Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jack Sparrow

Śmierć Bin Ladena

Rekomendowane odpowiedzi

FSO jak rozumiem identycznie oceniasz postepowanie Rosji w podobnych przypadkach,czy moze Twoj osad dotyczy tylko USA...bo to USA :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Robiąc to co zrobiły USA postawiły się w jednym rzędzie z Al-Kaidą

Pierniczysz.

Gdyby Jankesi w ramach rewanżu zaiwanili w Mekkę atomówką to rzeczywiście powiedziałbym wtedy, że "wart Pac pałaca...".

To, co zrobili mieści się jak najbardziej w tradycjach dzikiego zachodu. Outlawmoże zostać odstrzelony przez praworządnych obywateli.

Poza tym po raz któryś z kolei powtarzam. Facet stworzył organizację i wraz znią zadeklarował wojnę (świętą) przeciw USA i szeroko rozumianemu zachodowi.Sam dokonał pierwszych ataków. Nie dziwi mnie ani nie oburza, że siły amerykańskie poważnie potraktowały ów stan wojny i odpowiednio zareagowały. Na wojnie do wrogów się strzela! Po Pearl Harbor Amerykanie nie napisali pozwu, ale przystąpili do wojny. Wydaje mi się to proste i logiczne.

Dodatkowo wydaje mi się, że olbrzymie znaczenie ma zdobycie danych wywiadowczych. Można się spodziewać, że dzięki informacjom zdobytym podczas tej operacji Amerykanie będą w stanie przeprowadzić szereg następnych, bardzo bolesnych dla terrorystów akcji.

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tym zgrabnym porównaniem kolega FSO uznał tych co zabili Heydricha w Pradze... za terrorystów,ciekawa linia myślenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A zabojcy Kutschery czy Kubego znizyli sie do poziomu SD :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowali się dostać Bin Ladena nawet w obcym kraju – bo podniósł rękę na ich obywateli.

To nie tak.

Wyrażajmy się precyzyjnie,np. tak:

Zdecydowali się dostać bin Ladena w obcym kraju twierdząc że podniósł rękę na ich obywateli.

Nie jest to bynajmniej równoznaczne z tym że był jakiemukolwiek napadowi winny.

O tym że nie brał udziału w ataku 11 września jestem przekonany argumentami natury technicznej-po prostu taki prostak nie był w stanie przeprowadzić planowego wyburzenia 3 wysokościowców w New Yorku.

Zamach w metrze londyńskim o który także jest oskarżany o ile dobrze pamiętam poprzedził wysłanie sił brytyjskich do Iraku na wsparcie US Army-zaiste dziwny zbieg okoliczności.

Jeśli już mówimy o usprawiedliwiamy Amerykanów z zabicia go wypadałoby przedstawić jakiekolwiek dowody świadczące o jego winie.

Tych nie ma i pewnie nie będzie-wystarczy że święty wój Sam ogłosił go winnym.

A zresztą to ciekawe zjawisko współczesnej popkultury-jak USA ogłaszają dżihad to jakoś w "cywilizowanej" Europie nie słychać głosów potępienia a jak źli Arabowie to już tak.

A co do terrorystów-czy nasi nie zabili wspomnianego Kutschery strzałem w plecy ?

I czy Niemcy nie nazywali niepodległościowych polskich cyngli bandytami ?

Wczujmy się w rolę Arabów i zobaczymy wtedy że cały ich terroryzm to nic innego jak działalność niepodległościowa.

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
emigrant   

Nie jest to bynajmniej równoznaczne z tym że był jakiemukolwiek napadowi winny.

O tym że nie brał udziału w ataku 11 września jestem przekonany argumentami natury technicznej-po prostu taki prostak nie był w stanie przeprowadzić planowego wyburzenia 3 wysokościowców w New Yorku.

Przyznał się, wziął na siebie odpowiedzialność, zapowiedział następne zamachy. Ludzie z jego organizacji wysadzili metro w Madrycie i bus w Londynie. Himmler też nikogo osobiście nie zabił.

