - odłączyć ziemie na wschód od Wisły, bo są słabsze gospodarczo. A nie biorą zupełnie pod uwagę, że są po prostu inne gospodarczo - bardziej leśne Mauzry - zielone płuca Polski) czy rolnicze (taka Lubelszczyzna). I bez nich i reszcie Polski nie byłoby lepiej. Dlatego takie mówienie uważam za śmieszne.
 2. Polacy i Żydzi

  Takie rzeczy to w USA jak już. Poza tym Żydzi to ta sama rasa.
 3. Przypomniam Tobie FSO, że Francja była już wcześniej odpowiedzialna za atak na Wielką Brytanię, na Gibraltar w 1940 roku. Nie wiem czemu myślisz, że Francuzi nie zrobiliby tego jeszcze raz, skoro nadarzałaby się lepsza okazja i w zespole z Niemcami i Włochami.
 4. Wilcze Stada

  Zgadzam się z FSO, że okręty podwodne były świetną bronią w rękach Niemców, spychały flotę aliancką na Atlantyku na skraj wyczerpania. Nie uważam jednak żeby odcięcie Wielkiej Brytanii od dostaw, w tym dostaw żywności miało jakiś super decydujący czynnik, rzucający Wielką Brytanię na kolana. W końcu przecież na samej wyspie Wielka Brytania, także były produkowane towary, a pola uprawiane.
 5. Polacy i Żydzi

  To znaczy, że jak jakieś ludności jest 8% w państwie, a zajmuje 30%-40% miejsc na studiach, to jest to nieproporcjonalnie. Nauka powinna być chyba powszechna? Nie rozumiem po co to zdanie? Nie wiem czy tak wielu. Na pewno wiele więcej (nieporównywalnie więcej) Żydów studiowało także za granicą. Polska nie była jedynym krajem, który spotykał się z tym prolbemem, natomiast Polska była krajem, gdzie ten problem nabierał może i większego kształtu - przez duże zagęszczenie Żydów na kilometr kwadratowy.
 6. No pewnie. Równie dobrze możesz powiedzieć, że zawiniła zła pogoda. Zapraszam zresztą do odpowiedniego tematu z tym. Widać Twój umysł nie jest w stanie ogarnąć tego, że pociski, zwłaszca jak ktoś ma ich dużo, wcale nie muszą lecieć najprostszą drogą. Pomijając to, że jakoś z Władywostoku, Kamczatki - nie ma najkrótszej drogi do Alaski i Zachodniego Wybrzeża USA - przez biegun północny. A Ty znowu z tą trajektorią. Zresztą pocisk szybciej uderzyłby w Polskę nie przez błąd w oprogramowaniu, a w celu zniszczenia systemu antyrakietowego czy przypadkowo przy niedokładnym zestrzeleniu itd. Dobry jesteś, dobry. Japonia przed ,,pomocą'' USA miała kilkumilionową armię, podobnie Niemcy. Teraz Nimecy mają bodajże coś koło 300 tys., a Japonia ma skromne siły 100 tys. i ma obostrzenia nałożone na użytek swojej armii, w zasadzie to nawet nie jakieś specjalne wojsko, tylko ,,japońskie siły samoobrony" tak to się nazywa. korea Południowa przez większość swojego czasu była/jest marionetką USA, Włochy straciły swoje kolonie, UK - Wlk. Brytania - straciła swoją światową pozycję na rzecz właśnie Stanów Zjedn. Ameryki. Mało brakowało, a by się nie uchowały. Sorry, ale takiego kitu to mi nie wciskaj. Jaki rozwój gospodarczy? Okolice w której ma być zbudopwana baza są wielce niezadowolone z tego. Choćby z tego powodu, że zmniejszy się turystyka, region straci na atrakcyjności. A USAF ma swoje kontrakty na dostawę żywności, niekoniecznie od lokalnej społeczności, poza tym, jak uważasz takie przedsięwzięcie, czy raczej przedsięwzięciutko za rozwój lokalnej gospodarki to gratuluję fantazji. Na pozostałą resztę tych rewelacji potem napiszę jeszcze.
 7. Baza to jedna rzecz, ale pytanie czemu cały czas upierasz się z tą bazą? Równie dobrze mogłyby wystartować same francuskie samoloty i niepotrzebna by była żadna niemiecka baza lotnicza w Algierii.
 8. Polacy i Żydzi

  Prawdą jest fakt, że nigdzie chyba na świecie poza Polską nie było takiego zagęszczenia Żyda na kilometr kwadratowy co w przeddrugowojennej Polsce. Więcej - w niektórych miejscowościach (głównie miastach większych i mniejszych) ich ludność sięgała czasem 1/3, a niekiedy więcej. Nie zmienia to faktu, że np. na uczelniach itd. zajmowali liczbę nieproporcjonalnie dużą w stosunku do swojej liczby w ogóle społeczeństwa, a tym samym nie dając szansy innym. Pomijając to, że ten kraj nazywał się Polska, nie Żydolska, nie Izrael.
 9. Imię słowiańskie

  Mój ojciec chrzestny ma starolechickie imię. I fajnie.
 10. Imię słowiańskie

  Może ich nie lubi.
 11. Jakie SBS? Jakie lotniska? Jakie zakładanie ładunków wybucowych? O co Tobie chodzi? Rozwiń swoją myśl.
 12. Plebiscyt na Warmii i Mazurach

  To jak Niemcy napisali na swoich kartach Ostpreussen to Polacy mogli napisać Mazury ;-) Nie wiem czy widzisz, ale tam też są obszary gdzie nie pisze, masurisch, tylko stricte - polski.
 13. Jaką drogą morską? Myślisz, że nikt ich nie zauważy?
 14. jak mieliby zająć po cichu bez strzelaniny? Ciosami karate? Zgadza się. Napisałeś tak. A bez owych oddziałów desantowych trudne by to było zwycięstwo. Liczy się całość operacji. A całość walk o Kretę zwyciężyli Niemcy. I to się liczy. Nie rozumiem o co Tobie chodzi. Gibraltar nie jest na M. Śródziemnym tylko w Cieśninie Gibraltarskiej - pomiędzy M. śródziemnym a Atlantykiem. Proponuję trochę literatury faktu Andreas. Choćby akcja z 23 grudnia 1941 r., 34 u-booty zostały wysłane przez Cieśninę Gibraltarską, z tych 34 jedynie 3 zostały zatopione w pobliżu Gibraltaru. Tego też nie rozumiem. Jakie zakładanie min? Pierw to by się Włosi musieli natrudzić z rozbrajaniem min jak już. Trudniej to zakładać miny od tak sobie pod obstrzałem, niż odpalać torpedę za torpedą. Znając Niemców, to mogli wylądować i na 1-2 km kw. To zależy od wielu czynników Andreas.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.