Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

  1. Dzisiaj
  2. Dieta ketogeniczna

    Renifera próbowałem dawno temu gdy pracowałem dla norweskiej firmy. Od tego czasu jestem przeciwnikiem tej diety. Natomiast do golonki wolę musztardę i homeopatyczne dawki środka rozpuszczającego tłuszcze.
  3. Ostatni tydzień
  4. Dieta ketogeniczna

    Sądzę, że dla osiągnięcia nietypowej ketozy trzeba łączyć witaminę C z koksem.
  5. Dieta ketogeniczna

    Zgadza się . A w polskim keto jedynym suplementem do golonki (poza chrzanem) jest piwo. A tak swoją drogą czy oni od nietypowego keto, licząc ten węgiel, odróżniają go od witaminy C czy ją sumują?
  6. Dieta ketogeniczna

    Przy nietypowym keto je się pół renifera, a nie jajca.
  7. Dieta ketogeniczna

    Doszło do daleko idącego nieporozumienia. Dieta ketogeniczna, to dieta syberyjskiego ludu Ketów. Jedzą głównie renifery. Nie ma mowy o żadnym nieporozumieniu. W końcu napisał: ale nie jest to typowe keto. A to nietypowe keto wymaga co najmniej licencjatu.
  8. Dieta ketogeniczna

    Doszło do daleko idącego nieporozumienia. Dieta ketogeniczna, to dieta syberyjskiego ludu Ketów. Jedzą głównie renifery.
  9. Dieta ketogeniczna

    Gregu. Węgiel to nasze bogactwo. Gdyby nie on bylibyśmy sztuczną inteligencją na krzemie. Ale ja tu widzę chichot historii. Pamiętam jak Jarpen się zarzekał, że matematyka jest do niczego niepotrzebna, a tu nawet bez niej nie pojesz i to nie wiadomo czy z przyjemnością. Z przyjemnością to pewnie tylko z wiedzą z WOS-u.
  10. Dieta ketogeniczna

    I bardzo dobrze! Bo od węgla to zatwardzenia można dostać.
  11. Najstarsze okręty wojenne na świecie

    Z tych zdjęć które widziałem raczej nie wynika, że okręt został mocno uszkodzony.
  12. Prawo w biznesie

    Ja sobie bardzo cienię wykazywanie inicjatywy. Oczywiście w granicach rozsądku Ale mierzi mnie, jak widzę młodego człowieka, który nie umie sam sobie zorganizować pracy i znaleźć zajęcia, tylko oczekuje, że mu się wskaże palcem co, jak i kiedy ma zrobić. Duże znaczenie ma też regularne poszerzanie kwalifikacji: https://lexliber.pl/prawo-cywilne I tutaj polecam naukę na przykład prawa cywilnego.
  13. Numerki władców

    Przy okazji można zwrócić uwagę na dosyć rozwiniętą twórczość Szwedów w tym zakresie, którzy doliczają do listy monarchów półlegendarnych, czy zgoła legendarnych. Stąd zapewne wynika dosyć imponująca numeracja.
  14. Wcześniej
  15. Dieta ketogeniczna

    Jestem na redukcji gdzie jem mało węgli (ale nie jest to typowe keto) bo oscyluje między 120 a 160 zazwyczaj. Jednym z elementów jest jajecznica (łącznie 5-9 jajek codziennie). Jakoś lubię to rozwiązanie i jak na śniadanie zjem to potem nie mam potrzeby jedzenia przez 4-5h. Obecnie mija około 7 tygodni tej diety (150-270 jajek miesięcznie). Dostarczam zdrowe tłuszcze i jem dużo warzyw Czy powinienem coś sobie zbadać? Czy coś w dłużej perspektywie może mi sie stać z racji takiej ilości jajek?? Czy nie zwiększa to ryzyka uszkodzenia nerek, kamieni, raka czy czegokolwiek innego?? No i czy warto jest stosować suplemnetacje jak jest sugerowane na stronie?
  16. Najstarsze okręty wojenne na świecie

    Ekstremalnie posunięta w latach "Kommuna" (okręt ratowniczy) prawdopodobnie oberwała niedawno ukraińską rakietą. Nic wszakże pewnego odnośnie do skali zniszczeń, bo relacje i opinie w internecie są rozmaite. A - wbrew metryce - jest to okręt bardzo cenny dla Rosjan, bo Краснознамённый Черноморский флот bynajmniej nie obfituje w okręty tej klasy. https://www.navalnews.com/naval-news/2024/04/ukraine-strikes-russias-kommuna-submarine-rescue-ship-with-neptune-missiles/
  17. Przyszłość śmigłowców szturmowych