Mam w ręku piwo i piję za zdrowie amerykańskich chłopców z hit teamu. Tak trzymać chłopaki! Dobry terrorysta, to martwy terrorysta!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam

w ręku piwo i piję za zdrowie amerykańskich chłopców z hit teamu. Tak trzymać chłopaki! Dobry terrorysta, to martwy terrorysta!

Otworzyłem Heinekena , i tak samo , prozit , scull , zdrowie - dla american boy's shoot- to- kill :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przyznał się, wziął na siebie odpowiedzialność,

Jakiś pseudobinladen to codziennie może się do czegoś przyznać-jak wierzysz w tę bajkę to tylko twój problem.

Mam w ręku piwo i piję za zdrowie amerykańskich chłopców z hit teamu. Tak trzymać chłopaki! Dobry terrorysta, to martwy terrorysta!

Tylko że palanty nie zabiły tego co trzeba-zamiast Busha i magnatów przemysłu i ropy ze swojego kraju strzelali do jakiegoś bin Ladena.

Nie żeby mnie to martwiło ale powód do cieszenia się taki sam jak z procesu 16-tu dokonanego przez Rosjan na naszych zaraz po wojnie.

To też byli bandyci/terroryści(niepotrzebne skreślić), pijcie ale beze mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Tylko że palanty nie zabiły tego co trzeba-zamiast Busha i magnatów przemysłu i ropy ze swojego kraju

Szkoda, że Regan nie żyje bo i jego można by było zabić….

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gwoli pelnej scislosci w dyskusji.

Pan Bin Laden nigdy nie wzial na siebie odpowiedzialnosci za madryckie zamachy.Oficjalnie sprawcami byli marokanscy sympatycy i nasladowcy dzialalnosci tegoz pana.Do innych zamachow i owszem oficjalnie sie przyznawal.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Do innych zamachow i owszem oficjalnie sie przyznawal.

Jednak są wątpliwości dotyczące przyznania się do zamachu 11 września-w loose change przedstawili kilka nagrań z bin Ladenem na których zupełnie nie był podobny do tego który się przyznawał.

Nie wiem jak zamach londyński-ale chętnie zobaczyłbym nagranie z przyznaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A tu juz wkraczasz na teren teorii spiskowych.Niestey nie jestesmy tego tutaj w stanie absolutnie zweryfikowac,wiec sie musimy trzymac wersji oficjalnych.Inaczej dyskusja bedzie zakrawac na SF.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A tu juz wkraczasz na teren teorii spiskowych.Niestey nie jestesmy tego tutaj w stanie absolutnie zweryfikowac,wiec sie musimy trzymac wersji oficjalnych.Inaczej dyskusja bedzie zakrawac na SF.

Wybacz ale już pisałem o tym że SF to właśnie wersja oficjalna(patrz zawalenie WTC od pożaru i uderzenia samolotu wyglądające jak kontrolowane wyburzenie-którym zresztą było w rzeczywistości).

No ale jak musisz wierzyć wersji oficjalnej to nic nie poradzę-ja wolę takie rzeczy brać na rozum a nie na wiarę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
emigrant   

Nie żeby mnie to martwiło ale powód do cieszenia się taki sam jak z procesu 16-tu dokonanego przez Rosjan na naszych zaraz po wojnie.

To też byli bandyci/terroryści(niepotrzebne skreślić), pijcie ale beze mnie.

Idąc twoim tokiem rozumowania, to nawet państwo stalinowskie było bardziej sprawiedliwe od dzisiejszych USA, bo Stalin naszej 16-tce przynajmniej proces zapewnił, a ci od razu zabili... :lol:

A stawianie na równi przywódców Polskiego Państwa Podziemnego z taką gnidą jak OBL dyskwalifikuje cię dla mnie jako kompana do picia dożywotnio... :no:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.