    Na razie tyle;
  18. Przyszłość śmigłowców szturmowych

    Można by coś bliżej o tym kontrataku Aligatorów które zmiotły ukraiński atak? Blisko linii frontu to może nie, bo zasięg helikoptera to setki km, ale jeśli się odwołać do książek np. owego Roberta Masona to chyba miała rację. Jego rola polegała przeważnie na przewiezieniu 8-10 żołnierzy tam gdzie potrzeba, ewakuowania rannych itp. W tej książce jest też przytoczona dyskusja między nim a dowódcą jednostki do której został przeniesiony. Ten nowy dowódca chciał go wsadzić na uzbrojony helikopter jako argumentu użył że taki pilot zawsze może odpowiedzieć ogniem na atak, podczas gdy helikopter transportowy może tylko uciekać. Z tej rozmowy można odnieść wrażenie że helikopter strzela w obronie własnej, to znaczy wówczas gdy przeciwnik zdradzi swoje położenie. Zresztą Amerykanie do bezpośredniego wsparcia używali raczej A-10 Thundrbold. Tylko czy to się sprawdziło. Inny autor, Zumbach, w swojej książce o wojnie w Nigerii pisał że w buszu lotnictwo bliskiego wsparcia się nie sprawdza a przecież Ukraina to trochę jak busz, ogromne przestrzenie rzadko czymś porośnięte.
  19. Przyszłość śmigłowców szturmowych

    Z zapodanego artykułu; Nie obserwowała uważnie rosyjskiego kontrataku na Zaporożu, gdzie Aligatory zgniotły ukraiński atak. Tak nawiasem; Ta Pani nie ma pojęcia o zagadnieniu. Sugeruje iż śmigłowce mogą działać w roli zaopatrzenia i ewakuacji blisko linii frontu. Jest oderwana od rzeczywistości. Nie jestem członkiem komisji sejmowej. Natomiast zastanawia mnie jedna kwestia; Jeśli ktoś już próbuje coś przekazać publice, to niech to będzie wiarygodne.
  20. Przyszłość śmigłowców szturmowych

    Ciekawy artykuł, wyjaśniający w dużym stopniu wątpliwości (przynajmniej moje). Podsumować można krótko - wiadomości o śmierci śmigłowców szturmowych są przedwczesne. https://defence24.pl/sily-zbrojne/izrael-chce-wiecej-apache-cenne-wnioski-dla-polski-analiza
  21. Nie miałem pojęcia że to tak daleko zaszło. Posłuchajmy i wyciągnijmy wnioski;
  22. Przed chwilą usłyszałem od emerytowanego generała takie coś;
  23. Przyszłość śmigłowców szturmowych

    Czas na wizualizację zagadnienia;
  24. Przyszłość śmigłowców szturmowych

    Według Chin śmigłowce szturmowe mają przyszłość: Chiny zbudowały śmigłowiec przyszłości. Zaatakuje w otoczeniu dronów (msn.com)
  25. Przyszłość śmigłowców szturmowych

    No tak ale helikopter którym Ty latałeś był przeznaczony do takich zadań czyli doszykowany z wszelkimi potrzebnymi i niepotrzebnymi przeglądami technicznymi a załoga pilnuje rygorystycznych przepisów BHP. W warunkach bojowych to tak nie wygląda, tam nie ma żadnego BHP, sprzęt jest przeważnie zużyty, często postrzelany. Jest teoria ale jest też praktyka i są okoliczności. Amerykański pilot śmigłowca z Wietnamu Robert Mason w napisanej przez siebie książce "Powiedz, że się boisz" opisał taki epizod: Przy okazji lądowania na jakimś polowym lądowisku przelecieli nad jakimś zamaskowanym namiotem. Podmuch powietrza z helikoptera go porwał i narobił kłopotów żołnierzowi który ten namiot maskował. Gdy wylądowali poszli przeprosić chłopaka za narobienie mu kłopotów. Wówczas żołnierz zapytał "A dlaczego nie wylądowaliście pionowo, przecież helikopter to potrafi". Czyli zadał pytanie które, jak zauważyłem, nurtuje każdego z was. Wtedy pilot mu odpowiedział: "Potrafi ale robimy to tylko w razie konieczności. To dość niebezpieczne. Normalnie wolimy żeby maszyna nie wytraciła całej prędkości bo wtedy, gdyby coś się stało nie można lądować przy pomocy autorotacji" Tu jest mowa o helikpterze huey, który ma płozy a mimo to do lądowania podchodzi poziomo. Tez trochę latałem śmigłowcem, tyle że nie po oceanach a po Polsce a że miał kółka to wszędzie startował i lądował poziomo, z pasa startowego. Polecam książkę owego Roberta Mason "Powiedz, że się boisz"
  26. Przyszłość śmigłowców szturmowych

    Nie tylko. Czasami też (z rzadka) startują poziomo, tak 'samolotowo" Raczej: nienormalnie. Czasami (o dziwo !) helikopter potrafi wylądować na okręcie. Nie idź tą drogą euklidesie. Generalnie; owe "niepotrzebne" załogowe śmigłowce szturmowe stanowią jeden z (arcyważnych) komponentów współczesnego pola walki - we współpracy z czołgami i transporterami opancerzonymi są ich "okiem i uchem" potrafiącym zwalczać przeciwnika z dużo większej odległości, niż potrafiłby tego dokonać najlepszy czołg. I przy okazji: teren można zdobyć przy mocy dronów i rakiet - jak najbardziej. Ale utrzymać go bez pomocy czołgów, transporterów i piechoty - nie sposób.
  27. Przyszłość śmigłowców szturmowych

    Wylatywali z "helipada". Sam kilkakrotnie miałem okazję mustrować lub zmustrowywać za pomocą helikoptera. W Capetown, New Orleans czy w Galveston.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.